Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βάζετε ενδοεπικοινωνία το βράδυ;


evakorpa

Recommended Posts

Κορίτσια, θα ήθελα τη γνώμη σας.:confused::confused::confused:

Η μπέμπα μου είναι 4 μηνών και κοιμάται στο δωμάτιό της. Το βράδυ βάζω την ενδοεπικοινωνία δίπλα μου για να την ακούω. Όμως κατέληξα σε κάθε της ήχο να σηκώνομαι, χωρίς ουσιαστικό λόγο. Το κλάμα της το ακούω άνετα και χωρίς ενδοεπικοινωνία. Είμαι στο διπλανό δωμάτιο. Απλά έχω το φόβο μην πνιγεί... Να μην τη βάζω το βράδυ; Ποια είναι η γνώμη σας; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λοιπον κι εγω την εβαζα καθε βραδυ, αρκετα μακρια απο το μωρο. διαπιστωσα οτι ακουγα το παραμικρο κιχ πριν μεταδοθει απο την ενδοεπικοινωνια (ξερεις ειχε μια απειροελαχιστη καθυστερηση). απλα σε κανει να νιωθεις πιο ασφαλης.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος πια. Οι μαμάδες ακούμε τα πάντα ούτως ή άλλως! Άσε που με εκνευρίζει και το ελαφρύ βουητό που κάνει!

Link to comment
Share on other sites

αχχχχ ειναι 30 μηνων και του βαζω ακομα αν και εγω τον ακουω και χωρις αυτη αλλα νιωθω ανασφαλεια?? λετε πρεπει να την βγαλω? η αληθεια ειναι οτι το ξερω οτι δεν χρειαζεται γιατι ενα βραδυ που ξεχασα να την βαλω και γκρινιαξε αμεσως τον ακουσα.

Link to comment
Share on other sites

στο 1ο την βάζαμε μέχρι να γίνει 6 μηνών. Μετά τέλος. Είχε πια δυνατό κλάμα για να μας ξυπνάει. Στα δίδυμα δεν την χρησιμοποιήσαμε γιατί πλέον το αυτί ακομη και το βράδυ είχε εξασκηθεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμας ο μικρός είναι 14 μηνών και ακόμα τη βάζω, γιατί νιωθω ανασφάλεια. Βεβαια έχω μειώσει την ένταση και δεν ακούγεται ο παραμικρός θορυβος, αλλά μόνο αν ο μικρός κλάψει. Μετα τα απανωτά μπουκώματα που έχει, δεν μπορώ να μην τη βάλω.

Link to comment
Share on other sites

εμεις μεχρι 6 μηνων τον ειχαμε διπλα μας,μετα πηγε στο δωματιο του ,την ενδοεπικοινωνια ουδεποτε χρησιμοποιησαμε διοτι δεν χρειαστηκε...τον ακουω πεντακαθαρα κ με το πρωτο γκ ανοιγει το ματι μου αμεσως οση κουραση κ να εχω.τα δωματια μας ειναι διπλα διπλα.εξαρταται απο το σπιτι σας την διαρρυθμιση του ,το ποσο βαρια κοιμασαι...δοκιμαζεις κ αποφασιζεις!καλη επιτυχια !

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι για να σημειωσω οτι αν ακουγεται συνεχομενο βουητο, ισως αυτο σημαινει οτι το συγκεκριμενο συστημα ειναι συνεχως "ενεργοποιημενο".

υπαρχουν συστηματα που ενεργοποιουνται, "ανοιγουν" μονο οταν ακουστει καποιος θορυβος και ετσι δεν εκπεμπουν ακτινοβολια ολη την ωρα.

Link to comment
Share on other sites

επανερχομαι για να σημειωσω οτι αν ακουγεται συνεχομενο βουητο, ισως αυτο σημαινει οτι το συγκεκριμενο συστημα ειναι συνεχως "ενεργοποιημενο".

υπαρχουν συστηματα που ενεργοποιουνται, "ανοιγουν" μονο οταν ακουστει καποιος θορυβος και ετσι δεν εκπεμπουν ακτινοβολια ολη την ωρα.

 

ετσι ειναι εμας, ισως ειναι ενας λογος που δεν την εχω βγαλει ακομη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα είναι 8,5 μηνών και ακόμα την χρησιμοποιώ...αν και δεν ξυπνάει συχνά την νύχτα, θέλω να τον ακούσω πριν κάν ξυπνήσει.πχ αν καταλάβω ότι του έφυγε η πιπίλα σηκώνομαι αμέσως και του την βάζω για να μην ξυπνήσει εντελώς και κλάψει...Βέβαια, δεν είναι λίγες οι φορές που ξύπνησα χωρίς λόγο, απλά και μόνο επειδή άκουσα έναν μικρό θόρυβο.(πολύ σπαστικό αυτό). Επίσης , αν και ο δικός μου ενεργοποιείται με τον θόρυβο, αν τον έχω σε υψηλή ένταση βγάζει ένα βουητό τρομερά ενοχλητικό.

Link to comment
Share on other sites

εμεις εχουμε καμερα, ειναι παρα πολυ πιο βολικη η χρηση της.

Εχω την μικρη απο 15 ημερων στο δωματιο της και μια χαρα το βραδυ με τον παραμικρο ηχο απλα κοιταω τι θελει και αν χρειαστει σηκωνομαι.

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Εμείς δεν πήραμε ενδοεπικοινωνία.

Δε νομίζω πάντως να τη χρειαζόμασταν αφού ακούω και το παραμικρό κιχ που κάνει.

ούτε εμείς έχουμε πάρει! η μπέμπα μας είναι 4 μηνών και κοιμάται ακόμη μαζί μας, αλλά ακόμη κι όταν πάει στο δωμάτιό της (που μάλλον θα αργήσει) είναι δίπλα ακριβώς από το δικό μας οπότε λογικά θα την ακούμε!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...