Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΟ ΚΑΠΕΛΑΚΙ ΣΤΑ ΒΑΦΤΙΣΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ;;;;;;;;


ΛΕΝΑ_Π

Recommended Posts

ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑ ΤΑ ΡΟΥΧΑΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ ΚΑΠΕΛΑΚΙ... ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΘΙΜΟ ΠΟΥ ΝΑ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ ΤΟ ΚΑΠΕΛΑΚΙ;;; SOS.... Η ΜΙΚΡΗ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΛΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΝΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΑΕΙ

The Boss 29/12/04

Frankie 20/05/08

Peekaboo 1/12/11

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δν νομιζω να υπαρχει "εθιμο" για το καπελακι,ο λογος που φανταζομαι οτι βαζουν καπελακι ειναι για να μην κρυωσει το κεφαλακι.Μπορει να ειπα βλακεια αλλα κατι τετοιο πιστευω.Αφου δεν θελει η μικρη σου καλα εκανες κ δεν πηρες.

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο το καπελάκι είναι καθαρά ένα αξεσουάρ αν θέλεις μπορείς να χρησιμοποιήσεις στεφανάκι για τα μαλλιά

 

αν θες διάβασε κι εδώ για να πάρεις ιδέες

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=7251&highlight=%EA%E1%F0%E5%EB%DC%EA%E9+++%F3%F4%E5%F6%DC%ED%E9

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=609&start=0

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ θα το έπαιρνα γιατί αλλιώς θα φοράει μόνο το σκουφάκι από τα λαδόπανα (αν το φοράει βέβαια κι αυτό). Κι ο δικός μου δεν δεχόταν τίποτα στο κεφάλι αλλά αργότερα το φορέσαμε το καπελάκι στις βόλτες μας. Εμένα γενικά μ' αρέσουν τα καπέλα αλλά πάλι δεν είναι και υποχρεωτικό. Τσέκαρέ το όμως με τη μαμά, μη σου πει εκείνη την ώρα πού είναι το καπελάκι και νιώσεις άβολα.

eaZQp3.png KHFyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω την αλήθεια μου τα σιχαίνομαι αυτά τα καπελάκια απίστευτα...και δεν εχω δει ποτέ και μωράκι να του πάνε...τα μεγαλώνουν νομίζω και ειναι κάπως γελοία. Εγω δεν θα το έβαζα ποτέ!....το στεφανάκι μου κάνει πολύ πιο σικάτο και γλυκό.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάτι είναι το καπέλο, δεν είναι τυχαίο, κάτι σημαίνει

απλά δεν ξέρω τι :lol:

 

όταν είπα κι εγώ της κουμπάρας μου να μην πάρει για τον γιο μου καπέλο για τη βάφτιση, κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό γιατί κάτι είναι που εγώ δε θυμάμαι τώρα :lol:

 

θα προσπαθήσω να το μάθω και θα σας ενημερώσω :lol:

Link to comment
Share on other sites

στην εκκλησία, κατά τη διάρκεια του μυστηρίου, κάτι πρέπει να βάλεις από πάνω (και σίγουρα θα έχει κάποια σημασία), εκτός κι αν θέλεις να φαίνεται το σκουφάκι του λαδόπανου μόνο. Μετά το μυστήριο, το βγάζεις κι αφήνεις τα λαδωμένα μαλλάκια της σε κοινή θέα. Μπορείς να της βάλεις ένα όμορφο τσιμπιδάκι με έντονη αγκράφα, για να φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας.

Και εμείς στην πρώτη μου κόρη δεν πήραμε καπέλο, αλλά στεφανάκι και ήταν πολύ πολύ όμορφο.

Για την βάφτιση του γιού μου τώρα δεν θα το ήθελα, αλλά εάν όντως κάτι σημαίνει?.......

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...