Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θα γινω νονα τον Σεπτέμβριο και θα χρειαστώ ΒΟΗΘΕΙΑ


Paulina

Recommended Posts

Για πειτε βρε κοριτσια απο που να ξεκινησω , ριχτε ιδεες για ρουχαλάκια , ρουχα για εμένα , σταυρούς και ότι άλλο θα χρειαστω... ειναι η πρωτη μου φορά και εχω αρκετο άγχος , το μωράκι ειναι κοριτσάκι και το Σεπτέμβριο θα ειναι σχεδόν 1 έτους !!! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλωσήλθες!!καταρχας δεν μας λες καλύτερα απο που είσαι και περίπου για το τι ακριβως έχεις στο μθαλό σου?αν έχεις σκεφτες κάτι..και την βοήθεια μας θα την έχες :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

μενω κοντα στο κέντρο της Αθηνας και γενικά δεν εχω πρόβλημα με τις αποστάσεις πάω παντού εντος Αττικής ...

το μωράκι ειναι της καλυτερης μου φιλης (εχουμε μεγαλώσει μαζι απο κούνια που λένε ) και θέλω να είναι όλα όμορφα στην βαφτιση του παιδιού της, μου αρέσουν τα απαλά χρώματα (μπεζ, εκρου, απαλό ροζ κ.α) δεν μου αρεσουν τα λουλουδάτα τα εντονα χρώματα (τα ιδια γούστα εχει και η φίλη μου), μου εχει δωσει το ελευθερο της επιλογής των ρούχων και γενικά όλων των βαφτιστικών !!! ελπιζω να βοηθησα λιγο παραπάνω

Link to comment
Share on other sites

λοιπον όσον αφορά το σταυρο αν έχεις την δυνατότητα να της πάρεις κάτι καλό..σίγουρα είναι κάτι που θα κρατίσει και θα το θυμάται..τώρα αφού είναι κοριτσάκι οσον αφορά τα βαπτιστικά έχεις πολύ περισσοτερες επιλογες!!χρ.ωματα που προτιμώ είναι ο συνδιασμος λευκού με παλ ροζ ή κάτι άλλο παλ πάλι όπως το πράσινο..συμφωνω μαζι σου στα χρώματα πιστεύω ότι κάτι το πιο απλό θα βγει και περισσότερο κομψό χωρίς να γίνεις υπερβολική..πάντως αφού είναι της κολλιτης σου φανταζομαι θα έχει ιδιαιτερη αξία για σένα οπότε καλύτερα να είναι και πρωτότυπο το θέμα..έχεις υποψην σου κάτι?ριξε και καμια ματιά στα site και στις ιδεες των κοριτσιών ωστε να πάρεις καμία ιδέα!εγώ πάντως στην κόρη μου επειδή τα βαπτιστικά τα πήρα μαζί με την νονα με την οποία έχς στενή σχέση, της πήραμε φορεματάκι με κεντήματα ενώ η λαμπαδα μας εγραφε πανω το ονοματακι της στα ίδια χρωματα!τώρα αν σκεφτείς και εσύ κάτι μπορουμε να σου δώσουμε πληροφορίες για τιμές καταστήματα κτλ..ελπιζω να σε βοήθησα έστω και λίγο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!

Εμείς αγοράσαμε τα βαπτιστικά για το βαφτιστήρι από το "Μαρί Μπελ" στην Καλλιθέα, στην οδό Σκοπευτηρίου, καθώς και τις μπομπονιέρες για τη βάφτιση του γιου μας.

Επίσης, μας είχαν πει για το "Μικελίνα" στο Περιστέρι, αλλά μας έπεσε μακριά και δεν πήγαμε.

Μία φίλη που έγινε πρόσφατα νονά μου είπε ότι πήγε στο lapin και βρήκε σε λογικές τιμές πολύ ωραία πράγματα για τη βαφτιστίρα της και τα αγόρασε από εκεί!!

Όσον αφορά το σταυρό, ένα πράγμα θα σου πω: μη φοβάσαι τα ακριβά κοσμηματοπωλεία. Μπήκαμε σε τέτοια και είχανε καλύτερες τιμές από εκείνα που θεωρούσαμε φτηνά!!

Άντε... Πάντά άξια

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα μαγαζια που ανέφερες Μικελινια είναι όντως γνωστα..Έχουν και καλή ποιότητα απ ότι έχω δει αλλά επειδή έχω κάνει μεγάλη έρευνα αγοράς πιστεύω οτι αν το ψάξει ακόμα παραπάνω σιγουρα θα βρει αυτό ακριβώς που της αρέσει και σε πολύ καλη τιμη!ακόμα και αν το μαγαζί που θα επισκευτεί δεν είναι τόσο γνωστο δεν σημαίνει ότι δεν προσφερει καλή ποιότητα!απο τα γνωστά πάντως το αν αγαπάς έχει πολύ πρωτότυπα πράγματα αλλα λίγο τσιμπημένα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Paulina αφου εισαι κολλητη με την μαμα,για μενα καλο ειναι να πατε μαζι κ οχι μονη σου,καθε μητερα πιστευω οτι θελει να εχει μια αποψη για την βαφτιση του παιδιου της.Εγω οταν βαφτισα της κολλητης μου το παιδι πηγαμε κ τα πηραμε ολα μαζι,τιποτα δεν αγορασα μονη μου,κ οταν μου βαφτισε η αλλη μου κολλητη την κορη μου,μαζι πηγαμε κ τα επιλεξαμε ολα,πιστευω οτι κ εσυ εαν ημουν μητερα θα ηθελες να πας μαζι με την νονα να αγορασετε τα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, :D ειμαι καινουρια στο site, τωρα τελευταια αρχισα να μπαινω αν και ειχα κανει εγγραφη αρκετο χρονο πριν.Θα γινω κι εγω νονα τελος Σεπτεμβριου ή αρχες Οκτωβριου.Περιτο να πω οτι ειμαι ενθουσιασμενη και ... αγχωμενη!Μενω επαρχια αλλα ανεβαινω συχνα Αθηνα για δουλειες.Θα ηθελα κατι καλο για το παιδι απλα δεν ξερω που θα το βρω!Εχω ακουσει για το Λητω,Ασλανης baby,Τσελιος baby κ.α.Ξερετε αν οντως αξιζουν τα λεφτα τους και ισως καποια καταστηματα που να συγκεντρωνουν πολλες επιλογες για να διαλεξεις; :?:Βρισκω κουτια απο 80 εως 250 ευρω :shock: (νομιζω οτι ειναι υπερβολη!!)! Τα επωνυμα βαπτιστικα που ειδα κινουνται γυρω στα 250 επισης!

Θα εκτιμουσα τις συμβουλες σας. Ευχαριστω.

an1cxyD0g411110NDc3MTRkfDQ1NDg2NjQ1ZGF8b3VyIGxpdHRsZSBzdGFyIQ.gifas1cEUz0g410010MTA4ODIwcGR8MDAwNDcxN2R8b3VyIGZhaXJ5IGlz.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγώ τα βαφτιστικά 99% θα τα πάρω τελικά απο το enfantine ειναι μια κυριλέ boutique στο Κολωνάκι με απίθανα εντυπωσιακά πράγματα , η κοπελιά συμπαθέστατη και έγκυος που το εχει το μαγαζί τα φέρνει απευθείας απο Γαλλια και Ιταλία , με κέρδισε η ευγένεια της κοπέλα και η ποιότητα των ρούχων της , και οι τιμές ειναι νορμαλ προς τσιμπημένες !!!!

Επειδη θα γινω μόνο μια φορά νονά και θα ειναι της κολητης μου το παιδί δεν θα ασχοληθω πολύ με το κόστος αλλά με την ποιότητα ....

Link to comment
Share on other sites

Paulina απο κολωνάκι μόνο την τσακανίκα ξέρω που και πάλι έχει ποιόητα αλλα είναι πολύ τσιμπημένη..έχεις δίκιο εφόσον σκοπεύεις μία φορα μόνο να γίνεις νονά φυσικά και κοιτας μόνο την ποιότητα αν έχεις την δυνατότητα..κοιτα και αν αγαπάς και το εφ αν έχεις χρόνο είναι απο τα καλύτερα σε ποιότητα κατα την άποψη μου :wink:

Link to comment
Share on other sites

Paulina, συμφωνώ με την Κelly26. Κοίτα και στο Αν-αγαπάς. Εχει ανεβασμένη ποιότητα και λογικές τιμές. Είδα ξεχωριστά πραγματάκια. Και πολύ εξυπηρετικοί στο κατάστημα..

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα βαφτιστικά 99% θα τα πάρω τελικά απο το enfantine ειναι μια κυριλέ boutique στο Κολωνάκι με απίθανα εντυπωσιακά πράγματα , η κοπελιά συμπαθέστατη και έγκυος που το εχει το μαγαζί τα φέρνει απευθείας απο Γαλλια και Ιταλία , με κέρδισε η ευγένεια της κοπέλα και η ποιότητα των ρούχων της , και οι τιμές ειναι νορμαλ προς τσιμπημένες !!!!

Επειδη θα γινω μόνο μια φορά νονά και θα ειναι της κολητης μου το παιδί δεν θα ασχοληθω πολύ με το κόστος αλλά με την ποιότητα ....

 

Μπορείτε να με ενημερώσετε για το enfantine? Διεύθυνση κλπ..και αν δεν επιτρέπεται δημόσια, με pm! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

ea0f1b3dca.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...