Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

υπαρχει λυση?


μαριαννα

Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα σας.ετοιμαζουμε τη βαφτιση της χαχανουλας μας στις 13 του σεπτεμβρη και ακομη δεν εχουμε καταληξει στο ονομα!μπορειτε να βοηθεσετε με καμια ιδεα?πως μπορουμε να συνδυασουμε το αθηνα και το σταματια?σας παρακαλω βοηθηστε ειμαι τρομερα αγχωμενη!ευχαριστω πολυ.

eNortjK1UrIwN7EwUrIGXDAS5QKp30.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με το καλό η βάφτιση της μικρής σας. για να καταλάβω. το μωρό θα το βαφτίσετε Αθηνά - Σταματία και ψάχνεις υποκοριστικό για μετά τη βάφτιση ή θέλεις να συνδυάσεις τα δυο ονόματα για να βαφτιστεί με ένα η μικρή?

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια.οχι δεν ψαχνω υποκοριστικο αλλα ενα συνδυασμο των δυο ονοματων.και εμενα δεν μου ερχεται τιποτα στο μυαλο και ειπα τοσα μυαλα εδω μεσα ολο και κατι θα βρουμε :D

eNortjK1UrIwN7EwUrIGXDAS5QKp30.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το Τινα ειναι οντως ενα υποκοριστικο που βγαινει και απ΄τα 2, απ'το καθενα ξεχωριστα. Ετσι, ειναι μια καλη λυση!! Κατι αλλο δε μου ερχεται, sorry, αλλα θα το σκεφτω

jcEKp3.png  JKdkp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και μια ερωτηση, τα ονοματα απο που αν επιτρεπεται? Εννοω οτι αν ελεγαν τη μαμα μου Αθηνα και την πεθερα μου Σταματια, θα τη φωναζα αβλεπι Αθηνα, που ειναι σαφως πιο ωραιο(η εστω,κατα τη γνωμη μου).. Σορρυ για την κακιουλα :)

jcEKp3.png  JKdkp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα φωναζα το παιδι σταματια σε καμια περιπτωση ασχετα αν για καποιο ογο αποφασιζα να του το δωσω αυτο το ονομα..

Το Αθηνα οπως ειναι μου αρεσει.. δεν νομιζω να το εκοβα. τωρα αν πχ Αθηνα λενε την πεθερα που μισεις αφανταστα ε τι να σου πω.. μην το δωσεις καθολου.. φανταζομαι στη μικρη θα αρεσει και μεγαλωνοντας αν το εχει θα το επιλεξει

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα σας.ετοιμαζουμε τη βαφτιση της χαχανουλας μας στις 13 του σεπτεμβρη και ακομη δεν εχουμε καταληξει στο ονομα!μπορειτε να βοηθεσετε με καμια ιδεα?πως μπορουμε να συνδυασουμε το αθηνα και το σταματια?σας παρακαλω βοηθηστε ειμαι τρομερα αγχωμενη!ευχαριστω πολυ.

 

Γιατι πρεπει να βαλεις και τα δυο ονοματα??? Αν ηταν ονοματα που μπορουσες να συνδιασεις οκ...αλλα Αθηνα με Σταματια...δεν ταιριαζουν. Εγω γενικα δεν ειμαι υπερ των δυο ονοματων γιατι μια ζωη το παιδι σε οτιδιποτε δημοσιο εγγραφο θα πρεπει να γραφει και τα δυο. Βγαλε το ενα τωρα και μετα εχει ο θεος μπορει να κανεις και αλλο παιδακι και να το βγαλεις ετσι...εκτως κι αν το εχεις ταξει σε καποιο αγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...