Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ


caldobambina

Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΟΠΩΣ ΠΟΛΛΕΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΒΑΠΤΙΖΩ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΣΤΙΣ 4/05/08 ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΕΙ ΘΕΜΑ Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΕΤΑΛΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΧΡΩΜΑΤΑ ΦΟΥΞΙΑ ΚΑΙ ΛΙΛΑ.ΣΤΕΙΛΤΕ ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ.ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΑ ΦΤΙΑΞΩ ΟΛΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ ΣΑΣ.

BIZELI ΑΠΟ ΕΣΕΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΘΕΛΩ,ΚΕΙΜΕΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑ ΣΑΣ.

dsc00436mm5.jpg
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τί σύμπτωση!!! Και η αδερφή μου το ίδιο θα κάνει!!! :) Έχω βρει κάποια πράγματα έτοιμα και ψάχνουμε να δούμε τί συμφέρει να φτιάξουμε και τί όχι - από άποψη χρόνου και οικονομική. Δεν ξέρω τί έχεις κατά νου, αλλά αν κοιτάξεις στον http://www.elxisdοro.com θα βρεις αρκετές πεταλουδίτσες... Υπάρχουν μπομπονιέρες μελωδοί, καρφίτσες, κουτάκια ακόμη και μπαλόνια για στολισμό σε σχήμα πεταλούδας :shock: Αν σε ενδιαφέρει κάτι από αυτά, πες μου. Καλό βράδυ

Link to comment
Share on other sites

πεταλουδιτσες θα βρεις τζαμπο μπολικες :lol: σου εστειλα πμ για κειμενο :lol:

 

kouklitsa, αν σου είναι εύκολο στειλτο μου κι εμένα please....

caldobambina,το ίδιο ακριβώς θέμα έχω σκεφτεί κι εγώ...δεν ξέρω τι μπορώ να φτιάξω μόνη μου βέβαια γιατί τα χέρια μου δεν πολυπιάνουν...

πάντως σαν θέμα και χρώμα είναι τέλειο για τα μωρά μας...

άσε που μόλις είδα φωτο της δικιάς σου νόμιζα ότι ήταν η δικιά μου..δεν μπορείς να φανταστείς πόσο μοιάζουν...έχουμε και την ίδια κορδέλα!!!!

Να σου ζήσει.. :)

Link to comment
Share on other sites

caldobambina, εγω εφτιαξα αυτές τις μπουμπουνιερες για τη βαφτιστηρα μου

http://s243.photobucket.com/albums/ff255/myrto_photos/?action=view&current=P1010084.jpg

Τα πήρα όλα από τον Μπαρκα στην Κουμουνδούρου.

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Γεια σας κορίτσια.Στις 29 Ιουνίου βαπτίζω την μικρή μου.Για προσκλητήριο παράγγειλα σε φανταστική τιμή πεταλούδες σε στικ υφασμάτινες από το elxisdoro και σκέφτομαι να κρεμάσω καρτελάκια από κορδελίτσες χρωματιστές ή μηπως είναι καλύτερα να τα κολλήσω πάνω στο στικ?

Για μπομπονιέρες πήρα κάτι μεγαλα λουλούδια από το Jumbo και θα βάλω τουλι με smarties. Οσο για τογλυκό παράγγειλα βαζάκια χρωματιστα από το elxisdoro πάλι αλλα δεν βρήκα ακόμα από που θα πέρω το γλυκο και πόσο χρειάζομαι για 200 τεμ.

Θα ήθελα τη βοήθεια σας για το στολισμό,το βιβλίο ευχών και αν ξέρετε και κανένα ποιηματάκι με πεταλουδίτσα...help!!!

Εσεις τί κανατε τελικά?καμια ιδέα???

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ευχαριστώ πολύ αλλα ψάχνω για γλυκό του κουταλιού...καμια ιδέα?Οσο για αυτές τις πεταλουδίτσες ειναι φοβερές, ξέρεις τιμή? Ισως να τις δίνω επιπλέον στα παιδάκια ή να τις στολίσω στα τραπέζια.Τι λές?

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Και εγω βαπτιζω τη μικρη μου στις 21/6 και το θεμα ειναι πεταλουδες. Τα χρωματα θα ειναι σε φουξια και πρασινο ανοιχτο. Ψαχνω ιδεες για το στολισμο των τραπεζιων. manoula24 αν μπορεις πες μου που τις βρικες τις πανινες πεταλουδες και ποσο γιατι και εγω εψαξα στο elxisdoro αλλα δεν τις ειδα. Επισης αν μπορεις vera πες μου αν δινει και λιανικη η relkon και αν ξερεις ποσο εχει τις πεταλουδες κουφετα. Ευχαριστω πολυ κοριτσια

Μαμά Σοφίας και μπέμπας

Link to comment
Share on other sites

Τις πεταλούδες δεν τις εχει στο site .Εγω τις ζήτησα και μου πε ότι έχει stock και μου τις έδωσε 30 λεπτά.Αρχικά θα έπαιρνα από το Jumbo με 1.5ε μεγάλες χωρίς στικ αλλα αφού βολεύτηκα.Αυριο που θα τις παραλλάβω θα προσπαθήσω να βάλω φωτο.πως γίνεται γιατί δεν το ξαναέκανα.Α!μου έστειλε με mail Και κάτι άλλες αλλα ήταν πολύ πιο ακριβές.Το mail το έχω πως μπορώ να τις βάλω να τις δεις?Οσον αφορά την προσφορα δεν ξέρω τι stock εχει.Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις.

Εσυ τι σκέφτεσαι να κάνεις?

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πεταλούδες θα βρείτε πολλές και σε διάφορα μεγέθη στην Ανθέων (Α. Πατήσια) και νομίζω ότι βγαίνουν και φθηνές γιατί είναι συσκευασίες με πολλές. Αυτές που στο jumbo κοστίζουν 2,99ευρώ, εκεί κοστίζουν 1ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να βαλω στη μεση του τραπεζιου ξυλινα κασελακια με πρασιναδα (τυπου γκαζον ψευτικα βεβαια) να καρφωσω πανω στικακια με γλιφιτζουρια πεταλουδες, μπαλονια και να φτιαξω και απο χαρτονια μεγαλες πεταλουδες ζωγραφισμενες με γκλιντερ που θα γραψω το νουμερο του καθε τραπεζιου. Τα χρωματα μου ειναι φουξια με λαχανι. Ακομα δεν εχω βρει μπουμπουνιερα θα παω μετα το Πασχα αλλα εχω κανονισει τα μπαλονια για το στολισμο

Μαμά Σοφίας και μπέμπας

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Και εγω βαπτιζω τη μικρη μου στις 21/6 και το θεμα ειναι πεταλουδες. Τα χρωματα θα ειναι σε φουξια και πρασινο ανοιχτο. Ψαχνω ιδεες για το στολισμο των τραπεζιων. manoula24 αν μπορεις πες μου που τις βρικες τις πανινες πεταλουδες και ποσο γιατι και εγω εψαξα στο elxisdoro αλλα δεν τις ειδα. Επισης αν μπορεις vera πες μου αν δινει και λιανικη η relkon και αν ξερεις ποσο εχει τις πεταλουδες κουφετα. Ευχαριστω πολυ κοριτσια
phpwADJ30_c2PM.jpg

Ελπίζω να κατάφερανα βάλω την εικόνα.Η ροζ ειναι με 1.5ε απο jumbo.Η μπλε είναι από elxisdoro με 35λεπτα.Από αυτές είχε μόνο 20 και πήρα άλλες 80 σε στικ με 30λεπτα.είναι λίγο μικρότερες.Αν όλα πάνε καλά και τις έχω αύριο θα σας τις δείξω.

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια. Και εγω βαπτιζω τη μικρη μου στις 21/6 και το θεμα ειναι πεταλουδες. Τα χρωματα θα ειναι σε φουξια και πρασινο ανοιχτο. Ψαχνω ιδεες για το στολισμο των τραπεζιων. manoula24 αν μπορεις πες μου που τις βρικες τις πανινες πεταλουδες και ποσο γιατι και εγω εψαξα στο elxisdoro αλλα δεν τις ειδα. Επισης αν μπορεις vera πες μου αν δινει και λιανικη η relkon και αν ξερεις ποσο εχει τις πεταλουδες κουφετα. Ευχαριστω πολυ κοριτσια
php7LQryJ_c2PM.jpg

Αυτές είναι αυτές που μου έστειλε σε mail το elxisdoro αλλα είναι ακριβότερες...Αν θες πάρε τηλ τον κ.Βαγγέλη να ρωτήσεις το μέγεθος που θες και τιμή.... 2107486951. Και σου άρεσαν ρώτα και τι στοκ έχει τις οικονομικές που πήρα

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.rozsiel.gr/

 

Δειτε στα προσκλητηρια.......εχει μια θαυμασια πεταλουδα.......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολύ ωραία .Σε καμιά βδομάδα θα σας βάλω και το δικό μου.Ετσι θα κρεμάσω και γω τα καρτελάκια με τη διαφορά ότι η πεταλούδα θα είναι υφασμάτινη σε στικ.Ασχετο αλλα γιατί στις φώτο που έβαλα πιο πάνω έχει χ?

http://www.rozsiel.gr/

 

Δειτε στα προσκλητηρια.......εχει μια θαυμασια πεταλουδα.......

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν βγαινει η φωτο.Παντως σε ευχαριστω. Θα παρω τηλ. να δω τι θα μου πει.Τι υπολοιπα εχει σε πεταλουδες.

Μαμά Σοφίας και μπέμπας

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω καθόλου.Θα ρωτήσω σήμερα και θα σου πω.Μην αγχωνεσαι όλα θα γίνουν.

Δυστυχως δεν βγαινει η φωτο.Παντως σε ευχαριστω. Θα παρω τηλ. να δω τι θα μου πει.Τι υπολοιπα εχει σε πεταλουδες.

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

phpFM4ANk_c3AM.jpg

Αυτές είναι οι πεταλουδίτσες που πήρα για να φτιάξω τα προσκλητήρια.Θα βάλω και φωτο όταν θα είναι έτοιμα να τα δείτε.

Τελικά μίλησα με τον κ.Βαγγέλη και έχει καμια 100 πεταλουδίτσες απόθεμα.Αν θες επικοινώνησε μαζί του 2107486951.

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...