Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μηπως μπορειτε να με βοηθησετε?


Recommended Posts

Λοιπον...ανοιγω αυτό το θέμα μήπως καποια απο εσας ξέρει και μπορει να με βοηθήσει....

 

Εκανα απόξεση στης 28/03/09 έπειτα από παλινδρομη κύηση...

Πρώτη περιοδος μου ήρθε στις 18/05/09 και η επόμενη στις 17/06/09...Για τον μήνα Ιούλιο δεν μου έχει κάνει ακόμα την εμφάνιση της...

Δεν τίθεται θέμα εγκυμοσύνης γιατι πέρναμε τις απαραίτητες προφυλάξεις προκειμένου να πάρω τις απαντήσεις καποιων εξετάσεων για την παλινδρομη και να επισκευτω το γιατρο για να πάρω το όκ.

Ο κυκλος μου ειναι συνήθως 30 ημερων με σκαμπανεβάσματα 2 ημερων νωρίτερα ή αργότερα...Αισθάνομαι πονάκια περιόδου αλλα τιποτα προς το παρόν...

Μηπως σε καποια απο εσας συναιβει κατι παρομοιο...

γιατι αυτη η καθηστερηση.???..θα περιμενω καποια απαντηση σας

 

Σας ευχαριστω...φιλάκια

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπητη Γεωργια...θα σε συμβουλευα να κανεις ενα ΤΕΣΤΑΚΙ ωστε να αποκλεισουμε ΠΡΩΤΑ το θεμα εγκυμοσυνης καθοτι ως γνωστον και τα προφυλακτικα ΣΠΑΝΕ..και μετα να δουμε τις πιθανοτητες αλλου θεματος.....ολες τις φορες ησουν με προφυλαξη?

ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΩΩΩΩΩΩΩ ΛΕΜΕ!!!αμαν!:mrgreen::mrgreen:

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...ανοιγω αυτό το θέμα μήπως καποια απο εσας ξέρει και μπορει να με βοηθήσει....

 

Εκανα απόξεση στης 28/03/09 έπειτα από παλινδρομη κύηση...

Πρώτη περιοδος μου ήρθε στις 18/05/09 και η επόμενη στις 17/06/09...Για τον μήνα Ιούλιο δεν μου έχει κάνει ακόμα την εμφάνιση της...

Δεν τίθεται θέμα εγκυμοσύνης γιατι πέρναμε τις απαραίτητες προφυλάξεις προκειμένου να πάρω τις απαντήσεις καποιων εξετάσεων για την παλινδρομη και να επισκευτω το γιατρο για να πάρω το όκ.

Ο κυκλος μου ειναι συνήθως 30 ημερων με σκαμπανεβάσματα 2 ημερων νωρίτερα ή αργότερα...Αισθάνομαι πονάκια περιόδου αλλα τιποτα προς το παρόν...

Μηπως σε καποια απο εσας συναιβει κατι παρομοιο...

γιατι αυτη η καθηστερηση.???..θα περιμενω καποια απαντηση σας

 

Σας ευχαριστω...φιλάκια

Αφού σου λέμε όλες το ίδιο εσύ γιατί δεν μας ακούς;;;;;;;;;;;;;

G2Mbp3.png

--------------------------------------------------

Μy boy is 5 years old-my girl is 3 years old!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορεί απλώς να έχεις κρυώσει... Έκανες μπάνιο σε κρύα θάλασσα; Μου έχει συμβεί μετά από κάτι τέτοιο να έχω καθυστέρηση και όταν τελικά ήρθε η περίοδος ήταν με πολλούς πόνους...

Αλλιώς μήπως έχει σχέση με την απόξεση; Παίρνεις κάποια φάρμακα; Σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να διαταραχθεί ο κύκλος;

 εχω δυο μπουμπουκακια

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί απλώς να έχεις κρυώσει... Έκανες μπάνιο σε κρύα θάλασσα; Μου έχει συμβεί μετά από κάτι τέτοιο να έχω καθυστέρηση και όταν τελικά ήρθε η περίοδος ήταν με πολλούς πόνους...

Αλλιώς μήπως έχει σχέση με την απόξεση; Παίρνεις κάποια φάρμακα; Σου είπε ο γιατρός ότι μπορεί να διαταραχθεί ο κύκλος;

 

Και εγω πιστευω πως μπορει να εχω κρυώσει...με την αποξεση δεν πιστευω να εχει σχεση γιατι απο τοτε και επειτα μου ήρθε δυο φορές κανονικα...τι προβλημα μπορει να δημιουργήθηκε?...αλλα ουτε πινω και φαρμακα...

ευχαριστω για το ενδοιαφερον και για την απαντηση σου.. και ας ελπιζουμε ότι ειναι απλα ένα κρυωμα

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά πάντα τα καλοκαίρια παρατηρώ ανωμαλίες με τον κύκλο μου και κυρίως λίγες ως πολλές μέρες καθυστέρηση. Κάπου είχα διαβάσει ότι αυτό συμβαίνει σε πολλές γυναίκες το καλοκαίρι.

 

Πιθανόν να είναι κάτι τέτοιο και σε σένα.

.....δε νομίζω τάκη....

Link to comment
Share on other sites

Σωσια μου αν δεν τιθεται θεμα εγγυμοσυνης να ξερεις οτι καναμε αποξεση με μια μερα διαφορα και εμενα ο κυκλος μου δεν εχει στρωσει ακομα.

απο 27-28 που ειχα πριν την αποξεση μετα τους 2 μηνες ειχα 30 και τωρα 26.ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο και να μην ανησυχω!!!οποτε χαλαρωσε και θα σου ερθει.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

γιατί εγώ ότι ονειρευόμουν στην ζωή μου ,το έχω βρει σε εσενανε ψυχή μου και έχω τα πάντα πια!!!

η πεταλουδίτσα μου γεννήθηκε στις 23/9/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

georgia.g, εμένα αντίθετα ο κύκλος μου μετά την απόξεση έγινε ρολόι για 7 μήνες. Ενώ πάντα ήμουν από 22-29 ημέρες, μετά την απόξεση έγινε κάθε 27 αλλά τώρα τον Ιούλιο μου τα χάλασε και μου ήρθε στις 24 μέρες.

Κάθε Αύγουστο έχω καθυστέρηση 5 μέρες.

Τώρα κι εσένα μπορεί να χάλασε ο κύκλος σου.

Θα σε συμβούλευα να περιμένεις δυο μέρες κι ύστερα να κάνεις κατευθείαν μια β' χοριακή. (Όπως βλέπεις, εγώ απεχθάνομαι τα τεστ εγκυμοσύνης). Αλλά να ξέρεις ότι και το γυναικολόγο σου αν πάρεις, πρώτα θα σου πει να κάνεις ένα τεστ ή μια β' χοριακή, για να αποκλειστεί το ενδεχόμενο εγκυμοσύνης και μετά θα το ψάξει αλλιώς.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσάρες μου είχατε δίκιο....ήταν κολπάκια του κύκλου μου...Τελικα μου ήρθε πριν απο λιγο...ωραία..ξεαγχώθηκα τελικα...γιατι ξερετε..περναν και διαφορες βλακειες απο το μυαλο μου...

Παντως σας ευχαριστω πολυ για το ενδοιαφέρον σας και για τις απαντησεις σας....

σας φιλω και θα είμαι διπλα σας όποτε με χρειαστείτε

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...