Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΕ ΙΤΑΛΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ


Recommended Posts

Εμεις μενουμε πολυ κοντα οποτε δεν χρειαζομαστε το σχολικο...παντως τη σχολικη χρονια 2009-2010 ηταν 4400:rolleyes::rolleyes:

 

μαλλον εσυ εχεις δικιο ειχα μεινει λιγο πισω

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις


γεια σας! θελω μονο να ενημερωσω γιατι κι εγω εδω εψαχνα για πληροφοριες πως εγραψα τα παιδια μου 2,5 και 6 στον παιδικο σταθμο και το δημοτικο σχολειο...στο ιταλικο δεχονται πλεον και ελληνοπουλα που δεν μιλουν τη γλωσσα και ξεκινουν απο το μηδεν ! κοστος δημοτικου 500ε το χρονο παιδικου 1500 ε θεωρώ πως ειναι μια εξαιρετικη ευκαιρια σε σχεση με ολα τα υπολοιπα ιδωτικα σχολεια και παρεχει πολλες μελλοντικες ευκαιριες στα παιδια μας...σχολικο συννενοουνται μεταξυ τους να βαλλουν οι γονεις...εγς παντως θα τα πηγαινω η ιδια απο φαληρο κι ας ξυπναω νωρις...ολα για το μελλον τους τα κανουμε αλλωστε ! καντε ενα τηλεφωνο οποια θελει περισσοτερες πληροφοριες..2102282720 Ηθελα να το μοιραστώ μαζι σας γιατι σ αυτο το φορουμ βρηκα και τον τελειο παιδικο ιδιωτικο Μάρη Ρετζέπη που πηγε ο μεγαλος μου ! :-)

 

ειλικρινα χαιρομαι,,,να ρωτησω κατι αν ξερεις, στον παιδικο λεει τα παιρνουν μονον αν εχουν κλεισει τα 3,,,ετσι μου ειχαν πει πριν απο κατι μηνες ισχυει?

τελος μπορει να παει στο ιταλικο απο το νηπιαγωγειο, στα 5 δηλαδη χωρις να εχει παει παιδικο εκει? δηλαδη να τον στειλω παιδικο κοντα στο σπιτι για δυο χρονια και μετα να τον παω εκει, εσυ τι λες τι εχεις καταλαβει?

οσο για το σχολικο κατι πρεπει να γινει για μενα ειναι ο μονος ανασταλτικος παραγοντας

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Hronia polla, hristos anesti! Opoia mama ehei eggrapsei to paidaki tis sto dimotiko tis italikis sholis borei na mou pei an einai efharistimeni giati to eho os proti protimisi gia ti kori mou. Skeftomai kai alla idiotika alla protimo ena italofono I allo xenogloso sholeio gia diaforous logous.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Hronia polla, hristos anesti! Opoia mama ehei eggrapsei to paidaki tis sto dimotiko tis italikis sholis borei na mou pei an einai efharistimeni giati to eho os proti protimisi gia ti kori mou. Skeftomai kai alla idiotika alla protimo ena italofono I allo xenogloso sholeio gia diaforous logous.

 

Μόλις τώρα διαβάζω το μήνυμα renesa, ένα χρόνο μετά!

Πλέον είμαστε στο Ιταλικό Σχολείο εδώ και 5 χρόνια με το μεγάλο μου γιο και ένα χρόνο με το μικρότερο και είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι και ικανοποιημένοι που πήραμε την αρχική απόφαση. Το σχολείο είναι πολύ καλό από όλες, μα όλες τις πλευρές και συμβουλεύω τις μανούλες που, όπως εγώ χρόνια πριν, ρωτούσαν τη γνώμη άλλων γονέων για την εγγραφή των παιδιών τους στο συγκεκριμένο σχολείο, να είναι σίγουρες ότι είναι η σωστή απόφαση.

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια. Έμαθα σήμερα πως κλείνει η ελληνοϊταλική σχολή, δυστυχώς, μετά από τόσα χρόνια λειτουργίας. Το ιταλικό τμήμα διάβασα πως θα συνεχιστεί κανονικά παρ' όλα αυτά. Γι'αυτό κι αύριο απεργούν. Iride του χρόνου, πρώτα ο θεός, θα είναι στο ίδιο σχολείο τα παιδιά μας (είναι στο νηπιαγωγείο φέτος το δικό μου). Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι από την πρόοδο του παιδιού, που σημειωτέον, δεν μίλαγε ιταλικά στο σπίτι καθόλου, δεν ήξερε γρι και τώρα μπορεί να συνεννοηθεί σε βασικά πράγματα!

 

--

You came and changed the way I feel, no one could love you more

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Έμαθα σήμερα πως κλείνει η ελληνοϊταλική σχολή, δυστυχώς, μετά από τόσα χρόνια λειτουργίας. Το ιταλικό τμήμα διάβασα πως θα συνεχιστεί κανονικά παρ' όλα αυτά. Γι'αυτό κι αύριο απεργούν. Iride του χρόνου, πρώτα ο θεός, θα είναι στο ίδιο σχολείο τα παιδιά μας (είναι στο νηπιαγωγείο φέτος το δικό μου). Είμαστε πολύ ευχαριστημένοι από την πρόοδο του παιδιού, που σημειωτέον, δεν μίλαγε ιταλικά στο σπίτι καθόλου, δεν ήξερε γρι και τώρα μπορεί να συνεννοηθεί σε βασικά πράγματα!

 

Δεν απεργούν αύριο γι αυτό το λόγο! Είναι ήδη προγραμματισμένη απεργία των Ιταλικών συνδικάτων τους! Και δεν απεργούν όλες οι δασκάλες, από το δημοτικό μόνο μία!

Το Ιταλικό Τμήμα δεν κλείνει, αντίθετα γίνονται προσπάθειες για αναβάθμισή του, αν και, εγώ τουλάχιστον είμαι υπέρ ευχαριστημένη!

Χαίρομαι που του χρόνου θα είστε πρώτη δημοτικού! Ποιο είναι το παιδάκι σου? Ξέρω αρκετά παιδάκια από το τμήμα σας!

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ Iride!!! καλο μηνα και καλη προοδο στους γιους σου!!! ειναι σημαντικη πολυ η γνωμη σου!!!

 

Κορίτσια, μην λείψετε στο OPEN DAY του Σχολείου μας την Κυριακή 10 Μαΐου! Θα είμαστε εκεί να σας ξεναγήσουμε στο Σχολείο, να γνωρίσετε το χώρο και τους καθηγητές και να απαντήσουμε σε όλα σας τα ερωτήματα!

wjhKp3.png

c5dop3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...