Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ξαφνικα...αιμορραγια μυτης


Recommended Posts

Στα καλα καθουμενα, προχθες το βραδυ, ανοιξε η μυτη της μικρης μου... μιλαμε για πολυ αιμα!!!! Η αιμορραγια κρατησε 5-10 λεπτα (που μου φανηκαν αιωνες...)

Αλλα κοριτσια... πολυ αιμα...

Η μικρη τρομαξε παρα πολυ, παρολο που ημουν ψυχραιμοτατη (το τονιζω γιατι μου ηταν τρομερα δυσκολο, αλλα την κρατουσα και ημουν ηρεμη και καθυσηχαστικη)...

 

Η γιατρος μου ειπε να της κανω γενικη αιματος σημερα...

 

Σας εχει συμβει? Φταιει η ζεστη η κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το έπαθε και η Δημητρούλα (μία φορά) , το παθαίνει όμως πολύ συχνά το καλοκαίρι η Αλκμηνη...

 

η παιδίατρος μου εχει τονίσει να μην ανυσηχώ, καποια στιγμή θα την πάω και στο ωρλ για εξέταση και μήπως χρειάζεται καυτηριασμός (το πάθαινα και γω πολύ συχνά όταν ήμουν μικρή)

Link to comment
Share on other sites

Το παθαινει συχνα η Αλκμινουλα?

Ειναι πιθανο να το παθαινει συχνα και η δικια μου?

Η γιατρος με ρωτησε αν εχει μπουκωμα στη μυτη, σε αυτην την περιπτωση λεει συμβαινει συχνα. Ομως η δικια μου δεν ειχε απολυτως τιποτα...

Αραγε γιατι μου ειπε να της κανω γενικη αιματος?

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το παθαινα συχνα οταν ημουν μικρη το καλοκαιρι.Τελικα περασε απο μονο του καθως μεγαλωνα....μην ανησυχεις αλλα οπως λεει και η pam μπορεις να επισκεφτεις εναν ΩΡΛ.

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως το καλοκαίρι είναι αρκετά συχνό φαινόμενο. Θυμάμαι όταν ήμουν μικρή, στην κατασκήνωση είχαμε αρκετά ανοίγματα μύτης, και η δική μου άνοιγε πού και πού.

Μετά σταμάτησε. Δεν μπορώ να φανταστώ γιατί σας ζήτησε γενική η γιατρός, για ρώτα την από περιέργεια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις...

Το καταλαβαινω οτι ειναι κατι συνηθισμενο, αλλα δεν παυεις να τρομαζεις οταν βλεπεις τοσο αιμα (φανταζομαι οτι αν ξανασυμβει θα ειμαι πιο ψυχραιμη).

 

Τη γιατρο θα την παρω σημερα να ρωτησω...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!!!!! μην ανυσηχης το ειχα και εγω οταν ημουν μικρη και το παθαινα κυριως τις ημερες που ειχε πολυ ζεστη .

Να την προσεχεις λιγο αυτες τις μερες να μην βγαινει στον ηλιο και να μην χοροπηδαει πολυ,γιατι μπορει να σου ξανανοιξει.

Τελικα εγω μετα απο κανα δυο τρεις φορες που ειχε ανοιξει και επειδει δεν σταματουσε ευκολα η αομοραγια,εκανα καυτηριαση πραγμα πολυ δυσκολο.

Ευχομαι να ειναι περαστικο και να μην ξαναταλαιπωρηθειτε.

Link to comment
Share on other sites

Το πάθαινε ο άντρας μου μικρός...

Είχε κ έχει πολύ ευαίσθητη μύτη...

Ακόμα κ τώρα που είναι 31 χρονών άντρας, το παθαίνει γενικώς, αλλά όχι πολύ συχνά...

Κυρίως με την ζέστη, ή από άγχος...

Link to comment
Share on other sites

O αδερφος μου το παθαινε καθε καλοκαιρι μικρος.

Α ρε κοριτσακι σε παει τρεχοντας καθε 3 και λιγο. Ευχομαι να ηρεμησετε.

Ενημερωσε μας για τα αποτελεσματα των εξετασεων (που σιγουρα θα ειναι ολα καλα)

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κανονισα αυριο απογευμα να παω τη μικρη για την εξεταση αιματος.

Μιλησα με τη γιατρο αλλα η συνδεση ηταν λιγο χαλια, οποτε δεν καταφερα να τη ρωτησω γιατι ζητησε εξετασεις... Τελωσπαντων, ετσι κι αλλιως, μολις παρω τις απαντησεις θα τις παω στο ιατρειο οποτε θα κανω και τις ερωτησεις μου...

Link to comment
Share on other sites

Κανονισα αυριο απογευμα να παω τη μικρη για την εξεταση αιματος.

Μιλησα με τη γιατρο αλλα η συνδεση ηταν λιγο χαλια, οποτε δεν καταφερα να τη ρωτησω γιατι ζητησε εξετασεις... Τελωσπαντων, ετσι κι αλλιως, μολις παρω τις απαντησεις θα τις παω στο ιατρειο οποτε θα κανω και τις ερωτησεις μου...

 

τις εξετασεις τις ζητανε σε αυτη την περιπτωση για να δουνε που βρισκετε ο αιματικριτης,αν ειναι χαμηλος ή υψηλος και να μπορεσει να καταλαβει την αιτια της αιμοραγιας.

Ετσι τουλαχιστον ειχαν κανει σε εμενα ...............

εγω επειδη ειχα πολυ χαμηλο μου ειχαν κανει και αμεσως καυτηριαση.

 

Θα περιμενουμε νεα σας.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...