Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΡΟΤΣΑΚΙΑ ΕΛΑΦΡΙΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑ ΤΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ


Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει ξαναγραφεί κάπου γιατί ψάχνω και δεν βρίσκω τίποτα σχετικό.

Θέλω να αγοράσω καροτσάκι ελαφρύ για παιδάκι άνω των 6 μηνών.

Μάλλον είναι τα λεγόμενα μπαστούνια ή ομπρέλες.

Θελω όμως να είναι άνετο για το μωρό για να μην πιάνεται και να έχει τη δυνατότητα να ανεβοκατεβαίνει η πλάτη(Δεν ξέρω αν υπάρχει).

Έχετε κάποιο να προτείνετε;

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Συμφωνώ με την Smaroula για το maclaren quest.Επειδη το εψαξα ειναι απο τα πιο ελαφριά 5,2 κιλά και απο τα πιο κοντά οταν το διπλώνεις 102,5 εκατ.,κάτι που ψάχναμε.

36fZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως εγω να πω οτι να μην κοιταμε να ειναι μονο ελαφρυ,να δουμε αν ξαπλωνει εντελως ή αν μενει μεχρι ημικαθιστη θεση. Αν κρεμονται τα ποδαρακια του οταν ειναι μικρουλι ακομα 6-10 μηνων και αν ειναι ανετο στο καθισμα του οταν βαζεις το μωρακι. Εγω την πατησα με το triumph της maclaren δεν λεω ελαφρυ!δεν λεω χωαρει παντου!δεν λεω κλεινει ανοιγει ευκολα (αν και δυσκολευομαι αλλα ειναι μονο δικο μου προωβλημα!) ολα τα υπολοιπα ομως ειναι κριμα τα λεφτα του. Ευχομαι να βοηθσα μερικα κοριτσια, αντε και αγορια!Να τα πειτε στις γυναικες σας βρε :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα της chicco αλλα δεν ξαπλωνε τωρα εχω ενα απο prenatal και ειμαι πολυ ευχαριστημενη!εχει και η chicco ενα παρομοιο μπαστουνι και που ξαπλωνει αλλα ειναι στα 7 κιλα περιπου..το ρωτο παντως που δε ξαπλωνε με ειχε βολεψει πολυ.ηταν μολισ 4,5 κιλα!

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

πολύ ακριβό δεν ειναι το mclaren quest για μπαστουνι?

http://www.letoshop.gr/default.asp?title=quest&itmPrice=&itmPrice2=&pid=51&itmConID=63&itmCat=104&catL1=10403

 

είναι .... στην σελίδα http://www.pingpong-online.de/osc/index.php?cPath=169_171 και επίσης το http://www.pingpong-online.de/osc/index.php?cPath=169_172 είναι πιο φθηνό και μόνο με 10ευρώ μεταφορικά! Βέβαια δεν ξέρω σε πόσες μέρες θα σου έρθει, από εκεί έχουν παρει πράγματα η swsw και σκοπέυω και εγώ να πάρω 2 καρεκλάκια αυτοκινήτου Recaro(ενα για μένα ενα για την μαμά μου)με 120ευρώ φθηνότερα το ένα από εδώ δηλαδή 240ευρώ όφελος συν το καρότσι της Maclaren άλλα 20 ευρώ άρα σύνολο 250ευρώ φθηνότερα από Ελλάδα!!!! Για δες το :D αααα

και νομίζω πάνω από 300ευρώ τα μεταφορικά είναι δωρεάν

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δείτε και το Aria της Peg Perego. Με όλα τα υπέρ των "πλουμιστών" καροτσιών, αλλά με ελάχιστο βάρος και όγκο (χωράει στο μπροστινό κάθισμα του γιάρις, στα πόδια του συνοδηγού-χωρίς τον συνοδηγό, ε;)

 

Το αρνητικό του είναι ότι δεν παίρνει πουθενά ομπρέλα. Έχει βέβαια μεγάλη κουκούλα, αλλά δεν καλύπτει εντελώς.

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Εμεις φέτος το καλοκαίρι πήραμε ένα καρότσι μπαστούνι της chicco και μέιναμε πολύ ευχαριστημένοι ... πανάλαφρο, τρελιάρικο εντονο κίτρινο χρωματάκι και σε σουπερ τιμη (50 ευρώ). Τώρα πια το Κατερινάκι μόνο σε αυτό θέλει να κάθεται ... το Peg Perego το κληρονόμησε η μικρά :wink:

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια..εγώ πήρα ένα καρότσι μπαστούνι το οποίο ανοιγει και κλείνει εξίσου εύκολα και γενικά έχει όλα τα πλεονεκτήματα των καροτσιών αυτού του είδους. Το πήρα 47 ευρώ. Το ζήτημα είναι όταν το πήραμε στο σπίτι διάβασα τις οδηγίες και λέει πώς είναι για παιδάκια άνω των 6 μηνών (οκ ως εδώ καλά) αλλά για βάρος μέχρι 15 κιλά..... Εμένα ο μπέμπης είναι ηδη 11 κιλά....δηλαδή αν τον βάζω πιο μετά τι θα γίνει; Πήρα στην εταιρεία και μου είπαν πως όλα τα stroller δηλ. τα καροτσια αυτής της κατηγορίας είναι για μέχρι τόσα κιλά... Εσείς ξέρετε κάτι επ' αυτού;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και εμάς μας απασχολεί αυτό το θέμα. Θέλω ένα καρότσι ελάφρυ και να ανοίγει εύκολα. Τώρα έχουμε το σύστημα Chicco trio for me αλλά το καρότσι ζυγίζει 10 κιλά και δεν ανοίγει και εύκολα...Σκέφτομαι και εγώ να δώσω 180 ευρώ για καρότσι- το mc laren είχα βάλει και εγώ στο μάτι :wink: - ή να πάρω ένα με 50 ευρουλάκια και να τελειώνω???Και πρέπει να αλλάξουμε και το κάθισμα αυτοκινήτου..μήπως να δώσω τελικά εκεί τα παραπάνω ευρώ μιας και είναι περισσότερο θέμα ασφάλειας από ότι το καρότσι???

:shock::shock::shock: πόσο έχω μπερδευτεί..ας μας πεί κάποια μανούλα ή πατερούλης που χρησιμοποιούν το mc laren quest, είναι ευχαριστημένοι???Αξίζει τα λεφτά του ή πληρώνουμε απλά μάρκα ?Απο κοντά που το είδα πάντως φαίνεται σίγουρα πιο ποιοτικό από τα απλά "μπαστούνια"...

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω το maclaren quest το περσινο που ηταν μπλε με κιτρινο και ειναι τελειο. Του πηρα μια ομπρελιτσα απο τα jumpo και ενα διχτακι για πισω στα χερουλια και σωθικα ( ξαπλωνει αλλα οχι ευθεια ( αλλα μπορει το μωρο να κοιμηθει), χωραει σε ολα τα αυτοκινητα και πιανει λιγο χωρο, ειναι ελαφρυ κλπ) απλως εγω πηρα αυτο με το μηχανισμο και οχι αυτο με το ζωνακι πισω απο την πλατη αλλα αν και ακριβοτερο τα λεφτα του τα εβγαλε με το παραπανω Δεν το μετανιωσα ουτε στιγμη

Link to comment
Share on other sites

... αλλα αν και ακριβοτερο τα λεφτα του τα εβγαλε με το παραπανω Δεν το μετανιωσα ουτε στιγμη

Η αλήθεια είναι ότι δεν ήθελα και πολύ για να πεισθώ :D αλλά σκέφτομαι να το παραγγείλω από το νετ...

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω τα καλύτερα να πω για το maclaren quest. Πολύ ελαφρύ, πανεύκολο στην οδήγηση, πανεύκολο στο άνοιγμα - κλείσιμο (για μένα αυτό ήταν βασικό ζητούμενο), βολικό για το μωρό (άρχισα από 4 μηνών να το βάζω) και όμορφο στην εμφάνιση. Το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι ότι δεν έχει πλήρη ανάκλιση οπότε δεν κάνει για νεογέννητο. Με ομπρελίτσα για τον ήλιο είναι super για ξέγνοιαστες βόλτες.

Εγω το παρήγγειλα από το http://www.olivers-baby-care.co.uk απ΄όπου έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Ήρθε σε 5 εργάσιμες όπως μου το είχαν πει και ήταν πολύ προσεκτικά και σωστά συσκευασμένο. Τα μεταφορικά μου φάνηκαν λίγο τσιμπημένα ( 40 λίρες Αγγλίας ) αλλά συμφέρει ακόμα κι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Θα σε συμβούλευα να παρεις το Maclaren Techno XT, εχει λίγο μεγαλύτερες ρόδες. Είναι το τέταρτο καρότσι που παίρνουμε, με την κόρη μου έσπασαν δύο!! Μπορεί να είναι λίγο πιο ακριβό αλλά δεν χαλάει τόσο εύκολα. Αυτά με τις μικρές ρόδες χαλάνε αμέσως, ειδικά αν βάζεις και τα ψώνια στο καρότσι. Εμείς τώρα έχουμε το Maclaren Techno XT σχεδόν έναν χρόνο και μας έχει βολέψει πάρα πολύ. Και αν τα υπολογίσεις, με τρια καρότσια που πήραμε για την κόρη μου, αν αυτό κρατήσει για τον γιο μου κανα δυο χρόνια ακόμα, θα είναι πιο οικονομικό.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, το πήρα! :lol: Το mclaren quest sport σε μαύρο-λαχανί. Από 185 μου το άφησαν 160 ευρώ οπότε ήρθε σχεδόν στην τιμή που θα το έπαιρνα από το νετ (αν υπολογίσεις και τα μεταφορικά).

Είναι πολύ όμορφο, αύριο θα κάνουμε την πρώτη μας βόλτα- αν δεν βρέξει κοκκινόχωμα!!! :mad:

Το πήρα από ένα πολύ γνωστό πολυκατάστημα με βρεφικά είδη στο Ηράκλειο. Απο περιέργεια πρίν να πάω πήρα τηλ στα mothercare και για το ίδιο καρότσι μου είπαν 245 ευρώ!!! Καλά είναι δυνατόν???Και στο αγγλικό site το έχουν σήμερα προσφορά από 100 λίρες! :shock::shock:

http://www.mothercare.com/Maclaren-Quest-Sport-stroller-Red/dp/B001TJAJE8/sr=1-20/qid=1236363911/ref=sr_1_20/280-8924459-1351901?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44333031&mcb=core

έχε χάρη που δεν στέλνουν καροτσάκια Ελλάδα...αφού κάποια στιγμή ήθελα να αγγαρέψω έναν ξάδελφο μου που μένει Αγγλία να το αγοράσει και να μου το στείλει!! :!:

Στο κατάστημα που το πήρα μου είπε η κοπέλα εμπιστευτικά ότι από σήμερα τους έχουν έρθει καινούργιες τιμές, πιο ακριβές! Καλά με τέτοια κρίση αντί να πέφτουν οι τιμές, ανεβαίνουν????

v6Khp3.pngBoDsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, το πήρα! :lol: Το mclaren quest sport σε μαύρο-λαχανί. Από 185 μου το άφησαν 160 ευρώ οπότε ήρθε σχεδόν στην τιμή που θα το έπαιρνα από το νετ (αν υπολογίσεις και τα μεταφορικά).

Είναι πολύ όμορφο, αύριο θα κάνουμε την πρώτη μας βόλτα- αν δεν βρέξει κοκκινόχωμα!!! :mad:

Το πήρα από ένα πολύ γνωστό πολυκατάστημα με βρεφικά είδη στο Ηράκλειο. Απο περιέργεια πρίν να πάω πήρα τηλ στα mothercare και για το ίδιο καρότσι μου είπαν 245 ευρώ!!! Καλά είναι δυνατόν???Και στο αγγλικό site το έχουν σήμερα προσφορά από 100 λίρες! :shock::shock:

http://www.mothercare.com/Maclaren-Quest-Sport-stroller-Red/dp/B001TJAJE8/sr=1-20/qid=1236363911/ref=sr_1_20/280-8924459-1351901?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44333031&mcb=core

έχε χάρη που δεν στέλνουν καροτσάκια Ελλάδα...αφού κάποια στιγμή ήθελα να αγγαρέψω έναν ξάδελφο μου που μένει Αγγλία να το αγοράσει και να μου το στείλει!! :!:

Στο κατάστημα που το πήρα μου είπε η κοπέλα εμπιστευτικά ότι από σήμερα τους έχουν έρθει καινούργιες τιμές, πιο ακριβές! Καλά με τέτοια κρίση αντί να πέφτουν οι τιμές, ανεβαίνουν????

 

Για πες βρε Ιωάννα από που το πήρες??? Στα mothercare πάντως την προηγούμενη εβδομάδα το είχαν 180 ευρώ. Μάλλον δε θα κατάλαβαν καλό το μοντέλο.. 245 έχει το xt νομίζω..

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Ανηκει στην καινουρια συλλογη της CHICCO και μας ελυσε τα χερια!

Ομορφο, ελαφρυ, λειτουργικο, πολυ ευκινητο και καταλληλο για καθε εποχη!

Ειναι το μονο στην κατηγορια του με δυνατοτητα ρυθμισης της πλατης σε εντελως οριζοντια θεση -το μωρο κοιμαται πολυ ανετα, ακομα και νεογεννητο.

Κατεληξα σ'αυτο μετα απο ενδελεχη ερευνα αγορας και το συνιστω ανεπιφυλλακτα. Διατιθεται σε αρκετα και ωραια χρωματα (εμεις το πηραμε σε συνδυασμο τζην-κιτρινο).

Ακομα κι ο αντρας μου ενθουσιαστηκε και σχολιασε την "πολυ καλη οδηγητικη του συμπεριφορα"!

 

Κοστιζει 135 ευρω.

 

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&colID=1158&ct=10403&itmid=1173395

 Παιδιά μας είναι τα παιδιά όλου του κόσμου.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...