Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Επίδομα καισαρικής


Recommended Posts

Μανούλες καλημέρα!

Θα ήθελα τη βοήθεια από όσες γνωρίζουν σχετικά με το επίδομα καισαρικής. Άκουσα ότι εφόσον γεννήσεις με καισαρική, μπορείς να κάνεις ένσταση στο ΙΚΑ για να πάρεις κάποια έξτρα χρήματα σε σχέση με το αρχικό πόσο που έχεις λάβει. Είμαι από Θεσσαλονίκη και όταν πήγα στο ΙΚΑ Νεάπολης να ρωτήσω μου είπαν ότι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο και δε μου έδωσαν κάποια καθοδήγηση. Και εγώ το άφησα...

Τώρα όμως μου το ξανανέφερε μια κοπέλα που γέννησε επίσης με καισαρική, χωρίς να το έχει κάνει και αυτή, και μου είπε ότι στο ΙΚΑ Πύλης Αξιού εξυπηρετούν καλύτερα και κάνεις την όλη διαδικασία και παίρνεις το επίδομα. Εγώ γέννησα 14/1/2013 και δε ξέρω αν υπάρχει χρονικό περιθώριο για την ένσταση.

Παρακαλώ όποια γνωρίζει ας μου δώσει τα φώτα της!!!

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...