Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

αίμα στην 6η εβδομάδα


Afro85

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια πινετε γαλααααααααα.χαχαχαχαχα παει τρελαθηκα....αφρο αστους να λενε καταρχην ειναι το πρωτο οποτε γυρω στης 20 εβδομαδες θα το ακουσης ...lemonaki καλως ορισες ευχομαι τα καλητερα..ξαπλα τωρα κ μην κουνας .απο τι διαβασες πανω κατω περασαμε τα ιδια ..θα περαση κ αυτο ....

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δεν ειμαι καθολου αισιοδοξη. Πριν μια ωρα περιπου αρχισα να εχω εντονους πονους στην κοιλια και στη μεση. Και ειχα αιμα. Πιο πολυ απο χθες. Και δεν κουνηθηκα καθολου σημερα. Δεν ειναι ομως συνεχομενο σαν περιοδο κι η γιατρος μου ειπε να παρω τα χαπια, να ηρεμησω, να περασει η νυχτα και θα δουμε αυριο. Σιγα να μην ηρεμησω!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Αχ!Lemonakia,εύχομαι το καλύτερο!όπως είδες περάσαμε κάτι παρόμοιο...κάνε ό,τι σου είπε ο γιατρός σου και ελπίζω να πάνε όλα καλά!υπομονή!να χαίρεσαι τα αντράκια σου!!Μαράκι μου,εγώ το πίνω πολύ καιρό...καλό θα είναι να πίνεις γαλατάκι και γαλακτοκομικά γενικά!μου είπε η γιατρός ό,τι το πίνουμε για μας γιατί το μωρό ρουφάει το ασβέστιο από μας!πες του να σου γράψει και συμπλήρωμα!τι να πω βρε κορίτσια;και εγώ νομίζω ό,τι υπερβάλουν αλλά με αγχώνουν!ίσως το ακούσω μεσ'την βδομάδα...καληνύχτα κουκλίτσες!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου δυστυχως πριν μια ωρα ειχα μια τρελη αιμοραγια (χειροτερα απο περιοδο) με διαφορα κομματακια (συγνωμη κιολας) και απιστευτους πονους σε μεση και κοιλια. Η γιατρος μου ειπε οτι μπηκα σε διαδικασια αποβολης. Ευτυχως ημουν μονο στην 8η εβδομαδα και ισως να μη χρειαστω αποξεση μιας κι εβγαλα...της Παναγιας τα ματια! Αυριο το πρωι με το καλο θα παμε να δουμε τι γινεται. Τι να πω? Το πηρα λιγο ψυχραιμα γιατι απ την αρχη κατι δε μου πηγαινε καλα και φοβομουν οτι δε θα εχει αισιο τελος. Ενιωθα συνεχως οτι περιμενα αυτη τη στιγμη. Τι να κανουμε! Αυτο αποφασισε ο θεουλης για μας. Για καλο? Για να μας τιμωρησει? Οπως και να χει δοξαζω τ ονομα Του για τα δυο αγορακια που μου δωσε και Τον παρακαλω να τα χει καλα. Δε θα ηθελα να χασουμε την επικοινωνια μας κοριτσια! Μ αρεσει η παρεουλα! Και θα ηθελα, αν μπορω, να σας βοηθω με την εμπειρια μου! Σας ευχαριστω πολυ και καλο σας βραδυ!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Lemonaki λυπαμαι για αυτο που συνεβη....δεν σου ειχε δωσει χαπια εξαρχης? Μακαρι να μην χρειαστεις αποξηση...ηταν η χειροτερη μου εμπειρια ψυχικα...

κοριτσια χθες εκει που ξυριζομουν στα γεννητικα οργανα...επιασα ενα πολυ μικρο εσωτερικο γρουμπαλακι σαν φακι στα πλαγια ...στο δερμα που ενωνει το ποδι νε τα γεννητικα ...προς τα γεννητικα ομως...

Τι να ειναι αυτο?????

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας. Μαρια μου ειχε δωσει τα χαπια απο Τεταρτη Πεμπτη που ειχα λιγα καφε. Μετα μου αυξησε τη δοση αλλα φαινεται πως ολα ειχαν παρει το δρομο τους. Η κατασταση ολο και χειροτερευε. Κι εγω ελπιζω να μη χρειαστει να κανω αποξεση και ποσο μαλλον να μη παθω τα δικα σου! Περασμενα ξεχασμενα! Σας ευχομαι τελειομηνες εγκυμοσυνες και να κρατησετε συντομα στην αγκαλιτσα σας τα ζουζουνακια που τοσο λαχταρατε!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Λεμονακι να ξαναπροσπαθησετε και να μας κανεις και εσυ νυφουλα!!!!

Μην χανεσαι τωρα που μας βρηκες!!!

Να μας πεις νεα σου οτα πας στην γιατρο...σου ευχομαι ολοψυχα να μην χρειαστεις αποξεση...και την επομενη φορα να μας φερεις την νυφη!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!τι κάνετε;Lemonakia,λυπάμαι πολύ!ευτυχώς όμως που έγινε νωρίς,η φύση γνωρίζει καλύτερα και μακάρι να μην χρειαστείς απόξεση,ήταν και για'μένα μια δύσκολη διαδικασία!περιμένουμε νέα απο τον γιατρό σου...θα ξαναπροσπαθήσετε,αν το θέλετε,και όλα θα πάνε καλά!θα χαρούμε να σε έχουμε στην παρέα μας και να μας βοηθάς με την εμπειρία σου!

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσαρες σας ευχαριστω πολυ για την αποδοχη και τη συμπαρασταση! Σας ευχομαι οι ευχουλες σας να πραγματοποιηθουν. Οντως ειναι καλυτερα που συνεβη αυτο νωρις. Καποιος κατι ηξερε! Μακαρι να μας ξανατυχει και να στεριωσει την επομενη φορα. Να βγαλω επιτελους κι αυτο ινομυωμα που εχω τοσα χρονια και να μας πανε ολα καλα. Μεχρι τοτε θα ειμαι εδω για σας και για οτι χρειαστειτε. Ευχαριστω παρεουλα!!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλησπερα...ειστε ολες καλα;;;εγω οπως με αφησατε...λεμονακια μου να σου ζησουν τα αντρακια σου!!!!και σου ευχομαι την επομενη φορα να πανε ολα ευνοικα...πασχαλιτσα με το καλο και εσενα το αντρακι σου....πολλα αγορακια εχουμε...τι ωραια!!!!αντε αντε να ερχονται και οι νυφες...

wIYcp2.png8Dyyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αργυρουλα και πασχαλιτσα σας ευχαριστω πολυ. Να ειστε σιγουρες πως αν μου ξανατυχει θα σας κανω μια νυφουλα...!!!! Να ειστε ολες καλα και δε θα χαθουμε! Θα ειμαι εδω να σας στηριζω και να χαιρομαι με τη χαρα σας! Φιλακια!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου δυστυχως πριν μια ωρα ειχα μια τρελη αιμοραγια (χειροτερα απο περιοδο) με διαφορα κομματακια (συγνωμη κιολας) και απιστευτους πονους σε μεση και κοιλια. Η γιατρος μου ειπε οτι μπηκα σε διαδικασια αποβολης. Ευτυχως ημουν μονο στην 8η εβδομαδα και ισως να μη χρειαστω αποξεση μιας κι εβγαλα...της Παναγιας τα ματια! Αυριο το πρωι με το καλο θα παμε να δουμε τι γινεται. Τι να πω? Το πηρα λιγο ψυχραιμα γιατι απ την αρχη κατι δε μου πηγαινε καλα και φοβομουν οτι δε θα εχει αισιο τελος. Ενιωθα συνεχως οτι περιμενα αυτη τη στιγμη. Τι να κανουμε! Αυτο αποφασισε ο θεουλης για μας. Για καλο? Για να μας τιμωρησει? Οπως και να χει δοξαζω τ ονομα Του για τα δυο αγορακια που μου δωσε και Τον παρακαλω να τα χει καλα. Δε θα ηθελα να χασουμε την επικοινωνια μας κοριτσια! Μ αρεσει η παρεουλα! Και θα ηθελα, αν μπορω, να σας βοηθω με την εμπειρια μου! Σας ευχαριστω πολυ και καλο σας βραδυ!

 

Κορίτσι μου πολύ κρίμα! Ευτυχώς που το πήρες ψύχραιμα.. Εγώ πριν από ένα μήνα βίωσα μια βιοχημική και με το ζόρι κρατιόμουν να μην κλάψω! Κι εννοείται πως η επικοινωνία δε χάνεται! Έτσι και μπεις στη παρέα δε βγαίνεις ! Έτσι κορίτσια !; Lemonakia άντε να πέρασει ο καιρός να αρχίσετε πάλι προσπάθειες..!!! Να μπαίνεις να μας γράφεις τα νέα σου ! ❤💙💜

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γουλιτσα μου σ ευχαριστω κι εσενα. Η αληθεια ειναι οτι δειχνω ψυχραιμη. Δεν ειμαι. Σημερα νιωθω αδεια! Δε μπορω ομως να το δειξω. Πηρα τα παιδακια μου το πρωι και πηγαμε στο magic park να διασκεδασουμε. Χαρα που εκαναν! Τους ειχα πει οτι πονουσε η μεση μου και γι αυτο ημουν στο κρεβατι. Δεν ηθελα με τιποτα να τους στεναχωρησω αν κατι πηγαινε στραβα. Λες και το ξερα! Ο μεγαλος μου κοντευει τα 10. Ειναι στην προεφηβεια κι εχει συναισθηματικα θεματα. Κατι τετοιο μονο κακο θα του κανε! Κοριτσακι μου! Τι εχεις τραβηξει κι εσυ! Μακαρι η δικη μου απωλεια να ηταν η τελευταια εδω μεσα! Απο δω και περα μονο χαρες! Αισιοδοξια και τραβαμε μπροστα! Αλλωστε εχουμε γινει μια γροθια! Πολλα φιλια!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια μου,

 

είμαι στην 5η προς 6η εβδομάδα και εχθές είδα σταμπα καφέ στο σερβιετακι και σήμερα καφέ με ροζ. Επικοινώνησα με το γιατρό μου και μου έβαλε να αυξήσω για 1 εβδομάδα τα utrogestan από 3 σε 4. Εγώ με αυτά που διάβασα εδώ είμαι ξάπλα στο κρεββάτι. Ο άντρας μου κοντεύει να τρελαθεί. Μου λέει θα σε δέσω στο κρεββάτι!!!! Εχουμε καταανχωθεί.

 

Σας αγαπώ πολύ!!!

 

Να πάνε όλα καλά σε όλες μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γουλιτσα μου σ ευχαριστω κι εσενα. Η αληθεια ειναι οτι δειχνω ψυχραιμη. Δεν ειμαι. Σημερα νιωθω αδεια! Δε μπορω ομως να το δειξω. Πηρα τα παιδακια μου το πρωι και πηγαμε στο magic park να διασκεδασουμε. Χαρα που εκαναν! Τους ειχα πει οτι πονουσε η μεση μου και γι αυτο ημουν στο κρεβατι. Δεν ηθελα με τιποτα να τους στεναχωρησω αν κατι πηγαινε στραβα. Λες και το ξερα! Ο μεγαλος μου κοντευει τα 10. Ειναι στην προεφηβεια κι εχει συναισθηματικα θεματα. Κατι τετοιο μονο κακο θα του κανε! Κοριτσακι μου! Τι εχεις τραβηξει κι εσυ! Μακαρι η δικη μου απωλεια να ηταν η τελευταια εδω μεσα! Απο δω και περα μονο χαρες! Αισιοδοξια και τραβαμε μπροστα! Αλλωστε εχουμε γινει μια γροθια! Πολλα φιλια!!!

 

Μετά από 7 μήνες προσπαθειων Σάββατο πρωί κάνω τεστ θετικό.. Σάββατο απόγευμα περίοδος.. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου και τα υπόλοιπα θα έρθουν όταν είναι να έρθουν! Κουράγιο και όπως είπες αισιοδοξία!!! ❤

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Ζγουρομαλα μου! Καλα κανεις και εισαι στο κρεβατι. Πραγματικα να σηκωνεσαι ΜΟΝΟ για τουαλετα! Με τα καφε δεν υπαρχει θεμα. Ειναι παλιο αιμα λεει που καθαριζει. Να μη σε ανησυχει. Και το λιγο ροζ παλι δεν ειναι ανησυχητικο. Να σου απ αυτα που εμαθα κι εγω αυτες τις μερες, και το λιγο αιμα μη το φοβασαι. Καλα εκανε ο γιατρος σου και σου αυξησε τη δοση. Οι γιατροι φοβουνται τη συνεχομενη ροη αιματος και κυριως τους εντονους πονους στην κοιλια και στη μεση. Ειναι κατι σαν συσπασεις. Μη φοβασαι τιποτα. Πιασε ενα κρεβατι για οσο χρειαστει κι ολα θα πανε καλα! Τα φιλια μου!!!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως Goulitsa μου! Κουραγιο κι αισιοδοξια! Το κυνηγας και θα ανταμειφθεις! Εισαι δυνατη, το παλευεις, εχεις την υποστηριξη του αντρα σου και τη δικη μας και δε θ αργησει! Τωρα το καλοκαιρακι που θα χαλαρωσεις θα ρθει και δε θα το πιστευεις! Αυτα για σημερα! Σας φιλω!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Σγουρομαλα καλως ηρθες και εσυ στο ομορφο παρεακι μας!

Χαιρετω και ολες τις φιλεναδες μου!!!

Κατσε και ξεκουρασου οσο μπορεις....μονο καλο θα σου κανει και οχι ανχος...ολα σου ευχομαι να πανε κατ ευχην!!

Κοριτσια μου τα αλλα εσεις τι κανετε?

Τι ομορφο που ειναι το σαββατοκυριακο ρε κοριτσια....αλλα τελειωνει γρηγορα!!!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως Goulitsa μου! Κουραγιο κι αισιοδοξια! Το κυνηγας και θα ανταμειφθεις! Εισαι δυνατη, το παλευεις, εχεις την υποστηριξη του αντρα σου και τη δικη μας και δε θ αργησει! Τωρα το καλοκαιρακι που θα χαλαρωσεις θα ρθει και δε θα το πιστευεις! Αυτα για σημερα! Σας φιλω!

 

Πώς και τι το περιμένω Lemonakia μου ... Μακάρι να είναι έτσι τα πράγματα! Κάνει πολύ καλό η παρέα εδώ.. Η αγωνια της κάθε μιας μας επηρεάζει και τα υπόλοιπα κορίτσια ! Είναι σα να γνωριζόμαστε χρόνια!

mHOqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ζγουρομάλλα,καλωσήρθες στην παρέα μας!όπως είδες και εμείς κρεβατωθήκαμε αρκετές μέρες και προσέχαμε και όλα πάνε καλά!δόξα το θεό!κάνε ό,τι σου πεί ο γιατρός σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά και για'σένα!!!υπομονή!πως είστε οι υπόλοιπες κούκλες;όντως Μαρία μου,το ΣΚ είναι τέλειο και περνάει πολύ γρήγορα!όλο νυστάζω βρε κορίτσια,εσείς;

uZcJp3.pngEueBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας κοριτσια! Πως ειστε σημερα? Εγω εχω αγχωθει πολυ. Εχω ραντεβου με τη γιατρο μου το βραδυ για να δουμε τι εγινε με την αποβολη, αν ειναι ολα καλα κι αν χρειαζομαι αποξεση. Σημερα σηκωθηκα με κατι ψιλοπονακια και φοβηθηκα. Μηπως δεν καθαρισε απο μονο του και χρειαστει αποξεση? Βεβαια η γιατρος μου ειπε οτι αφου εχω αιμα οπως στην περιοδο σημαινει οτι ακομα καθαριζω. Και πειτε εσεις βρε κοριτσια μου, αν χρειαστει να κανω αποξεση γινεται με ολικη ναρκωση η μεθη? Θα παρω καποια αντιβιωση μετα? Κι αν δε με καθαρισει καλα πως θα το καταλαβω? Ποσο πρεπει να μου κοστισει ολο αυτο? Συγνωμη για τα τοσα πολλα αλλα θελω να γνωριζω καποια πραγματα απο τις "παθουσες" πριν παω! Φιλια σε ολες!

:D My husband

My boys

My whole life :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...