Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ρούχα για την μαμά από το Internet


Κάτια Ντ.

Recommended Posts

Μιας και βρήκα τα πάντα για την βάπτιση μας μέσω internet - και με βόλεψε πολύ, γιατί δεν έχω καθόλου χρόνο να τρέχω στα μαγαζιά - σκέφτομαι μήπως βρω και κανα φόρεμα για μένα. Μένω στην επαρχία, ξέρετε, οι δυνατόητες επιλογής δεν είναι πάρα πολλές και εγώ είμαι και πολύ δύσκολη περίπτωση, γιατί δεν είμαι καθόλου εξοικειωμένη με γκλάμουρ εμφανίσεις. Ξέρετε κανένα καλό σάιτ για ρούχα; Έχει παραγγείλει καμία;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κατι υπαρχει,το κοιταξα και εγω αλλα δεν εκανα παραγγελεια καθως τα ρουχα ερχονται απο την Αγγλια και φοβηθηκα το ενδεχομενο επιστροφης εαν δεν εχω επιλεξει σωστα το νουμερο.Κοιταξε το.

 

http://www.edressme.com

http://www.designersexposure.com

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Κοριτσια

Λεω να το ραψω το φορεμα

Πειτε πιο προτιματε.Δεν ειμαι και αδυνατουλα!Υψος 1,70/οποτε τα φορεματα ειναι με βαση τι θα μου παει οχι τι θα διαλεγα αν ειχα σωμα!!!Εχω και μια φωτο του τι θα διαλεγα μου αρεσε παρα μα παρα πολυ αλλα δυστυχως...θα φαινομουν σαν ζυμαρακι.ΕΙναι το τελευταιο με τα σχεδια...

Τελος παντων τωρα μην στεναχωριεμαι!

Τα χρωματα δεν ειναι αυτα στις φωτο θα διαλεξω οταν αποφασισω.Περιμενω!!!

 

 

promgirl348310309.th.jpg

6579.th.jpg

1278posidts.th.jpg

1276amtydts.th.jpg

 

και τα αγαπημενα μου αλλα εκτος λιστα...:-(

 

promgirl499458272.th.jpg

promgirl479322309.th.jpg

 

αν θελετε μπειτε στο κοπο να τις ανοιξετε γιατι δεν φαινονται καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσουν το κοκκινο και το μωβ. Περισσότερο το μωβ που ειναι πιο αερινο. Το ασπρο ειναι αρκετα αυστηρό εκτός και αν αυτό ειναι το στυλ σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 διακριτικά σεξυ

4 αερινο ρομαντικό

5 σεξυ κι οποιος αντεξει

 

θα επρεπε να σε δω αλλα για βαφτιση θα προτιμουσα το 5 που λεει : ειμαι μεν μαμα αλλα μου τα σκίζει τα κυλοτάκια ο σύζυγος!:lol::lol::lol:

μετα το 4 που λεει: κατα βαθος είμια ροματνική αλλα τι φταιω εγω που μοιαζω στην Σοφία Λόρεν. Θυμίζει λιγο Μενεγάκη.

 

τωρα κοριτσαρα μου που μπορούμε ακομα και ο Νευτωνας με την κολ...βαρυτητα δεν μας την εφεραν ακόμα!

Οχι τπτ αλλο αλλα τι θα λες στο παιδί σου οτνα μεγαλώσει?

Κοιτα βρε καθίκι πως ήμουν και πως με κατάντησες, αχαριστο χαραμοφαϊκο γαϊδουρι!!!!

Γδύσου οσο ακομα μπορεις!!!!!

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ακομα γελαω!!!!!!!!!!!!!!!!!!εχω κανενα 5 λεπτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΟ 5 δεν ειναι στην λιστα γιατι εκτος οτι θα με παχαινει περισσοτερο με το υφασμα που καπως μαζευει στο κεντρο(το χρωματιστο υφασμα) θα το ραψω κια σιγα μην εβρισκα ιδιο υφασμα....εκτος αν το εκανα σκετο διχρωμο.Μαυρο και το μεδα κατι αλλο...αλλα πιστευω θα παχαινει...

Βλεπω κανενας δεν εδωσε σημασια στο 1ο.

Να πω την αληθεια εγω το 2 ηθελα σε εντονο μπλε η σκουρο μωβ....αλλα δεν ημουν σιγουρη μου κανει λιγο σοβαρο.Απλα μου μοιαζει πολυ ανετο να το φορεσω....

Αναμενω και αλλες γνωμες...

 

http://www.dessy.com/dresses/bridesmaid/6579/

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!

κοριτσια μολις το ειδα το ερωτευτηκα...ισως να μην λεει πολλα για πολλες κοπελες αλλα ειναι ....πως να το πω...?Ειναι ΕΓΩ....Το χρωμα μου αρεσει περιεργως....αλλα μαλλον θα προτιμισω κατι πιο εντονο γιατι θα ειμαι σαν φαντασμα ειμαι πολυ ασπρη

Ποσο να μου στοιχισει αραγε να το ραψω??????????????

http://www.jasminebridal.com/J_2_1_1_1.aspx?sqno=JPN2009102510838&j_style_no=STYL20080821001&j_line_no=LINE20080821001&j_line_season=S&forb=f

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΒΡΗΚΑ!!!!

κοριτσια μολις το ειδα το ερωτευτηκα...ισως να μην λεει πολλα για πολλες κοπελες αλλα ειναι ....πως να το πω...?Ειναι ΕΓΩ....Το χρωμα μου αρεσει περιεργως....αλλα μαλλον θα προτιμισω κατι πιο εντονο γιατι θα ειμαι σαν φαντασμα ειμαι πολυ ασπρη

Ποσο να μου στοιχισει αραγε να το ραψω??????????????

http://www.jasminebridal.com/J_2_1_1_1.aspx?sqno=JPN2009102510838&j_style_no=STYL20080821001&j_line_no=LINE20080821001&j_line_season=S&forb=f

 

 

Μου αρέσει πιο πολύ από τα άλλα. Είχα δει ένα παρόμοιο σε μια βάφτιση μιας φίλης μου που θα την έλεγες μάλλον χοντρούλα, σε μακρύ όμως σε χρώμα εκρού -χρυσό, στο στήθος είχε πετρούλες και της ήταν τέλειο!!! Δεν της τόνιζε τίποτα απολύτως. Αν ήμουν στη θέση σου αυτό θα έφτιαχνα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ το λευκό το 2ο, και σε λευκό θα το έκανα..ταιριάζει και με βάφτιση σαν ιδέα το χρώμα εννοώ και γενικά εμένα δε μου αρέσουν τα πολύ έντονα χρώματα σε ρούχα που τραβούν την προσοχή από χιλιόμετρα...

Link to comment
Share on other sites

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ακομα γελαω!!!!!!!!!!!!!!!!!!εχω κανενα 5 λεπτο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΟ 5 δεν ειναι στην λιστα γιατι εκτος οτι θα με παχαινει περισσοτερο με το υφασμα που καπως μαζευει στο κεντρο(το χρωματιστο υφασμα) θα το ραψω κια σιγα μην εβρισκα ιδιο υφασμα....εκτος αν το εκανα σκετο διχρωμο.Μαυρο και το μεδα κατι αλλο...αλλα πιστευω θα παχαινει...

Βλεπω κανενας δεν εδωσε σημασια στο 1ο.

Να πω την αληθεια εγω το 2 ηθελα σε εντονο μπλε η σκουρο μωβ....αλλα δεν ημουν σιγουρη μου κανει λιγο σοβαρο.Απλα μου μοιαζει πολυ ανετο να το φορεσω....

Αναμενω και αλλες γνωμες...

 

http://www.dessy.com/dresses/bridesmaid/6579/

 

το φορεμα ειναι σουπερ.εγω στη βαφτιση του γιου μου εραψα ενα φορεμα τυρκουαζ με φαδια ζωνη στη μεση μπεζ-χρυση.ημουν μπομπονιερα αλλα μου αρεσα.ετσι θα σκεφτεις και εσυ.να σου αρεσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στη βάπτιση της μπέμπας μου παρήγειλλα από το internet (από Κίνα) μια τουαλέτα ροζ μακριά και μου κόστισε 75 ευρώ συνολικά (50 η τουαλέτα και 25 τα μεταφορικά). Η ποιότητα ήταν πάρα πολύ καλή, με τρία υφάσματα παράλληλα, φόδρα μέσα, γυαλιστερό ύφασμα στη μέση και αέρινο διάφανο εξωτερικά. Αλλά έκανε ένα μήνα να έρθει. Όσον αφορά τα μέτρα μου έπεσε ακριβώς στο στήθος. αλλά ήταν λίγο φαρδιά στους γοφούς και ήθελε μια μικρή μετατροπή. Δεν γράφω εδώ το link για να μην κάνω διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Το 2 μου αρεσει παρα πολυ καθως ειμαι φανατικος οπαδος του λιτου!!Και δευτερο ερχεται το 4.Θα τα ραψεις η θα τα παραγγειλεις?

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Στη βάπτιση της μπέμπας μου παρήγειλλα από το internet (από Κίνα) μια τουαλέτα ροζ μακριά και μου κόστισε 75 ευρώ συνολικά (50 η τουαλέτα και 25 τα μεταφορικά). Η ποιότητα ήταν πάρα πολύ καλή, με τρία υφάσματα παράλληλα, φόδρα μέσα, γυαλιστερό ύφασμα στη μέση και αέρινο διάφανο εξωτερικά. Αλλά έκανε ένα μήνα να έρθει. Όσον αφορά τα μέτρα μου έπεσε ακριβώς στο στήθος. αλλά ήταν λίγο φαρδιά στους γοφούς και ήθελε μια μικρή μετατροπή. Δεν γράφω εδώ το link για να μην κάνω διαφήμιση.

Εδω γραφουμε τοσα και τοσα απο διαφορες σελιδες!!Γραψτο να το δουμε κι αν θεωρηθει διαφημιση.......κοψτε το!

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στη βάπτιση της μπέμπας μου παρήγειλλα από το internet (από Κίνα) μια τουαλέτα ροζ μακριά και μου κόστισε 75 ευρώ συνολικά (50 η τουαλέτα και 25 τα μεταφορικά). Η ποιότητα ήταν πάρα πολύ καλή, με τρία υφάσματα παράλληλα, φόδρα μέσα, γυαλιστερό ύφασμα στη μέση και αέρινο διάφανο εξωτερικά. Αλλά έκανε ένα μήνα να έρθει. Όσον αφορά τα μέτρα μου έπεσε ακριβώς στο στήθος. αλλά ήταν λίγο φαρδιά στους γοφούς και ήθελε μια μικρή μετατροπή. Δεν γράφω εδώ το link για να μην κάνω διαφήμιση.

 

ησουν σιγουρα οτι θα σου επεφτε καλα;βεβαια ηταν φθηνη οποτε κ να πληρωνες μοδιστρα παλι συμφερει

Link to comment
Share on other sites

Εδω γραφουμε τοσα και τοσα απο διαφορες σελιδες!!Γραψτο να το δουμε κι αν θεωρηθει διαφημιση.......κοψτε το!

 

Εγώ φόρεσα αυτό :

http://www.jessicabrides.com/catalog/ProductPic.asp?id=796

Τους είχα βρει από το ebay αλλά μου στείλαν e-mail ότι δουλεύουν ανεξάρτητα τώρα.

Δεν ήμουν σίγουρη για το αποτέλεσμα και το ρίσκαρα. Επειδή βαριέμαι τρελά να ψάχνω στα μαγαζιά το παρήγγειλα από εκεί. Τους έστειλα τις διαστάσεις μου και επέλεξαν αυτοί το μέγεθος. Επίσης μου ήταν λίγο μακρύ το φόρεμα και χρειάστηκε κόντεμα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!καλη ιδεα το ραψιμο!το σκεφτομαι κ εγω,επειδη θα εχω γαμο κ βαφτιση μαζι θα ηθελα ενα απλο ασπρο φορεματακι!καμια ιδεα;;

 

OYOYOYOYOY!!!polles idees.

Εγω το νυφικο μου το εραψα αλλα επειδη θα γινοταν σε νησι δεν ηθελα να εινα ιΝΥΦΙΚΟ αλλα ενα φορεμα καλο ασπρο

Το εραψα κ μου πηγε 450 ευρω.Θα γραψω κ αλλα αργοτερα πρεπει να φυγω τωρα βιαζομαι.

Link to comment
Share on other sites

παντως τωρα που εχει εκπτώσεις πραγματικά αξίζει να ριξεςι μια ματια

 

να στο πω αλλιώς αν δώσεις φασμα και ραφτικά πάνω απο 200 ευρω μάλλον την πατησες.

 

την προηγουμενη βδομαδα καναμε μια καλη γυρα με την νονα της κορης που θα ξαναγίνει νονα και εχω εικονα της αγοράς.

 

για να μην θεωρηθει διαφημιση σου στελων πμ απο ενα μαγαζι με επώνυμα πανακριβα φορεματα που τωρα ειδα στην βιτρινα του 150 τουαλέτα μεχρι το γονατο στο στυλ του 2ου φορεματος και κανενα δυο καταστηματα ακομα πιο οικονομικα

 

ετσι κι αλλιως στα υφάσματα και σητν μοδιστρα δεν θα βρεις εκτπωσεις οποτε ριξε μια ματια πρωτα εκει

 

 

ααααααα η νονα ειναι του λιτου και απεριτου αλλα μαζί μου φυσικα εγινε του "κυριλε βιζιτου" οπου βλεπει ο νονος το φορεμα που την εψεισα και του ...τρεχανε τα σαλια! "σε ευχαριστώ βρε κουμπαρα" και "σε ευχαριστώ βρε κουμπαρα" ο νονος. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο μου αρεσει παρα πολυ και το τελευταιο

σαν δευτερη επιλογη το κοκκινο

http://www.jasminebridal.com/J_2_1_1...eason=S&forb=f

οσο για αυτο στο λινκ δεν θα το φορουσα αν μου ειχε μεινει μπρατσακια και κοιλιτσα

http://www.jessicabrides.com/catalog...Pic.asp?id=796αυτο ειναι πανεμορφο!!!!

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Ασυζητιτή το 4 απλά σε άλλο χρώμα.Πότε είναι η βάφτιση?Εμένα η δικιά μου είναι 11 Απρίλη αν πάω τώρα στα μαγαζιά λέτε να βρώ κάτι ανοιξιάτικο,δηλαδή να είναι ανοιχτόχρωμο.

Link to comment
Share on other sites

Ασυζητιτή το 4 απλά σε άλλο χρώμα.Πότε είναι η βάφτιση?Εμένα η δικιά μου είναι 11 Απρίλη αν πάω τώρα στα μαγαζιά λέτε να βρώ κάτι ανοιξιάτικο,δηλαδή να είναι ανοιχτόχρωμο.

 

 

δεν υπάρχουν ανοιξιατικα

αφου είναι τοσο νωρίς πρεπει να παρεις κατι τωρα γιατι τοτε πιθανον να ξεπαγιασεις

εξ΄αλλου τα καλα ρουχα είναι παντα αποκαλυπτικα απλα αν ειναι χειμωνιατικα εχουν και τν ζακετα, μπολερο, γουνακι.

Καλυτερα πηγαινε τωρα γιατι το Μαρτιο θα φερουν καλοκαιρινα μαλλον

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...