Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΡΑΓΑΔΕΣ ΚΑΙ ΛΕΙΖΕΡ


Recommended Posts

Kαλησπέρα κορίτσια..και αγόρια φυσικά..απλά θεωρώ οτι αυτό το θέμα καίει κυρίως τις γυναίκες...Λοιπόν...Κατά την εφηβία, είχα πάρει αρκετααααααά κιλάκια..με αποτέλεσμα να κάνω αρκετές ραγάδες σε σχεδόν όλο μου το κορμί..Όταν έπρεπε να το ψάξω (αρχικό στάδιο) δεν το έκανα γιατί δεν το πολυσκεφτόμουν...ωστόσο μεγαλώνοντας άρχισε να με ενοχλεί και να μου προκαλεί αισθήματα κατωτερότητας..μετά απο 13 χρόνια πήρα την αποφαση να το ψάξω πιο δραστικά...Έχω ξεκινήσει καποιες συνεδρίες με fractional laser..σήμερα πραγματοποίησα την 5η μου συνεδρία...Κορίτσια πονάει αρκετά η αλήθεια είναι..αλλά έχω δει βελτίωση..σαφώς και δεν μιλάμε για εξάλειψη αλλά δεν είναι τουλάχιστον τόσο ορατές..Όπως καταλαβαίνετε..οι περισσότερες απο εσάς τις αποκτήσατε λόγω εγκυμοσύνης..φανταστείτε πως είναι να θυμάσαι τον εαυτό σου με αυτές απο μικρή μέχρι και σήμερα..Ελπίζω τα αποτελέσματα να είναι τοσο θεαματικά όσο μου τα παρουσιάζουν...Δεν θα παραλέιψω να πώ οτι απευθύνθηκα σε κλινική και όχι σε κέντρο αισθητικής.

Θα ήθελε κάποια απο σας να μοιραστεί παρόμοια εμπειρία με εμένα? θα με βοηθούσε ιδιαίτερα ειδικότερα αν το αποτέλεσμα ήταν θετικο!!:-P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! ¨Ακουσα για ένα καινούριο μηχάνημα που ήρθε στην Ελλάδα και εξαφανίζει ακόμα και τις λευκές ραγάδες! Scarlet λέγεται! Αν γνωρίζει κανείς τιποτα ας το γράψει να μάθουμε αν ισχύει!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμένα ...δυστηχώς δεν φεύγουν με τίποτα εμενα ειναι ασπρες πλεον εδω και δυο χρονια γεννησα το 2011 και αποφασισα απο το καινουργιο έτος γυρω στο φεβρουαριο να κανω κοιλιοπλαστική επειδη εχω και προβλημα με την κήλη και πρεπει να αφαιρεθει και εκεινη...οι τιμες να ξέρετε εχουνε πέσει ...ποναει πολυ σίγουρα αλλα αξιζει τον κοπο!!!!!!!!!

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα κορίτσια, δοκιμάστε να ενυδατώσετε το δέρμα σας για να διατηρήσει την ελαστικότητα του κάνοντας μασαζάκι με αμυγδαλέλαιο για την πρόληψη τους στην διάρκεια της εγκυμοσύνης και στην κοιλίτσα και στο στήθος και μετά που θα γεννήσετε εάν έχουν δημιουργηθεί ή εφόσον έχετε απο παλιά βάλτε την κρέμα με κεραλοιφή κατά τον ραγάδων για την καταπολέμηση τους. Είναι πολύ οικονομική και απόλυτα φυσική λύση και το κυριότερο είδα πολύ καλά αποτελέσματα (με συχνή χρήση - κάθε μέρα μέσα σε 1.5 μήνα). Πρίν καταφύγετε στο λαιζερ θα σας το πρότεινα!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ekana 6 sunedries me to scarlet kai ponouse polu kata th diarkeia ths therapeias kai uphrxe entonos erethismos meta (oute panteloni den mporousa na foresw) kai den eida kamia apolutws veltiwsh! petamena lefta dustuxws. to mono pou kanei douleia einai to fraxel laser kai mhn perimeneis oti tha eksafanistoun oi ragades alla tha deis veltiwsh.

na pas se dermatologo kai oxi se institouto.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

καλησπερα θα ηθελα να σας ενημερωσω και γω για το σκαρλετ το οποιο καλως η κακως δεν ξερω ακομα θα δειξει και μακαρι να ειχα δει νωριτερα το προηγουμενο σχολιο της φιλης εδω εκανα την πρωτη συνεδρια πριν 10 μερες και η αληθεια ειναι ναι οτι πονουσε υπερβολικα αλλα ευτυχως OXI δεν εχω τοσο μεγαλο ερεθισμο οπως γραφει εγω προσωπικα φοραω κανονικα τα τζιν μ κ οτιδηποτε αλλο με καποια πολυ μικρH ενοχληση σε σημεια οπως στη μεση αν ειναι στενο τ ρουχο..λογικο οτι δεν πρεπει να υπαρχει τριβη σε ερεθισμενο δερμα το θεμα ειναι πως θελει πολλεσ μερες αποκαταστασης αν και μου ειπαν 10 απ τις 10 μερες παμε στις 20 οπως ειπε κ ο γιατρος εχει αντιαισθητικο αποτελεσμα σημαδεμενη στα σημεια με κοκκινιλες που γινοντε μετα καφε και σιγα σιγα φευγουν, δεν ξερω οπως σας ειπα για το αποτελεσμα ακομη, η αν θα το συνεχισω διοτι δεν προλαβαινω τ καλοκαιρι με τα σημαδια γι αυτο καλυτερα ειναι τελικα να συμβουλευεσαι δερματολογους και φυσικες μεθοδους και οπου βγει γιατι στα ινστιτουτα αλλα σου ταζουν κ αλλιως ειναι. :rolleyes: (και marryformula1 μηπως θα μπορουσες να μου πεις που πηγες κ το εκανες ευχαριστω)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
ekana 6 sunedries me to scarlet kai ponouse polu kata th diarkeia ths therapeias kai uphrxe entonos erethismos meta (oute panteloni den mporousa na foresw) kai den eida kamia apolutws veltiwsh! petamena lefta dustuxws. to mono pou kanei douleia einai to fraxel laser kai mhn perimeneis oti tha eksafanistoun oi ragades alla tha deis veltiwsh.

na pas se dermatologo kai oxi se institouto.

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!ΑΝ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΜΕΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΨΑΧΝΩ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΚΑΝΑΤΕ SCARLET!ΕΙΜΑΙ 19 ΧΡΟΝΩΝ.ΠΗΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΠΕΡΙΤΤΑ ΚΙΛΑ 15-17 ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΣΕ 1 ΧΡΟΝΟ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΥΞΟΜΕΙΩΣΕΙΣ!ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΣΕ ΠΟΔΙΑ ΜΟΝΟ ΨΗΛΑ ,ΟΠΙΣΘΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗΘΟΣ(ΑΧΝΕΣ ΠΟΛΥ ΕΔΩ).ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟ SCARLET ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΣΥΝΕΔΡΙΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΒΛΕΠΩ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ ΜΟΥ ΠΕΙΝΠΑΝ ΟΤΙ ΕΠΕΙΔΗ ΗΡΘΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΛΙΣ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΜΙΚΡΗ ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΧΑΝΩ ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΚΑΙ ΓΥΜΝΑΖΟΜΑΙ ΘΑ ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ.ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΓΩ ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΑΤΕ!ΟΙ ΡΑΓΑΔΕΣ ΗΤΑΝ ΚΟΚΚΙΝΕΣ Η΄ΑΣΠΡΕΣ?ΠΟΣΕΣ ΣΥΝΕΔΡΙΕΣ ΣΑΣ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΠΩΣ ΧΡΕΙΑΖΕΣΤΕ!ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΕΚΕΙΝΟΙ ΠΩΣ ΔΙΚΑΙΛΟΓΗΘΗΚΑΝ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!(ΓΙΑ MARYFORMULA 1)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
έκανα μία ραγάδα στην κοιλιά μια εβδομάδα πριν γεννήσω.μία εβδομάδα αφού γέννησα πήγα και έκανα λείζερ, έχω κάνει άλλες 2 φορές από τότε και δεν έμεινε τίποτα η ραγάδα εξαφανίστηκε το μόνο που φαίνεται είναι μια αχνή σκιά που μόνο εγώ βλέπω....

το λέιζερ έγινε σε γιατρό δερματολόγο και συνολικά πλήρωσα 60 ευρώ μαζί με τις κρέμες που έβαζα μετά από κάθε θεραπεία.

το μυστικό για να φύγουν οι ραγάδες είναι να γίνει λείζερ το συντομότερο δυνατόν από την εμφάνισή τους.

είμουν τυχερή γιατί στην συγκεκριμένη γιατρό έκανα λείζερ για αποτρίχωση και με είχε ενημερώσει σχετικά..........

 

 

 

 

Fwfw καλησπέρα,

 

Υπάρχει δυνατότητα να μάθουμε το όνομα της δερματολόγου στη Χαλκίδα .Αντιμετωπίζω πρόβλημα ραγάδων εγκυμοσύνης και ψάχνω στη Χαλκίδα κάποιον δερματολόγο .

 

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...