Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τι να παρω??


katerina24

Recommended Posts

κοριτσια εχω αγχωθει παρα πολυ στο θεμα του φαγητου στη βαφτιση.

δε ξερω τι να του κραταω επειδη ειναι μεσημερι.

η βαφτιση ειναι 1 το μεσημερι.

πιο μπροστα σιγουρα θα τον εχω ταισει γαλα κατα τις 11-11:30,τρωει μεσημεριανο κατα τις 2 και μετα κατα τις 4 πινει ξανα γαλα και το απογευμα φρουτα.λογικα θα παρω μαζι μου το μεσημεριανο ομως θα πρεπει να παρω και γαλα ετσι???

μετα δεν ξερω και τι ωρα θα ξεμπερδεψουμε απο εκει :roll:

τα φωτα σας!!! :idea:

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σου Κατερίνα. Κατ'αρχήν έχουμε μόλις 2 ημέρες διαφορά. Ο δικός μου μπέμπης είναι 9 μηνών και 19 ημερών. (αλήθεια, πόσα κιλά είστε??) Πιστεύω ότι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις γάλα τουλάχιστον για 2-3 φορές ώστε να είσαι καλυμμένη. Δεν πειράζει και εάν δεν φάει 1 ημέρα φαγητό. Και πιο εύκολο είναι και δεν θα έχεις το άγχος. Αυτό νομίζω θα κάνω και εγώ με τον δικό μου. Άντε στην χειρότερη να πάρω μαζί μου φρούτα, γιατί το φαγητό που θα το ζεστάνεις?

Link to comment
Share on other sites

Λογω της ημερας μπορεις να κανεις μια μικρη αλλαγη στο προγραμμα. δεν χαλασε ο κοσμος (και στο λεω εγω που με τα ωραρια, την σταθεροτητα, το προγραμμα, την ταξη εχω εμμονη. :lol: ).

Απλα αυτο που εκανα στην βαφτιση της μικρης ηταν να δωσω λιγο γαλατακι (60γρ) -γιατι κανονικα πινει μονο πρωι-βραδυ- για να την κρατησει μεχρι της 1:00 που ειχαμε την βαφτιση και μετα ανταλλαγη γευματων (εδωσα κρεμα το μεσημερι και το φαγητο της το εδωσα το απογευμα).

0IBKp3.png JgEip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ποσο ευκολο σου ειναι να παρεις μαζι σου μια μεριδα φαγητουλι, 1 μεριδα φρουτακια και 1 γευμα γαλα? επειδη θηλαζεις κιολας το ζορι θα ειναι να διατηρηθει το γαλα..στην εσχατη μολις πατε στο κεντρο τους το δινεις να το φυλαξουν ή τους ζητας παγακια για να το κρατησεις μαζι σου..

οποτε του δινεις το μεσημεριανο, το γαλα και μετα τα φρουτα..

δηλ εχουμε.. 2 η ωρα μεσημεριανο, 4 γαλατακι, 6 φρουτα?? πιο πολυ να μεινετε εξω?? αν θελεις κουβαλα μαζι σου και καμια μεριδα φρουτακια (του εμποριου ισως?) για εκτακτη αναγκη..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!

τελικα θα παρω το μεσημεριανο και 1 γευμα γαλα και τα φρουτα.

θα τα βαλω στο ψυγειο του κεντρου :D

μπορεις να παρεις μαζι σου και ισοθερμικο τσαντακι και να βαλεις μεσα και 2 παγοκυστες.

Αν χρειαστεις εχω να σου δανεισω!

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Βικακι μου,σ'ευχαριστω!!!

εχω ηδη τσαντακι με παγοκυστες γιατι φευγω συχνα παρεα με τα γαλατακια μου! :wink:

θα τα μεταφερω μεχρι το κεντρο με την ισοθερμικη και μετα θα τα βαλω στο ψυγειο τους!!! :D

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Σύνδεση/Εγγραφή

    Για να μπορέσετε να απαντήσετε σε ερωτήματα ή να ρωτήσετε τα μέλη κάποιο νέο ερώτημα είναι απαραίτητο να εγγραφείτε! Είναι εύκολο & δωρεάν: 

  • Δημοφιλή μέλη

    Nobody has received reputation this week.

×
×
  • Δημιουργία νέου...