Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υγρα..να ανησυχήσω?


Recommended Posts

Είμαι στην 7η εβδομάδα και περιπου απο την 5η έχω πολλά υγρά,είναι υπόλευκα αλλά είναι σε αρκετή ποσότητα .Ως τώρα δεν ανησυχούσα αλλά άρχισα να το σκλεφτομαι μήπως πρέπει να ενημερώσω τον γιατρό.Κατα τα άλλα δεν έχω κάτι άλλο..όλα κυλούν ομαλά,..

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


γεια σου . τα υγρα ειναι φυσιολογικα . λενε οσο πιο πολλα εχεις τοσο καλητερη εγκυμοσυνη γεννα θα εχεις

εχω και εγω υγρα ειναι φυσιολογικα μην αγχωνεσαι απολαυσε την εγκυμοσυνη σου

Link to comment
Share on other sites

εγω παντα ειχα και πριν και κατα τη διαρκεια και μετα. δεν ειναι τιποτα απολυτα φυσιολογικο απλα για να μην το χεις εννοια οταν πας για υπερηχο πες το και στο γιατρο σου αλλα δεν εχει σημασια. μονο αν ειναι σκουρα πρεπει να τον ενημερωσεις! με το καλο!

yqMlp3.png

ΓΙΟΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΦΩΣ!

ΕΙΣΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΖΩ! ΣΑΓΑΠΩ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι ότι έχω κατά διαστήματα έντονους πόνους χαμηλά στην κοιλιά.χθες το βράδυ για παράδειγμα ξύπνησα από τον πόνο.είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη και ανησυχώ ιδιαίτερα.εσείς τί λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Πόνους θα έχεις Σοφία,ειδικά που είναι πρωτη σου εγκυμοσύνη.Στην πρώτη δεν μπορούσα να μπω σε αυτοκίνητο και πόναγα απο τα τρανταγματα...αλλα και εκει που καθόμουν πονούσα.Τώρα δεν πονάω σχεδόν καθόλου που είμαι στην δεύτερη.Κουράγιο...μας έχει πιάσει και η ζέστη τώρα και ίσως επηρεάζει και αυτό!Πάντως ο γιατρός μου μου ειπε αν πονάω να πέρνω ένα buscopan.Ρωτησέ τον κι εσ'υ.

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλωσηρθες κοπελα μου και καλη εγκυμοσυνη να εχεις! τα υγρα ειναι φυσιολογικα. και εγω στην 1η εγκυμοσυνη ειμαι και εχω και εγω υγρα. ειναι φυσιολογικο και μην ανησυχεις! τωρα και με την ζεστη να πινεις πολλα υγρα και να τρως φρουτα.

:);)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εμενα ηδη απο την πρωτη επισκεψη μου πε ο γυναικολογος οτι θα αρχισω να εχω πολλα υγρα και οσο προχωραει η εγκυμοσυνη θα αυξανονται...μην αγχωνεσαι καθολου...

gKlgp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν θελω να τρομαξω της εγκυες αλλα τα υγρα δεν ειναι παντα αθωα .

Ειχα εναν προωρο τοκετο, εκανα διαστολη χωρις κανενα συμπτωμα εκτος απο τα υγρα τα οποια ηταν αρκετα και ηταν διαφανα προς το λευκο( τελικα ηταν βλεννη σημαδι οτι ο τραχηλος αρχιζει να προετοιμαζεται για τον τοκετο ). θεωρησα οτι ηταν κατι το φυσιολογικο και δεν τα ανεφερα στο γιατρο αν το ειχα πει ισως τα πραγματα να ειχαν εξελιχεθει αλλιως . Για αυτο παντα ενημερωνουμε το γιατρο για τα παντα και αυτος θα κρινει αν κατι ειναι φυσιολογικο η οχι.

Η δική μου περιπτωση αφορα υγρα στο τελοσ του δευτερου τριμηνου βεβαια , καμια σχεση με τισ δικες σας περιπτωσεις που ειστε στην αρχη της εγκυμοσυνης.

Link to comment
Share on other sites

και εγω θα ελεγα να του το πεις,και εγω εχω υγρα και φοβηθηκα μηπως ειναι αμνιακα,εβαλε μια ειδικη ταινια η οποια αν ειναι αμνιακα υγρα αλλαζει χρωμα,αλλα ευτυχως δεν ηταν αυτο,ειχα ομως μηκυτες( γι αυτο και τα υγρα),γιατι στην εγκυμοσυνη και ειδικα τωρα το καλοκαιρι με τα μπανια οι εγκυες ειναι επιρρεπης σε αυτο,ετσι πηρα αγωγη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα παντως αυτη τη κουβεντα μου πε ο ανθρωπος...

 

μα ισχυει και αυτο που λες ,αλλα δεν ειναι παντα μονο τετοια υγρα,μπορει να ειναι μαζι και μυκητες,γι αυτο πρεπει να το δει ο γιατρος.

Link to comment
Share on other sites

να ενημερωσεις τον γιατρο σου γιατι υπαρχει παντα η περιπτωση μυκητιασης 'η κολπιτιδας,ειναι κατι συχνο στην εγκυμοσυνη,φυσικα μπορει να μην ειναι και τιποτα αλλα καλυτερα να εισαι καλλυμενη!

kemip3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...