Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΥΡΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΜΕ 10 Ε ΤΟ ΚΙΛΟ.....???


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια εκανα περατζαδα σε ζαχαροπλαστεια της περιοχης μου πετρουπολη για τα γενεθλια του γιου μου (2α) αλλα με το σχεδιο πολυ ακριβες....!!!!:shock::shock: ποσο αλλαξαν οι εποχες....καποτε επερνα τουρτα με 9- 10ε το κιλο....τωρα θα μπορεσω να βρω?? :roll::roll: μιλαμε για δυτικα προαστια....περσι στα πρωτα του δεν εκανα παρτυ, απλα οικογενειακα με μια τουρτα που πηρα απο ζαχαροπλαστειο....αλλα φετος που καταλαβαινει θελω τζερτζελε....!!!!:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kάνε μια ερώτηση στο ΜΑΞ ΠΕΡΥ, αν θυμάμαι καλά, της κόρης μου 3κιλη με παράσταση όμως, κουμπαρά μεγάλη που μας έμεινε μετά, πήγε μόνο η τούρτα γύρω στα 12 ευρώ το κιλό και εξτρά η παράσταση.

 

Μπορείς να παραγγείλεις την τούρτα και να την στολίσεις εσύ.

 

Γεύση υπέροχη !!!!!!!!!

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

στην αγ,γεωργιου υπαρχει το sweet corner και αν θυμαμαι καλα την εχει 12ε το κιλο αλλα δεν ξερω ποσο χρεωνει τις παραστασεις,θα ρωτησω και εγω αυτη την εβδομαδα για εμας.Παντως εγω θα παραγγειλω τουρτα απλη με μπλε χρωμα και απο πανω θα αγορασω να βαλω θεμα απο το τζαμπο,απο εκει αγοραζουν και πολλα ζαχαροπλαστεια.Πάντως εχει φρεσκα πραγματα και πολυ νοστιμα

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οι παραστάσεις δεν έχουν στάνταρ τιμή κόρες... Ανάλογα ποια θες υπάρχει η τιμή της. Και αυτοί τις παραγγέλνουν, δεν τις φτιάχνουν... Από 12 ευρώ νομίζω είναι οι παραστάσεις αλλά μικρό κυκλικό μέγεθος.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα γενέθλια του μικρού πήρα τούρτα από ζαχαροπλαστείο της γειτονιάς μου με 13 ευρώ το κιλό κ ήταν φρεσκότατη

Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες: αυτόν που δείχνει, αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει.

Link to comment
Share on other sites

οι παραστασεις μπορει να εχουν απο 10-12 εως και 18 ευρω οι απλες με τα πολλα μικρα παιχνιδακια και μπορει αν ειναι κουμπαρας να φτανει καμια 25αρια (πηρα προσφατα)...και 10 δηλαδη να βρεις τη τουρτα αν παρεις παρασταση το 15 αρι επιπλεον θα στο κατσουν σιγουρα στη παρασταση...

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

zitamar που λες ακριβως? αγιου γεωργιου μετα τον αγιο ιεροθεο?γιατι μονο στη νεαπολη νικαιας εχει.... μου ειπαν να ρωτησω και σε εργαστηριο ζαχαροπλαστικης....ειναι λεει πιο φτηνα...δεν ξερω αλλα εχω δει ενα εδω στη γειτονια μου οταν παω θα σας πω....:roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

οχι,αγ,γεωργιου είναι το πιο πανω στενο περιπου απο τον λακιωτη στην θηβων.Δηλαδη αν ερχεσαι απο πειραια στην θηβων κανεις αριστερα στον λακιωτη, και το πρωτο φαναρι παλι αριστερα(νομιζω εχει βεντζιναδικο εκο εκει) .Ολο ευθεια στο πρωτο φαναρι ειναι το μαγαζι δίπλα απο ένα κομμωτηριο,αν θες θα βρω τηλεφωνο και ακριβη διευθυνση να σου στειλω γιατι δεν ξερω να σου πω τωρα.

YiMXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σιγουρα σε εργαστηριο θα είναι πιο φθηνα,αν βρεις καποιο στειλε μου πμ αν μπορείς γιατι σε 2 εβδομαδες θελουμε 2 τουρτες εμεις!!

 

κ εγω ετσι ελεγα οτι στα εργαστηρια θα ειναι πιο φθηνες οι τουρτες κ πηγα περυσι να ρωτησω στην καλλιθεα ποσο παει το κιλο κ μου ειπε 13 ευρω:shock: ενω εγω επερνα απο ζαχαροπλαστειο με 12 το κιλο...οποτε δεν τα προτημησα...αν ξερετε κανενα καλο κ στην καλλιθεα με σχετικα καλη τιμη πειτε κ εδω,,,;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια εκανα περατζαδα σε ζαχαροπλαστεια της περιοχης μου πετρουπολη για τα γενεθλια του γιου μου (2α) αλλα με το σχεδιο πολυ ακριβες....!!!!:shock::shock: ποσο αλλαξαν οι εποχες....καποτε επερνα τουρτα με 9- 10ε το κιλο....τωρα θα μπορεσω να βρω?? :roll::roll: μιλαμε για δυτικα προαστια....περσι στα πρωτα του δεν εκανα παρτυ, απλα οικογενειακα με μια τουρτα που πηρα απο ζαχαροπλαστειο....αλλα φετος που καταλαβαινει θελω τζερτζελε....!!!!:D:D

 

χθες μου ελεγε μα φιλη για ενα εργαστηριο πολυ φθηνο απο οτι μου ειπε εχει 8,50 ευρω το κιλο:shock: φρεσκιες κ ωραιες στην γευση με τα σχεδια που υπαρχουν ευρεως στα κοινα ζαχαροπλαστεια. ειναι καπου στην Ζοφρια αλλα με την κουβεντα ξεχασα να την ρωτησω που ακριβως:rolleyes:

θα μαθω ομως αυτες τις μερες κ θα σου πω, καθως εχουμε κ εμεις τα 2α γεννεθλια μας 30 του μηνα:P

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

zitamar στειλε μου πμ με τα στοιχεια αν και βρηκα τελικα..........:D:Dπηγα στη γειτονια μου στο εργαστηριο η γλυκα κακαλης οχι η αλυσιδα ειναι συγγενεις....το εργαστηριο κακαλης η γλυκα το τονιζω....τουρτα γενεθλιων 8,30ε το κιλο...και τα σχεδια απο 5ε-18ε το ακριβοτερο...:P:p:pεμεινα αναυδη με τη διαφορα απο τα αλλα ζαχαροπλαστεια....τον ρωτησα για τις τιμες και μου ειπε οτι ειναι συνοικιακο εργαστηριο στη κηπουπολη σε απομονωμενο μερος οχι σε πολυσυχναστο δρομο και εχει εμπειρια 30 χρονων.Μου εδωσε και δοκιμασα γλυκα απλα τελεια φρεσκα και αφρατα....οποια θελει διευθυνση στειλτε πμ....:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα φτιάξει τον περασμένο Μάϊο του μικρού μου γιου από τον Στεργίου, νομίζω 9,90 το κιλό και την παράσταση έξτρα, αλλά δε θυμάμαι να σας πω ακριβώς. Πάντως ήταν νοστιμότατη και φρεσκότατη, όπως και ότι άλλο γλυκό έχω δοκιμάσει! Έχει και site που μπορείς να πάρεις μια ιδέα και σου λένε τιμές και τηλεφωνικά!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα φτιάξει τον περασμένο Μάϊο του μικρού μου γιου από τον Στεργίου, νομίζω 9,90 το κιλό και την παράσταση έξτρα, αλλά δε θυμάμαι να σας πω ακριβώς. Πάντως ήταν νοστιμότατη και φρεσκότατη, όπως και ότι άλλο γλυκό έχω δοκιμάσει! Έχει και site που μπορείς να πάρεις μια ιδέα και σου λένε τιμές και τηλεφωνικά!

 

στειλε π.μ να ριξω μια ματια κ εκει...σε ποια περιοχη ειναι??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατί δεν φτιάχνεις εσύ μια τούρτα ? που και νόστιμη θα γίνει με τα σωστά υλικά και θα την έχεις φτιάξει εσύ !!!!!!!

Ζήσε τη ζωή σου όπως θέλεις, χωρίς να υπολογίζεις τη γνώμη του κόσμου. Ο κόσμος είναι πολύς, η ζωή σου όμως λίγη.

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει στη Νίκαια με 10? το κιλό και ότι γεύση θέλεις (ανάμεικτη, cookies κλπ) έξτρα χρεώνεται η παράσταση.

 

Ποιό ζαχαροπλαστείο είναι στη Νίκαια?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
σε ευχαριστω πολυ!!

 

Στεργιου εχει κ στην Φιλαδελφεια απο οτι ξερω ( δεν θυμαμαι διευ/ση ομςσ, αλλα θα εχει στο σιτε). ΤΟ θετικο ειναι οτι ειναι φρεσκια η τουρτα κ οχι απο καταψυξη οπως σε 1-2 που μας εχει τυχει. Παιρνουμε απο εκει καθε χρονο για τα γεννεθλια των παιδιων κ για επισκεψεις αν τυχει, παντα εχουμε βγει ασπροπροσωποι. (απο το καταστημα της μεταμορφωσης παιρνω εγω)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό ζαχαροπλαστείο είναι στη Νίκαια?

Ευχαριστώ.

 

Barbie ελπίζω να μην είδα αργά το μήνυμά σου, λέγεται "ΜΑΝΟΣ" το ζαχαροπλαστείο και είναι κοντά στον Άγιο Αντώνη Κερατσινίου, σύνορα με Νεάπολη.

Link to comment
Share on other sites

εκανα σημερα παραγγελια για την τουρτα του μικρου μου σε ενα εργαστηριο στην Ζοφρια οπως ειπα κ πιο πανω με 8ε το κιλο! κ παραστασεις απο 5 ευρω. εμεις πηραμε τον λυκο με τα 3 γουρουνακια, που ειναι το αγαπημενο μας, πολυ γεματη παρασταση με πολλες φιγουρες, δεντρακια, λιμνουλες. θα σας πω εντυπωσεις αν προλαβουμε να την δοκιμασουμε γιατι θα την κοψουνε στον π. σταθμο

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

πως λεγεται αυτο στη ζοφρια? ενδιαφερεται η ξαδερφη μου απο ανω λιοσια.........

 

αυριο βραδυ που θα παω να παραλαβω θα παρω καρτα κ θα σου στειλω με π.μ τα στοιχεια.

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...