Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ξυπνάει με το παραμικρό!


smak

Recommended Posts

Φίλες μου...

Άνοιξα αυτό το θέμα, όχι φυσικά για να μου βρείτε λύση, αλλά γιατί έχω πολύ ανάγκη να δω αν υπάρχουν κ άλλες μανούλες με το ίδιο θέμα και να ακούσω τις εμπειρίες τους.

Η μικρούλα μου κλείνει σε λίγο τους 15 μήνες και με τον ύπνο πλέον όλα καλά! Τη βάζω στο κρεβατάκι της και κοιμάται. Το πρόβλημα μου είναι οτι ξυπνάει με το παραμικρό!!! Κορίτσια, δεν τολμάω να μπω στο δωμάτιό της να δω αν είναι σκεπασμένη, αν είναι καλά,να την σκεπάσω, όταν είναι κρυωμένη να ακούσω αν η μυτούλα της είναι βουλωμένη, να την πιάσω να δω αν είναι ζεστή κλπ κλπ... σχεδόν πάντα θα έχω θέμα. Θα με ακούσει ή θα τρομάξει και θα σηκωθεί. Φυσικά ξεσηκώνεται, θέλει αγκαλιά, περναμε κάποια ώρα με διαπραγματεύσεις και όταν θα την ξαναβάλω μπορεί να της πάρει και 1 ώρα να ξανακοιμηθεί!!!!

Και εγώ η καημένη μπαίνω σιγά σιγά, με τις κάλτσες μου για να μην ακουστει το παραμικρό και ούτε αναπνέω!!!!

Έχω θέμα, γιατί εννοείται οτι θέλω να την τσεκάρω και σκέφτομαι και αργότερα (χειμώνας έρχεται) όταν αρρωστήσει, πώς θα την τσεκάρω με θερμόμετρο ή ακόμα ακόμα αν χρειαστεί και κάποια αντιβίωση τί έχω να τραβήξω...

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 178
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ κι ο δικος μου ετσι ειναι...μεχρι που πολλες φορες τον πιανω μεσα στην νυχτα να τσεκαρει αν ειμαι διπλα του.ανοιγει τα ματια του και ψαχνει! Εχω γινει πιο γατα κι απο τις γατες κυκλοφορω με καλτσες και στις μυτες. Εντωμεταξυ η τηλεοραση δεν τον ξυπνα αλλα περιττο να σου πω οτι με το κρατς του κρεβατιου πεταγεται επανω... Και μενα μου ειπαν οτι ειναι φαση και θα περασει. Αντε να δουμε..

Link to comment
Share on other sites

Φίλες μου...

Άνοιξα αυτό το θέμα, όχι φυσικά για να μου βρείτε λύση, αλλά γιατί έχω πολύ ανάγκη να δω αν υπάρχουν κ άλλες μανούλες με το ίδιο θέμα και να ακούσω τις εμπειρίες τους.

Η μικρούλα μου κλείνει σε λίγο τους 15 μήνες και με τον ύπνο πλέον όλα καλά! Τη βάζω στο κρεβατάκι της και κοιμάται. Το πρόβλημα μου είναι οτι ξυπνάει με το παραμικρό!!! Κορίτσια, δεν τολμάω να μπω στο δωμάτιό της να δω αν είναι σκεπασμένη, αν είναι καλά,να την σκεπάσω, όταν είναι κρυωμένη να ακούσω αν η μυτούλα της είναι βουλωμένη, να την πιάσω να δω αν είναι ζεστή κλπ κλπ... σχεδόν πάντα θα έχω θέμα. Θα με ακούσει ή θα τρομάξει και θα σηκωθεί. Φυσικά ξεσηκώνεται, θέλει αγκαλιά, περναμε κάποια ώρα με διαπραγματεύσεις και όταν θα την ξαναβάλω μπορεί να της πάρει και 1 ώρα να ξανακοιμηθεί!!!!

Και εγώ η καημένη μπαίνω σιγά σιγά, με τις κάλτσες μου για να μην ακουστει το παραμικρό και ούτε αναπνέω!!!!

Έχω θέμα, γιατί εννοείται οτι θέλω να την τσεκάρω και σκέφτομαι και αργότερα (χειμώνας έρχεται) όταν αρρωστήσει, πώς θα την τσεκάρω με θερμόμετρο ή ακόμα ακόμα αν χρειαστεί και κάποια αντιβίωση τί έχω να τραβήξω...

 

Τελικα ειμαστε πολλοί!! Και εμενα σμακ ειναι 14 μηνων και μπαινω με τις καλτες στο δωματιο του να δω εαν ειναι σκεπασμενοσ κτλ. Ξυπναει με το παραμικρο! Και να φανταστεισ οτι οταν ηταν πιο μωρακι δεν ειχαμε τετοια προβλματα... Το μεσσιμερι ειναι καλυτερα τα πραγματα, αλλα το βραδυ αστα να πανε!!!!

Link to comment
Share on other sites

αυτο συνεβαινε παντα η τωρα τελευταια?γιατι τα μωρα περνανε φασεις που ειναι πολυ ευερεθιστα στον υπνο και φασεις που κοιμουνται του καλου καιρου!

 

Νομιζω οτι ηταν παντα ετσι, ή τουλαχιστον ειχα παντα το φοβο μην ξυπνησει και προσεχα. Αλλα τελευταια νομιζω εχει παραγινει. Ισως επειδη βγαζει και δοντακια και κανει πιο ανησυχο υπνο? Τι να πω...

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα ειμαστε πολλοί!! Και εμενα σμακ ειναι 14 μηνων και μπαινω με τις καλτες στο δωματιο του να δω εαν ειναι σκεπασμενοσ κτλ. Ξυπναει με το παραμικρο! Και να φανταστεισ οτι οταν ηταν πιο μωρακι δεν ειχαμε τετοια προβλματα... Το μεσσιμερι ειναι καλυτερα τα πραγματα, αλλα το βραδυ αστα να πανε!!!!

 

 

Χαχαχα! Αυτο ηθελα να δω, αν το κανουν και αλλα παιδακια και λιγο να νιωσω οτι εχω παρεα σε αυτο!

Εμας το αναποδο! Το μεσημερι ειναι χειροτερα!!! Κανει πιο ελαφρυ υπνο απο το βραδυ... Απαπαπαπα!!!! :?

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Φίλες μου...

 

 

Έχω θέμα, γιατί εννοείται οτι θέλω να την τσεκάρω και σκέφτομαι και αργότερα (χειμώνας έρχεται) όταν αρρωστήσει, πώς θα την τσεκάρω με θερμόμετρο ή ακόμα ακόμα αν χρειαστεί και κάποια αντιβίωση τί έχω να τραβήξω...

 

Ας το πω χαριτολογώντας, μη σε τρομάξω κιόλας : μην ανησυχείς, άμα αρρωστήσει δεν θα κοιμάται καθόλου, δεν θα τίθεται θέμα να την ξυπνήσεις. :( :(

 

Αυτό που μπαίνουμε όλες περπατώντας στα νύχια στο δωμάτιο, κοιτάμε το μωρό, δεινοπαθούμε να το σκεπάσουμε χωρίς να κουνήσουμε ούτε τρίχα από τα μαλλιά του και μετά όπως γυρνάς να φύγεις κάνει "ΚΡΑΑΑΑΑΚ" το γόνατο...και φυσικά ξυπνάει..

 

Και εμένα ξυπνάει πανεύκολα, μόνο το πρώτο δίωρο (ή περίπου στο δίωρο) από τη στιγμή που κοιμάται είναι κάπως πιο καλά τα πράγματα. Πάντως κάποια στιγμή περνάει και αυτό, και το παιδί κοιμάται σαν τούβλο και δεν ξυπνάει ούτε με πυροτεχνήματα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που μπαίνουμε όλες περπατώντας στα νύχια στο δωμάτιο, κοιτάμε το μωρό, δεινοπαθούμε να το σκεπάσουμε χωρίς να κουνήσουμε ούτε τρίχα από τα μαλλιά του και μετά όπως γυρνάς να φύγεις κάνει "ΚΡΑΑΑΑΑΚ" το γόνατο...και φυσικά ξυπνάει..

Κορίτσια υπομονή, υπάρχει φως στο τούνελ!!! Απλώς μπορεί να πάρει λιιιίγο χρόνο ακόμά :rolleyes:.

Εμένα ήταν έτσι από νεογέννητο, πολλές φορές προτιμούσα να μείνει μισοσκεπασμένος προκειμένου να μην ξυπνήσει :oops:, έρχονταν φίλοι στο σπίτι, ψιθυρίζαμε σε άλλον όροφο και με 2 πόρτες κλειστές (δωματίου-διαδρόμου) και πάλι ξύπναγε!!! Και το κρακ στο γόνατο είναι αληθινό περιστατικό, μου έχει συμβεί πολλές φορές, Thanoula το διάβασα και γέλαγα! Τελικά γύρω στους 22 μήνες αρχισε να κοιμάται βαθιά , ακόμα δεν το πιστεύω, τον ανασηκώνω ολόκληρο σχεδόν για να τον τακτοποιήσω και δεν ξυπνάει, πόρτες κλείνουν με κρότο και πάλι τίποτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας το πω χαριτολογώντας, μη σε τρομάξω κιόλας : μην ανησυχείς, άμα αρρωστήσει δεν θα κοιμάται καθόλου, δεν θα τίθεται θέμα να την ξυπνήσεις. :( :(

 

Αυτό που μπαίνουμε όλες περπατώντας στα νύχια στο δωμάτιο, κοιτάμε το μωρό, δεινοπαθούμε να το σκεπάσουμε χωρίς να κουνήσουμε ούτε τρίχα από τα μαλλιά του και μετά όπως γυρνάς να φύγεις κάνει "ΚΡΑΑΑΑΑΚ" το γόνατο...και φυσικά ξυπνάει..

 

Και εμένα ξυπνάει πανεύκολα, μόνο το πρώτο δίωρο (ή περίπου στο δίωρο) από τη στιγμή που κοιμάται είναι κάπως πιο καλά τα πράγματα. Πάντως κάποια στιγμή περνάει και αυτό, και το παιδί κοιμάται σαν τούβλο και δεν ξυπνάει ούτε με πυροτεχνήματα.

 

Καλά thanoula το ΚΡΑΑΑΑΚ στο γονατο με εκανε και γελασα... Το εθεσες πολυ σωστα!!! Τι να πω ρε παιδια; Αλλοι βαζουν λεει τον απορροφητηρα (οι λεγομενοι λευκοι θορυβοι) και κανουν τις δουλειες τους... Εγω δοκιμασα αλλα δεν αντεχα τον θορυβο του απορροφητηρα, λεω ας κανω καλυτερα ησυχια παρα να με πιασει πονοκεφαλος... Ας ελπισουμε εν καιρω να μη ξυπνανε με το παραμικρο τα βλασταρια μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα , με αποτελεσμα οταν κοιμοταν να μη μπορουμε να πιουμε ουτε νερο!ακρα ησυχια!

Καποια στιγμη , αποφασισα να δοκιμασω να καλυπτω τους ηχους και οχι να μη τους παραγω.Ετσι αναψα τον απορροφητηρα οταν την κοιμιζα και την αφηνα κατω και εκανα τις δουλειες μου ! Αυτο μονο τη μερα φυσικα για κανενα διωρο που κοιμαται !

Το βραδυ δεν ξυπναει με το παραμικρο , παρ 'ολο που κοιμομαστε μαζι κι εγω συνεχεια στριφογυρναω!

 

Υ.Γ. Gogo86 τωρα ειδα το ποστ σου!

Χαχαχα εμενα ο απορροφητηρας ανεκαθεν μου προκαλουσε υπνηλια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κάποτε περνάει. Η κόρη μου ήταν τυλιγμένη γύρω- γύρω με την κουβέρτα, την τράβηξα από κάτω της, την έσπρωξα να πάει στο κέντρο του κρεβατιού να μη χτυπάει στον τοίχο, την σκέπασα, τη φίλησα... έλεγξα αν αναπνέει γιατί δεν αντέδρασε καθόλου και έφυγα από το δωμάτιο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα , με αποτελεσμα οταν κοιμοταν να μη μπορουμε να πιουμε ουτε νερο!ακρα ησυχια!

Καποια στιγμη , αποφασισα να δοκιμασω να καλυπτω τους ηχους και οχι να μη τους παραγω.Ετσι αναψα τον απορροφητηρα οταν την κοιμιζα και την αφηνα κατω και εκανα τις δουλειες μου ! Αυτο μονο τη μερα φυσικα για κανενα διωρο που κοιμαται !

Το βραδυ δεν ξυπναει με το παραμικρο , παρ 'ολο που κοιμομαστε μαζι κι εγω συνεχεια στριφογυρναω!

 

Υ.Γ. Gogo86 τωρα ειδα το ποστ σου!

Χαχαχα εμενα ο απορροφητηρας ανεκαθεν μου προκαλουσε υπνηλια!!!!

 

Χαρουλα μια χαρα!!!! Αφου αντεχεις απορφητηρα τέλεια! Καλά και εγω τα ιδια κανω... Ξυπναω με το παραμικρο... Λετε να ειναι κληρονομικό;;; ΠΟΥΘΕΝΑ δεν μου εμοιασε αλλα σε αυτο.... ΙΔΙΟΣ η μαμα του!

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κάποτε περνάει. Η κόρη μου ήταν τυλιγμένη γύρω- γύρω με την κουβέρτα, την τράβηξα από κάτω της, την έσπρωξα να πάει στο κέντρο του κρεβατιού να μη χτυπάει στον τοίχο, την σκέπασα, τη φίλησα... έλεγξα αν αναπνέει γιατί δεν αντέδρασε καθόλου και έφυγα από το δωμάτιο.

 

Τhanoula ποσο ειναι η κορη σου τωρα; Για να δω εχουμε μελλον ακομα ή κοντευουμε; Αν και νομιζω πως ειναι θεμα παιδιού τελκά!

Link to comment
Share on other sites

Τhanoula ποσο ειναι η κορη σου τωρα; Για να δω εχουμε μελλον ακομα ή κοντευουμε; Αν και νομιζω πως ειναι θεμα παιδιού τελκά!

 

 

Όταν ήταν 2,5 που γεννήθηκε ο αδερφός της δεν ξυπνούσε με το κλάμα του νεογέννητου. Κάπου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αναισθητοποιήθηκε, μάλλον γύρω στα δύο. Αλλά μιλάμε ότι δεν ξυπνάει με τίποτα....

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όταν ήταν 2,5 που γεννήθηκε ο αδερφός της δεν ξυπνούσε με το κλάμα του νεογέννητου. Κάπου κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης αναισθητοποιήθηκε, μάλλον γύρω στα δύο. Αλλά μιλάμε ότι δεν ξυπνάει με τίποτα....

 

Α! καλά τωρα με εφτιαξες... Εχουμε ακοα δρόοοομο μεχρι τότε!!! Τέλος πάντων. Καλά να ειναι τα παιδακια μας κι ας κανουν οτι θελουν!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Ας το πω χαριτολογώντας, μη σε τρομάξω κιόλας : μην ανησυχείς, άμα αρρωστήσει δεν θα κοιμάται καθόλου, δεν θα τίθεται θέμα να την ξυπνήσεις. :( :(

 

Αυτό που μπαίνουμε όλες περπατώντας στα νύχια στο δωμάτιο, κοιτάμε το μωρό, δεινοπαθούμε να το σκεπάσουμε χωρίς να κουνήσουμε ούτε τρίχα από τα μαλλιά του και μετά όπως γυρνάς να φύγεις κάνει "ΚΡΑΑΑΑΑΚ" το γόνατο...και φυσικά ξυπνάει..

 

Και εμένα ξυπνάει πανεύκολα, μόνο το πρώτο δίωρο (ή περίπου στο δίωρο) από τη στιγμή που κοιμάται είναι κάπως πιο καλά τα πράγματα. Πάντως κάποια στιγμή περνάει και αυτό, και το παιδί κοιμάται σαν τούβλο και δεν ξυπνάει ούτε με πυροτεχνήματα.

 

Thanoula ο τροπος που γραφεις μου προκαλει παντα γελιο οποτε ουτως η αλλως δεν θα με τρομαζες! Τα λες πολυ ωραια! Εννοειται οτι εχω στο μυαλο μου τις ανησυχιες ενος αρρωστου παιδιου, αλλα επειδη ηδη εχουμε περασει ενα κρυολογημα με 1 μερα πυρετου δεινοπαθησα να μπαινοβγαινω στις μυτες για να την τσεκαρω! (αυτο με το γονατο με "γονατισε" απο τα γελια γιατι οντως εχει συμβει!)

Ξερετε ποσες φορες εχω κρυφτει πισω απο τις κουρτινες και περιμενω να ξανακοιμηθει για να μπορεσω να βγω απο το δωματιο?!?!?! :?:shock::oops:

Αυτο με το "παιδι-τουβλο" πολυ το ζηλευω και ανυπομονω!

 

Κι εγω ειχα το ιδιο προβλημα , με αποτελεσμα οταν κοιμοταν να μη μπορουμε να πιουμε ουτε νερο!ακρα ησυχια!

Καποια στιγμη , αποφασισα να δοκιμασω να καλυπτω τους ηχους και οχι να μη τους παραγω.Ετσι αναψα τον απορροφητηρα οταν την κοιμιζα και την αφηνα κατω και εκανα τις δουλειες μου ! Αυτο μονο τη μερα φυσικα για κανενα διωρο που κοιμαται !

Το βραδυ δεν ξυπναει με το παραμικρο , παρ 'ολο που κοιμομαστε μαζι κι εγω συνεχεια στριφογυρναω!

 

Υ.Γ. Gogo86 τωρα ειδα το ποστ σου!

Χαχαχα εμενα ο απορροφητηρας ανεκαθεν μου προκαλουσε υπνηλια!!!!

 

Ειναι πολυ σωστο ολο αυτο με τους λευκους θορυβους και ισχυει!

Υπαρχουν και ειδικες συσκευες για αυτο αλλα δεν το εχω δοκιμασει.

Το καλοκαιρι παντως που της ειχα τον ανεμιστηρα, βρε τι κ αν περναγαν μηχανακια απ'εξω, τι κ αν εμπαινα να την τσεκαρω, τι "κρακ" και αν εκαναν τα γονατα εκεινη ΤΙΠΟΤΑ!

Ε ρε ιδιοτροπιες που εχουν απο τωρα...!!!

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Κοριτσια μου επανερχομαι γιατι πολυ απλα ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ! :roll:

Αυτο το παιδι θα με τρελλανει. Οπως εχω πει, με το παραμικρο ξυπναει! Και γιατρεια δεν βρισκω. Θελω βρε αδερφε να μπω να δω αν κρυωνει, αν ζεσταινεται να τσεκαρω τελος παντων, αλλα η μικρη ειναι λες και παραμονευει ποτε θα μπω για να σηκωθει! :confused:

Χτες εχοντας περασει 1,5 ωρα απο την ωρα που αποκοιμηθκε, μπαινω για να την τσεκαρω πριν παω εγω για υπνο. Τα ποδαρακια της ειχαν μπλεχτει στα καγκελα και δεν μπορουσα να τα αφησω ετσι. Με χειρουργικες λοιπον διαδικασιες τα ξεμπλεκω και την ωρα που παω να φυγω τσουπ :!: σηκωνει το κεφαλακι της! "Νανι! Νανι!" της λεω τη χαϊδευω και κανω να φυγω. Φυσικα ακολουθησε παραπονο και κλαμα και την πηρα αγκαλια. Κατσαμε για ενα 20λεπτο αγκαλιτσα εξηγοντας οτι η μανουλα ερχεται να δει αν κοιμασαι καλα κλπ και μετα την βαζω στο κρεβατι της οπου γκρινιαξε αλλα εφυγα και αν εχετε τον Θεο σας εκανε 1 ολοκληρη ωρα να ξανακοιμηθει!!! :shock:

Ε δεν γινεται ομως αυτο... 'Η κοιμαται ΠΟΛΥ ελαφρυα και ξυπναει με το παραμικρο ή ξυπναει συχνα και την πετυχαινω στις φασεις αυτες...

Αυτα...απλα ηθελα να ξαναπω τον πονο μου.... :-(

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

H δικιά μου ξυπνάει εύκολα όταν πριν κοιμηθεί δεν έχει πιπιλήσει αρκετά...είναι βεβαια ακόμη 10 μηνών και κοιμαται στο στηθος...αν εχει ευχαριστηθεί πιπίλισμα, αγκαλιά , μυρωδιά τότε κοιμαται βαθιά... αν εχεω λείψει πχ το απόγευμα από το σπιτι και γυρισω λίγο πριν κοιμηθεί για να την αποκοιμησω τότε κοιμάτια μεν αλλα ξυπναει ευκολα αναζήτα το στηθος , γκρινιάζει ή διαμαρτύρεται αν δεν με μυρίζει... Το δικό σου είναι μεγαλύτερο μωρο απ ότι καταλαβαινω αλλα μήπως πχ αν αφηνες ένα ρουχο σου κοντα της ή ένα παιχνιδι με την μυρωδια σου τότε καταφερνε να κοιμηθεί πιο βαθια?? Μήπως πχ ενιωθε μεγαλύτερη ασφαλεια και χαλάρωση??

Link to comment
Share on other sites

Smak αυτο που θα έκανα διαφορετικά είναι να μην της μιλάω καθόλου, αν σε πιάσει στο δωμάτιο της καλώς, αγκάλιασε την κλπ αλλα μην της μιλάς η της εξηγείται τίποτα

Και εγω μετα απο καναδυωρο που έχει κοιμηθει ο δικός μου πάω μέσα να τον σταυρωσω και πολλές φορές με πιάνει, κάνω ότι δεν τον βλέπω και φεύγω ;) .. Στην αρχή όμως που έτυχε να κλάψει καμμια δυο φορές τον αγκάλιασα για κανά 10λτο τον έβαλα πάλι πίσω αλλα δεν έκανα κιχ..

Πρέπει οπωσδήποτε να πηγαίνεις μέσα; Αν φοβάσαι μην πιαστούν τα πόδια της βάλε απο αυτά τα bumpers που βάζουν γύρω γύρω...

Link to comment
Share on other sites

Μα τωρα ειναι δυνατον να φοβαμαι να μπαινω στο δωματιο του παιδιου μου????

Κοιτα απλα θελω να την τσεκαρω. Εστω να δω αν εχει μπλεχτει καπου. Παντα εχει γυρω-γυρω αλλα τυχαινει να την παραμεριζει.

Βασικα πηγαινω μοοοολις εχει κοιμηθει και της βγαζω το δαχτυλο απο το στομα. Θα ηθελα να το κανω οποτε το ξαναβαζει αλλα δεν τολμω.

Δευτερον εχει τυχει να κανει κακα της στον υπνο της και να μην ξυπνησει και μονο επειδη πηγα και την τσεκαρα, το μυρισα και την αλλαξα.

Τριτον να τσεκαρω θερμοκρασια στο σβερκακι να δω αν κρυωνει/ζεσταινεται να ριξω καμια κουβερτουλα...

Τεταρτον αν ειναι αρρωστη να μπορω να της βαζω το κροταφικο να την μετραω ή να ακουμπησω το μετωπακι της να δω...

Ολα αυτα δεν τα κανω μαζεμενα, απλα λεω τις σκεψεις μου.

Μηπως παρααγχωνομαι....?

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μα τωρα ειναι δυνατον να φοβαμαι να μπαινω στο δωματιο του παιδιου μου????

Κοιτα απλα θελω να την τσεκαρω. Εστω να δω αν εχει μπλεχτει καπου. Παντα εχει γυρω-γυρω αλλα τυχαινει να την παραμεριζει.

Βασικα πηγαινω μοοοολις εχει κοιμηθει και της βγαζω το δαχτυλο απο το στομα. Θα ηθελα να το κανω οποτε το ξαναβαζει αλλα δεν τολμω.

Δευτερον εχει τυχει να κανει κακα της στον υπνο της και να μην ξυπνησει και μονο επειδη πηγα και την τσεκαρα, το μυρισα και την αλλαξα.

Τριτον να τσεκαρω θερμοκρασια στο σβερκακι να δω αν κρυωνει/ζεσταινεται να ριξω καμια κουβερτουλα...

Τεταρτον αν ειναι αρρωστη να μπορω να της βαζω το κροταφικο να την μετραω ή να ακουμπησω το μετωπακι της να δω...

Ολα αυτα δεν τα κανω μαζεμενα, απλα λεω τις σκεψεις μου.

Μηπως παρααγχωνομαι....?

 

Ε λιγάκι .. :wink: ;-) :wink:

Εγω καλε πάω απλα για να τον σταύρωσω και δεν τολμάω... Ειδικά απο οταν βγάλαμε το κάγκελο βλέπει τα πάντα! Ενώ πριν καμμιά σχέση και μπορούσα να κρυβομουν εύκολα!

 

Να σου πω της άλλαξες πάνα στον ύπνο της;

 

Τι να σου πω αν συνεχίζεις να πηγαίνεις μεσα πάντως οσο μεγαλώνει θα σε καταλαβαίνει και περισσότερο και θα ξυπνάει περισσότερο! Και μετά θα αρχίσει να σηκώνεται απο τη κρεβάτι να αρχίσει να τρέχει κλπ

Αν ξυπνήσει μπορείς να την πάρεις αγκαλιά αλλά να μην της μιλήσεις καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω της άλλαξες πάνα στον ύπνο της;

 

Οχι βεβαια!!! Εννοειται οτι ξυπνησε!!!!

 

 

Αν ξυπνήσει μπορείς να την πάρεις αγκαλιά αλλά να μην της μιλήσεις καθόλου;

 

Τις πιο πολλες φορες φευγω χωρις κουβεντα και κλεινω την πορτα...

Αλλα αν την σηκωσω δεν εχω δοκιμασει να μην της εξηγησω... Και πανα που εχουμε αλλαξει ή που ειχε πυρετο και την σηκωσα για ντεπον παλι της μιλουσα αλλα ψυθιριστα...

veMDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Οχι βεβαια!!! Εννοειται οτι ξυπνησε!!!!

 

 

 

 

Τις πιο πολλες φορες φευγω χωρις κουβεντα και κλεινω την πορτα...

Αλλα αν την σηκωσω δεν εχω δοκιμασει να μην της εξηγησω... Και πανα που εχουμε αλλαξει ή που ειχε πυρετο και την σηκωσα για ντεπον παλι της μιλουσα αλλα ψυθιριστα...

 

Α έλεγα και εγω αλλιώς θα ήθελα να μάθω πως το κανεις :wink:

 

Οκ δοκίμασε να μην της μιλήσεις καθόλου μα καθόλου ούτε καν να της χαμογελασεις (ξέρω ειναι σκληρό!) και δες αν έχεις αποτελες σε καμμια βδομάδα

Πάντως αφού παει πίσω για ύπνο αμεςως δεν είναι πρόβλημα πιστεύω, και κάθε φορά που θα σε βλέπει θα ξυπνάει και θα σου φωνάζει οπότε μάλλον η λύση θα ειναι να περιορίσεις τα πολλές επισκέψεις :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...