Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πέτρωμα κοιλιάς


Recommended Posts

Κορίτσια χρόνια πολλά. Μου συνέβει τη προηγούμενη εβδομάδα να πεταχτεί ενα μικρό εξόγκωμα στο επάνω μέρος της κοιλιας μου πως είναι οταν σε προχωρημένη εγκυμοσύνη πετάγεται το κεφαλάκι του μωρου. Είμαι σίγουρη οτι δεν ήταν το μωρό γιατι είναι τόσο μικρό για να γίνει κάτι τέτοιο. Ο γιατρός στο ΙΚΑ σήμερα μου είπε οτι είναι το λεγόμενο πέτρωμα. Αν ξέρει καμία σας τι μπορεί να σημαίνει οταν συμβαίνει κάτι τέτοιο γιατι στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν αντιμετώπισα κάτι παρόμοιο. Πρέπει να προσέξω κάτι? Σημειωτέον οτι έχει συμβεί κανα 2-3 φορές σε διαστημα 1,5 εβδομάδας. Ευχαριστώ πολύ.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δε θα το έλεγε πονο αλλά ενόχληση και τράβηγμα σίγουρα. Οι συσπάσεις αυτές έχουν πιθανότητα πρωορότητας του μωρου?Να είσαι καλά για την απάντηση. Αν ξέρεις κάτι παραπάνω πές μου γιατι έχω αγχωθεί.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, χρόνια πολλά! Πριν 2-3 βράδια ξύπνησα απότομα και από ένστικτο ακούμπησα στην κοιλιά. Χαμηλά πάνω από το ηβικό οστό αισθάνθηκα ένα εξόγκωμα σκληρό. Μετά από λίγα δευτερόλεπτα δεν υπήρχε πλέον. Δεν ένιωσα πόνο ή τράβηγμα αλλά και πάλι τι με ξύπνησε τόσο απότομα αν όχι κάποιος πόνος;

 

Καμιά ιδέα;

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

auta pou lete einai suspaseis alla efoson ginontai area kai pou den exete problima einai fisiologiko.twra kanonika ksekinane kai proetoimazoin ti mitra alla an deite pws epimenoun na min to afisete giati isws na xreiasteite magnisio!oi poles sispaseis einai simadi prowrou toketou kai malakonoun ton traxilo alla afta ta leme panta ston giatro mas!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

«Δικαίωμα δεν είναι κάτι που σου δίνει κάποιος, αλλά κάτι που κανείς δεν μπορεί να σου πάρει». Ramsey Clark

Link to comment
Share on other sites

pantos twra pou sas grafw kai egw exw kai perimenw na me piasei to prepar pou to pira prin ena dekalepto!egw eixa petromata apo tin 19ebdomada pou sinodeuotan me ponakia san trabigmata xamila me apotelesma stin b-epipedou pou koitakse ton traxilo na exw aneparkeia traxilou san apotelesma twn sispasewn. mou dwsane ta prepar mpas kai prolaboume ta xeirotera alla oi sispaseis pou kai pou sinexizontai!alla egw exw kai allo problima pou mou prokalei sispaseis(kardiosximi mitra).gia auto panta enimerwnoume ton giatro.

Link to comment
Share on other sites

Μανταλένα μου σε ευχαριστώ πολύ, το έχω σημειώσει ήδη να το αναφέρω στον γιατρό την Δευτέρα στο ραντεβού μας. Καλά που είστε και σεις οι έμπειρες μανούλες και δεν παίρνουμε τα βουνά οι υπόλοιπες :)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια να είστε καλά για τις συμβουλές γιατί άν περίμενα απο τον γιατρό που έχω καλά κρασια. Είναι και φίρμα τρομάρα του. Ευχαριστώ για όλες τις συμβουλές.

Οι έλληνες είναι ρατσιστες....δυστηχως με τους υπόλοιπους έλληνες......

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα πετρώματα (τις λεγόμενες προπαρασκευαστικές συσπάσεις) τις έχω κι εγώ απ'τον 5ο μήνα....είναι χωρίς πόνο αλλά αρκετά ενοχλητικές...

ενημέρωσα τον γιατρό μου αμέσως και μου απάντησε ότι εφ'όσων είναι χωρίς πόνο,αίμα ή νερά δεν υπάρχει πρόβλημα...ούτε και μου έγραψε κανένα φάρμακο (μαγνήσιο κλπ) απλά μου είπε να τις παρατηρώ να μην γίνουν 10λεπτες....μέχρι στιγμής όλα πάνε καλά και δεν αντιμετωπίζω κανένα απολύτως πρόβλημα στην εγκυμοσύνη μου...

MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...