Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αναζήτηση παιδικού σταθμού στη Νέα Σμύρνη


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες. Νέο μέλος στην παρέα σας και ψάχνω απεγνωσμένα για παιδικό σταθμό στην Νέα Σμύρνη. Ο γιος μου είναι 3,5 ετών και θέλω να ξεκινήσει απο Σεπτεμβρη. Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τα δημόσια νηπιαγωγεία και αν δημιουργούνται μέσα σε αυτά τμήματα προνηπίων? Επίσης εχει κανείς εμπειρία από τον "Αρλεκίνο" στην Ομήρου ή την "Παιχνιδοπαρέα" στην Αιγαίου?

Ευχαριστώ προκαταβολικά! :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω ότι "Η Παιχνιδοπαρέα" έκλεισε. Είναι απέναντι από το κολυμβητήριο ή κάνω λάθος; Τον Αρλεκίνο προσπάθησα να τον δω αλλά επειδή είναι μικρός σταθμός και συνήθως τα μικρά συνεχίζουν και τις επόμενες χρονιές εκεί, δεν είναι εύκολο να βρεις κενή θέση. Μου είχαν πει ότι τέλη Μαϊου είναι μία καλή εποχή να επικοινωνήσει κανείς μαζί τους (δηλαδή ΤΩΡΑ).

Βλέπω ότι ο γιος σου είναι συνομήλικος με τον δικό μου. Εμείς μένουμε πλατεία Φάρου. Εσείς;

Ενημερωτικά, εμείς τον στέλνουμε στο Χαμόγελο (Παλαιό Φάληρο). Είμαι ευχαριστημένη, το ίδιο και ο γιος μου. Απλά έχει μικρό κήπο. Ξεκίνησε το Μάρτιο κλείνοντας τα 3 και, καθώς ήταν μέσα χρονιάς, δεν υπήρχαν κενές θέσεις σε πολλούς σταθμούς. Εγώ θα κοίταζα τη Μάρη Ρεντζέπη (Καλλιθέα) που μου έκανε καλή εντύπωση, το Παιχνίδι & Μάθηση (Παλαιό Φάληρο) και τον Αρλεκίνο. Καλά λόγια έχω ακούσει και για τα Στρουμφάκια (Παλαιό Φάληρο / σύνορα με Νέα Σμύρνη), αλλά έχουν εξίσου μικρό κήπο.

.png,.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και εγω εχω ακουσει πολυ καλα λογια για την Μαρη Ρετζεπη,και ο χωρος του ειναι πολυ ομορφος και περιποιημενος!Ειναι μεν στην Καλλιθεα μα πολυ κοντα με Ν Σμυρνη,εγω που μενω κοντα στην εστια,εχω παει με τα ποδια.Στην Ν.Σμυρνη υπαρχει και η σχολη Ξενοπουλου.Εκει παει ο γιος μου και ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι.Ριξε μια ματια και εκει, εχει τμημα και για μικρα παιδια!http://www.xenopoulos.gr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα maria m. Στον Αρλεκίνο προς το παρόν έχει θέσεις. Το ξέρω γιατί η ξαδέρφη του άντρα θα γράψει αυτήν την εβδομάδα την κόρη της που είναι 3 χρονων. Πολύ οικογενειακό περιβαλλόν μου είπε. :D

an1cxvnNw2k0000MDAwOGQ0fDEyMzM0NGRhfHBvcG9saW8gbW91IDJ5ZWFycyw0bW9udGhzLDRkYXk.gif
Link to comment
Share on other sites

Mαρία εγώ παω τα παιδιά μου στην Άλκηστη. Αν ψάξεις λίγο θα δεις κάποια post μου για το συγκεκριμένο σταθμό.

 

Έχει όντως μικρό κήπο αλλά σε πληροφορώ με το χέρι στη καρδιά ότι έχεις να κάνεις με ανθρώπους!

 

Μένω και γω κάτω από το κολυμβητήριο και βλέπω ότι το πρωί κατά τις 7:30 περναει σχολικό της Μ. Ρεντζέπη, δυστηχώς δεν γνωρίζω κάτι περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

Η Ρεντζέπη είναι όντως πολύ κοντά. Τα στοιχεία της :

ΜΕΝΕΛΑΟΥ 27-29 (κάθετη στην Αγίων Πάντων, που αποτελεί προέκταση της Εφέσου), ΚΑΛΛΙΘΕΑ, 210 9514383.

 

Pam, πρέπει να είμαστε γειτόνισσες.

.png,.png
Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια έμαθα κάποια πράγματα edit admin.......μακρυά!!! :twisted:

 

edit admin (δεν είναι λεπτομερής περιγραφή κάποιου συγκεκριμένου γεγονότος, και άρα δεν είναι ενημερωτικά - ίσα ίσα μπορεί να θεωρηθούν σύμφωνα με το νόμο, δυσφημιστικά. Η ονομασία του παιδικού σταθμού αφαιρέθηκε)

an1cxvnNw2k0000MDAwOGQ0fDEyMzM0NGRhfHBvcG9saW8gbW91IDJ5ZWFycyw0bW9udGhzLDRkYXk.gif
Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια έμαθα κάποια πράγματα για την edit admin.......μακρυά!!! :twisted:

 

μπορεις να με ενημερωσεις?

ειχα αποφασισει να τα παω στην αλκηστη (φοβερη γυναικα η ιδιοκτητρια)αλλα χθες βρεθηκα με την ψυχολογο που δουλευει στην Ρετζεπη και μου ειπε τα καλυτερα για εκει και ομολογω ημουν ετοιμη να παω μια βολτα σημερα και απο εκει..

Αν δε θες δημοσια στειλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα σας. Εγω θα συμφωνησω με την pam πηγαινα τον γιο μου στο Αλκηστη μπεμπε απο 2,5 μηνων και οφειλω να ομολογησω πως ειναι καταπληκτικος σταθμος. Ο λογος που τον πηρα απο εκει ειναι γιατι μενουμε πλεον στην Νικαια. Αλλα θα σου ελεγα και για την Αλκιστη μα κλειστα τα ματια. Μιλαμε για απιστευτο περιβαλλον και οι δασκαλες ειναι καταπληκτικες!!!!

qZmyp3.pngZmFZp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά τον έγραψα στην Αλκηστη. Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η ιδιοκτήτρια και αφού κι εσείς μου είπατε καλά λόγια το αποφάσισα. Αύριο θα πάω πρώτη φορά μαζί με τον μικρό να πάρει την πρώτη γεύση.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά τον έγραψα στην Αλκηστη. Μου έκανε πολύ καλή εντύπωση η ιδιοκτήτρια και αφού κι εσείς μου είπατε καλά λόγια το αποφάσισα. Αύριο θα πάω πρώτη φορά μαζί με τον μικρό να πάρει την πρώτη γεύση.

 

Αααα εμείς θα συναντηθούμε τότε...εμένα ο Βασιλάκης το Σεπτέμβριο θα κλείσει τα 3 και είναι ήδη εκεί.

Εγώ προσωπικά στην ιδιοκτήτρια του σταθμού και στην αδελφή της που είναι παιδοψυχολόγος πρέπει να τους φτιάξω άγαλμα. Και επειδή άγαλμα δεν μπορώ να τους φτιάξω απλά τονίζω (όποτε μου δίνετε η δυνατότητα) την ανθρωπιά τους και εύχομαι να είναι πάντα καλά και γερές!

 

Με τον προηγούμενο παιδικό που είχα την Αλκμήνη και τον Βασίλη τους πλήρωνα απο το 2001 εως και το 2007 και ενώ έμαθαν το γεγονος η ιδιοκτήτρια δεν με πήρε ούτε ένα τηλέφωνο έτσι τυπικά να μου πει συλληπητήρια.....Απλά ήταν μία επιχείρηση..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
Kορίτσια έμαθα κάποια πράγματα για την edit admin.......μακρυά!!! :twisted:

 

 

ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ 2.5 ΕΤΩΝ ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ . ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΣΤΟ EMAIL-MOY ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΣΙΓA ΣΙΓΑ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΓΙΑ ΑΝ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ.

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΓΡΑΨΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ 2.5 ΕΤΩΝ edit admin ΑΛΛΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΕ . ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΞΕΡΕΙΣ ΣΤΟ EMAIL-MOY ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΣΙΓA ΣΙΓΑ ΟΙ ΘΕΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΓΙΑ ΑΝ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ.

 

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

 

Εγώ πάλι έχω ακούσει πολύ καλά πράγματα από μητέρα που πήγαινε τα παιδάκια της εκεί. Και εγώ που τον επισκέφτηκα, δεν μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσε. Καλές εντυπώσεις έχω και από το προσωπικό και από το σταθμό γενικά. Τελικά επιλέξαμε κάτι άλλο, γιατί θέλαμε κάτι ποιο οικογενειακό.

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΗΝ ΑΛΚΗΣΤΗ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΕΠΑΘΑ ΠΛΑΚΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΜΙΛΗΣΕ Η ΙΔΙΟΚΤΗΚΤΡΙΑ,ΦΟΒΕΡΗ !!!ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΟ ΤΟ ΦΟΒΕΡΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΚΕΝΗ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑ ΣΕ ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ.ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΦΕΤΟΣ ΠΑΙΔΙΚΟ.ΤΙ ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ 100%ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΙΔΙΚΟ?Ο ΓΙΟΣ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΘΑ ΓΙΝΕΙ 3ΧΡΟΝΩΝ.ΤΙ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ?

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...
  • 7 months later...

Καλησπερα μανουλες, ειμαι νεα στο φορουμ και μπηκα για να παρω γνωμες και αποψης για τους σταθμους. εχω ενα κοριτσακι 2 ετων και ειμαι ηδη εγκυος στο δευτερο, ειμαι πολυ αγχωμενη οπως ησασταν και εσεις για τον ΠΡΩΤΟ παιδικο σταθμο, ποιος ειναι σωστος- καθαρος και πως πανω απο ολα να προσεχουν το παιδακι μου??? Ποια μανουλα μπορει να με βοηθησει και να μου πει την γνωμη της για τους σταθμους ''ΑΡΛΕΚΙΝΟ'' Η ''ΑΛΚΗΣΤΙΣ''?????? Καποια μανουλα που ειχε η εχει το παιδακι της εκει????? Σας περιμενω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...