Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

13 μηνων δεν πινει με τιποτα νερο


Recommended Posts

κοριτσια εχω μια απορια,η κορη μου ειναι τωρα 13 μηνων και δεν πινει με τιποτα νερο.στην αρχηη οταν ηταν πιο μικρη μου λεγανε μολις περασει το χρονο.ναι το περασε αλλα τιποτα.εχω παρει ολα τα ποτηρακια που κυκλοφορουν.τιποτα.με μπιμπερο,τιποτα.αναγκαστικα της δινω με το ζορι με συρριγγα ,μην φανταστητε 2-3 την ημερα.πηγα να τις δωσω και αραιωμενο χυμο πορτοκαλι ,αλλου το κεφαλι και μου το πεταξε στη μουρη.ενω τρωει τα παντα με τα υγρα δεν το εχει.τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Έχεις δοκιμάσει με ανοικτό κύπελλο ; Ο μικρός μου με έβλεπε που έπινα με το ποτήρι μου και ζήλεψε και άρχισε να πίνει απο εκεί

 

Ακόμα για να τον κάνω να πιει, κάθε φορά που έπινε γουλια απο το κύπελλο έλεγα ενα μεγάλο μπράβο με παλαμάκια και χορούς, γέλαγε και για να με κάνει να το ξανακάνω έπινε πιο πολυ

 

Για δοκίμασε τα να δεις

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις και τα πλαστικά ποτηράκια με το λεπτό καλαμάκι στην άκρη και να ρουφήξει.

 

Η πορτοκαλάδα είναι και δύσκολη γεύση, μπορεί να μην της αρέσει, δοκίμασε άλλο φρούτο.

Εγώ όταν προσπαθούσα να εξοικειώσω τη μικρή με το να πίνει από το ποτήρι και όχι να το θηλάζει, της έβαζα φρουτόκρεμα με αρκετό νεράκι ώστε να ρέει και την "πότιζα" σιγά σιγά.

Σε μερικούς ανθρώπους έρχεται μια μέρα που πρέπει το μεγάλο Ναι ή το μεγάλο το Οχι να πούνε. Φανερώνεται αμέσως όποιος τόχει έτοιμο μέσα του το Ναι, και λέγοντάς το πέρα πηγαίνει στην τιμή και στην πεποίθησί του

y2BZp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εχω μια απορια,η κορη μου ειναι τωρα 13 μηνων και δεν πινει με τιποτα νερο.στην αρχηη οταν ηταν πιο μικρη μου λεγανε μολις περασει το χρονο.ναι το περασε αλλα τιποτα.εχω παρει ολα τα ποτηρακια που κυκλοφορουν.τιποτα.με μπιμπερο,τιποτα.αναγκαστικα της δινω με το ζορι με συρριγγα ,μην φανταστητε 2-3 την ημερα.πηγα να τις δωσω και αραιωμενο χυμο πορτοκαλι ,αλλου το κεφαλι και μου το πεταξε στη μουρη.ενω τρωει τα παντα με τα υγρα δεν το εχει.τι να κανω?

 

 

και η κορη μου ετσι ειναι.εγω το ειπα στη παιδιατρο και μου ειπε οτι το παιδι ξερει πολυ καλα ποτε διψαει και ποτε οχι....να σου πω ομως επειδη και εγω ψιλο φρικαρα αγορασα ενα μπιμπερο μπλαστικο οχι ομωσ το σκλυρο το αλλο που ειναι πιο μαλακο και που αν το πιεσεις τσιραει νερο...και μετα το φαγητο τησ τσιραω λιγο στ στομα...οποτε ομως διψαει πινει...ακομα και αν αυτο ειναι μια φορα την εβδομαδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δοκιμασα και ποτηρι με καλαμακι,και απο σκετο ποτηρακι,και απο γυαλινο μπιμπερο που πιεζα την πιπιλα σαν συντριβανι.ασε ελπιζω να ξεκινησει καποια στιγμη.λετε να εχει μοιασει σε μενα που δεν πινω νερο?

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και ποτηρι με καλαμακι,και απο σκετο ποτηρακι,και απο γυαλινο μπιμπερο που πιεζα την πιπιλα σαν συντριβανι.ασε ελπιζω να ξεκινησει καποια στιγμη.λετε να εχει μοιασει σε μενα που δεν πινω νερο?

 

 

για ξεκινα να πινεις μηπως και σε δει και ζηλεψει!μην γελας!καταλαβαινουνε μια χαρα και σε αυτην την ηλικια!μην την πιεσεις ομως!γιατι και με την συριγγα που εκανες μηπως το εχει παρει στραβα και απο φοβο!μην τρελενεσε καποια στιγμη θα πιει!πειραματισου και αλλο...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...