Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Baby Swimming


Recommended Posts

ξεκινισαμε χθες στη πισινα στη Τριπολη!ολα μια χαρα, φανικε να του αρεσε του μικρου, μεχρι που ο μικρος Γιαννακης(ενα αλλο παιδακι) εβαλε τα κλαματα κ μας πηρε κ εμας το παραπονο!δε πειραζει, βγηκαμε λιγο νωριτερα απο τη πισινα.το προβλημα μου ειναι το μετα.δυσκολευτικα αρκετα να του κανω ντουζακι(στην αγκαλια μου ειναι 6 μηνων) να τον σκουπισω ενω κ εγω ειμουνα μουσκεμα να τον ντυσ.βεβαια τον ειχε παρει το παραπονο κ ψιλοεκλαιγε.την τεταρτη 8α ξαναπαμε.ελπιζω να βρω τον τροπο για τις μετα τη πισινα διαδικασιες...

γιατι δεν του καθαριζεις απλα το προσωπακι με λιγο νερο που θα εχεις μαζι σου και ντους σπιτι....

ειναι επικινδυνο να πλενεις το μωρο εκει (προσωπικη μου γνωμη)

μονη σου ησουν???

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 609
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γιατι να ειναι επικυνδινο να τον πλενω εκει?μονη μου ειμουνα

γνωμη μου ειναι και συγνωμη που επεμβαινω...δεν ξερω τι εγκαταστασεις εχουν εκει αλλα εγω θα φοβομουν μην μου γλυστρησει,κρυωσει κτλ

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

γιατι να ειναι επικυνδινο να τον πλενω εκει?μονη μου ειμουνα

 

επικύνδυνο θα είναι πάντα, ακόμα και να γλυστρήσεις....και το καλύτερο που μπορείς ν ακάνεις είνια να μην είσαι μόνη σου, ή έστω, να ζητάς λίγη βοήθεια από κάποιον. Εμείς τον ξεκινήσαμε από 5μιση μηνών αλλά πηγαίναμε πάντα δυο μαζί, και είμασταν σε ντουζ-αποδητήριο, οπότε τον ξέπλενα στα γρήγορα στο πρόσωπο και πισινάκι-πουλάκι και καπάκι τον έδινα στην μαμά του, που τον περίμενε με αγκαλιά-πετσέτα....

 

Πάντως ξέπλυμα (ή και γρήγορη σαπουνάδα) σε πρόσωπο και γεννητικά επιβάλεται μετά την πισίνα, μπορείς να προλάβεις πολλές καταστάσεις έτσι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

μετα απο 2 μηνες στη πισινα ξαναγραφω για να σας πω τις εντυπωσεις μοϋ:απλα τελεια!ο μικρος το καταευχαριστιετε,κουναει χερια,ποδια, πιανει τα παιχνιδακια.κ απο βουτιες?δελφινι!ντουζακι σταματησα να του κανω εκει, πηγαινουμε σπιτι κ κανουμε κανονικο μπανιο.οι κοπελες στη πισινα ειναι πολυ καλες κ αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι απο τον ιανουαριο που θα γυρισω στη δουλεια δε θα μπορουμε να πηγαινουμε!εκτος απο τα πρωινα τμηματα εχει κ βραδυνα 8.30-9.00 αλλα πτος το παρον εμεις κοιμωμαστε 9!ελπιζω να αλλαξει το προγραμμα του αργοτερα κ να καταφερουμε να συνεχισουμε κ τον επομενο χειμωνα στο βραδυνο τμημα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μετα απο 2 μηνες στη πισινα ξαναγραφω για να σας πω τις εντυπωσεις μοϋ:απλα τελεια!ο μικρος το καταευχαριστιετε,κουναει χερια,ποδια, πιανει τα παιχνιδακια.κ απο βουτιες?δελφινι!ντουζακι σταματησα να του κανω εκει, πηγαινουμε σπιτι κ κανουμε κανονικο μπανιο.οι κοπελες στη πισινα ειναι πολυ καλες κ αυτο που με στεναχωρει ειναι οτι απο τον ιανουαριο που θα γυρισω στη δουλεια δε θα μπορουμε να πηγαινουμε!εκτος απο τα πρωινα τμηματα εχει κ βραδυνα 8.30-9.00 αλλα πτος το παρον εμεις κοιμωμαστε 9!ελπιζω να αλλαξει το προγραμμα του αργοτερα κ να καταφερουμε να συνεχισουμε κ τον επομενο χειμωνα στο βραδυνο τμημα!

 

Καλημέρα.

Είναι πολύ ωραία στις πισίνες, αλλά & εγώ που είχα τα παιδάκια μου όταν ήταν μικρότερα, τη μιά είχαν ωτίτιδες, την άλλη ουρολοιμώξεις & τα σταμάτησα. Σαν τη θάλασσα ...τίποτα...δυστυχώς. Καλό Πάσχα.:-):?:???:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

η κόρη μας έκανε baby swimming απο 6 μηνών.

 

πολύ καλή εμπειρία. φυσικά την βοήθησε ώστε τα επόμενα καλοκαίρια να έχει απίστευση οικειότητα με τη θάλασσα και φυσικά μια πολύ καλή δραστηρίότητα για το παιδί σε τόσο μικρή ηλικία.

 

σημαντικό επίσης το δέσιμο του γονιού με το παιδί και η πρώτη του κοινονικοποίηση!

 

το προτείνω σε όλους και όλες

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα! Είμαστε σχεδόν επτά μηνών και σκέφτομαι να πάμε και εμείς για baby swimming. Ενδιαφερόμαστε για την πισίνα της ηλιουπολης. Οποία μανούλα εχει πληροφορίες ή εμπειρία απο την συγκεκριμένη πισίνα. Και μπορούσε να μου πει θα ήμουν υπόχρεη. Ειναι μικρουλης γι'αυτο ομολογώ πως φοβάμαι λιγο αλλα θεωρώ πως θα του κανει περισσότερο καλο οπότε πρεπει να υπέρ νικησω τουσ φόβους μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλησπέρα σας!

Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τους συλλόγους του ΟΑΚΑ. Θέλω να πάω με τον μικρό (20 μηνών) baby swimming και τον μεγάλο 3,5 ετών κολυμβητήριο. Για τον baby swimming έχω δει ότι υπάρχουν οι Νηρηίδες, η Υδρία και ο Ωκεανός. Έχει κάποιος πρόσφατη προσωπική εμπειρία από αυτούς; Επίσης, κάθε σύλλογος έχει διαφορετική πισίνα για baby swimming στο ΟΑΚΑ; Και επειδή θα ήθελα να πάω και τους δύο περίπου τις ίδιες ώρες ξέρετε αν οι πισίνα του baby swimming είναι κοντά με τις πισίνες που κάνουν τα μεγαλύτερα παιδιά ή είναι σε εντελώς διαφορετικό χώρο;

 

Επίσης, τα χαρτιά από τους γιατρούς για εμένα (καρδιολόγο, δερματολόγο, γυναικολόγο) ξέρετε αν μπορώ να τα βγάλω στα εξωτερικά ιατρεία κάποιου δημόσιου νοσοκομείου (το έχει κάνει κανείς αυτό; ), γιατί μέσω ΕΟΠΠΥ μάλλον θα περάσει κανάς μήνας για να κλείσω ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!

Θα ήθελα πληροφορίες σχετικά με τους συλλόγους του ΟΑΚΑ. Θέλω να πάω με τον μικρό (20 μηνών) baby swimming και τον μεγάλο 3,5 ετών κολυμβητήριο. Για τον baby swimming έχω δει ότι υπάρχουν οι Νηρηίδες, η Υδρία και ο Ωκεανός. Έχει κάποιος πρόσφατη προσωπική εμπειρία από αυτούς; Επίσης, κάθε σύλλογος έχει διαφορετική πισίνα για baby swimming στο ΟΑΚΑ; Και επειδή θα ήθελα να πάω και τους δύο περίπου τις ίδιες ώρες ξέρετε αν οι πισίνα του baby swimming είναι κοντά με τις πισίνες που κάνουν τα μεγαλύτερα παιδιά ή είναι σε εντελώς διαφορετικό χώρο;

 

Επίσης, τα χαρτιά από τους γιατρούς για εμένα (καρδιολόγο, δερματολόγο, γυναικολόγο) ξέρετε αν μπορώ να τα βγάλω στα εξωτερικά ιατρεία κάποιου δημόσιου νοσοκομείου (το έχει κάνει κανείς αυτό; ), γιατί μέσω ΕΟΠΠΥ μάλλον θα περάσει κανάς μήνας για να κλείσω ραντεβού.

 

Καλημέρα

Υδρία και Παναθηναικός θεωρώ πως είναι οι καλύτεροι.

οι πισίνες είναι στον ίδιο χώρο και αν συμπίπτουν οι ώρες δεν θα έχεις πρόβλημα να πάς και τα 2 παιδιά.απλά στο baby μπαίνεις και εσύ ή ο μπαμπάς στην πισίνα μαζί με το παιδί (η οποία είναι κλειστή και θερμαινόμενη).

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ για την απάντηση pasxalitsa.

Παρεμπιπτόντως, σχετικά με το θέμα των γιατρών, για όποιον μπορεί να ενδιαφέρεται: Οι γιατροί του ΕΟΠΥΥ δεν εκδίδουν βεβαιώσεις για αθλητικές δραστηριότητες (αυτό μου το είπαν από το 14884 που πήρα να κλείσω ραντεβού). Εκδίδουν όμως οι συνεργαζόμενοι γιατροί του ΕΟΠΥΥ, που τους βρίσκει κανείς από τo site του οργανισμού. Σε αυτούς βρήκα ραντεβού για την επόμενη εβδομάδα. Επίσης, καρδιολόγο βρήκα στα δημοτικά ιατρεία του δήμου μου, επίσης για την επόμενη εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω και γω τις εμπειρίες μας από το babyswimming καθώς πηγαίνουμε ήδη 2 χρόνια και φέτος που κλείσαμε τα 3 και βγάλαμε και την πάνα θα πάμε στην μεγάλη πισίνα!

Λοιπόν εγώ δεν μπορώ να πω ποια είναι η καλύτερη ομάδα παρά μόνο τις εντυπώσεις μου:

Εμείς πάμε στον Ωκεανό και δεν έχουμε κάποιο παράπονο, η δασκάλα μας είναι πολύ καλή και αγαπάει τα παιδιά αλλά το μάθημα μας είναι ελεύθερο σε στυλ παιχνιδιού και αυτό γιατί είναι η νοοτροπία της δασκάλας έτσι, θέλει να αφήνει τα παιδιά ελεύθερα. Να σημειώσω ότι δεν πήγαμε στον Ωκεανό γιατί τον επιλέξαμε αλλά γιατί όταν ψάχναμε πριν 2 χρόνια αλλού δεν υπήρχαν θέσεις και αλλού δεν μας βόλευαν οι ώρες, αλλά αφού δεν είχαμε κάποιο παράπονο συνεχίσαμε εκεί.

 

Για τις Νηριήδες δεν έχω άποψη γιατί δεν έχω δει μάθημα τους οπότε εκεί δεν μπορώ να βοηθήσω.

 

Επίσης ούτε μάθημα της Υδρίας έχω δει, έχω ακούσει όμως ότι είναι πολύ καλή ομάδα μιας και εξειδικευεται στο babyswimming και κάνει μόνο αυτό δηλ. αν ένα παιδάκι θέλει να συνεχίσει μετά σε ακαδημίες θα πρέπει να αλλάξει ομάδα γιατί η Υδρία δεν έχει. Έχω ακούσει όμως τα καλύτερα.

 

Τέλος του Παναθηναϊκου τα μαθήματα τα βλέπω συνέχεια γιατί κάνουν πριν από εμάς και έχω γνωρίσει και την δασκάλα. Είναι πολύ καλή ομάδα, τα μαθήματα είναι οργανωμένα σε στυλ να κάτσουν όλα τα παιδάκια γύρω γύρω και να ακούν και να εκτελούν τις οδηγίες τις δασκάλας, δρουν σαν ομάδα και η δασκάλα είναι πολύ καλή. Έχουν πάρα πολλά παιχνίδια - εξοπλισμό που εμείς στον Ωκεανό έχουμε μόνο τα απαραίτητα, δεν είναι κάτι που πειράζει βέβαια εμένα αυτό αλλά αξίζει να το αναφέρω.

 

Για ότι άλλο θέλετε και μπορώ να βοηθήσω απλά πείτε μου!

Να πω ακόμα ότι οι εγκαταστάσεις του Οακα δεν είναι και οι καλύτερες, θα δείτε και την βρωμιά, θα έχει και καμιά φορά λίγο πιο κρύο νερό.... αλλά όλα αυτά δεν έχουν να κάνουν με τις ομάδες αλλά μόνο με το ΟΑΚΑ!

 

Αυτά και από εμένα!:P

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

Για τις μαμάδες που ενδιαφέρονται, μόλις είδα στο groupon εκπτωτικό κουπόνι για babyswimming στον Πειραιά σε μια πισίνα που φαίνεται πολύ ωραία αν κρίνω απο το site τους. Για να μην κάνω διαφήμιση, μπείτε στο groupon και θα το βρείτε.

 

Όταν έψαχνα εγώ τίποτα δεν υπήρχε στα μέρη μου επρεπε να κάνω το γύρο όλης της Αθήνας, τώρα μεγαλώσαμε και ευτυχώς εχω πιο πολλές επιλογες.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια η μπουμπου μου ειναι 7 1/2 μηνων και σκεφτομασταν με τον αντρα μου οτι θα ηταν ωραιο να δοκιμασουμε το babyswimming.το θεμα ειναι οτι μενουμε κεντρο αθηνα και με τα ωραρια μας δεν ειναι ευκολο να τρεχω παρα πολυ μακρια πχ πειραια κτλ.ξερει καμια μανουλα εδω στο κεντρο κοντα για babyswimming και αν εχει και αποψεις?

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπε πιο πάνω η sophie εχει ο πανελλήνιος έχει και ο παναθηναικος για Κέντρο που θέλεις. Νομιζω οτι φετος ο παναθηναικος το baby swimming το κανει στο κολυμβητήριο στο ΓΟΥΔΗ. Κανε ενα τηλέφωνο να ρωτήσες πληροφοριες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα κορίτσια! Γράφω εδώ για να μην ανοίξω νέο θέμα....

Όπως είχα γράψει και παραπάνω με τον μικρό μου που τώρα είναι 3 ετών κάνουμε 2 χρόνια baby swimming και φέτος ήρθε η ώρα να αλλάξουμε πισίνα και να πάμε στην μεγάλη. Αυτό κατ' επιλογή γιατί βγάλαμε την πάνα και μας παίρνουν στην μεγάλη πισίνα αλλιώς μπορούμε να συνεχίσουμε το baby swimming.

 

Λοιπόν... χθες πήγαμε να κάνουμε δοκιμαστικό μάθημα στην μεγάλη πισίνα και έχω πολύ κακές εντυπώσεις. Πρώτον μας είπαν να πάμε νωρίς να κάνουμε το δοκιμαστικό και τους είπαμε ότι επειδή δουλεύουμε αυτό είναι αδύνατον αλλά θα προσπαθήσουμε. Φτάσαμε με 5-10 λεπτά καθυστέρηση και δεν μας έβαλαν στο μάθημα. Μετά από ταλαιπωρία γιατί όλοι μας είμασταν κουρασμένοι (και ο μικρός) περιμέναμε το επόμενο και όταν ήρθε η ώρα να τον πάρει η δασκάλα το παιδί έκλαιγε και δεν ήθελε να πάει. Με τα πολλά φώναξε μια άλλη δασκάλα μικρούλα σε ηλικία και πιο προσιτή και τον πήρε και εκείνος φώναζε "μαμά μαμάαα".....τον έβαλε στην πισίνα για το πολύ 10 λεπτά, κάνανε κάποιες βόλτες πάνω κάτω και βγήκανε και μου λέει η δασκάλα "μια χαρά ήταν δεν γκρίνιαξε".

Εγώ βέβαια όταν με φώναζε ένιωσα χειρότερα και από την πρώτη μέρα που τον πήγα παιδικό σταθμό (!) τέτοιο κλάμα στον σταθμό δεν είχε κάνει με την αποχώρηση μου.

Μετά από το 10λεπτο μάθημα μας είπαν να πάμε ξανά για δοκιμαστικό και ότι στην αρχή θα είναι έτσι μέχρι να συνηθίσει ο μικρός. Εκτός από αυτά όμως ένιωθα μια ψυχρότητα από την μεγάλη δασκάλα δεν ξέρω πως να το πω....

 

Και εδώ προβληματίζομαι και θέλω την γνώμη σας. Κατ αρχάς πήγε κάποια μανούλα στην μεγάλη πισίνα το παιδάκι της? Πως ήταν η μετάβαση του σε αυτήν?

 

Ο προβληματισμός μου είναι αν πρέπει να πάμε στην μεγάλη πισίνα ή να συνεχίσουμε για λίγους μήνες ακόμα το babswimming αφού μπορείς να αλλάξεις όποτε θες πισίνα μέσα στην χρονιά. Να σημειώσω ότι το παιδί έμπαινε πολλές φορές μόνο του με την δασκάλα στο baby χωρίς εμένα οπότε δεν τίθεται θέμα του ότι δεν έχει μάθει χωρίς την μαμά του.

 

Επίσης αναρωτιέμαι αν είναι σωστό να τον βάζω σε αυτή την ταλαιπωρία. Τώρα πήγαμε παιδικό σταθμό και είμαστε ακόμα σε προσαρμογή... μήπως δεν είναι σωστό να τον βάλω να περάσει άλλη μια προσαρμογή στο κολυμβητήριο?

 

Σκεφτόμουν να μιλήσω με την δασκάλα μας του baby να μου πει και κεινη την γνώμη της που το ξέρει το παιδί μου 2 χρόνια τώρα....

 

Τι λέτε εσείς βρε μανούλες τι να κάνω?

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποιο κολυμβητήριο αναφέρεσαι και πόσο μεγάλη ήταν η πισίνα, αλλά θα σου πω για την δική μου πείρα που πηγαίνω και τα δύο στο ΟΑΚΑ.Η μεγάλη όταν κάναμε το δοκιμαστικό απο το baby στην μεγάλη (ήταν 3 παρά κάτι) εννοείται ότι ε'ιχε ψιλοφρίξει αλλά η δασκάλα την έπεισε βάζοντας ένα παιχνιδάκι στο νερό.Βέβαια εάν κανω το ίδιο στην μικρή μου κόρη είμαι 100% σίγουρη ότι δεν θα την παλέψει.Επίσης είναι πολυ σημαντικό να μην έχει παιδάκια πολλά στην πισίνα γιατί συνήθως, ειδικά τώρα στις αρχές,γίνεται ΧΑΜΟΣ και φυσικά ποιο παιδάκι να προτοκοιτάξει η κακομοιρα η δασκάλα???Πάντως πολλά πολλά παιδάκια παθαίνουν το κατιτις τους στην μετάβαση. Στις ώρες αιχμής του κολυμβητηρίου είναι ένα δράμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω σε ποιο κολυμβητήριο αναφέρεσαι και πόσο μεγάλη ήταν η πισίνα, αλλά θα σου πω για την δική μου πείρα που πηγαίνω και τα δύο στο ΟΑΚΑ.Η μεγάλη όταν κάναμε το δοκιμαστικό απο το baby στην μεγάλη (ήταν 3 παρά κάτι) εννοείται ότι ε'ιχε ψιλοφρίξει αλλά η δασκάλα την έπεισε βάζοντας ένα παιχνιδάκι στο νερό.Βέβαια εάν κανω το ίδιο στην μικρή μου κόρη είμαι 100% σίγουρη ότι δεν θα την παλέψει.Επίσης είναι πολυ σημαντικό να μην έχει παιδάκια πολλά στην πισίνα γιατί συνήθως, ειδικά τώρα στις αρχές,γίνεται ΧΑΜΟΣ και φυσικά ποιο παιδάκι να προτοκοιτάξει η κακομοιρα η δασκάλα???Πάντως πολλά πολλά παιδάκια παθαίνουν το κατιτις τους στην μετάβαση. Στις ώρες αιχμής του κολυμβητηρίου είναι ένα δράμα...

 

Στο ΟΑΚΑ πάμε και μεις!!!

Αχ αυτό το δράμα το ζήσαμε και μεις χθες χάλια η κατάσταση. Απλά σκέφτομαι μήπως θα ήταν καλύτερα να συνεχίσουμε στο baby? Να μην βάλω τον μικρό να περάσει όλη αυτή την διαδικασία ακόμα.... Είναι και το ξεκίνημα του παιδικού τώρα να μην περάσει το στάδιο της προσαρμογής και στο κολυμβητήριο....

Η είναι καλύτερα να συνεχίσουμε στην μεγάλη για να εξελιχθούμε?

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω το υποψιάστικα ότι αναφερόσουν στο συγκεκριμένο γιατί και εμείς είμασταν γύρω στις 7 και έπαθα την πλάκα μου από τα παιδάκια!!Μην το πιέσεις το παιδάκι, απλά προσπάθησε να πάτε μια μέρα που να μην γίνεται αυτό το χάλι, συνήθως όσο πιο νωρίς τόσο πιο καλά.Η μικρή μου, πρέπει να έχει την ηλικία του δικού σου (3 παρά κάτι ψιλά), αλλά δυστυχ'ως απέτυχα παταγωδώς να της βγάλω την πάνα, οπότε μείναμε στην ίδια τάξη (baby:().Μακάρι να δοκιμάζαμε και εμείς στην μεγάλη αλλά θα κάνω υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Και γω ανυπομονούσα σκέψου να αλλάξουμε πισίνα, έβλεπα με ικανοποίηση την εξέλιξη του παιδιού στο κολύμβι και ήθελα να βγάλουμε την πάνα πως και πως το καλοκαίρι μόνο και μόνο γι' αυτό για να πάρουμε "προαγωγή"!!! Αλλά κάποιος μάλλον γέλαγε μαζί μας :D

Δεν την φαντάστηκα ποτέ αυτή την αντίδραση. Αλλά το συμπέρασμά μου είναι ότι μάλλον οφείλεται στο ξένο περιβάλλον (η πισίνα είναι στην άλλη άκρη σε σχέση με το baby) και στην αλλαγή προσώπων - δασκάλων γιατί για το νερό τρελαίνεται! Και ειδικά αυτή η υπεύθυνη - δασκάλα ήταν κάπως απόμακρη βρε παιδί μου, ψυχρή!

Θα πάμε ξανά για άλλο ένα δοκιμαστικό και θα είναι και η δασκάλα μας του baby εκεί και θα δούμε τι θα κάνουμε. Τώρα δεν κατάλαβα αν θα βουτήξει μαζί του ή θα τον βλέπει μόνο αλλά θα το συζητήσω και μαζί της.

Οκ καλή η εξέλιξη αλλά είναι ακόμα 3 ετών.... τον λυπάμαι να τον βάζω σε μια διαδικασία που δεν θέλει ή δεν αισθάνεται έτοιμος ακόμα.

Ε δεν θα γίνει και ο κολυμβηταράς από τα 3 του!!!! Έχει χρόνια ακόμα να μάθει!!!!

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

Α!Τώρα που το θυμήθηκα!Και εμάς το πρώτο δοκιμαστικό το έκανε με την δασκάλα απο το baby, ίσως γι αυτό δεν αντέδρασε άσχημα.Και μετά την είχε οοολη την χρονιά δασκάλα. Εμένα δεν ήθελε να έχει άντρα δάσκαλο!

Link to comment
Share on other sites

Α!Τώρα που το θυμήθηκα!Και εμάς το πρώτο δοκιμαστικό το έκανε με την δασκάλα απο το baby, ίσως γι αυτό δεν αντέδρασε άσχημα.Και μετά την είχε οοολη την χρονιά δασκάλα. Εμένα δεν ήθελε να έχει άντρα δάσκαλο!

 

Πες τα! Πολύ σημαντικό αυτό που λες! Εμάς μας ρίξαν στον λάκκο με τα φίδια!!!!

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Στην Παλλήνη έχει τις εγκαταστάσεις του ο Ωκεανός που κάνουν μαθήματα και στο ΟΑΚΑ. Τα κεντρικά τους είναι Παλλήνη και από ότι μου έχει πει η δασκάλα μας είναι καμία σχέδη με το ΟΑΚΑ δηλ. πιο αργανωμένα, πεντακάθαρα κλπ. Εγώ από τον σύλλογο (κάνουμε όμως στο ΟΑΚΑ) είμαι πολύ ικανοποιημένη αλλά και από την δασκάλα. Φέτος αλλάξαμε δασκάλα δυστυχώς και στην Παλλήνη κάνει μαθήματα αυτή που είχαμε ήδη 2 χρόνια, είναι πολύ καλή.

yVUtp2.png

lK3Up3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα!!

 

Ξέρετε για Θεσσαλονίκη που μπορώ να πάω τον μικρό μου (2.5 χρονών) για κολύμβηση εκτός από τους ΙΧΘΕΙΣ?

Ρώτησα και στο STAR στο οποίο όμως ακόμα δεν έχουν κάνει τμήματα.

 

Μπορεί κάποιος να μου δώσει στοιχεία επικοινωνίας και για αλλού?

 

Ευχαριστώ πολύ!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...