Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παλινδρομη κυηση η Όχι;;;


Molts 1969

Recommended Posts

2Αυγουστου Τελευταία περίοδος 11σεπτεμβρη διαπιστώσαμε με τον Γυναικολογο αρχόμενη κυηση με εμφανή ενδομητριο σάκο 26 Σεπτέμβρη ο γιατρός δεν βλέπει εμβρυο και καρδιακό παλμό σύμφωνα με την Τελευταία ημερομηνία περιόδου είμαι 7εβδομαδων και κάτι αλλα η σύλληψη έγινε σίγουρα 11-12 Αυγουστου ο γιατρός έδωσε διορία να δει και να ακούσει εώς 2 οκτωμβρη δηλαδή αυτο το Σαββατο αλλιώς αποξυση λέτε να δω το μωρό μου ;;η να είναι παλινδρομη ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλά κάνετε και περιμένετε άλλη μια βδομάδα. Κάποιες γυναίκες άκουσαν καρδιά την 8η προς 9η εβδομάδα, αλλά εσύ λες ότι δεν βλέπει καν έμβρυο. Σίγουρα δεν υπάρχει περίπτωση να έγινε αργότερα απ' οτι υπολογίζεις η σύλληψη; Χοριακή έκανες καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θελω να σου δώσω ελπίδες γιατί είσαι όντως οριακά και θα έπρεπε να έβλεπε έμβρυο ή τουλάχιστον εμβρυικά στοιχεια θα σου πω για εμένα: Λοιπόν στην εγκυμοσύνη του γιου μου (είχε προηγηθεί ήδη μία αποβολή και ήμουν σε αναμένα κάρβουνα είχα ΤΕΠ 20/11, 1η επίσκεψη 5/1 είδε μόνο σάκο, 19/1 (σχεδόν 2 μήνες μετά) είδε έμβρυο και κάτι να πάλεται, καρδιά ακούσαμε μετά από 1 εβδομάδα (και στην κόρη μου στην 9η εβδομαδα ακούσαμε).Μήπως εχεις και μεγάλο κύκλο; Πως είσαι σίγουρη για τη σύλληψη; Επαφή μπορεί να είχες τότε αλλά η σύλληψη και εμφύτευση να έγινε αργότερα. Ελπίζω όλα καλά να σου πάνε.

Link to comment
Share on other sites

2Αυγουστου Τελευταία περίοδος 11σεπτεμβρη διαπιστώσαμε με τον Γυναικολογο αρχόμενη κυηση με εμφανή ενδομητριο σάκο 26 Σεπτέμβρη ο γιατρός δεν βλέπει εμβρυο και καρδιακό παλμό σύμφωνα με την Τελευταία ημερομηνία περιόδου είμαι 7εβδομαδων και κάτι αλλα η σύλληψη έγινε σίγουρα 11-12 Αυγουστου ο γιατρός έδωσε διορία να δει και να ακούσει εώς 2 οκτωμβρη δηλαδή αυτο το Σαββατο αλλιώς αποξυση λέτε να δω το μωρό μου ;;η να είναι παλινδρομη ;;

Κοριτσακι μου, τσεκαρε κ την χοριακη σου να δεις που βρισκεσαι περιπου. Ευχομαι να πανε ολα καλα.

Στηρίξου στο λαγοπόδαρο αν θες, αλλά θυμήσου ότι δεν ωφέλησε το λαγό!

Link to comment
Share on other sites

Φίλες μου μου δίνετε Πραγματικά κουράγιο η αλήθεια είναι πως και το στήθος μου ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ πριζεται περισσότερο και πρωινά ανακατεματα έχω τι να πω μακάρι το Σαββατο να παν όλα καλα έχω δυο παιδάκια 5 ετών δίδυμα και θέλω πολυ και αυτο το μωρό σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ευχαριστώ για την ευχή σου '!! Έχω όλα τα συμπτώματα της εγκύου ακόμα γιαυτο παραλάβω αισιόδοξη μακάρι να είναι λάθος ο υπολογισμος των εβδομάδων κύησης και το Σαββατο να το δω και να το ακούσω ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!!! προσευχωμαι γιαυτο!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΙΑΒΑΖΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΣΤΟ FORUM ΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΣΑΣ ΓΙΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΑΙΣΙΟΔΟΞΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΩ ΚΟΥΡΑΓΙΟ !!!!! οποία άλλη φίλη έχει ζήσει κάτι ανάλογο ας γράψει ....

Link to comment
Share on other sites

Καλη μου μην απογοητευεσαι ακομα μεχρι να εισαι σιγουρη γιατι και η στενοχωρια δεν κανει καλο. Εχω γραψει την εμπειρια μου πιο παλια μπεσ αν θεσ να την δεις. Εγω την ημερα που πηγαινα για αποξεση επεμενα να κανουν υπερηχο και χτυπουσε μια χαρα η καρδια του τελικα. Συμφωνω με τις προλαλησσασες για τις χοριακες χωρις ομως να το εχεις "ευαγγελιο" γιατι εμενα και εκει εκαναν λαθος οι γιατροι. Εσυ να κανεις μεχρι τελους ΟΤΙ ΟΤΙ περνα απο το χερι σου και τα υπολοιπα τα αναλαμβανει ο θεος...εγω ατυχησα γιατι δεν ακουσα την καρδια μου αλλα οτι βλακεια του κατεβαινε του καθενος!!!

Link to comment
Share on other sites

Που μπαίνω να διαβάσω την ιστορία σου ;; Είμαι νέα στο forum ! Και γιατί ατυχυσες εφόσον ακουσες καρδιά πριν την αποξυση καλή μου;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σήμερα το πρωί πηγαίνοντας στο μπάνιο είδα στο χαρτί λίγο αχνο καφέ μπεζ χρωμα αύριο είναι το ρνβ με το γιατρό για τον υπέρηχο λέτε τελικά να αποβαλω τι ήταν αυτο αίμα;;; Είμαι στην δουλειά και το μυαλό μου έχει κολλησει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί πηγαίνοντας στο μπάνιο είδα στο χαρτί λίγο αχνο καφέ μπεζ χρωμα αύριο είναι το ρνβ με το γιατρό για τον υπέρηχο λέτε τελικά να αποβαλω τι ήταν αυτο αίμα;;; Είμαι στην δουλειά και το μυαλό μου έχει κολλησει

Γλυκεια μου παρε τον γιατρο σου τηλεφωνο. Μπορει να σου πει να πας τωρα να σε δει... Μην στεναχωριεσαι καλη μου. Οτι κ να γινει. Ολα θα πανε καλα!

Στηρίξου στο λαγοπόδαρο αν θες, αλλά θυμήσου ότι δεν ωφέλησε το λαγό!

Link to comment
Share on other sites

μπορει να ειναι μια μικρη ορμονικη διακυμανση. δεν ειναι απαραιτητο να αποβαλλουμε καθε φορα που βλεπουμε καφε εκκρισεις. μην σκεφτεσαι αρνητικα. αλλα τι λεω; ξερω οτι το μυαλο σου ειναι κολλημενο. αν στη διαρκεια της ημερας δεν αλλαξει κατι, ηρεμησε και πηγαινε αυριο στον γιατρο σου. αν δεν μπορεις να περιμενεις κανε οτι εκανα εγω. πηγα στη βιοιατρικη και εκανα εναν υπερηχο.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα νέα απο τον γιατρό είναι άσχημα.....τελικά είναι παλινδρομη μεγαλώνει ο σάκος αλλα τίποτα το εμβρυο δεν αναπτύχθηκε και δεν φάνηκε Π Α Λ Ι τι να πω η φύση ξέρει όπως είπε και ο γιατρός μου και να μην ανυσυχω και ότι εφόσον θέλω και 3 παιδάκι σε 2 μήνες μπορω να ξαναπροσπαθησω !και θα το κάνω γιατί μπορω αυτή η εγκυμοσύνη να ε τ υ χ ε αλλα η εμφάνιση μας είχε γεμίσει ευτυχία και μόνο η ιδέα και εμένα και τον άντρα μου και τα παιδάκια μου ΚΡΙΜΑ !!!Ο γιατρός μου είπε ότι υπάρχει περιπτώσει εφόσον είχα καφέ εκρισεις που όλο και αλλάζει το χρωμα και η ποσότητα να αποβαλλω θα περιμένουμε ως το Σαββατο σν Όχι Σαββατο πρωι αποξυση αλλα πριν μου είπε έτσι για την πιθανότητα θα μου ξανακάνει υπέρηχο ευτυχώς ο Γυναικολογος μου πάνω απο όλα είναι ΑΝΘΡΩΠΟΣ και ο τρόπος που μ αντιμετωπίζει με χαλαρώνει όσο αυτο γίνεται!! Σας ευχαριστω Όλες που ασχοληθηκατε με εμένα αυτές οι κουβέντες μαζι σας ήταν τουλάχιστον παρηγορητικες να σας έχεις ΟΛΕΣ ο Θεουλης Καλα Εσας και τα παιδάκια σας!!

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι πολυ. ετσι και μια γνωστη μου μετα απο παλινδρομη, τωρα κραταει στην αγκαλια της ενα λαχταριστο μωρακι. ευχομαι το ιδιο και σε σενα και να μας γραφεις συντομα για την καινουρια εγκυμοσυνη.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...