Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθυστέρηση με αρνητικό test εγκυμοσύνης


Recommended Posts

rbf0 Δεν με ενδιαφέρει πραγματικά το φύλλο του παιδιού μόνο να είναι γερό τίποτα άλλο! Ο άντρας μου επειδή έχουμε ήδη μια κόρη θέλει γιο απεγνωσμένα! Εγώ πάλι και κοριτσάκι να είναι σκέφτομαι καλύτερα να έχει παρέα ή κορούλα μου.αλλα ότι και να μου πει ο γιατρός δεν με νοιάζει θέλω να είναι όλα καλά πάνω απ'ολα και να είναι γέρο!στείλε να μας πεις τα νέα με την χοριακη!σε καταλαβαίνω και εγώ πιο πολύ άγχος έχω τώρα στο δεύτερο πάρα στην πρώτη μου εγκυμοσυνη!περιμένω νέα!

 

πήγα σήμερα το πρωί και την έκανα, (αργα το απόγευμα μου είπανε θα ξέρω) εννοείται θα ενημερώσω για το αποτέλεσμα, απλώς έχω αγχωθεί και γω με τα συμπτώματα!το στήθος μια είναι πρησμένο και δεν αντέχεται και μια όχι τόσο, βέβαια τις τελευταίες 2 ημέρες έχω τάση για εμετό σε άκυρες φάσεις και δεν ξέρω τι να υποθέσω..

 

η κόρη σου πόσο είναι? καλά λες να είναι γερό και τίποτα άλλο δεν πρέπει να ευχόμαστε! να είναι γερό και να είμαστε και εμείς καλά να φτάσει η εγκυμοσύνη στο τέλος της καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 509
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μικρή είναι και η κόρη μου μην φανταστείς 2 χρονών σχεδόν. Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας και να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες!Η ακανες που χαθηκε?περιμένω νέα της χοριακης σου!

Link to comment
Share on other sites

Μικρή είναι και η κόρη μου μην φανταστείς 2 χρονών σχεδόν. Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας και να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες!Η ακανες που χαθηκε?περιμένω νέα της χοριακης σου!

 

και η τιμή είναι 1630, είμαι σίγουρα έγκυος! χα χα! δεν το πιστεύω είμαι και πάλι έγκυος!

τώρα θα δω την γιατρό μου σε 2 εβδομάδες και ανυπομονώ να δω να το σποράκι μου και γω! μέχρι τότε θα παίζω με το άγχος μου!

 

εσυ πως είσαι?την άλλη Πέμπτη πας για αυχενική!

όντως η akanes έχει χαθεί που να είναι?

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχχαχα αντε συγχαρητήρια και επίσημα λοιπόν όλα να πάνε δεξιά με πολλές πολλές κοιλιτσες να φουσκωνουν!Εγώ 29 του μήνα θα πάω για αυχενική από θα έχω κλείσει και τον τρίτο μήνα...για να δούμε. ...

Link to comment
Share on other sites

Μικρή είναι και η κόρη μου μην φανταστείς 2 χρονών σχεδόν. Μακάρι να πάνε όλα καλά σε όλες μας και να έχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες!Η ακανες που χαθηκε?περιμένω νέα της χοριακης σου!

 

αχ ναι...συγγνώμη χάθηκα όντως! Με τρέλαναν οι αναγούλες τα απογεύματα και είχα και το πάρτυ του μικρού να ετοιμάσω...Όλα καλά όμως!!!!

 

Μια χαρά πάω, είμαι 9 εβδομάδων! ΌΛΑ καλά, το είδαμε το σποράκι μας 2 φορές στον υπέρηχο!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χαχαχχαχα αντε συγχαρητήρια και επίσημα λοιπόν όλα να πάνε δεξιά με πολλές πολλές κοιλιτσες να φουσκωνουν!Εγώ 29 του μήνα θα πάω για αυχενική από θα έχω κλείσει και τον τρίτο μήνα...για να δούμε. ...

 

έχουμε δηλαδή 2 βδομάδες διαφορά... :wink: εγώ μέσα Φλεβάρη θα πάω για αυχενική

Link to comment
Share on other sites

Ναι ακανες μου μια χαρά τα υπολόγισες κοντά είμαστε!εμένα 11/8 μου έχει δώσει! Αλλά λόγω καισαρικης θα πάω νωρίτερα! Καλά αυτά είναι μακρινά έχουμε καιρό ακόμη ας πάνε όλα καλά ως τότε! Την Πέμπτη που θα πάω για αυχενική θα σας ενημερώσω για τα νέα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας κοριτσια!! Ειμαι καινούργια στο forum και θα ηθελα να σας πω κατι που με ανησυχεί! Ειμαι 30 χρόνων με κύκλο 28-30 ημερών! Τον προηγούμενο μηνα αδιαθετησα στις 28 μερες και ειχα ούτε 2 μερες περιοδο! Μετα απο μια βδομαδα άρχισε να πρηζεται πολυ το στηθος μου μερα με την μερα και να ποναει μεχρι που φορούσα μπουστακια ! Αυτόν τον μηνα μου αδιαθετώ στις 29 μερες και πάλι ούτε δυο μερες περιοδο κ πάλι πολυ λιγο αιμα κ το στηθος μου ξεπρηστηκε ελάχιστα! Εχει καμια σας παρόμοια εμπειρία;; Συγνώμη αν σας κούρασα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια καλημερα!ειμαι καινουρια στο forum παρολα αυτα σας διαβαζω παρα πολυ καιρο...νομιζω ομως πως ηρθε η ωρα που χρειαζομαι τα φωτα σας!καταρχας να ευχηθω μια πανεμορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη σε οσες κοπελες εχουν μωρακι στη κοιλιτσα τους κ σε οσους προσπαθουν να ερθουν γρηγορα τα ευχαριστα!!!!εχω πολυκυστικες ωοθηκες,επαιρνα αντισυλλιπτα τα οποια διεκοψα τον Αυγουστο...πριν παρω αντισυλλιπτικα ο κυκλος μου ηταν κατα μεσο ορο στις 40 μερες!απ οταν εκοψα τα χαπια λοιπον η περιοδος μου ερχοταν καθε 33-36 ημερες δηλαδη τους τελευταιους 4 μηνες...αυτο το μηνα ομως,κατι αλλαξε!τελευταια περιοδος 19-12 κ ακομη δεν εχει ερθει γι αυτο το μηνα κ ελπιζω να μην ερθει καθολου δηλαδη,χιχιχι!προσπαθουμε κ εμεις για το πολυποθητο μωρακι μας κ κακα τα ψεμματα εχω αγχωθει...εκανα ενα τεστ στις 25-1 αλλα βγηκε αρνητικο...εχω λιγο ευαισθητο στηθος,εχω πολλα αερια κ ενοχλησεις στο εντερο κ δεν μπορω να παω ευκολα στο 'μερος' επισης εχω αρκετα υγρα!!δν ξερω αν θεωρουνται συμπτωματα η αν ειναι ελπιδες στο μυαλο μου..!!θελετε να μου πειτε την αποψη σας??ευχαριστω κ συγγνωμη για το κατεβατο!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΒΡΗΚΑ ΕΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ. ΑΣ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΟ Κ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ;) ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ 2/3 ΜΕΡΕΣ. ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΛΠ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΛΙΠΟΟΟΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 10Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ Κ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ. ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ Κ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ. ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΙΤΙΚΟ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ. ΟΛΕΣ ΓΡΑΦΕΤΕ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ..ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ? ΠΟΥ ΠΑΩ??

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΠΕΛΠΙΣΜΕΝΗ ΨΑΧΝΟΝΤΑΣ ΣΤΑ ΦΟΡΟΥΜ ΒΡΗΚΑ ΕΣΑΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΜΙΑ ΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ. ΑΣ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΟ Κ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ. ΕΙΜΑΙ 25 ΧΡΟΝΩΝ ΜΕ ΜΙΑ ΣΤΑΘΕΡΗ ΣΧΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΜΟΥ ;) ΓΕΝΙΚΑ ΕΧΩ ΣΤΑΘΕΡΟ ΚΥΚΛΟ ΔΗΛΑΔΗ ΜΕ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ ΟΧΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΑΠΟ 2/3 ΜΕΡΕΣ. ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΝΩ ΤΕΣΤ ΠΑΠ ΚΛΠ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΛΙΠΟΟΟΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ 10Η ΜΕΡΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗΣ Κ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ. ΔΕΝ ΚΑΝΑΜΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΓΙΑ ΜΩΡΑΚΙ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ Κ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ. ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΤΕΣΤ ΕΧΘΕΣ ΚΑΙ ΒΓΗΚΕ ΑΡΝΙΤΙΚΟ,ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ. ΟΛΕΣ ΓΡΑΦΕΤΕ ΓΙΑ ΧΩΡΙΑΚΗ..ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ? ΠΟΥ ΠΑΩ??

Γεια σου ΙΩΑΝΝΑ και καλώς ήρθες !! Η β χοριακη ειναι μια εξέταση αίματος που γινεται σε μικροβιολογικό και ειναι 100% εγγυρο απο την στιγμή που εχεις τόσες μερες καθυστερηση! Αλλα απο την στιγμή που δεν κάνατε ελεύθερα οχι οτι δεν υπαρχει πιθανότητα αλλα ειναι κ σπάνιο!! Ευχομαι να εχεις τα αποτελέσματα που θες κ να μας πεις τα νέα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ Η ΑΠΛΑ ΠΑΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ? ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ? ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΣ ΟΥΤΕ ΕΓΩ

Link to comment
Share on other sites

ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ Η ΑΠΛΑ ΠΑΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ? ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ? ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΣ ΟΥΤΕ ΕΓΩ

Οχι χωρις παραπεμπτικό ! Αν πας τωρα τα αποτελέσματα θα τα εχεις λογικά μεχρι το απόγευμα! Πας κ λες θελω τα κανω β χοριακη!καλο θα ηταν να πάρεις κ τον γυναικολόγο σου ενα τηλ αλλα σίγουρα πρώτα θα σου πει να κανεις χοριακη να αποκλείσετε το γεγονός ( σε περιπτωση που δεν, αν και ευχομαι θετικά να ειναι )κ μετα θα σου πει να παει να σε δει!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΟ ΠΑΡΑΠΕΜΠΤΙΚΟ Η ΑΠΛΑ ΠΑΩ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΜΙΚΡΟΒΙΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ? ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΩ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΜΟΥ ΠΡΩΤΑ? ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΟΧΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΛΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙΣ, ΟΥΤΕ ΑΥΤΟΣ ΟΥΤΕ ΕΓΩ

 

πας χωρίς παραπεμπτικό κ η εξέταση κοστίζει περίπου 20€.σε κάποιες ώρες (2-3) θα έχεις κ τα αποτελέσματα!!!!με το καλό!!

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι...συγγνώμη χάθηκα όντως! Με τρέλαναν οι αναγούλες τα απογεύματα και είχα και το πάρτυ του μικρού να ετοιμάσω...Όλα καλά όμως!!!!

 

Μια χαρά πάω, είμαι 9 εβδομάδων! ΌΛΑ καλά, το είδαμε το σποράκι μας 2 φορές στον υπέρηχο!

 

akanes επιτέλους μας έγραψες αχ πόσο χαίρομαι που πάνε όλα καλα!μπράβο σου!

εγώ προφανώς θα τα διάβασες είμαι στην 5η εβδομάδα και περιμένω να παω στον γιατρό την αλλη εβδομάδα να με δεί! θα με φάει η αγωνία!

 

να σε ρωτήσω μιας που το ανέφερες! εγώ δεν έχω τίποτα από συμπτώματα όλη μέρα εκτός φυσικά απο το πρησμένο στήθος αλλά το απόγευμα μετά τις 4-5 με τρελαίνει η αίσθηση ότι θέλω να κάνω εμετό χωρίς να κάνω όμως! χθες ειδικά δεν μπορούσα να κουνηθώ, τι είναι αυτό? αναγούλες της εγκυμοσύνης? δεν είχα τίποτα στο πρώτο μου και αναρωτιέμαι!

 

είναι φυσιολογικό να με πιάνουν εκείνη την ώρα? το πρωι εγω ήξερα οτι σε πιάνουν και οχι το απόγευμα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!ειμαι καινουρια στο forum παρολα αυτα σας διαβαζω παρα πολυ καιρο...νομιζω ομως πως ηρθε η ωρα που χρειαζομαι τα φωτα σας!καταρχας να ευχηθω μια πανεμορφη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη σε οσες κοπελες εχουν μωρακι στη κοιλιτσα τους κ σε οσους προσπαθουν να ερθουν γρηγορα τα ευχαριστα!!!!εχω πολυκυστικες ωοθηκες,επαιρνα αντισυλλιπτα τα οποια διεκοψα τον Αυγουστο...πριν παρω αντισυλλιπτικα ο κυκλος μου ηταν κατα μεσο ορο στις 40 μερες!απ οταν εκοψα τα χαπια λοιπον η περιοδος μου ερχοταν καθε 33-36 ημερες δηλαδη τους τελευταιους 4 μηνες...αυτο το μηνα ομως,κατι αλλαξε!τελευταια περιοδος 19-12 κ ακομη δεν εχει ερθει γι αυτο το μηνα κ ελπιζω να μην ερθει καθολου δηλαδη,χιχιχι!προσπαθουμε κ εμεις για το πολυποθητο μωρακι μας κ κακα τα ψεμματα εχω αγχωθει...εκανα ενα τεστ στις 25-1 αλλα βγηκε αρνητικο...εχω λιγο ευαισθητο στηθος,εχω πολλα αερια κ ενοχλησεις στο εντερο κ δεν μπορω να παω ευκολα στο 'μερος' επισης εχω αρκετα υγρα!!δν ξερω αν θεωρουνται συμπτωματα η αν ειναι ελπιδες στο μυαλο μου..!!θελετε να μου πειτε την αποψη σας??ευχαριστω κ συγγνωμη για το κατεβατο!

 

 

ina17 γειά σου! μήπως να έκανες μια χοριακή? στις πόσες μέρες είσαι τώρα καθυστέρηση? αν υποθέσουμε οτι επρεπε να έρθει μεταξύ 22 - 26 /1 και ακόμη δεν έχει έρθει, τότε μπορεί να εχει γίνει καθυστερημένη σύλληψη ή απο το αγχος σου να την εμποδίζεις να έρθει! ;)

ευχομαι φυσικά να είσαι έγκυος, εγω είχα τελευταία περίοδο 18/12 μια μέρα πριν και 5 ημέρες πριν να έρθει εκανα τεστ και βγηκε αρνητικό αλλά μετα με 2 ημέρες καθυστέρηση τσουπ να το θετικό αποτέλεσμα!

 

να αφήσεις το αγχος στην άκρη και όλα θα πάνε καλα!

πάντως εγώ θα έλεγα να κάνεις ακόμα 1 τεστ ή ακόμα καλύτερα μια χοριακή για να είσαι σίγουρη!

Link to comment
Share on other sites

akanes επιτέλους μας έγραψες αχ πόσο χαίρομαι που πάνε όλα καλα!μπράβο σου!

εγώ προφανώς θα τα διάβασες είμαι στην 5η εβδομάδα και περιμένω να παω στον γιατρό την αλλη εβδομάδα να με δεί! θα με φάει η αγωνία!

 

να σε ρωτήσω μιας που το ανέφερες! εγώ δεν έχω τίποτα από συμπτώματα όλη μέρα εκτός φυσικά απο το πρησμένο στήθος αλλά το απόγευμα μετά τις 4-5 με τρελαίνει η αίσθηση ότι θέλω να κάνω εμετό χωρίς να κάνω όμως! χθες ειδικά δεν μπορούσα να κουνηθώ, τι είναι αυτό? αναγούλες της εγκυμοσύνης? δεν είχα τίποτα στο πρώτο μου και αναρωτιέμαι!

 

είναι φυσιολογικό να με πιάνουν εκείνη την ώρα? το πρωι εγω ήξερα οτι σε πιάνουν και οχι το απόγευμα!

 

αχ ...διαβάζοντας το μήνυμά σου χαμογέλασα πραγματικά!!!!γιατί;;γιατί κ εγώ ακριβώς το ίδιο ζω!τα συμπτώματα άρχισαν αυτή την εβδομάδα να υποχωρούν αλλά τις προηγούμενες μέρες η αναγούλα κ η αδυναμία αντίστοιχα να κάνω εμετό με διέλυε...ομοιοπαθουσα λοιπόν κ εγώ! Κ αφού ρωτάς:Ναι!!!είναι φυσιολογικό 💕!με αγάπη...καλό κουράγιο!!όλα θα γίνουν καλύτερα εντός ολίγων μόνο εβδομάδων!!!!😊

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ΙΩΑΝΝΑ και καλώς ήρθες !! Η β χοριακη ειναι μια εξέταση αίματος που γινεται σε μικροβιολογικό και ειναι 100% εγγυρο απο την στιγμή που εχεις τόσες μερες καθυστερηση! Αλλα απο την στιγμή που δεν κάνατε ελεύθερα οχι οτι δεν υπαρχει πιθανότητα αλλα ειναι κ σπάνιο!! Ευχομαι να εχεις τα αποτελέσματα που θες κ να μας πεις τα νέα σου!!!

 

ΛΙΠΟΝ,ΤΑ ΧΩ ΧΑΣΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ. ΠΗΡΑ ΔΙΠΛΟ ΤΕΣΤ ΕΚΑΝΑ Κ ΤΑ ΔΥΟ. Κ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΟΘΤΕ ΘΕΤΙΚΟ ΟΥΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ...ΤΑ ΟΥΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΠΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΔΙΑΦΑΝΑ. ΠΗΡΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ. ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ ΗΡΘΕ. ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΗ ΛΙΠΟΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia kai apo mena.. den kserw an tha mporesw na milisw me kapoia apo sas dioti oi hmerominies pou vlepw einai palies.. eimai sthn 2h mera kathisterhshs paw gia 3h me duo arnitika test ths selfclear.. exw ola ta sumptwmata.. kourash ypnilia ponos sthn mesh kai sthn koilia katw xamila prismeno stithos xwris omws na me ponaei enw sthn periodo mou me ponouse.. den kserw ti na skeftw kai ti na kanw kontevw na trelathw mias kai theloume toso polu ena ninaki..

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia kai apo mena.. den kserw an tha mporesw na milisw me kapoia apo sas dioti oi hmerominies pou vlepw einai palies.. eimai sthn 2h mera kathisterhshs paw gia 3h me duo arnitika test ths selfclear.. exw ola ta sumptwmata.. kourash ypnilia ponos sthn mesh kai sthn koilia katw xamila prismeno stithos xwris omws na me ponaei enw sthn periodo mou me ponouse.. den kserw ti na skeftw kai ti na kanw kontevw na trelathw mias kai theloume toso polu ena ninaki..

μάλλον κοίταξες λάθος στις ημερομηνίες...θα κοίταξες ημερομηνία εγγραφής...γιατί είναι πρόσφατα τα μηνύματα.θα σου έλεγα να πάς για μία β-χοριακή σ'ενα μικροβιολογικό 20ευρώ κάνει παρά να χαλάς τα λεφτά σου στα selfclear...ο κύκλος σου πόσων ημερών είναι;αν πχ έχεις 28 σταθερά μετράς όντως σωστά αν όμως είχες κάποια καθυστέρηση σε προηγούμενο μήνα κ έφτασε πχ 30 τότε πρέπει να το μετράς με βάση το μεγαλύτερο κύκλο σου δηλ.πχ απ'τις 30 μέρες κ μετά....μπορεί να τα ξέρεις βέβαια αυτά αλλά στα λέω μήπως σε βοηθήσω με τα λίγα που ξέρω...σου εύχομαι να είναι εγκυμοσύνη!!!

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΠΟΝ,ΤΑ ΧΩ ΧΑΣΕΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ. ΠΗΡΑ ΔΙΠΛΟ ΤΕΣΤ ΕΚΑΝΑ Κ ΤΑ ΔΥΟ. Κ ΔΕΝ ΕΜΦΑΝΙΣΕ ΟΘΤΕ ΘΕΤΙΚΟ ΟΥΤΕ ΑΡΝΗΤΙΚΟ...ΤΑ ΟΥΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΣΠΡΑ ΣΧΕΔΟΝ ΔΙΑΦΑΝΑ. ΠΗΡΑ ΑΛΛΑ ΔΥΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΗΚΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΑΡΝΗΤΙΚΑ. ΚΑΙ ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΔΕΝ ΗΡΘΕ. ΑΥΡΙΟ ΠΡΩΗ ΛΙΠΟΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ

 

τι μάρκα ήταν? μήπως είχανε λήξει?

δεν μπορει να μην βγηκε τιποτα?

μηπως το χαρτακι μπροστα δεν είχε ποτίσει καλά?

 

καλύτερα μια χοριακή να κάνεις ναι γιατι πιο σίγουρη δεν υπάρχει

 

αντε περιμένουμε νέα σου!

Link to comment
Share on other sites

o kiklos mou edw kai xronia einai 30 meres.. diladi panta mou erxete kathe 30 meres xwris kathisterhsh xwris tipota.. kai mporw na pw pws prwth fora argei na mou erthei :( mesa sto agxos eimai!!!!!!!

 

αν είσαι τόσο σταθερή πρέπει να πας να κάνεις μια χοριακη πιστεύω!

η περίοδος και άγχος να έχεις πόσο να αργήσει πια? η ξαδέρφη μου λεει που ειναι μικροβιολόγος οτι τιποτα δεν σταματαει την περίοδο αν ειναι να έρθει, αντε να αργησει μια ημέρα π.χ αν ειναι άρρωστη ή έχεις κρυώσει

 

τα σημάδια που εχεις πάντως ειναι ίδια και με της εγκυμοσύνης, ευχομαι να είσαι και συ εγκυούλα αφου το θες πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...