Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΩΡΑΚΙΑ 6 ΜΗΝΩΝ ++


Recommended Posts

Πόσες μανούλες εδώ έχετε μωράκια 6 μηνών plus+? Εμένα ο δικός μου είναι 6 μηνών και 24ημερών... Έχει βάρος 12 κιλά..και ύψος 77,5cm. Έχει βγάλει τα 2 κάτω δοντάκια του εδώ και ένα μήνα. Ξέρει να κανει "κόλλα το" (δίνει το χεράκι του και το "κολλάει"), βγάζει την γλωσσίτσα του έξω...λέει μπα- μπα - μπα.., άντε ντε...και άλλα ακαταλαβίστικά... μωρουδιακά... Κάθεται..αλλά θέλει λίγη υποστήριξη με μαξιλάρια, πετάει τα παιχνιδάκια του κάτω...και όταν είναι στην κούνια του ξαπλωτός σηκώνεται καθιστός και παταει τα κουμπάκια απο το παιχνίδι με την μουσική που έχουμε εφαρμοσμένο στο πλαϊνο κάγκελο της κούνιας... [/img]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα ο δικός μου είναι 11 μηνών και κάτι :D

Λέει μπαμπάαααααα...όχι μαμά... :cry:

Κάνει και αυτός "κόλλα το" και θέλει συνέχεια να πηγαίνει βόλτα την στράτα του και τις καρέκλες του σπιτιού. Είναι 11.5 κιλά και 87 πόντους. Έχει 8 δοντάκια!!

bunbunsbu20080415_-1_My+child+is.png

 

dev272prs__.png

Link to comment
Share on other sites

Εμεις ειμαστε 8 1/2 μηνων.Κανουμε γεια αλλα δεν νομιζω οτι ειναι απολυτως συνειδητη ακομη η κινηση του χεριου,λεμε μαμααααα,λεμε νταντα,γιαγιαγιααα,τερχουμε με την στρατα και σημερα τουμπα κολοτουμπα παραλιγο κατω απο το κρεβατι.Νικοπολιδης ομως η μαμα,τον επιασα στον αερα! :lol:

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 9 μηνών, κιλά και ύψος θα ξέρω αύριο σίγουρα πάνω από 11 κιλά!! Λέει μπαμπάμπα, πούφ, φώωωω, μπούμ και όταν δει κάτι εντυπωσιακό λέει ωχ!!!! Μπουσουλάει και έχει 6 δόντια!!!

 

Υ.Γ. candy1234........ 7 μηνών σχεδόν, 12 κιλά!!!!!!! Καλή δύναμη!

Με τον δικό μου που είναι κι αυτός μεγάλο μωρό(11 κιλά και), αυτή τη στιγμή που μιλάμε έχω 2 έμπλαστρα στη πλάτη, φαντάσου τι σε περιμένει!! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εμείς έιμαστε 7 παρά κάτι , 66 πόντους ύψος και 7.800 βάρος.

Λυσσάμε όλη μέρα, μπουσουλάμε σε κοντινές αποστάσεις, λέμε αταατα και διάφορα τέτοια, καθόμαστε εντελώς μόνες μας και από δόντια τίποτα! ενδιαφέρεται κανείς γαμπρός?

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ..από πιάσιμο άλλο τίποτα..έχω έναν μόνιμο πόνο στην αριστερή ωμοπλάτη...τι έμπλαστρα..τι θερμαντικές έχω βάλει..καμία βελτίωση..Σε λίγο θα με πέρνει ο μπέμπης αγκαλιά! :P

Link to comment
Share on other sites

candy1234 ειστε γιγαντακια, εε? Να σου ζησει ο παιδαρος!!

Ο δικος μου ειναι 6m 20d και πριν 20 μερες που ειχαμε παει στην παιδιατρο ηταν 8300 και 72εκ. Λεει μπα-μπα-μπα, για-για-για, καμια φορα μα-μα-μ "και άλλα ακαταλαβίστικά... μωρουδιακά..." που λες κι εσυ! Καθεται μονος του, εχει κι αυτος 2 δοντακια. Τα πανω 2 ειναι φουσκωμενα εδω και 1,5 μηνα και ειναι λιγες μερες που εχει λιγη γκρινια και ανεβασε λιγα δεκατα. Μαλλον ετοιμαζονται κι αυτα!

Link to comment
Share on other sites

εμεις λεμε μανιωδως "αμπφφφφφφφφφφφφφφφφ"

 

και τραβαμε τα μαλλια του κοσμου

 

και μασουλαμε τα κορδονια του μπουφαν του μπαμπα μας

 

και αντιμιλαμε στη μαμα μας "μμμμμμφφφφφφφφφφμπ" και συνοφρυονομαστε και κανουμε τα φρυδια μας καπως ετσι ^ ^ και τη μουρη μας καπως ετσι :evil: οταν δε θελουμε να κοιμηθουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΓΕΙΑ ΣΟΥ CANDY

Πόσες μανούλες εδώ έχετε μωράκια 6 μηνών plus+? Εμένα ο δικός μου είναι 6 μηνών και 24ημερών... Έχει βάρος 12 κιλά..και ύψος 77,5cm. Έχει βγάλει τα 2 κάτω δοντάκια του εδώ και ένα μήνα.

 

ΚΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΕΜΠΗ... ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ::: ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ :?::?:

ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΤΙ ΤΟ ΤΑΙΖΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΣΟΥ:

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ....

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΑΣ Η ΜΙΚΡΟΥΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 8.5 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΑΠ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΘΑ ΓΟΝΑΤΙΣΩ...

 

ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΑΚΟΜΑ ΔΟΝΤΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΩΩΩΩΩ...

:mad::mad:

 

ΓΕΛΑΕΙ ΓΑΡΓΑΡΙΣΤΑ....ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ''ΚΟΥΚΟΥ'' ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ...

 

ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΕΛΑΣΤΟ ΚΑΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟ ΜΩΡΟ... (ΦΤΟΥ, ΦΤΟΥ, ΦΤΟΥ)

 

ΔΕΝ ΤΡΩΕΙ ΟΛΟ ΤΗΣ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ...(ΣΚΕΦΤΕΙΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΤΡΩΓΕ)

ΑΥΤΑΑΑΑ :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν τον ταίζω τίποτα ιδιαίτερο..τι να φάει ένα μωρό στην ηλικία του; Σουβλάκια;...Η κακομοίρα..του δίνω ότι μου λεει η παιδίατρος..γάλα..και ρυζάλευρο+λαχανοσουπα...Τώρα ξεκινήσαμε (απο χθες) δειλά δειλά και τις φρουτοκρεμες..κάνοντας έναρξη με 3 κουταλάκια αχλάδι.. Δεν ξέρω..προβληματίζομαι και εγώ βρε παιδία..12 κιλά είναι πολλά..προσπαθώ να τον ξεγελάω με νερό..μην φανταστείτε οτι τρώει τρελές ποσότητες..το πρωί αν πιει 200ml γαλά, μετά αν φάει 150ml ρυζάλευρο, κατόπιν τρώει ένα μπολάκι λαχανόσουπα και μετα 2 γευματα γάλα απο 200ml έκαστο. Το σιγουρο ειναι πως μόλις πάει 2 ετών θα αρχίσει να γυμνάζεται (μάλλον κολυμβητήριο..) και πως τα πατατακια και τα γλυκά θα τα βλέπει απο του βελονιού την τρύπα! :roll:

Link to comment
Share on other sites

.μην φανταστείτε οτι τρώει τρελές ποσότητες..το πρωί αν πιει 200ml γαλά, μετά αν φάει 150ml ρυζάλευρο, κατόπιν τρώει ένα μπολάκι λαχανόσουπα και μετα 2 γευματα γάλα απο 200ml έκαστο.

:roll:

CANDY ΜΟΥ ΤΑ ΘΕΩΡΕΙΣ ΛΙΓΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ;

ΤΟ ΓΑΛΑ ΜΟΝΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΓΓΙΖΕΙ ΤΑ 600 ΚΑΙ ΒΆΛΕ μλ ΚΑΙ ΑΝ ΕΊΝΑΙ ΔΕΎΤΕΡΗς ΓΕΝΙΑΣ ΕΊΝΑΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΘΡΕΠΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ Ε.. ΕΊΝΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΓΕΥΜΑΤΑ...

 

ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ,ΜΩΡΕ, ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ...ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΤΕΛΙΚΑ ; ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΩΡΑΚΙΑ ΠΕΣ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ..

 

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΘΕΛΩ ΣΥΛΦΙΔΑ ΓΙΑΤΙ ΤΗ ΜΕΓΑΛΗ ΜΟΥ ΚΟΡΗ ΤΩΡΑ ΤΗΝ ΚΥΝΗΓΑΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΩΕΙ ΠΟΛΥ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΧΑΖΑ....ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΩΡΕΙΤΑΙ ΠΑΧΟΥΛΗ ...ΑΠΛΑ ΚΑΡΔΑΜΩΜΕΝΗ

Link to comment
Share on other sites

Η ΜΠΕΜΠΟΥΛΑ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΡΙΟ 6 ΜΗΝΩΝ...ΔΟΝΤΑΚΙ ΔΕΝ ΒΓΑΛΑΜΕ ΑΚΟΜΑ ......ΕΙΜΑΣΤΕ 8.600 ΚΑΙ 70 ΠΟΝΤΟΥΣ ...ΧΑΙΔΕΥΕΙ ΤΟ ΜΠΑΜΠΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΛΕΕΙ ΟΟΟ...ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΗ ΣΥΝΕΧΩΣ ,ΒΕΒΑΙΑ ΚΛΑΙΕΙ ΨΕΥΤΙΚΑ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ,ΠΕΤΑΕΙ ΤΑ ΠΑΙΧΝΙΑΔΙΑ ΤΗΣ ΚΑΤΩ,, ΕΧΕΙ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΙΠΙΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΩΣ ΚΡΑΤΑΕΙ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ...ΝΑ ΤΑ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΥΝ ΥΓΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λένε καθόλου 'μπα ,μπα ή μα .μα '' τα μωράκια σας; γιατί έμένα μ εέχει ταράξει στο ''αγκού'' και στο ''κα''... τίποτα άλλο

 

και από κιλά όπως είπες.. 8.500 και 70 πόντους Αυτά καλά είναι.... και παραείναι...

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ CANDY
Πόσες μανούλες εδώ έχετε μωράκια 6 μηνών plus+? Εμένα ο δικός μου είναι 6 μηνών και 24ημερών... Έχει βάρος 12 κιλά..και ύψος 77,5cm. Έχει βγάλει τα 2 κάτω δοντάκια του εδώ και ένα μήνα.

 

ΚΑΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΕΜΠΗ... ΕΙΝΑΙ ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ...Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΙ ΛΕΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΒΑΡΟΣ::: ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ :?::?:

ΠΕΣ ΜΟΥ ΜΟΝΟ ΤΙ ΤΟ ΤΑΙΖΕΙΣ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΣΟΥ:

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ....

και εμενα ο μπεμπης μου ειναι 12 κιλα αλλα ειναι περιπου 4 ετων!...καλε!ειναι φυσιολογικο το βαρος του μωρου σου;;;;;; :shock:
Link to comment
Share on other sites

Το βάρος του μωρού είναι περίπου 2 κιλά εκτός του ανωτατου φυσιολογικου..βάση της καμπύλης ανάπτυξης. Αν όμως το βάλουμε σε πίνακα με συνάρτηση και το ύψος του (77,5 εκατοστά) τότε λιγάκι βελτιώνεται η κατάσταση. Εσένα που είναι 4 χρονών τι ύψος έχει και είναι 12 κιλά;

Πάντως, το βάρος του και το ύψος του δεν με εκπλησει ιδιαίτερα..από το βιβλιάριο που έχει η μαμα μου όταν ήμουν και εγώ μωρό..σας μιλώ ειλικρινά πως οι αποκλίσεις μας είναι ελάχιστες..μερικών γραμμαρίων στο βάρος..στους αντίστοιχους μήνες..και στο ύψος επίσης. Και εμένα με θεωρούσαν βαρυ μωρό και παχουλό (ήμουν κιόλας) αλλά στην πορεια ήμουν νορμάλ και ύψος 1,81 για την ακρίβεια...Οπότε, αν είναι ο γιος μου να πάρει τις βάσεις ώστε να μπορέσει και να αναπτυχθεί πίνοντας το γαλατάκι του...(κι ας τον παχαίνει λιγάκι παραπάνω) χαλάλι του...δεν θα του το μειώσω...αν πρόκειται να γίνει 2 μέτρα άντρας..! Εννοείται όμως πως πατατακια και σκατουλάκια κομμένα...πριν καν τα αρχίσει.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Αν εσύ είσαι 1.80 το μωρό που είναι και αγόρι θα γίνει άντρακλας, δεν το συζητώ... μπασκετμπολίστα να τον κάνεις ...

 

Οπως και να χει όλα αλλάζουν στα μωρά...αρκεί να έχουν την υγειά τους....

Link to comment
Share on other sites

Candy να σου ζησει ο παίδαρος!!!

Εμένα δεν είναι ακόμα 6 μηνών και είναι 65 πόντους και 6100..Είμαστε αδύνατα μωρά αλλά οι καμπύλες της είναι οκ.

Έχει ξεκινήσει η γκρίνια με τα δοντάκια της και λέει μα, μαμ και τσιρίζει!

.png

 

.png

Link to comment
Share on other sites

Να μας ζήσουν..είτε πιο αδύνατα είναι..είτε στρουμπουλά..είτε κοντά..είτε ψηλά...να έχουν πάνω από όλα την υγιειά τους...όλα τα παιδάκια του κόσμου..για να έχουμε και εμείς οι γονείς την δικιά μας.. Τίποτα μα τίποτα άλλο δεν εύχομαι ούτε θέλω σε αυτή την ζωή εκτός από υγεία! Ας μην γίνει 2 μέτρα..ή ας είναι χοντρούλης..αρκεί να είναι γερός και υγειης!

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΙΣ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΓΙΝΟΜΑΣΤΕ 7 ΜΗΝΩΝ...

ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΠΡΙΝ 1 ΜΗΝΑ 8400 Κ 70 ΠΟΝΤΟΥΣ....Κ Ο ΔΙΚΟΣ ΜΟΥ ΠΙΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΑΛΑ (180-200) ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΦΑΓΗΤΟ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ... ΑΛΛΑ ΤΟΥ ΤΟ ΔΙΝΩ... ΕΠΕΙΣΗΣ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ Κ ΚΡΕΜΑ ΑΡΓΟΤΕΡΑ (ΑΝΑ 4ΩΡΟ) ΕΠΙΣΗΣ ΛΙΓΟ ΓΙΑΟΥΡΤΑΚΙ ΠΑΙΔΙΚΟ ΕΝΑΛΑΞ ΜΕ ΦΡΟΥΤΟ Η ΚΡΕΜΑ Κ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΣΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΓΑΛΑ...ΟΣΟ ΠΙΕΙ!ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΔΩΣΩ ΟΛΑ Κ ΑΦΑΙΡΩ ΜΙΑ ΤΟ ΦΡΟΥΤΟ,ΜΙΑ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ!ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΧΟΝΤΡΟΥΛΗΣ...ΙΣΑ ΙΣΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΥΛΑΚΙ :wink: !ΠΑΝΤΩΣ ΜΕ ΤΟ ΦΑΓΗΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΝΑ ΘΕΜΑ!!!

ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΑΜΑΚΙΑ,ΚΟΥΠΕΠΕ,ΕΛΑ ΕΛΑ!!!ΛΕΕΙ ΜΠΑΜΠΑΜΠΑ...ΤΑΤΑΤΑ...ΤΛΑΤΛΑΤΛΑ...ΓΡΓΡΓΡΓΡ...ΕΑΕΑΕΑΕΑ ΜΑΛΛΟΝ ΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ Κ ΤΑ ΧΕΡΑΚΙΑ ΤΟΥ...Κ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΜΕ "ΜΑΛΩΝΕΙ"!!!ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ! :lol:

ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΑΦΗΝΩ ΚΑΤΩ Κ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΓΥΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΑΝΑΣΚΕΛΑ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ Κ ΑΝΑΠΟΔΑ Κ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΣΗΚΩΣΕΙ ΤΟΝ ΠΩΠΟ ΤΟΥ ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΡΟΥΜΗΤΑ!!!

ΓΕΛΑΕΙ ΠΟΛΛΥ ΟΤΑΝ ΠΑΙΖΟΥΜΕ...ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΥΝΗΓΗΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΜΠΑΜΠΑ ΜΑΣ!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι στον 8 μηνα ,ειναι 9500 κιλα και υψος 73,5.ειναι πολυ ζωηρος,τα τρωει ολα ,μονο το ρυζαλευρο τελευταια δεν το θελει πολυ.λεει μπαμπαμπα,κακακα,ντανταντα,και κατι αλλα που δεν καταλαβαινω,κανει καλο καλο με τα χερακια του και μεσα στο παρκο σηκωνεται μονος του και κανει βηματακια πλαγια και γυριζει ολο το παρκο.θελει συνεχεια να ειναι ορθιος και να τον κραταω για να περπαταει.βλεπω ολες οι τρελλομαμαδες εδω μαζευτηκαμε.να΄ναι γερα και δυνατα και τιποτα αλλο!! :D:D:D

322829.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...