Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πνιγεται συνεχεια τι να κανω?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Κι εμενα πνιγεται αλλα το ελεγχει.... την βαζω λιγο μπροστα και της χτυπαω την πλατουλα και αμεσως αρχιζει η γκρινια του τυπου "μαμα εισαι χαζη??? Τι μου παιρνεις το φαγητο μου??" Νομιζω το κανει απο λαιμαργια γιατι οταν την προλαβαινω και δεν κλαιει πολυ για να μου δειξει οτι πειναει δε το παθαινει!!!! Μην πανικοβαλεσαι θα το παρει το κολλαει!!

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την ταίζεις λίγο πιο συχνά απο το καθιερωμένο 3ωρο και να μην είναι τελείως ξαπλωμένο.Εμένα μου το έκανε όταν πεινούσε πολύ και ρουφουσε με λαιμαργία...Οπως και να έχει θα συνηθήσει μην ανησυχεις ...ακόμα δεν ξέρει το ζουζούνακι να τρώει

2GxD.jpg2GxDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalispera...exo mia beba 1 minou kai apo tin arxi pou irthame apo to meeftirio opote troei pnigete sinexeia...pini to gala me mpimpero....ti na kano?

 

Κι εμένα πνίγεται σχεδόν κάθε φορα που τρώει(2 μηνών)και να φανταστείς την θηλάζω αποκλειστικά αλλά ειναι λαιμαργουλίτσα η ζουζούνα μου!!!!Τρώει γρήγορα αλλά το ελέγχει και εμένα δεν αγχώνομαι!!!

2ef2v5u.png
Link to comment
Share on other sites

Καιμένα πνιγόταν πάρα πολύ γιατί ήταν λαίμαργος.Να φανταστείς ότι μόλις πλησίαζε η ώρα του φαγητού πονούσε το στομάχι μου από το άγχος μήπως πνιγεί. Φοβόμουν πάρα πολύ.Μετά τον 4ο μήνα όμως ηρέμησε.

Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μου πνιγόταν αρκετά συχνά. Θα σου πω μια συμβουλή που μου είχε δώσει η παιδίατρος (όχι για να μην πνίγεται αλλά τι να κάνεις όταν πνίγεται και αγχώνεσαι) και παρότι μου είχε φανεί παράξενη, έκανε δουλειά. Την στιγμή που πνίγεται και ξεκινά να βήχει ασκείς πίεση με τον αντίχειρά σου ανάμεσα στα φρύδια. Πολύ αποτελεσματικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

το μωρο μας πνιγεται συνεχεια σε ασχετες στιγμες οχι μονο με το φαι του ειναι μονο 2μηνων και πνιγεται προφανως απο τα σαλια του???Δεν ξερουμε συμβαινει σε κανενα αλλο αυτο? να αρχισουμε να ανησυχουμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mήπως κάνει αναγωγούλες?:confused: δηλ έχει θεματάκι μήπως από το στομαχάκι? Τα σάλια σε 2 μηνών μωρό δεν δικαιολογείται! Τα σάλια είναι πολλά κατά την διάρκεια της ημέρας?

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

k h dikia mou afou tsaei den tis edona akoma k ston thilasmo giati eixa poli gala. molis megalosoun ligo stamatane apla molis sou pnigei to gyrizeis anapoda k to xtypas sthn plati k ola kala. fovitsiara san k emena den ypirxe allh giati imoun monh mou se ola. tora einai 15 minon k ola kala hremia ayto mono

Link to comment
Share on other sites

Ki o dikow moy otan etan mvro pnigotan eji forew th mera, dhladh se kaue geyma, mexri που αλλαξα θηλες μπιμπερο πηρα nuk αντιαναγωγικες, αυτες που το σχημα τους μοιαζει με θηλη στηθους και σωθηκα!!! Ηταν τοσο απλο τελικα. ηρεμησαμε.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...