Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διάρροια μετά από AUGMENTIN


Recommended Posts

Μανουλες χρειαζομαι την βοηθεια σας.Ο μικρος μου 20 μηνων 2 μερες μετα το τελος αντιβιωσης που χρειαστηκε να παρει αρχισε τις διαρροιες.Οχι πολλες φορες, 4-5 αλλα πολυ υδαρη.Ξεκινησαμε διατροφη και ultra levur αλλα δεν εχει σημαντικη βελτιωση.Ειμαστε 3η μερα σημερα με διατροφη.Ιωση δεν ειναι γιατι κανεις αλλος στο σπιτι δεν εχειι συμπτωματα.Ετυχε σε καποιο αλλο παιδακι?Μπορει οντως να οφειλεται σε αντιβιωση δηλ να διαταρραχθηκε η χλωριδα του εντερου?10 μερες που την επαιρνε δεν ειχε τιποτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανουλες χρειαζομαι την βοηθεια σας.Ο μικρος μου 20 μηνων 2 μερες μετα το τελος αντιβιωσης που χρειαστηκε να παρει αρχισε τις διαρροιες.Οχι πολλες φορες, 4-5 αλλα πολυ υδαρη.Ξεκινησαμε διατροφη και ultra levur αλλα δεν εχει σημαντικη βελτιωση.Ειμαστε 3η μερα σημερα με διατροφη.Ιωση δεν ειναι γιατι κανεις αλλος στο σπιτι δεν εχειι συμπτωματα.Ετυχε σε καποιο αλλο παιδακι?Μπορει οντως να οφειλεται σε αντιβιωση δηλ να διαταρραχθηκε η χλωριδα του εντερου?10 μερες που την επαιρνε δεν ειχε τιποτε

 

To augmentin κάνει διάρροιες. Το θέμα είναι να μην σου αφυδατωθεί το παιδί ή από την πολύ διάρροια μην πέσει το κάλιο στον ορό του. Επικοινωνησε με τον παιδίατρο σου. Η μπανάνα βοηθαει και για τη διάρροια και περιέχει πολύ κάλιο.Προσθεσε μπανάνα στη διατροφή ώσπου να βρεις το γιατρό σου.

Link to comment
Share on other sites

σημερα ειναι η τριτη μερα που πινει ο μικρος augmentin. Ειναι 2 χρονων κι εκανε 3 μερες πυρετο 39-40 και βγαλαμε ακτινογραφια κι εχει βρογχιτιδα. Μεχρι τωρα δεν κανει διαρροιες, δεν εχει βεβαια πολυ ορεξη για φαγητο αλλα αυτο που παρατηρω ειναι οτι εχει εντονη νευρικοτητα, ειναι στιγμες που κυριολεκτικα χτυπιεται. οσες την εχετε δωσει στα παιδια σας ειδατε διαφορα στη συμπεριφορα? Δεν λεω οτι ολη μερα ειναι ετσι αλλα τον πιανει ασχετες στιγμες εκει που ειναι καλα ή οταν ξυπναει

Link to comment
Share on other sites

Nαι, τα ίδια έκανε και η μικρή μου σε ηλικία 18 μηνών όταν πήρε την συγκεκριμένη αντιβίωση. Διάρροια, πολύ έντονη νευρικότητα, ξύπναγε με κλάμματα. Πάντως πριν λίγο καιρό που χρειάστηκε να ξαναπάρει αντιβίωση, το είπα στην γιατρό και μου την άλλαξε σε ceclor, πολύ καλύτερη από άποψη συμπτωμάτων. Περαστικά στο παιδάκι σου.

Link to comment
Share on other sites

Nαι, τα ίδια έκανε και η μικρή μου σε ηλικία 18 μηνών όταν πήρε την συγκεκριμένη αντιβίωση. Διάρροια, πολύ έντονη νευρικότητα, ξύπναγε με κλάμματα. Πάντως πριν λίγο καιρό που χρειάστηκε να ξαναπάρει αντιβίωση, το είπα στην γιατρό και μου την άλλαξε σε ceclor, πολύ καλύτερη από άποψη συμπτωμάτων. Περαστικά στο παιδάκι σου.

 

σ ευχαριστω, ειμαστε στην 3η μερα να δω πως θ αντεξουμε αλλη μια βδομαδα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα μανουλες.

Ο μικρός μου ενος έτους ξεκίνησε με ιωση πυρετό λαιμό μπουκωμα και βήχα.7 μέρες μετα και αφού έχουμε πάρει αέριους κάνουμε ορο με σύριγγα ανα δυο ώρες και σταγόνες οτριβιν μια φόρα τη μέρα, το μπούκωμα παραμένει και μάλιστα σε σημείο που το παιδι έχει μειώσει πολύ το φαγητο.τρώει 100 γρ το πρωι περιπου 200 το μεσημέρι και τίποτα το βραδύ μονο 60 μλ γάλα.η γιατρός έδωσε αντιβιωση για να μην ταλαιπωρείται άλλο καθώς οι μυξες κατέβηκαν στο λαιμό.την πρωτη κιόλας Μερά έκανε 5 φορες παρα πολύ μαλακά κακά.και αναρωτιέμαι δεν πειράζει που παιρνει αντιβιωση χωρίς να έχει φαει Κάλα;τι άλλο να κάνω για το μπούκωμα;ευκαλύπτου μου έχει πει όχι ακόμα.βοήθησε με σας παρακαλώ γιατί το μωρακι μου ταλαιπωρειται

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...