Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS ΜΕ ΤΙ ΝΑ ΓΕΜΙΣΩ ΤΑ ΚΟΥΤΑΚΙΑ???


mariasereti

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους σας.

Είμαι καινούριο στην παρέα και ομολογώ οτι περνάω τέλεια μαζί σας.

Έχω ένα σοβαρό πρόβλημα. Τον επόμενο μήνα βαπτίζω τον γιό μου και αποφάσισα να φτιάξω μόνη μου τόσο τα προσκλητήρια όσο και τις μπουμπουνιέρες. Καθότι ιδιώτης, την πάτησα. Παρήγγειλα κουτάκια 15x6 γιατί θα δέσω κάτι ξύλινο το οποίο είναι 14 πόντους. Όμως το κουτάκι δεν γεμίζει με τίποτα. Θεωρούσα οτι με ένα τουλι 35x35 και 20 smaries θα είναι μια χαρά. Δεν είναι όμως. Δείχνει πολύ άδειο. Σκέφτηκα να βάλω μέσα τσαλακωμένο γκοφρέ χαρτί αλλά δεν ξέρω που μπορώ να βρω. Μήπως εσείς που ξέρετε τα πολλά έχετε να μου προτείνετε κάτι καλύτερο??? Ευχαριστώ

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλύτερα να βάλεις χαρτί αφής! Υπάρχει σε πολλά χρώματα και νομίζω ότι θα κάνει πιο πολύ "μπούγιο"

 

Και κάτι άλλο, μήπως θέλεις καλύτερα να βάλεις μερικά smarties και μερικά κανονικά κουφέτα (με σοκολάτα ή χωρίς) για να έχουν μεγαλύτερο όγκο?

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Η αλήθεια είναι οτι το δοκίμασα και με κουφέτα ανακατεμένα με smarties, αλλά ομολογώ ότι δεν μου άρεσε το αποτέλεσμα. Μήπως ξέρεις που μπορώ να βρω χαρτί αφής? Όπως και να χει σε ευχαριστώ για την πρόταση!!!

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

μήπως να βάλεις και μερικά μαρσμέλοους? Επειδή και εγώ θα κάνω μεγάλο κουτί σκέφτομαι κάπως έτσι να το κάνω. Δεν έχω κάνει δοκιμή βέβαια γιατί είναι για Σεπτέμβρη η βάφτιση, αλλά νομίζω ωραίο θα είναι και πρωτότυπο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαρτί αφής σε πακέτο στο NEWMAN, στο κέντρο, οδός Θησέως αν δεν κάνω λάθος. Μπορείς να βάλεις και ζελατίνα υπάρχει σε διάφορα χρώματα και γυαλίζει οπότε ανοίγοντας το κουτί κάνει πιο πολύ εντύπωση

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

ΒΙΚΥ εσύ που τα ψάχνεις αυτά.... Ο πατέρας μου έχει συνεργασία με τον ΝΑΚΟ (Είδη συσκευασίας) που είναι στον Ταύρο, δεν ξέρω αν το έχεις ακουστά! Έχει 500 τμχ χαρτί αφής 14 ευρώ περίπου! Καλά είναι?

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

γιατι αν μιλάμε για την ίδια διάσταση, εννοείτε οτι συμφαίρει. Βγαίνει 0,02 λεπτά σε αυτόν ενώ εγώ ουσιαστικά το βρήκα με 0,05. Αλήθεια μπορείς να μου πεις διεύθυνση???

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι αν μιλάμε για την ίδια διάσταση, εννοείτε οτι συμφαίρει. Βγαίνει 0,02 λεπτά σε αυτόν ενώ εγώ ουσιαστικά το βρήκα με 0,05. Αλήθεια μπορείς να μου πεις διεύθυνση???

 

Δεν έχω μαζί μου τον κατάλογο αλλά αν θυμάμαι καλά η διάσταση είναι 50Χ70!

Λοιπόν το site είναι αυτό http://www.NAKOSPACK.GR/ αλλά το φτιάχνουν. Περίμενε να βρω την διεύθυνση τώρα!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

ΒΙΚΥ εσύ που τα ψάχνεις αυτά.... Ο πατέρας μου έχει συνεργασία με τον ΝΑΚΟ (Είδη συσκευασίας) που είναι στον Ταύρο, δεν ξέρω αν το έχεις ακουστά! Έχει 500 τμχ χαρτί αφής 14 ευρώ περίπου! Καλά είναι?

 

Είναι στο Μοσχάτο και όχι στον Ταύρο, και είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου και έχω και τον κατάλογο τους! :lol: Έχουν πολύ ωραία πράγματα και σε καλές τιμές! :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είναι ΙΛΙΣΟΥ 191 - 193 στο ΜΟΣΧΑΤΟ. Τηλέφωνο : 210 9402128 ...

 

Έχω κάνει μια λίστα για το τι θα πάρω και βρήκα για δωράκι στα παιδάκια (λόγω των γενεθλίων του μικρού) να αγοράσω κάτι ΑΠΙΘΑΝΕΣ κούπες με 1,20 :shock:

Επίσης θα αγοράσω και τα καλάθια για τις μπομπονιέρες!

Αν θέλεις mariasereti την Παρασκευή θα πάω να ψωνίσω και σου αγοράζω από εκεί το χαρτί αφής! Το βιάζεσαι? Αν είναι στείλε pm για λεπτομέρειες!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

artemis σε ευχαριστώ πολύ αλλά λέω να επισκευτώ και μόνη μου το χώρο γιατί προφανώς θα τρελαθώ με αρκετά ... έτσι δεν είναι???

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

artemis σε ευχαριστώ πολύ αλλά λέω να επισκευτώ και μόνη μου το χώρο γιατί προφανώς θα τρελαθώ με αρκετά ... έτσι δεν είναι???

 

Θα σου πω απλά με τίτλους τι θα πάρω.... για να πάρεις μια ιδέα!

- Κουτιά χάρτινα

- Κούπες

- Τούλια

- κορδέλες-κορδόνια

- ψάθινα καλάθια

- διακοσμητικά μανταλάκια

- Χαρτί Αφής

- Τσάντες χάρτινες

και δεν θυμάμαι τι άλλα!!!!!!!!!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

περιμενω photo όταν είναι όλα έτοιμα να θαυμάσω το αποτέλεσμα!!!

 

Θα σου πώ κάτι για να καταλάβεις διαφορά στις τιμές....

Στον μαμμωνά στην ρόμβης αγόρασα 50μ κορδόνι στα 3 ευρώ! ο Νάκος το έχει νομίζω 1,15ευρώ? Δεν θυμάμαι καλά! πάντως σίγουρα κάτω από 1,5 ευρώ!

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα smartis είναι πιτσιρδέλια. Θα μου άρεσε και κάτι παληές καραμέλες που παίρναμε απο το περίπτερο χύμα τις charleston, ρόζ πού είναι και οικονομικές και κάνουν και μπούγιο.

Αντε γιατί μαυτά τα smartis έχει βρωμήσει ο τόπος. Ολες οι παιδικές έχουν smarties.Χαρτί αφής πολύχρωμο το πακέτο που είναι και πιο χοντρό, έχει το ΑΤΛΑΣ-ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ αν θυμάμαι 6 ευρώ όλο.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μίλησα με την εταιρεία Νακος. Το χαρτί αφής το έχουν σε πακέτο των 500τμχ και έχει 13,30 (δηλαδή περίπου 0,02 το ένα) σε διάσταση 50χ70. Αυτό για τα χρωματιστά χαρτιά (κίτρινο, κροκί, πορτοκαλί, κυπαρισί, κόκκινο, μπορντώ ... ). Όσον αφορά το λευκό (εκεί κατέληξα γιατί τα κουτάκια μου είναι χρωματιστά οπότε θα έβγαινε κιτς) είναι σε συσκευασία των 4 κιλών και η τιμή του είναι 1,74 το κιλό. Σήμερα θα πάω να πάρω, οπότε θα σας ενημερώσω πόσα κομμάτια βγάζει περίπου το κιλό. Πολύ καλές τιμές. Όσον αφορά MAX, JUMBO δεν έχουν ιδέα καν τι είναι το χαρτί αφής. Τους το περιέγραφα τηλεφωνικώς για να μου πουνε ότι δεν έχουν.

ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα smartis είναι πιτσιρδέλια. Θα μου άρεσε και κάτι παληές καραμέλες που παίρναμε απο το περίπτερο χύμα τις charleston, ρόζ πού είναι και οικονομικές και κάνουν και μπούγιο.

Αντε γιατί μαυτά τα smartis έχει βρωμήσει ο τόπος. Ολες οι παιδικές έχουν smarties.

 

ΣΥΜΦΩΝΩ & Επαυξάνω!!! :wink:

 

Και έχουν και φοβερή γεύση!!!! ΓΙΑΜ!

 

Μπράβο Aggeloudia! Πάω να πάρω! ΤΩΡΑ!!! :wink:

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

περιμενω photo όταν είναι όλα έτοιμα να θαυμάσω το αποτέλεσμα!!!

 

Θα σου πώ κάτι για να καταλάβεις διαφορά στις τιμές....

Στον μαμμωνά στην ρόμβης αγόρασα 50μ κορδόνι στα 3 ευρώ! ο Νάκος το έχει νομίζω 1,15ευρώ? Δεν θυμάμαι καλά! πάντως σίγουρα κάτω από 1,5 ευρώ!

 

Artemis, πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι δίνουν μόνο χονδρική. Ισχύει αυτό? Γιατί αν ισχύει είναι λογικό να έχει τετοια διαφορά τιμής.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και μάλιστα σήμερα το πρωϊ πήγα και ψώνησα από εκεί!

Η διαφορές είναι απίστευτες! θα σας πω εν άχυ τι πήρα:

 

5 ρολά δίχτυ για διακόσμηση

1 ρολό αράχνη

40 τεμάχια τσάντες χάρτινες με στριφτό χερούλι

15 κεράκια μικρά στρογγυλά με κοχύλια για διακόσμηση

2 μεγάλα κεριά λευκά για το μπαλκόνι μου

2 μεγάλα καλάθια για τα βαζάκια (5,5 ευρώ το ένα :shock: )

20 ανεμόμυλους (4 ανεμόμυλοι 3,02 ευρώ)

4 καρούλια κορδόνια ποντικοουρά σατέν

2 καρούλια κορδέλα οργαντζα

2 πακέτα κοχύλια

αστερίες

85 ευρώ (μαζί με ΦΠΑ)

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...