Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αχνή αιμοραγία


mariafrang

Recommended Posts

Καλημέρα! Είμαι στην 5η εβδομάδα και απο χθες βλέπω λίγο αχνο ροζ αιματάκι μόνο όταν σκουπίζομαι. Το στήθος μου εξακολουθεί να είναι πρησμένο, να έχω ψιλοπονάκια χαμηλά, και τσιμπιματάκια στην μέση. Παίρνω utrogestan (2 την ημέρα) και filicine (1 την ημέρα). Επίσης, Τ4 των 50mg. Φοβάμαι για αποβολή καθώς το έχω ξαναζήσει το έργο.... Δεν σκύβω, δεν σηκώνω βάρη, ξεκουράζομαι όσο μπορώ. Θέλω να ελπίζω και να σκέφτομαι θετικά, ολα να πάνε καλά, αλλά ο οποιοσ καεί απ'το χυλό, φυσά και το γιαούρτι.... Υπάρχει καμιά παθούσα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Είμαι στην 5η εβδομάδα και απο χθες βλέπω λίγο αχνο ροζ αιματάκι μόνο όταν σκουπίζομαι. Το στήθος μου εξακολουθεί να είναι πρησμένο, να έχω ψιλοπονάκια χαμηλά, και τσιμπιματάκια στην μέση. Παίρνω utrogestan (2 την ημέρα) και filicine (1 την ημέρα). Επίσης, Τ4 των 50mg. Φοβάμαι για αποβολή καθώς το έχω ξαναζήσει το έργο.... Δεν σκύβω, δεν σηκώνω βάρη, ξεκουράζομαι όσο μπορώ. Θέλω να ελπίζω και να σκέφτομαι θετικά, ολα να πάνε καλά, αλλά ο οποιοσ καεί απ'το χυλό, φυσά και το γιαούρτι.... Υπάρχει καμιά παθούσα?

 

 

εγω ειχα λιγο ροζ-καφε αιματακι σε αυτες τις εβδομαδες που λες στην 1η εγκυμοσυνη. δεν ηταν τιποτα σοβαρο, κρατησε 2-3 μερες και σταματησε. Ομως καλο ειναι να κανεις εναν υπερηχο να δει ο γιατρος σου αν συμβαινει κατι. Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είμαι στην 5η εβδομάδα και απο χθες βλέπω λίγο αχνο ροζ αιματάκι μόνο όταν σκουπίζομαι. Το στήθος μου εξακολουθεί να είναι πρησμένο, να έχω ψιλοπονάκια χαμηλά, και τσιμπιματάκια στην μέση. Παίρνω utrogestan (2 την ημέρα) και filicine (1 την ημέρα). Επίσης, Τ4 των 50mg. Φοβάμαι για αποβολή καθώς το έχω ξαναζήσει το έργο.... Δεν σκύβω, δεν σηκώνω βάρη, ξεκουράζομαι όσο μπορώ. Θέλω να ελπίζω και να σκέφτομαι θετικά, ολα να πάνε καλά, αλλά ο οποιοσ καεί απ'το χυλό, φυσά και το γιαούρτι.... Υπάρχει καμιά παθούσα?

 

Επικοινώνησε με τον γιατρό σου.Εγώ εκτός από τα utrogestan έκανα και ενέσεις pregnyl αλλά δεν είχα απλά ροζ,είχα αίμα και επρόκειτο για μεγάλη αποκόλληση.

Link to comment
Share on other sites

KAI EΓΩ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΟ ΧΑΠΙ ΑΥΤΟ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΑΠΟΚΟΛΗΣΗ,ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΓΙΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ.ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ ΕΧΩ ΤΩΡΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ 7 ΜΗΝΩΝ.ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΙ ΜΕΙΝΕ ΞΑΠΛΩΜΕΝΗ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ,ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ.ΤΟ felicine νομιζω ειναι για τον αιματοκριτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κι ενω νομιζα πως αυτο το forum ητανε παλιο ειδα το μυνημα σου να λεει 2011.Ειμαι στην 9η εβδομαδα και παιρνω filicine προληπτικα.Μολις κατεβασα 2 utrogestan μετα απο μια καφε σταγονα σημερα το πρωι.Ειμαι αρκετα ψυχραιμη,ειναι η πρωτη μου εγκυμοσυνη αλλα ξερω οτι εχω υπερβει τα ορια μεχρι τωρα οσον αφορα την κουραση και τα βαρη.Απο σημερα βεβαια πρεπει να κατσω φρονιμα σαν καλο κοριτσι.Παντως ο καλος μου ο γιατρουλης μου ειπε πως οι σταγονες αυτες ωφειλονται στην εμφυτευση του εμβρυου και να μην ανυσηχω..Εσυ πως επαθες την αποβολη παλιοτερα και ποσο χρονων εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον οι καφε σταγονες περιοριστηκαν στη χθεσινη ημερα.Σημερα τιποτα...ευτυχως!Μηπως επειδη ηταν η μερα που μου ερχοταν παλιοτερα περιοδος συνεβηκε αυτο..?Κατι για συσπασεις της μητρας εχω ακουσει...

..........Ακουει κανεις??

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...