Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενική καθαριότης...


Recommended Posts

Απο χτές με έχει πιάσει μανία τρελής καθαριότητας...δεν λέω...το σπίτι μου λάμπει απο χτές έχω πάθει κρισάρα....πρέπει να περνάω την κρίση της φωλιάς. Λίγο πρίν γεννήσει η γυναίκα την πιάνει τρομερή ενέργεια και καθαρίζει...μάλλον αυτό έπαθα.

Το έχει περάσει καμμία;

Το περνάει;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΕΠΕΙΔΗ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΟΛΛΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΕΒΑΛΑ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΡΕΧΩ ΑΠΟ ΠΙΣΩ.... ΠΕΡΙΤΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑ ΚΑΝΑΜΕ ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ... ΝΤΟΥΛΑΠΙΑ, ΠΑΤΑΡΙΑ, ΣΥΡΤΑΡΙΑ ΠΛΥΣΙΜΟ ΚΑΙ ΣΙΔΕΡΩΜΑ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΜΕ ΤΙΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ...ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΟΥΡΑΣΗ ΚΟΙΜΩΜΑΣΤΕ ΣΤΙΣ 10 ΤΟ ΒΡΑΔΥ...

Link to comment
Share on other sites

Antu γιατί καλή μου, η εγκυμοσύνη σου είναι για κλάματα; Υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

Σε βοηθάει ο άντρας σου; Μπράβο και πολύ καλά κάνει.

Και εμένα όταν είναι σπίτι βοηθάει, ούτε με αφήνει να κουράζομαι και φωνάζει άμα είμαι πολύ ώρα όρθια.

Αλλά τώρα που είμαι σε άδεια τοκετού και είμαι μόνη μου όλη μέρα σπίτι, μέχρι να κάνω κάτι περνάει καμμιά ώρα.

Πόσο μηνών είσαι;

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ... ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ. ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ 6 ΕΚατοστα... ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΑΝΕ 1 ΣΤΑ 100 ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΕΝΩ ΤΑ ΟΡΙΟ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΠΗΚΑ ΜΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕ ΔΥΟ ΚΥΣΤΕΣ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΑΙΡΝΩ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ... ΕΝ ΟΛΙΓΗΣ ΓΕΝΝΑΩ ΩΣ ΤΕΛΗ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ....

Link to comment
Share on other sites

ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΙΑ ΤΡΙΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΕ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ... ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΙΧΑ ΑΙΜΑ. ΣΗΜΕΙΩΣΗ ΟΤΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΚΑΝΕΙ ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙΣ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΩΣΗΣ 6 ΕΚατοστα... ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΑΝΕ 1 ΣΤΑ 100 ΓΙΑ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΜΝΙΟΠΑΡΑΚΕΝΤΗΣΗ ΕΝΩ ΤΑ ΟΡΙΟ ΤΟΥ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΠΗΚΑ ΜΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕ ΜΕ ΔΥΟ ΚΥΣΤΕΣ ΣΤΗ ΜΗΤΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΑΙΡΝΩ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΧΑΠΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΘΥΡΟΕΙΔΗ ... ΕΝ ΟΛΙΓΗΣ ΓΕΝΝΑΩ ΩΣ ΤΕΛΗ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ....

 

ωχ,δυσκολη περιπτωση :? ελπιζω ολα να πανε καλα! :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ...ΠΑΝΤΟΣ ΤΟ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΟΥΝΙΟ ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΔΕΙΕΣ ΜΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΟ ΤΟ ΜΗΙ ΑΛΛΑ ΕΝΣΗΜΑ ΓΙΟΚ ... ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΚΡΕΒΑΤΟΚΑΜΑΡΑΣ ΟΠΟΥ ΘΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΗΔΗ ΚΑΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΒΙΟΔΙΑΣΠΩΜΕΝΑ ΑΠΟΡΡΥΠΑΝΤΙΚΑ....ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΤΩΜΑ, ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΤΖΑΜΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΤΗΣ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΑ...

Link to comment
Share on other sites

antu σου ευχομαι όλα να πάνε καλα!

Όσο για τις δουλειες κι εγω μια από τα ιδια. Μου εχει κολλησει τωρα να κανω γενική καθαριότητα. Ηα ζεστη με φρενάρει, αλλα που θα παει, μεχρι να γεννησω θα την κάνω :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Antu δυστυχώς εκμεταλεύονται τα πάντα...το ίδιο ισχύει και για ότι αφορά τα μωρουδιακά...εγώ έχω πάρει μέχρι και ειδικό απορρυπαντικό πως είναι το σβέλτο για τα πιάτα; Το ανάλογο λοιπόν προδέρμ για τα πιάτα....μπιμπερό και τα λοιπά...για να τα ξεπλένω πρώτα και μερά να τα αποστειρώνω...

Έβη και εσύ κοντεύεις...άντε με το καλό!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι επειδή δεν μπορώ να κάνω δουλειές γιατί βάρυνα πολύ και δεν τρέφομαι σωστά, κουράζομαι κ.λ.π., το έχω ρίξει στη ραπτική. Για τις δουλειές έρχεται μία γυναίκα, οπότε εγώ ράβω: κουρτίνες, σεντονάκια, κεντάω, κ.λ.π.

Καλή λευτεριά σε όλες μας

 

:P

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως δεν με ειχε πιάσει... Αντιθετος δεν ήθελα να κανω τιποτα... Ίσως γιατι 1 Οκτωβριου παρέλαβα το σπίτι μου από τον κατασκευαστη και μεσα σε 15 μερες το ειχα ετοιμο για να μεινουμε... 2 Νοεμβριου γέννησα... Ειχα κανει τοσα.. σιγα μη με επιανε και το συνδρομο της φωλιας..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

εμενα παντως αυτο το συνδρομο με επιασε και τωρα που ειμαι 12 μερες πριν γεννησω και τα εχω ξετιναξει ολα!το ειχα και στην κορη μου λιγες μερες πριν γεννησω.δεν ηξερα τοτε οτι υπαρχει.το εμαθα αφου γεννησα και μετα.γιατι μας πιανει ομως?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προς το παρόν δεν έχω πάθε κρισούλα !! Τα μωρουδιακά θα τα πλύνω όμως όλα στον 8ο μήνα με ειδικό απορρυπαντικό. Θα πάρω επίσης καλό υγιεινό στρωματάκι, βαμβακερά τα πάντα και θα φροντίζω να αερίζω το σπίτι συχνά.

Αχ, δεν βλέπω την ώρα!

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...