Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΔΩΡΑΚΙΑ


Recommended Posts

Σε μερικές μέρες θα ανέβω στην Αθήνα και σκέφτηκα ότι θα ήταν ευκαιρία να αγοράσω δωράκια που θα δώσω στα παιδάκια στα πρώτα μας γεννέθλια.

 

Τα γεννέθλια θα είνια μασκέ με 15 παιδάκια απο 6 μηνών ως 10 χρόνων.

Έχετε κάποια πρόταση για δωράκια που θα είναι γουστόζικα και όχι απλησίσαστα...!!! Κάποιο κατάστημα να προτείνετε;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν κάνω διαφήμιση αλλά στα τζάμπο θα βρείς τα πάντα. Π.χ. με 2 ευρώ μπορείς να πάρεις μπογιές και μπλοκ ζωγραφικής, ή μικρά παιχνιδάκια. Αυτό όσον αφορά μια πολύ οικονομική λύση.

Link to comment
Share on other sites

ΚατερίναΒ

 

Κάτι τέτοιο σκεφτόμουνα. Είχα δει μια συσκευασία στα τζάμπο που είχε καδράκι με μπογιές. Επίσης σκεφτόμουν και τις δαχτυλομπογιές και στα μεγαλύτερα παιδάκια (2 κοριτσάκια) κάτι πιο σχολικό ίσως.

 

Και πάλι ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Προχθές ήμουν τζάμπο και είδα ένα κουβαδάκι με υλικά για κατασκευές που είχε γύρω στα 3 ευρώ αλλά μέσα είχε πολλά καλούδια. νομίζω ότι θα αρέσει στα μεγάλα κοριτσάκια.

Στα μωρά μπορείς να πάρεις κάποιο οικονομικό παιχνιδάκι. Επίσης αν θες μπόρεις να πάρεις χαρτινες τσαντούλες μονόχρωμες και απ'έξω να γράψεις με γκλίτερ το όνομα του μωρού σου. Αλήθεια κοριτσάκι ή αγοράκι έχεις?? Να σου ζήσει όπως και να'χει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Έχω ένα κοριτσάκι 12 μηνών.Ωραία η ιδέα της σακουλίτσας θα γράψω και ευχαριστήριο και τώρα σκέφτηκα μήπως βάλω μέσα καμιά καραμέλα, σοκολάτα κ.λπ.

Είναι το πρώτο πάρτυ που κάνουμε και τα δικά μου είναι τόσο μακρινά που τα χω ξεχάσει πλέον. :lol:

 

Εσύ πόσα παιδάκια έχεις;

Να σου ζήσουν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι ωραια θα είναι τα καραμελάκια αλλά μήπως δεν θα έπρεπε λόγω ηλικίας?? Θα δεις, στο τζάμπο θα βρεις τα πάντα (αντμιν δεν κάνω διαφήμιση), δεν θα ξερεις τι να πρωτοπάρεις. Απ'ότι κατάλαβα δεν έχετε κοντά σας τζάμπο, σωστά? Αν όντως δεν έχετε τότε τα παιδάκια που θα καλέσεις θα ευχαριστηθούν πιο πολύ τα παιχνίδια, γιατί δεν θα τα έχουν ξαναδεί. Να μπεις και στα τοπικ που έχουν βάλει τα κορίτσια φωτό από τα πάρτυ για τα γενέθλια των παιδιών τους, θα τρελλαθείς με αυτά που έχουν φτιάξει. Να πάρεις και εσύ ιδέες!!!

Εγώ έχω μια μικρούλα 8 μηνών. Ευχομαι να περάσετε καλά!!!!!!!

Και πάλι να σου ζήσει!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει η μπεμπούλα.

Ναι θα πάω στο τοπικ με τα παιδικά πάρτυ. Βέβαια δουλεύω και δεν ξέρω τι θα πρωτοκάνω αλλά το πολύ πολύ να ξενυχτήσω :lol: .

Το θέμα είναι ότι έχουμε τζάμπο, αλλά έλεγα να το απέφευγα γιατί παθαίνω πανικό εκεί μέσα. Βέβαια έχει τέτοιες τιμές που μάλλον εκεί θα καταλήξω. Και πάλι ευχαριστώ. Την ιδέα της τσαντούλας πάντως θα σου την κλέψω :wink:

Link to comment
Share on other sites

H μαμά μου όταν μου έκανε πάρτυ έφτιαχνε τσαντούλες. Και πριν από πολλάααααααα χρόνια όταν ήμουν μικρή δηλαδή δεν υπήρχαν τέτοιες χάρτινες. Και μέσα έβαζε σοκολάτες, μπογιές, καραμέλες και γλυφιτσούρια. Αρα στην ουσία κλέβεις από τη μαμά μου την ιδέα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΛΑΔΗ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΔΩΡΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΗΛΙΚΙΕΣ ΤΩΝ ΚΑΛΕΣΜΕΝΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ????

ΓΙΝΕΤΑΙ?Η' ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΝΑ ΔΕΙΝΕΙΣ ΣΤΑΜΙΣΑ ΠΑΙΔΙΑ ΑΛΛΑ...ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΛΛΑ ΜΙΣΑ..ΑΛΛΑ...??? :?:

YV9Hp2.png

432968wwi0anufp3.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με την ELE και ήθελα να το αποφύγω, αλλά το θέμα είναι ότι έχουμε παιδάκια καλεσμάνα απο 5 μηνών μέχρι 10 χρόνων και έτσι μάλλον θα προσανατολιστώ στα διαφορετικά δώρα. :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εδωσα σε ολα τα παιδάκια το ιδιο γιατι ηταν καρτοστίκ δηλαδή μια μινιατουρα απο τουρτίτσα ή μαφιν τοσο αληθοφανες που ηθελες να το φας και πάνω εχει ενα μεταλικό που μπορεις να βάλεις μια φωτογραφία...Τους αρεσε...ετσι ειδα και δεν ειχα 2-3 διαφορετικά για να εχουμε πόλεμο :wink:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως στα περισσοτερα παρτυ που εχω παει εχουν διαφορετικο δωρο για καθε παιδακι.. Και γω στο παρτι του Χαρη ειχα μεν τις σακουλες που ηταν ιδιες και μεσα περιηχαν διαφορετικα πραγματα για τα αγορια και τα κοριτσια και διαφορετικα για τα μικροτερα και μεγαλυτερα.. Δεν μπορεις να δωσεις σε αυτο που ειναι 2 χρονων το ιδιο με αυτο που ειναι 10..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

AYTO ΛΕΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΙΑ...

να ΕΧΕΙΣ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΡΤΥ...

ΝΑ ΕΧΕΙΣ ...ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ +...τι ΔΩΡΟ... πρεπει να βαλεισ και το ΚΑΘΕ ΠΑΙΔΑΚΙ??ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ...??ΚΑΙ ΑΝ ΤΟΥ ΑΡΕΣΕΙ...να σκεφτομαι....

 

και αυτο που με τρωει εμενα...ειναι οτι θελω ολοι να φυγουν ενθουσιασμενοι!!!

τοση ετοιμασια κανεις...να μην αφησει και εποχη το παρτυ???? :?:?::wink:

 

να υπηρχε ενας καταλογοσ με τα καλυτερα μικρο-δωρακια αν ηλικια!!!..θα μας βολευε πολυ!!!! :D

YV9Hp2.png

432968wwi0anufp3.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...