Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το "Elxis"...υπάρχει???


patousaki

Recommended Posts

Μπορεί να σας φανεί λίγο χαζή η ερώτησή μου..., αλλά έχω μείνει με αυτή την απορία...

 

Αυτό το "Elxis" είναι ανοιχτό ή έχουν βάλει λουκέτα στο μαγαζί και δεν έχω πετύχει ΠΟΤΕ στο τηλέφωνο ψυχή ζώσα???

 

Φυσικά, δεν αναφέρομαι στον Αύγουστο μόνο, που είναι ζόρικος από φυσικού του, αλλά γενικά ποτέ δεν έχουν απαντήσει.

 

Ποιά μαμά έχει πάει πρόσφατα? Θέλω να προμηθευτώ κουφέτα και έχω βρεθεί σε αδιέξοδο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ta kalitera koyfeta einai

http://www.hatziyiannakis.gr

ta exo dokimasi kai einai telia!!!! :D

ayta 8a valo kai stin vaftisi toy mpempi moy.Dokimase kai 8a me 8imi8is :oops:

 

Και το elxisdoro μόνο κουφέτα του Χατζηγιαννάκη φέρνει....

 

Μπορεί να σας φανεί λίγο χαζή η ερώτησή μου..., αλλά έχω μείνει με αυτή την απορία...

 

Αυτό το "Elxis" είναι ανοιχτό ή έχουν βάλει λουκέτα στο μαγαζί και δεν έχω πετύχει ΠΟΤΕ στο τηλέφωνο ψυχή ζώσα???

 

Φυσικά, δεν αναφέρομαι στον Αύγουστο μόνο, που είναι ζόρικος από φυσικού του, αλλά γενικά ποτέ δεν έχουν απαντήσει.

 

Ποιά μαμά έχει πάει πρόσφατα? Θέλω να προμηθευτώ κουφέτα και έχω βρεθεί σε αδιέξοδο!!!

 

Εγώ τους έχω βρει αρκετές φορές που ήθελα να ρωτήσω κάτι! Αν βιάζεσαι τα κουφέτα γιατί δεν κοιτάς στον Τσακανίκα ή στον Μαμμωνά στην Ρόμβης?

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγείλει πράγματα από εκεί. την προηγούμενη εβδομάδα πήγα. Βέβαια υποτίθεται ότι την Δευτέρα θα τα είχα, αλλά από την Δευτέρα τους ψάχνω και... τζίφος. Τα νεύρα μου τσαντάλια :evil:

an1cCqX00001110MDAwODM1ZHwwMDAwMTExZGF8RWxlbmkgaXMgaGVyZSBmb3I.gif
Link to comment
Share on other sites

ta kalitera koyfeta einai

http://www.hatziyiannakis.gr

ta exo dokimasi kai einai telia!!!! :D

ayta 8a valo kai stin vaftisi toy mpempi moy.Dokimase kai 8a me 8imi8is :oops:

 

...το ξέρω! Χατζηγιαννάκης σταθερή αξία!!! Και στο γάμο της αδελφής μου, 15 χρόνια πριν αυτά βάλαμε, και στα βαφτίσια των ανηψιών μου, και στο γάμο μου... Απλά, ρωτάω διότι δεν βρίσκω άνθρωπο να απαντά στο τηλέφωνο και από μια γρήγορη έρευνα αγοράς είναι ο φθηνότερος, Αλλιώς, θα πήγαινα πάλι στον Πρωτοψάλτη να τα αγοράσω, αλλά θα έδινα κάτι παραπάνω...

 

Θα πάω λοιπόν από εκεί και ο Θεός βοηθός!

niadk, να πάρω και καραμπίνα μαζί ή να εφαρμόσω πολεμικές τέχνες, σε περίπτωση που δε σε έχει έτοιμη ξανά???

 

25124i8vzqi8i4a.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σχετικά με το Εlxis,εχω προσωπικη εμπειρια, αν θέλετε ρίξτε μια ματια εδω.

 

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=8462

 

Ευχομαι να μην εχετε πρόβλημα και τρεχετε μεχρι την τελευταια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και απογ ώρες και βραδυνες (8-9 μμ). Εγω τους πετύχαινα συνήθως τετοιες ώρες και όχι πρωινά. Επίσης μπορεί να είναι κλειστά λόγω διακοπών. Πόλλες εταιρίες είναι ακόμα κλειστές.

.png
Link to comment
Share on other sites

Litsa T,...κορίτσι μου αυτό είναι χοντρό χουνέρι!

 

Εγώ θα είχα καταπιεί μια καρτελίτσα Lexotanil και θα έβλεπα τον κόσμο ροζ...

 

Τέσπα, τέλος καλό,όλα καλά, με υγεία το όνομά σας, γεροί και τυχεροί όλοι σας...

 

Απλά, εμένα είναι κουφέτα... Και λέω μήπως σταθώ πιο τυχερή...

 

Λέω!!!

Link to comment
Share on other sites

21 Σεπτεμβρίου είναι η βάφτιση, και έλεγα να αρχίσω δειλά-δειλά...

 

Εχω κόψει τις κορδέλες μου, έχω περάσει τα μπιχλιμπιδάκια στις ποντικοουρές μου, έχω ...τεμαχίσει με ακρίβεια το χαρτάκι αφής, έχω τυπώσει-χειρουργήσει το "ευχαριστώ πολύ, Νικολέττα", ...το μόνο που μένει είναι να βάλω τα κουφέτα και να κλείνουν σιγά-σιγά!

 

Ένας μήνας θεωρώ ότι είναι ό,τι πρέπει! Τί λέτε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ρωτάω γιατί εγώ παράδειγμα θα βαφτίσω 14 Σεπτέμβρη κι ακόμα δεν έχω αγχωθεί για τα κουφέτα :lol:

Τα αφήνω για μια δυο βδομάδες πριν τη βάπτιση για να μην χαλάσουν λόγω ζέστης.

Ετσι κι αλλιώς, είναι όπως κι εσένα όλα έτοιμα και θα "συναρμολογηθούν" με παρεούλα σε μια βραδιά με πίτσες και μπύρες (200 τμχ)

:lol:

 

 

εσύ έχεις πολλές να δέσεις? πόσα κιλά κουφέτα θες?

Link to comment
Share on other sites

Καλέ μόνο εγώ έχω αγχωθεί?

 

Χτες τελείωσα τα χωνάκια με τα ζαχαρωτά για τα παιδάκια, τα γέμισα, έβαλα μέσα και το παιχνιδάκι τους.

Τελείωσα τα μαρτυρικά βραχιολάκια. Έφτιαξα και το Βιβλίο Ευχών. Σιγά σιγά τελειώνω και τα προσκλητήρια (για να τα μοιράσω κι όλας) και μου μένουν τα βαζάκια, αφού φτιάξω βέβαια το γλυκό, γιατί το φτιάχνω λίγο λίγο!

Μου μένουν ακόμα τι θα κάνω τελικά στα τραπέζια μετά τη βάφτιση, κουτιά ή κουβαδάκια ή γυάλες! Να αγοράσω ακόμα μερικούς ανεμόμυλους! Κουφετα αγόρασα και βότσαλα και θα τα βάλω σε 3 γυάλες στην εκκλησία! Περιμένω να με πάρουν τηλέφωνο από το Χαμόγελο του Παιδιού να παραλάβω τα Παπυράκια!

Φόρεμα αγόρασα, Παπούτσια επίσης, μένει ο άντρας μου να βρει ρούχα.

Ακόμα έχω να αγοράσω από το φυτώριο Δέντρο-Μπάλα για τον στολισμό στην εκκλησία, να παρω τηλέφωνο να κανονίσω για τα μπαλόνια..... :shock::shock::shock::shock::shock:

 

 

Καλά, θα προλάβω λέτε?????? :roll::cry: Ουυυυυφφφφφφφφφ!!!!!!!!

 

Θα σκάσωωωωωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!!!! :mad:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Ααα κοριτσάκι θα με στείλεις στον τάφο πριν την ώρα μου!!!

 

Θερίζουν, σου λέει, τα εμφράγματα τους 35άρηδες!

 

Εγώ κοίτα να δεις τί ΔΕΝ έχω κάνει...

Δεν έχω πάρει ακόμη ρούχα για μένα,

Ο μπαμπάς δεν πήρε κιλά στην εγκυμοσύνη και θα φορέσει ένα από τα κοστούμια που ανήκουν στην κατηγορία "το-πήρα-για-καλό-&-το-έχω-βάλει-μισή-φορά"

Δεν έχω πάρει παπούτσια για να συνδυάσω το ανύπαρκτο φόρεμα,

Δεν έχω φτιάξει παιδικές μπομπονιέρες καθώς ψάχνω να πρωτοτυπήσω με κάτι επιτέλους,

Δεν θα έχω στολισμό με μπαλόνια

Δεν έχω πάει στον ανθοπώλη

 

τί έχω κάνει...

τα προσκλητήρια

τα γλυκά (να είστε καλά με τη "συνταγή της γιαγιάς", θα μας τα φτιάξει η γνωστή γιαγιά!!!)

και αυτά που προέγραψα!

ΑΥΤΑΑΑΑ, καλά δεν είναι?

 

125824dys5layd26.gif

 

...ας ηρεμήσουμε λίγο!

 

Μαμά του κούκλου, 200 καμμάτια έχω και εγώ, παρέα με τον εαυτό μου με βλέπω όμως! Δεν ταράζομαι όμως! Μπορώ να φάω και τις πίτσες και να πιω και τις μπύρες που αντιστοιχούν σε 5μελή παρέα!!! Τί νομίζεις? Τζάμπα η κοιλούμπα της εγκυμοσύνης???

 

1155329vrgdwakwr0.gif

Link to comment
Share on other sites

Ααα κοριτσάκι θα με στείλεις στον τάφο πριν την ώρα μου!!!

 

Θερίζουν, σου λέει, τα εμφράγματα τους 35άρηδες!

 

Εγώ κοίτα να δεις τί ΔΕΝ έχω κάνει...

Δεν έχω πάρει ακόμη ρούχα για μένα,

Ο μπαμπάς δεν πήρε κιλά στην εγκυμοσύνη και θα φορέσει ένα από τα κοστούμια που ανήκουν στην κατηγορία "το-πήρα-για-καλό-&-το-έχω-βάλει-μισή-φορά"

Δεν έχω πάρει παπούτσια για να συνδυάσω το ανύπαρκτο φόρεμα,

Δεν έχω φτιάξει παιδικές μπομπονιέρες καθώς ψάχνω να πρωτοτυπήσω με κάτι επιτέλους,

Δεν θα έχω στολισμό με μπαλόνια

Δεν έχω πάει στον ανθοπώλη

 

τί έχω κάνει...

τα προσκλητήρια

τα γλυκά (να είστε καλά με τη "συνταγή της γιαγιάς", θα μας τα φτιάξει η γνωστή γιαγιά!!!)

και αυτά που προέγραψα!

ΑΥΤΑΑΑΑ, καλά δεν είναι?

 

125824dys5layd26.gif

 

...ας ηρεμήσουμε λίγο!

 

Μαμά του κούκλου, 200 καμμάτια έχω και εγώ, παρέα με τον εαυτό μου με βλέπω όμως! Δεν ταράζομαι όμως! Μπορώ να φάω και τις πίτσες και να πιω και τις μπύρες που αντιστοιχούν σε 5μελή παρέα!!! Τί νομίζεις? Τζάμπα η κοιλούμπα της εγκυμοσύνης???

 

1155329vrgdwakwr0.gif

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Η αισιοδοξία είναι που μετράει πάνω απ' όλα!!!!!!

Θα τα καταφέρουμε :lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Litsa T,...κορίτσι μου αυτό είναι χοντρό χουνέρι!

 

Εγώ θα είχα καταπιεί μια καρτελίτσα Lexotanil και θα έβλεπα τον κόσμο ροζ...

 

Τέσπα, τέλος καλό,όλα καλά, με υγεία το όνομά σας, γεροί και τυχεροί όλοι σας...

 

Απλά, εμένα είναι κουφέτα... Και λέω μήπως σταθώ πιο τυχερή...

 

Λέω!!!

 

με το καλό σου ευχομαι, να σου ζησει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

 

λοιπόν... εγώ το μόνο που έχω κάνει, είναι που τελείωσα τα προσκλητήρια και έχω αρχίσει και τα μοιράζω

έχω αποφασίσει πως θα κάνω τις παιδικές μπομπονιέρες και έχω και τα περισσότερα υλικά

μου λείπουν μόνο τα ζαχαρωτά/καραμέλες που θα τα γεμίσω

μου λείπουν επίσης τα κουφέτα για τις μπομπονιέρες των μεγάλων

ναι, μου λείπει το φόρεμα και τα παπούτσια για το επίσης ανύπαρκτο φόρεμα

μου λείπει κι η κομμώτρια που θα με χτενίσει

χμ... πρέπει να φτιάξω και το γλυκό για τα βαζάκια που θα γεμίσω

θέλω να πλύνω και τα εσώρουχα και το πουκάμισο και το παντελόνι τα βαπτιστικά και να τα σιδερώσω

τι άλλο? τι άλλο?

α ναι! να πάω και στην ταβέρνα να κανονίσω το τραπέζι για μετά για 15 άτομα

 

ξεαγχώθηκες τώρα?

αν τα διαβάσει η κουμπάρα μου αυτά, θα πάθει εγκεφαλικό :lol:

 

 

πάντως στα σοβαρά...θες να πάρεις τα υλικά για τις μπομπονιέρες σου και να έρθεις εδώ να τα φτιάχνουμε όλοι μαζί? :lol:

Link to comment
Share on other sites

πάντως στα σοβαρά...θες να πάρεις τα υλικά για τις μπομπονιέρες σου και να έρθεις εδώ να τα φτιάχνουμε όλοι μαζί? :lol:

 

Βρε μαμά του κούκλου... εσύ είσαι πιο γλυκιά και από τα γλυκά που θα μοιράσουμε όλες μαζί στις βαφτίσεις των παιδιών μας...

 

Σε ευχαριστώ όχι μόνο για την πρόσκληση, αλλά για τη σκέψη σου και μόνο!!!

 

Πάντως, να ξέρεις ότι είμαι ένα βήμα πριν το ψήσιμο... και σου έρχομαι!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.

Βλεπω καμια δεν αγχωνεται κ εχει του κοσμου τις δουλειες για την βαφτιση. Ακουστε εγω τι πρεπει να κανω σημερα.

Να παρω τα προσκλητηρια κ να τα μοιρασω φυσικα.

Να παω να δω για το γλυκο (δεν εχω ιδεα τι θα ειναι)

Να βρω κουβαδακια που θα γεμισω τα γλυκακια για τα παιδια

Βιβλιο ευχων, που δεν εχω βρει πουθενα!

Φουστανι, παπουτσια, τσαντα κλπ

 

Τι υπαρχει?

Βαφτιστικα κλπ τα εχει ολα η νονα.

Οι μπομπονιερες ετοιμαζονται απο καταστημα ειδων βαφτισης, το ιδιο κ οι παιδικες.

Τα ανθη για την κολυμβηθρα τα παραγγειλα.

Την τουρτα την παραγγειλα.

Το κεντρο υπαρχει απλα πρεπει να παω να το δω για να αποφασισω λογω ζεστης αν θα ειναι μεσα ή εξω.

 

Η βαφτιση ποτε ειναι? 13 Σεπτεμβρη!

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα μου βαφτίζουμε με μία μέρα διαφοράαααα :D

 

Οκ χαίρομαι που είναι κι άλλη στο δικό μου "χάλι" :lol:

 

 

η αλήθεια είναι ότι το μόνο που με αγχώνει είναι το θέμα "φόρεμα"

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι, Χριστινάκι... ποιά 15 κιλά ματάκια μου?

 

Εδώ λέμε ότι σταμάτησα να μετράω στα 20!!!

 

ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΑΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ???

 

Απλά ειχα ξεκινήσει από τα 46, οπότε δεν ανησυχούσε ο γιατρός μου... Μόνο οι καρέκλες ένιωθαν μια ανησυχία όποτε έβλεπαν το τρισχαριτωμένο και τριπλασιασμένο πισινάκι μου να τις πλησιάζει!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...