Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αφαίρεση λεκέ από βαζελίνη


marcella

Recommended Posts

Κορίτσια μήπως έχετε ιδέα πως αφαιρείται λεκές από βαζελίνη; Τη χρησιμοποιώ στη περιοχή της κοιλιάς με αποτέλεσμα νυχτικά και πιτζάμες να γεμίζουν μαύρες κηλίδες σ' αυτή τη περιοχή. Τα έβαλα στο πλυντήριο στους 30 βαθμούς αλλά δεν έγινε τίποτα. Τα έπλυνα στους 60 και πάλι τίποτα. Μήπως εσείς έχετε βρει κανένα κόλπο;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα.Για το λεκε δεν ξερω να σου πω αλλα η γνωμη μου ειναι να μην χρησιμοποιεις βαζελινη γιατι ειναι προϊον πετρελαιου και ειναι καλυτερο να την αποφευγεις...

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποίησε λίγο απορρυπαντικό για τα πιάτα και ξαναπλύνε τα πυζαμάκια σου .. :roll:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις λίγο ΒΙΟ (απορρυπαντικό για λεκέδες) και μετά να το ξαναπλύνεις. Κι εμένα η γνώμη μου είναι πάντως να σταματήσεις να βάζεις βαζελίνη. Υπάρχουν ένα σωρό κρέμες για ενυδάτωση και πρόληψη από τις ραγάδες, πολλές εκ των οποίων είναι και βιολογικές. Γιατί δε δοκιμάζεις; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μου είπαν πολλοί πως οτιδήποτε άλλο εκτός από βαζελίνη είναι πεταμένα λεφτά. Ούτε εμένα με ενθουσιάζει η ιδέα ότι είναι παράγωγο του πετρελαίου αλλά σκέφτομαι ότι θα είναι για λίγο καιρό ακόμα. Πάντως τώρα που είμαι στον 8ο έχω αρχίσει να κάνω ραγάδες. Ο γιατρός μου πάντως λέει ότι είναι στον τύπο του δέρματος. Να μην περιμένω θαύματα από κρέμες. Ευχαριστώ πάντως για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...