Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΟΦΥΣΙΑΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ Κ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ Κ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ !

ΕΧΩ ΑΦΑΙΡΕΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΦΥΣΗ ΜΟΥ Κ ΕΧΩ ΚΥΚΛΟ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΟΙΣΤΡΟΓΟΝΩΝ..ΠΡΙΝ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΕΣ ΑΠΕΚΤΗΣΑ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΗΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ..ΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΕ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΜΕΙΝΕ ΕΓΚΥΟΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ..ΤΟ ΡΩΤΑΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΕΙΧΑ 20/03 ΜΕ ΚΥΚΛΟ 30 ΗΜΕΡΩΝ Κ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΗ ΑΚΟΜΑ..ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΔΕΝ ΝΟΙΩΘΩ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ ΟΥΤΕ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ..ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΠΟΤΕ ΠΟΤΕ ΜΕ ΠΟΝΑΝΕ ΟΙ ΘΥΛΕΣ ΜΟΥ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ, ΝΟΙΩΘΩ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΤΣΙΜΠΗΜΑΤΑΚΙΑ Κ ΠΟΝΑΕΙ Κ Η ΜΕΣΗ ΜΟΥ...ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΙΘΑΝΟ ΑΛΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΞΑΦΝΙΚΑ ΝΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ Η ΥΠΟΦΥΣΗ ΝΑ ΕΚΑΝΑ ΩΑΡΙΑ ΝΑ ΕΓΙΝΕ Η ΩΟΡΗΞΙΑ Κ ΝΑ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ?ΚΑΘΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ...ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΟ ΤΡΥΠΑΚΙ ΜΕ ΤΑ ΤΕΣΤ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ ΑΚΟΜΑ ΜΙΑΣ Κ ΕΧΩ ΜΟΝΟ 5 ΜΕΡΕΣ ΚΑΘΗΣΤΕΡΗΣΗ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα,κ γω εχω προβλημα με την υποφυση,εκανα εξωσωματικη γιατι δε μπορουσα να κανω αλλιως ωορρηξια,κ τωρα εχω τα παιδακια μοι κ ολα καλα,φαντασου εγω ειμαι τοσο σιγουρη οτι το συστημα δε δουλευει,που κανω ελευθερα καθε φορα,οι γιατροι μου ειχαν πει οτι δε μπορω να μεινω,αλλα το 100%δεν υπαρχει ποτε κ σε τιποτα,παντα αφηναν το 1% κ ας μην υπηρχε,οποτε θεωρω λιγο δυσκολο να δουλεψε τωρα η υποφυση,ετσι ξαφνικα,αλλα ποτε μη λες ποτε,ελπιζω να σου πανε οπως τα θες,γραψε μου τι γινετε,οκ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Καλησπερα εχω και εγω πληρη υποφισιακη ανεπαρκεια κ βεβαια ο κυκλος μου ειναι με την βοηθεια οιστρογονων (cyclacur). Ειμαι 40 χρονων κ θελουμε να αποκτησουμε ενα μωρακι με τον συντροφο μου με την βοηθεια της εξωσωματικης. Θα μπορουσατε να με βοηθησετε; ισως καλυτερα ατομα του form με ιδιο προβλημα. Σας ευχαριστω, καλο κουραγιο σε ολες μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα σας ..Εγώ και εγώ θέμα με την υποφυση και θα ήθελα να ρωτήσω το εξης: υπάρχει κάποια κοπέλα μου να είχε υποφυσιακη ανεπαρκεια  εκ γενετής και να πήρε αυξητικη ορμόνη 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα σας!

Εχω και εγω πλήρη υποφισιακη ανεπάρκεια και τα τελευταία χρόνια παλεύουμε να αποκτήσουμε παιδάκι!  δυστυχώς πρόσφατα είχαμε μια αποβολή στις 3 πρώτες εβδομάδες, όμως σύντομα θα ξαναπροσπαθησουμε. Οσες προσπαθήσατε είχατε θετικά αποτελέσματα? Αυξητική ορμόνη δεν έχω παρει αλλα το συζήτησα με το γιατρό μου και μου είπε οτι δεν ειναι αναγκη να ασχοληθώ με αυτό τη συγκεκριμένη σιγμη και οτι μπορώ να το δω αργότερα ετσι ώστε να καλυτερεύσει τη ζωή μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
On 27/4/2018 at 4:54 ΜΜ, nicka είπε:

Καλησπερα σας!

Εχω και εγω πλήρη υποφισιακη ανεπάρκεια και τα τελευταία χρόνια παλεύουμε να αποκτήσουμε παιδάκι!  δυστυχώς πρόσφατα είχαμε μια αποβολή στις 3 πρώτες εβδομάδες, όμως σύντομα θα ξαναπροσπαθησουμε. Οσες προσπαθήσατε είχατε θετικά αποτελέσματα? Αυξητική ορμόνη δεν έχω παρει αλλα το συζήτησα με το γιατρό μου και μου είπε οτι δεν ειναι αναγκη να ασχοληθώ με αυτό τη συγκεκριμένη σιγμη και οτι μπορώ να το δω αργότερα ετσι ώστε να καλυτερεύσει τη ζωή μου.

Καλησπέρα. . Όταν ήμουν 7 χρονών έκανα αυξητικη ορμόνη διότι λόγο τις υποφυσης είχα θέμα με το ύψος. ..Τώρα όμως δεν χρειάζεται που είμαι 29!!Εσύ μικρή δεν πήρες αυξητικη για μα πάρεις ύψος? 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 6/6/2018 at 7:50 ΜΜ, giotou είπε:

Καλησπέρα. . Όταν ήμουν 7 χρονών έκανα αυξητικη ορμόνη διότι λόγο τις υποφυσης είχα θέμα με το ύψος. ..Τώρα όμως δεν χρειάζεται που είμαι 29!!Εσύ μικρή δεν πήρες αυξητικη για μα πάρεις ύψος? 

Κορίτσια? 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...