Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΛΥΩΡΟ ΤΑΞΙΔΙ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΣΤΟΝ 6ο ΜΗΝΑ


Recommended Posts

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΑΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΩ ΩΣ ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΒΕΒΑΙΑ(ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩ ΕΓΩ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ)ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΕΠΤΑ ΩΡΕΣ ΚΑΒΑΛΑ-ΑΘΗΝΑ?ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΨΩ ΝΥΧΤΑ Η΄ΜΕΡΑ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θα έλεγα να ρωτήσεις τον γιατρό σου καταρχήν για να σου δώσει το Ο.Κ. Φαντάζομαι ότι αν δεν είχες κάποιο πρόβλημα θα το επιτρέψει. Και σε αυτή την περίπτωση όμως, άσχετα αν είσαι απλή συνοδηγός, καλό είναι να κάνετε συχνές στάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Αν δεν εχεις καποιο προβλημα που να μην σου επιτρεπει τα πολυωρα ταξιδια,δεν βλεπω τον λογο,εκτος βεβαια αν δεν συμφωνει και ο γιατρος σου!Εγω ειμαι Αθηναια και μενω Καστορια και στις 2 εγκυμοσυνες μου εχω αρκετες φορες ταξιδεψει Καστορια-Αθηνα και τωρα που ειμαι στον 8ο θα κατεβω για τον doppler.

 

και 2ος γιος μου ειναι 4 μηνων και 3 ημερων!

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο τρίμηνο είχα καποια προβλήματα τώρα είμαι μια χαρά.Απλά πάντα έχεις στην άκρη του μυαλού σου ότι δεν είσαι μονη σου και ότι κουβαλάς και μια ακόμη ψυχή .Για μένα αυτήν την στιγμή είναι κάτι που θα με βγάλει από τα νερά μου γιατί δεν συνηθίζω να ταξιδεύω τοσο μακρυά πολυ συχνα ενω όπως είπες κι εσυ κατερινα/καστορια είναι κατι το απολύτως φυσιολογικο για σενα τουλαχιστον.

 

οσο για την γιατρο μου στην παρουσα φαση δεν την ρωτησα αλλα ακομη και στο α τριμηνο που είχα ελαφρα αιμοραγια και ειχαμε κανονισει ενα τριήμερο στην καστορια μου το είχε επιτρεψει , απλως μου συνεστησε ξεκουραση ,οχι ανωμαλες διαδρομες με το αυτοκινητο και οχι βάρη.

 

Αυτή την φορά λέω να το τολμήσω όμως γιατί έχω αρχισει να αισθάνομαι λιγο σαν αρρωστη με το μη εκεινο μη το αλλο .αμαν πια!

Link to comment
Share on other sites

Στο πρώτο τρίμηνο είχα καποια προβλήματα τώρα είμαι μια χαρά.Απλά πάντα έχεις στην άκρη του μυαλού σου ότι δεν είσαι μονη σου και ότι κουβαλάς και μια ακόμη ψυχή .Για μένα αυτήν την στιγμή είναι κάτι που θα με βγάλει από τα νερά μου γιατί δεν συνηθίζω να ταξιδεύω τοσο μακρυά πολυ συχνα ενω όπως είπες κι εσυ κατερινα/καστορια είναι κατι το απολύτως φυσιολογικο για σενα τουλαχιστον.

 

οσο για την γιατρο μου στην παρουσα φαση δεν την ρωτησα αλλα ακομη και στο α τριμηνο που είχα ελαφρα αιμοραγια και ειχαμε κανονισει ενα τριήμερο στην καστορια μου το είχε επιτρεψει , απλως μου συνεστησε ξεκουραση ,οχι ανωμαλες διαδρομες με το αυτοκινητο και οχι βάρη.

 

Αυτή την φορά λέω να το τολμήσω όμως γιατί έχω αρχισει να αισθάνομαι λιγο σαν αρρωστη με το μη εκεινο μη το αλλο .αμαν πια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 7,5 ΜΗΝΩΝ ΤΑΞΙΔΕΨΑ ΚΟΜΟΤΗΝΗ - ΠΑΤΡΑ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΩΣ ΣΥΝΟΔΗΓΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΦΗΝΕ Ο ΣΥΖΥΓΟΣ ΝΑ ΟΔΗΓΗΣΩ :cry: ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ ΟΠΩΣ ΠΑΝΤΑ.ΠΡΩΤΑ ΡΩΤΗΣΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΩ!

dev055pp___.png
Link to comment
Share on other sites

Aν και ο γιατρος σου πει ok να θυμασαι να πινεις πολύ νερο κατα τη διάρκεια και να βαλεις κάπου τα ποδια σου ψηλά (που και που) και συχνες στασεις για ξεμουδιασμα (καθε ωρα περιπου)...εγω στον 8 ειχα παει πορο (οδικως μεχρι το γαλατα κάπου 3 ωρες και δεν καναμε σταση και σε καποια φαση νοιωθω τα ποδια μου πρησμενα ..και ηταν σα φουσκωμενο γαντι το ποδι :lol::lol::lol: πολυ γελιο...

Link to comment
Share on other sites

Και εγω οταν ημουνα εγκυος μεταξυ 5 και 6 μηνα ειχαμε παει με το αμαξι χωρις να οδηγω εγω Θεσσαλονικη -Αθηνα -Θεσσαλονικη με 2-3 ενδιαμεσες στασεις , οντως ομως πρωτα να ρωτησεις το γιατρο σου . Οσο για την ωρα , οτι βολευει εσενα , ολες οι ωρες ιδιες ειναι , απλως θα νοιωθεις κουρασμενη οταν φτασετε οποτε πεφτεις και κοιμασαι λιγο . Καλο ταξιδιιιι

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας !

 

Θα ήθελα να ρωτήσω bizeli για ποιον λόγο να πίνω πολύ νερό (για τα πόδια που πρέπει να χω ψηλά το καταλαβαίνω), ξέρεις υπάρχει και το πρόβλημα της συχνοουρίας ετσι κι αλλιώς οπότε το βλέπω λίγο δύσκολο.βοηθάει στην κατακράτηση υγρων?

 

Όπως και να χει το Σάββατο φεύγω,ε...........δεν θα λείψω και πολύ την Δευτέρα πίσω θα είμαι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας !

 

Θα ήθελα να ρωτήσω bizeli για ποιον λόγο να πίνω πολύ νερό (για τα πόδια που πρέπει να χω ψηλά το καταλαβαίνω), ξέρεις υπάρχει και το πρόβλημα της συχνοουρίας ετσι κι αλλιώς οπότε το βλέπω λίγο δύσκολο.βοηθάει στην κατακράτηση υγρων?

 

Όπως και να χει το Σάββατο φεύγω,ε...........δεν θα λείψω και πολύ την Δευτέρα πίσω θα είμαι!

 

αμα κανεις συχνες στασεις το λύνεις το προβλημα της συχνοουριας....

τωρα γιατι να πινεις δε ξέρω ...σου ειπα τις οδηγιες που μου εδωσε εμενα ο γιατρος μου οταν εκανα ταξίδι... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Νερό πολύ και στάσεις ανά μια δύο ώρες για τουαλέτα οπωσδήποτε...οι οδηγίες του γιατρού μου και ταξίδεψα Αθήνα - Έβρο και πίσω (συνοδηγός)στον 5ο μήνα... Καλό ταξίδι και να προσέχετε στην οδήγηση. :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...