Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παλινδρομη κυηση


zeta

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Μετά απο μία παλίνδρομη τον ιούνιο του 05 έκανα την κόρη μου τον αύγουστο του 07 και πριν 3 εβδομάδες είχα την δεύτερη παλίνδρομη.εσύ;

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

μετα απο δυο παλλινδρομες εκανα το Βασιλη μου και μετα από ακόμη μία τον μπεμπουλη. Τωρα ξερωοτι για καθε παιδι πο θα κανω απο εδω και περα θα εχω από μια τουλαχιστο παλινδρομη :D

W7hT.jpg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα,

η παλλινδρομη μου ηταν τον οκτωβριο του 06 εμεινα εγκυος μετα απο

8 μηνες οπου κ γεννηθηκε το γιαβρι μου τον μαρτιο του 08.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα σε ολες σας και σας ευχαριστω που συμμετασχετε σε αυτην την συζητηση. εγω ειχα μια παλινδρομη στην 7η βδομαδα δεν ακουσαμε ποτε καρδουλες (διδυμα) πριν κανα 2μηνο. ειμαι πολυ στεναχωρημενη και πικραμενη αλλα τωρα κοιταω μπροστα μηπως αποκτησω και γω το μωρακι μου . Ολες εσεις που αποκτησατε παιδακι μετα απο μια και παραπανω καμια φορα τετειου ειδους δοκιμασια μας δινεται φοβερη δυναμη και κουραγιο για να συνεχισουμε .

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινουν αυτα τα πραγματα - τι δεν κανουμε σωστα και δεν χτυπανε η σταματανε οι καρδουλες !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι μανουλες που ειχατε παλινδρομες αλλα ωστόσο αποκτήσατε τα καμαρια σας, για πειτε μας ειχατε κανει εξετασεις για τις παλινδρομες και αν ναι τι ειχε βρεθει;;

επισης, αφου κανατε τις εξετασεις και διορθωσατε οτι βρεθηκε ξαναπαθατε παλινδρομη;;;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα σε ολες σας και σας ευχαριστω που συμμετασχετε σε αυτην την συζητηση. εγω ειχα μια παλινδρομη στην 7η βδομαδα δεν ακουσαμε ποτε καρδουλες (διδυμα) πριν κανα 2μηνο. ειμαι πολυ στεναχωρημενη και πικραμενη αλλα τωρα κοιταω μπροστα μηπως αποκτησω και γω το μωρακι μου . Ολες εσεις που αποκτησατε παιδακι μετα απο μια και παραπανω καμια φορα τετειου ειδους δοκιμασια μας δινεται φοβερη δυναμη και κουραγιο για να συνεχισουμε .

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι συμβαινουν αυτα τα πραγματα - τι δεν κανουμε σωστα και δεν χτυπανε η σταματανε οι καρδουλες !!!!!!

 

Ζέτα μην αισθάνεσαι έτσι και βέβαια δεν φταίμε εμείς. Μια φίλη μου τον προηγούμενο μήνα έκανε την 15η αποβολή της. Τι να πεις τώρα σε αυτό το κορίτσι κρίμα που εγώ έκανα μόνο δύο.

 

Μη κλάψεις αν τα όνειρα σου γκρεμιστούν....

Κλάψε μόνο αν δεν έχεις τη δύναμη να χτίσεις άλλα...!

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο γιατρός μου μετά την πρώτη δεν μου έδωσε εξετάσεις, αλλα μετα απο επιμονή της αδερφής μου που έχει θυροειδή, εκανα εξέταση τον σεπτέβριο του 06 και ανακάλυψα οτι έχω και έγω, ξεκίνησα θυρορμόν και σε 3 μήνες τα χριστούγεννα έμεινα έγκυος.απο εκεί και έπειτα δεν ξαναέκανα εξετάσεις εκτός απο μια τον μάιο (λόγω της μικρής μου που έχει και αυτη θυροειδή) οπου μου βρήκαν αυξημένα αντισώματα. για να είμαι ειλικρηνής δεν περίμενα να έχει σχέση ο θυροειδής με τις αποβολές αλλα διαβαζοντας εδώ κάποιες ιστορίες και κυρίως την δική σου andro, επηρεάστηκα και μάλιστα την τετάρτη έχω ραντεβού με τον ενδοκρινολόγο μου και περιμένω με αγώνια να δώ τη θα μου πεί

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τιτη μου

σορρυ αλλα δεν καταλαβα καλα

ειχες μια παλινδρομη και μετα εκανες την κορουλα σου;

ή ειχες πρωτα κανει την κορουλα σου και μετα επαθες παλινδρομες και ενω εκανες αγωγη για το θυροειδη;

Link to comment
Share on other sites

τον ιούνιο του 05 είχα την πρώτη παλίνδρομη τον σεπτέβριο του 06 ξεκίνησα την αγωγή τον δεκέμβριο του 06 μένω έγκυος γεννάω τον αύγουστο του 07 και τον οκτώμβριο του 08 είχα την δεύτερη παλίνδρομη.

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα

οταν επαθες την δευτερη παλινδρομη λαμβανες την αγωγη;

 

Κοιτα δεν ξερω αν τελικα σε μενα ηταν μονο ο υπεθυροειδισμος γιατι ψαχνοντας βρισκεις παντα και αλλα (εγω εχω και μια συμφυση στη μητρα που δεν ξερω αν την ειχα και απο πριν ή αν δημιουργηθηκε απο τις αποξεσεις και επισης το σπερμα βγηκε με μεγαλη κατατμιση πραγμα που δημιουργει αποβολες αλλα οι γιατροι λενε οτι αποκλειεται να δημιουργει αποβολες στη δεκατη εβδομαδα), παντως μεχρι στιγμης ολοι οι γιατροι (δεν εχω παει και σε λιγους) δινουν πολυ μεγαλυτερες πιθανοτητες να εφταιξε ο θυροειδης. Και η αληθεια ειναι οτι και εγω ειχα πολλες ταχυκαρδιες που μολις σταματουσαν καταλαβαινα οτι δεν υπαρχει πια μωρο.

 

Παντως για να μην ειμαι και τελειως Off topic η αποψη μου ειναι οτι γυναικες με παλλινδρομες αργα ή γρηγορα τα καταφερνουν.

Τουλαχιστον αυτο θελω να πιστευω για να μπορω να συνεχιζω...

Link to comment
Share on other sites

αυτό που μου ειχε πεί ο ενδοκρινολόγος ήταν οτι μετα την εκυμοσύνη ο οργανισμός μπορεί να αλλάξει και θα έπρεπε να κάνω εξετάσεις το πολύ 6 μήνες απο τη γέννα για να δούμε αν το χάπι με κάλυπτε ή έπρεπε να το αυξήσουμε.εδω να σημειώσω οτι κατα τη διαρκεια της εγκυμοσύνης το είχα αυξήση και με το που γέννησα το μείωσα.να σου πω την αλήθεια ποτέ δεν είχα σκεφτει οτι μετα την πρώτη παλίνδρομη ήρθε η εγκυμοσύνη γιατι έφτιαξα τον θυροειδη.απο το 2002 θέλαμε ένα παιδάκι το 2004 σταματήσαμε για περίπου 6 μήνες λογω μιας εγχείρησης μου και απο τοτε δυναμικα.υπολόγισε πόσα χρόνια περίμενα όταν όμως απελπίστικα τελείως και είπα όποτε είναι να έρθει δεν θα αγχωθω άλλο, τον ίδιο μήνα έμεινα έγκυος.και να σου πώ κάτι; όλα γίνονται όταν πρέπει, αρκεί να το θέλεις και απ'ότι έχω καταλάβει εσύ το θέλεις πραγματικά γιαυτό αν θέλεις να με ακούσεις(ξέρω οτι είναι δύσκολο) χαλάρωσε και σκέψου οτι μόνο για λίγο καιρο θα έχεις την πολυτέλεια να κάνεις πραγματα για σένα και εκμεταλεύσουτο και σίγουρα τα καλύτερα θα έρθουν και θα αξίζουν

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ !!!

ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΑΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ...ΠΟΣΕΣ ΕΓΙΝΑΝ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΕΣ..... ΕΤΣΙ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ. ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΟ ?

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εξάλλου υπάρχουν ήδη δύο τοπικ με τίτλο ''Παλίνδρομη κύηση'' και ''Παλίνδρομες κυήσεις'' μην δημιουργούμε και τρίτο και μπερδεύομαστε. Καλό θα ήταν ο τίτλος Εγκυμοσύνη μετά απο παλίνδρομη που πρότειναν. Ετσι είναι πιο συγκεκριμένο το θέμα, θα είναι και πιο συγκεκριμένες οι απαντήσεις. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...