Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγχείρηση ΘΥΡΕΟΕΙΔΟΥΣ


Recommended Posts

Εγω εκανα ολική αφαίρεση πριν 1 χρονο ακριβώς. Ειχα γυρίσει όλους τους γνωστούς κ κατέληξα στον Κέκη Παναγιώτη. Μόλις μπήκα μου έλυσε όλες τις απορίες, με ηρεμησε κ μου εξήγησε αναλυτικά τα παντα. Γενικά μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη κ δεν το μετάνιωσα καθολου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 558
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα, η αδερφή μου πρέπει να κάνει εγχείρηση θυροειδη αυτό που θέλω να μάθω είναι αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον καλό γιατρό στη Θεσσαλονίκη και πόσο είναι το κόστος της εγχείρησης έχει ασφάλεια ΙΚΑ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Για σε ολες. Ελπιζω να με βοηθησετε σε ενα προβλημα που εχω

 

Εκανα υπερηχο, κ ενας οζος που έχω έχει τα εξής χαρακτηριστικά: 7,4 χιλ(έχει μεγαλώσει 2 χιλ μέσα σε 8 μήνες), υπόηχος, συμπαγής, με αδρές αποτιτανώσεις και αυξημένη περιφερική και εσωτερική αιμάτωση. Ο γιατρός μόλις το είδε μου είπε να κάνω παρακέντηση.

 

Αποτέλεσμα παρακέντησης: λίγες αθροίσεις καλοήθων θυλακικών κυττάρων με ελάχιστο κολλοειδές. Σε σπάνιες θέσεις παρατηρείται πυρηνική ατυπία των κυττάρων σε μεμονωμένα κύτταρα και μία άθροιση ατύπων κυττάρων με ενδοπυρηνικό κενοτόπιο που εγείρουν υποψία νεοπλασματικής εξεργασίας του θυρεοειδούς.

 

Βλέποντάς τα αυτά 2 γιατροί μου είπαν να κάνω χειρουργείο και άλλοι 2 να μην κάνω.

 

Ειχα καμια σας τα ιδιαχαρακτηριστικα σε υπερηχο η παρακεντηση; Κ τιεκανε;

Link to comment
Share on other sites

mary καλησπέρα....

επειδή πολύ κοντινό μου πρόσωπο έχει ραντεβού στο metropolitan, Παρασκευή πρωί για αφαίρεση θυρεοειδούς και την επέμβαση θα την κάνει ο Γούσης, απο Δευτέρα θα σου πω εντυπώσεις.

Πάντως, εμάς μας τον σύστησαν ως πάρα πολύ καλό και κάνει την αφαίρεση χωρίς τομές και ράμματα, απ'οτι είπε. (Είχαμε πάει στο ιατρείο του την προηγούμενη εβδομάδα).

 

Ναι είναι καλός, ο καλύτερος χειρουργός θυρεοειδούς είναι πάντως ο Γιάλβαλης και μετά ακολουθεί ο Σιάρχος και ο Λινός που είναι πιο παλίος. θα σου έλεγα να κάνεις μια έρευνα αγοράς αλλά είσαι πια κοντά στην επέμβαση. Καλή επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!Επειδή ειμαι σε αναζήτηση χειρούργου, ηθελα να ρωτήσω αν ξέρετε αν χειρουργει ακόμα ο κ.Καπελακης, γιατι εχω ακουσει ότι είναι μεγάλος σε ηλικία!!Αν εχει καποιος πρόσφατα χειρουργηθει με εκεινον θα παρακαλούσα πολυ να μου πει την εμπειρία του!!!Ευχαριστώ πολύ!!!!

 

 

Ναι όντως είναι μεγάλος σε ηλικία αλλά έμπειρος, δεν ξέρω εαν κάνει επεμβάσεις ακόμα η συνεργάζεται..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα,

Εγω γνωριζω μια πολυ καλη ενδοκρινολογο στη Πλατεια Μαβιλη,κ ενα καλο χειρουργο για θυρεοιδη στη κηφισια που σιγουρα θα συνεργαζεται κ με ενδοκρινολογους.

Αν σε ενδιαφερει στειλε μου,πμ.

 

Για χειρουργό θυρεοειδούς θα σου έλεγα το Γιάλβαλη που είναι γενικά έμπειρος χειρουργός ενδοκρινών αδενων αλλά και το Λινό η το Σιάρχο. Ακολουθησε το παραπάνω λινκ τις ιστοσελίδες των άλλων δεν τις ξέρω αλλα ψάξε για εμπειρο χειρουργό ενδοκρινών αδένων στο Google

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας!!!χαρηκα πολυ που σας βρηκα !!

Εχω εναν οζο στον δεξι λοβο 7,5χιλ. εκανα παρακεντηση αλλα τα αποτελεσματα δεν ηταν και τοσα καλα και πρεπει να κανω χειρουργειο.μπορειτε να μου πειτε καποιον καλο χειρουργο στην Αθηνα.. ειμαι και φοβιτσιαρα με τις επεμβασεις....ευχαριστω☺

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλησπερα και απο μενα....εγω εχω χειρουργιθει σχεδον 2 χρονια τωρα μπηκα κατευθειαν για ιωδιο ευτυχως, τωρα θα μπω για το δευτερο σπινθηροφραφημα με διακοπη χαπιου ηθελα να ρωτησω εχει κανει κανεις τις ενεσεις για το σπινθηρογραφημα???ευχαριστω:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας ομοιοπαθείς και μη!

 

Είναι κάποιες μέρες που έχω ξεμπερδέψει από χειρουργεία, θαλάμους, σπινθηρογραφήματα κλπ. και προσπαθώ να αναδιοργανώσω τη ζωή μου και να περάσω το υπόλοιπο καλοκαίρι όσο πιο ξένοιαστα μπορώ. Η εμπειρία μου από όλα αυτά ήταν πολύ καλή -σε σχέση με άλλα που ακούω. Όλα τα έκανα στο Ναυτικό Νοσοκομείο Αθηνών και δυστυχώς η πρόσβαση εκεί δεν είναι εύκολη για όλους. Όποιος /-α μπορεί να το ψάξει όμως γιατί οι γιατροί είναι εξαιρετικοί, το νοσοκομείο επαρκώς καθαρό, το προσωπικό ξεκούραστο και ο θάλαμος του ιωδίου (αχρείαστος να είναι) έχει και παράθυρο! Η ίδια απελπισία με είχε πιάσει κι εμένα όταν όλα αυτά τα είχα μπροστά μου και δεν ήξερα τί να κάνω. Θέλει ψυχραιμία το πράγμα. Η αλήθεια είναι πως είναι κάτι θεραπεύσιμο, απλά θέλει μια διαρκή παρακολούθηση...

Ψυχολογικά πρέπει να είμαστε καλά για να μπορούμε να τα αντιμετωπίσουμε όλα αυτά και να ξαναβρούμε τις ισορροπίες μας. Θέλει πολύ υποστήριξη από τους δικούς μας ανθρώπους και να μην παρασυρόμαστε από αρνητικές σκέψεις. Ως εκ τούτου... σ' ευχαριστώ evita για τη βοήθειά σου!!!

Φιλιά πολλά και καλό καλοκαίρι!:D

 

Καλησπέρα σας. Πρόκειται κι εγώ να υποβληθώ σε ολική αφαίρεση θυρεοειδούς. Μήπως μπορείτε να μου πείτε το όνομα του γιατρού που σας εγχείρισε στο Ναυτικό Νοσοκομείο (ακόμη και με προσωπικό μήνυμα αν θέλετε). Εμένα ο σύζυγός μου είναι αντιπλοίαρχος του Πολεμικού Ναυτικού και θέλω να κάνω την επέμβαση στο ναυτικό νοσοκομείο. Ο ενδοκρινολόγος μου (κι αυτός του ναυτικού), μου είπε πως ο πλέον έμπειρος είναι ο Νεονάκης, ο οποίος όμως δυστυχώς έφυγε από το ναυτικό. Έχω ακούσει καλά λόγια και για τον κ. Ίμβρο κι έχω κλείσει μαζί του ραντεβού στις 25/4 στο νοσοκομείο. Επίσης άκουσα για τον κ. Γεωργόπουλο και τον κ. Τερζή. Έχω ακούσει τόσα πολλά για τις επιπλοκές από το μη σχολαστικό "καθαρισμό" της περιοχής που μ' εχει κυριεύσει πανικός, γι' αυτό ψάχνω να βρω ένα πολύ έμπειρο γιατρό, χωρίς αυτό να σημαίνει πως οι έμπειροι δεν κάνουν λάθη! Χώρια που φοβάμαι πολύ τις επεμβάσεις! Βοηθήστε με σας παρακαλώ, όσες γνωρίζετε!

Ευχαριστώ θερμά!

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας τον Πατέρα μου για 50 περίπου ημέρες στην εντατική με ένα ιατρικό προσωπικό που πραγματικά κάνει ότι καλύτερο και ψάχνοντας κάποιον να εγχείρησει την σύζυγο μου. Σκέφτηκα να ρωτήσω αν κάνουν τέτοιες επεμβάσεις στην κλινική. Μου είπαν να πάω στον 5ο όροφο και ν συνάντησω τον Σπύρο τον Μιχα έναν εξειδικευμενο χειρουργό Ενδοκρινων αδενων που είναι και ο διευθυντής.

Πραγματικά ο άνθρωπος με έπεισε για τις γνώσεις του και την αγάπη για την δουλειά που κάνει από το 1ο λεπτό. Με ένα σχετικά χαμηλό κόστος σε σχέση με τα άλλα Ιδιωτικά κέντρα που ερευνησα (ευρωκλινικη-metropolitan-υγεία)

(γουσης καρβουνης λινος) αποφάσισα να προτείνω στην γυναίκα μου βα κοιτάξει αυτό τι ενδεχόμενο. Τελικά συναντήθηκε με τον γιατρό και κάνοντας της έναν υπερηχογραφικο έλεγχο της εξήγησε πως έχουν τα πράγματα. Αποφάσισε αμέσως να εγχείρηστει εκεί έχοντας εμπιστοσύνη στο ένστικτο της και την θετική ενέργεια και αυτοπεπιθιση που της ενέπνευσε ο άνθρωπος αυτός. Όλα πήγαν κατ ευχιν με 1,5% υπολείμμα θυρωειδους μετά το σπινθιρογραφημα σε δυο κακοηθεις Οζους που τελικά δεν χρειάστηκαν ούτε την θεραπεία ιωδιου. Το ενδιαφέρον του μετενγχειρηντικα ήταν πέραν του αναμενόμενου και πραγματικά δεν θα σε ξεχάσουμε ποτέ Σπύρο. Ευχαριστούμε πολύ για όλα. Περάστε πραγματικά από τον κύριο Μιχα πριν αποφασίσετε να αφαιρέσετε τον θυρωειδη σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας. Σε δύο μήνες περίπου θα κάνω ολική αφαίρεση θυροειδη στον Αγιο Σάββα με τον Σακοραφα Γεώργιο.Εχω πολύ άγχος για το χειρουργείο αν γνωρίζετε κάτι για το νοσοκομείο ή τον γιατρό παρακαλώ ενημερώστε με..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

καλησπέρα σας ειμαι καινουριο μέλος και θελώ εκ τον προτέρων να σας δώσω συγχαρητήρια για την υπέροχη σελίδα σας που δινει κουράγιο και έχει βοηθήσει πολλές μανούλες!Ειμαι 33 χρονών και έχω ενα παιδακι 7,5 χρονών.Θα ηθελα πολύ να με βοηθήσετε οσον αφορα την αναζητηση χειρουργου για το θυροειδη στην Αθηνα σε δημοσιο νοσοκ0μείο μιας και στα ιδιωτικα δεν μπορω να ανταπεξέλθω όντας ανασφάλιστη.Χρίζω χειρουργείο μιας και μετα απο παρακέντηση βρεθηκε υποψια κακοηθειας.Μου ειπαν για τον κυριο Βασιλείου στο Αρεταίειο και τον κυριο Ζωγραφο στο Γεννηματάς.Εχει κάποια χειρουργηθεί με τους παραπάνω;;Μπορειτε να μου πείτε γνώμες;;Στειλτε μου πμ αν δεν θέλετε δημοσια.

σας ευχαριστω θερμα!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας ειμαι καινουριο μέλος και θελώ εκ τον προτέρων να σας δώσω συγχαρητήρια για την υπέροχη σελίδα σας που δινει κουράγιο και έχει βοηθήσει πολλές μανούλες!Ειμαι 33 χρονών και έχω ενα παιδακι 7,5 χρονών.Θα ηθελα πολύ να με βοηθήσετε οσον αφορα την αναζητηση χειρουργου για το θυροειδη στην Αθηνα σε δημοσιο νοσοκ0μείο μιας και στα ιδιωτικα δεν μπορω να ανταπεξέλθω όντας ανασφάλιστη.Χρίζω χειρουργείο μιας και μετα απο παρακέντηση βρεθηκε υποψια κακοηθειας.Μου ειπαν για τον κυριο Βασιλείου στο Αρεταίειο και τον κυριο Ζωγραφο στο Γεννηματάς.Εχει κάποια χειρουργηθεί με τους παραπάνω;;Μπορειτε να μου πείτε γνώμες;;Στειλτε μου πμ αν δεν θέλετε δημοσια.

σας ευχαριστω θερμα!

 

καμια δεν ξέρει να μου πει;;;:(:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
καμια δεν ξέρει να μου πει;;;:(:(:(:(

 

Έκανες την επεμβαση τελικα; Εγω πρόσφατα χειρουργήθηκα ιδιωτικά αλλα μου είχαν συστήσει τον Κύριο Ζωγράφο (Γέννηματα). Μου τον σύστησε διευθυντής δημοσίου νοσοκομείου. Φαντάζομαι ομως οτι θα εχεις παρει κάποια απόφαση τωρα... Ειςαι καλα;

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ, ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΉΓΟΡΑ ΚΑΙ ΝΙΏΘΩ ΟΤΙ ΤΑ ΖΕΙ ΑΛΛΗ ΚΙ' ΟΧΙ ΕΓΩ. Διεγνωσθη με τοξικη οζωδη βρογχοκηλη (υπερθυρεοειδισμο), πηγα μετα 4μηνου σε αλλον ενδοκρινολο για 2η γνωμη κι' επειδη ειχα ακουσει πολλα καλα. Αποτελεσμα? Πολυοζωδης βρογχοκυλη με μεγαλους οζους 6εκ. και 4.5εκ αντίστοιχα απο την αλλη πλευρα. Με έστειλε για παρακεντηση η οποια εδειξε θηλωδες καρκινωμα,τον επομενο μηνα παω σε εξιδικευμενο ακτινολογο για καλο υπερηχο σε ολο το λαιμο στη θεσσαλονικη και την ιδια μερα εχω συναντηση με τον Κ. Κουτελιδακη για προγραμματισμο τους χειρουργειου. Η ψυχολογια μου ειναι στα ταρταρα εδω και 1 μηνα και πηγαινω λες κι' ειμαι εξω απο το σωμα μου και τα ζει αλλος οπως προειπα. Εχετε ακουσει κατι για τον κυριο κουτελιδακη καποια ή εχει χειρουργηθει καμια απο τον συγκεκριμένο γιατρός? Επισης ο ενδοκρινολογος μου ειπε μετα την αφαιρεση και το λεμφαδενικο καθαρισμο θα χρειαστει να παω στο Θεαγενειο 3 μηνες μετα να παρω ραδιενεργο ιωδιο. Θελω τα φωτα σας, συμβουλες ή οτιδηποτε. Φοβάμαι μη χασω τη φωνη μου καθοτι μικρη λογω (λαρυγγιτιδας-φαρυγγιτιδας την ειχα χασει 10 μερες κι' ηταν πολυ τραγικο για 6χρονο παιδακι). Τι πρεπει να προσεξω? Παρενεργειες ή οτι μπορειτε να μου πειτε δεκτο καθοτι εχω παγωσει απο το φοβο μου για ολα οσα μου συμβαινουν. Ευχαριστώ και αναμενω σύντομα καποια να με κατατοπισει (ηλικια 33, ανευ παιδιων)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 22/2/2018 at 2:11 ΜΜ, Kate_pap είπε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ, ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΉΓΟΡΑ ΚΑΙ ΝΙΏΘΩ ΟΤΙ ΤΑ ΖΕΙ ΑΛΛΗ ΚΙ' ΟΧΙ ΕΓΩ. Διεγνωσθη με τοξικη οζωδη βρογχοκηλη (υπερθυρεοειδισμο), πηγα μετα 4μηνου σε αλλον ενδοκρινολο για 2η γνωμη κι' επειδη ειχα ακουσει πολλα καλα. Αποτελεσμα? Πολυοζωδης βρογχοκυλη με μεγαλους οζους 6εκ. και 4.5εκ αντίστοιχα απο την αλλη πλευρα. Με έστειλε για παρακεντηση η οποια εδειξε θηλωδες καρκινωμα,τον επομενο μηνα παω σε εξιδικευμενο ακτινολογο για καλο υπερηχο σε ολο το λαιμο στη θεσσαλονικη και την ιδια μερα εχω συναντηση με τον Κ. Κουτελιδακη για προγραμματισμο τους χειρουργειου. Η ψυχολογια μου ειναι στα ταρταρα εδω και 1 μηνα και πηγαινω λες κι' ειμαι εξω απο το σωμα μου και τα ζει αλλος οπως προειπα. Εχετε ακουσει κατι για τον κυριο κουτελιδακη καποια ή εχει χειρουργηθει καμια απο τον συγκεκριμένο γιατρός? Επισης ο ενδοκρινολογος μου ειπε μετα την αφαιρεση και το λεμφαδενικο καθαρισμο θα χρειαστει να παω στο Θεαγενειο 3 μηνες μετα να παρω ραδιενεργο ιωδιο. Θελω τα φωτα σας, συμβουλες ή οτιδηποτε. Φοβάμαι μη χασω τη φωνη μου καθοτι μικρη λογω (λαρυγγιτιδας-φαρυγγιτιδας την ειχα χασει 10 μερες κι' ηταν πολυ τραγικο για 6χρονο παιδακι). Τι πρεπει να προσεξω? Παρενεργειες ή οτι μπορειτε να μου πειτε δεκτο καθοτι εχω παγωσει απο το φοβο μου για ολα οσα μου συμβαινουν. Ευχαριστώ και αναμενω σύντομα καποια να με κατατοπισει (ηλικια 33, ανευ παιδιων)

Κατ'αρχήν όσο κ αν ακούγεται κυνικό μην αγχώνεσαι!!Πρώτα απ ολα θα έχεις στο μυαλο σου οτι μεσα στην ατυχία σου έχεις την καλύτερη μορφή κακοηθειας που θα μπορούσες να έχεις!!Είναι ιασιμο με μηδενικά ποσοστά υποτροπής!!Εσύ απο την πλευρά σου δυστυχώς δεν είναι πολλα τα οποία θα πρέπει μα προσέξεις ή να κάνεις..Δυστυχώς δεν έχω καμία απολύτως γνώμη για το γιατρό που αναφέρεις γτ την ολη διαδικασία την εχω κάνει Αθήνα.Επίσης έχουμε μια διαφορά,η οποία δεν ξέρω πόσο μεγάλο ρόλο παιζει,έχω ήμουν με υποθυροειδισμο.Πριν την ολη διαδικασία έκανα αξονική για να αποκλεισω μετάσταση σε πνεύμονες (εκτός απο λεμφαδένες είναι η μόνη μετάσταση που δίνει) και έπειτα ο γιατρός μου με παρέπεμψε σε έναν καθηγητή σε υπέρηχους για να έχει δύο αξιόπιστους υπέρηχους στα χερια του κ να κανει το πλάνο του χειρουργείου.Έκανε ολική αφαίρεση θυρεοειδούς και λεμφαδενικο καθαρισμό με αφαίρεση 12.Δυστυχώς αφαιρέθηκε κ ενας παραθυροειδης αδένας λόγω ανατομικης ανωμαλίας (έχει να κάνει με το ασβέστιο).Η ανάρρωση ήταν λίγο δύσκολη κ όχι τόσο απο θέμα πόνου,όχι οτι δεν πονας κάθε άλλο (δεν μπορείς να κινηθείς δεξιά αριστερά κ πιανεσαι ολη) αλλά απο ορμονικης άποψης.Για 2 μήνες μέχρι το ιώδιο ήμουν μόνιμα σε κατάσταση υποθυροειδισμου (για να "πεινάσουν" τα καρκινικά κύτταρα κ να πάρουν όλο το ιώδιο) με αποτέλεσμα να είμαι σαν μπάλα,μόνιμα κουρασμένη και τα νεύρα μου κροσια...Το ιώδιο το έκανα στον Ευαγγελισμό.Αυτό στο οποίο επέμεινα,το ίδιο κ η πυρηνικός σε αντίθεση με τον ενδοκρινολογο του νοσοκομείου,ήταν να χορηγηθεί μεγάλη δόση ιωδιου για να μην χρειαστεί επαναληπτική δόση και να είναι πιο επιθετικό το σχήμα (νομίζω ειχα πάρει 175 με καθε επιφύλαξη,θα το δω αύριο στα χαρτιά κ θα σου πω σίγουρα,δε θυμάμαι καν μονάδα μέτρησης).Ήμουν τυχερή γτ στο δωμάτιο ήταν κ άλλη μια κοπέλα με την οποία απλά μπορούσαμε να μιλάμε καθότι είχαμε ανάμεσα μας ενα χώρισμα μολύβδου (θα έχεις μαζί σου πολλά νερά,περιοδικά γενικα οτιδήποτε για να περάσεις την ωρα σου κ θα ενημερωθείς απο πριν αν η αίθουσα έχει ίντερνετ κ τηλεόραση!!Ρούχα για μπες βγες γτ εννοείται δε θα φορέσεις τα ίδια είδη προσωπικής υγιεινής,παντόφλες κ κανένα σνακ).Μετά το ιώδιο θα κανεις ενα πετ σκαν με το οποίο θα σε ελέγξουν αν είσαι 100% καθαρή (είναι λιγουλάκι βάρβαρο γτ πρέπει να είσαι ακίνητη για πολλή ώρα) Γυρίζοντας σπίτι πάλι σε καραντίνα για κάνα 15θημερο-20ήμερο.

Αυτό με τις φωνητικές χορδές έχει να κάνει με τη μαεστρία του χειρουργου σου,αν κ τελευταία χρησιμοποιούν κ ενα μηχάνημα κατι σαν αισθητήρα που σφυρίζει αν πλησιάζεις φωνητική χορδή οπότε θεωρώ ότι μειώνονται έτσι τα ατυχήματα.Αυτό που είχε πει εμένα είναι ότι μπορεί να είχα λίγο βραχνή φωνή,βέβαια δεν είχα απολύτως τπτ.

Για παιδάκι σίγουρα δεν μπορείς να κανείς 6μήνες-χρόνο  μετά εξαρτάται τη δόση για την ασφάλεια του βρέφους..Για 5 χρόνια θεωρείσαι υψηλού κινδύνου αλλα το μόνο που κανείς είναι έλεγχος κάθε εξάμηνο.Η δόση για το χάπι μπορεί να σε δυσκολέψει  μετά μέχρι να βρεις το σωστό...Σε γενικές γραμμές δεν πρέπει να φοβάσαι!!Όλα καλά θα πάνε!!

2 χρόνια μετά απο αυτή τη δοκιμασία έχω ήδη ενα μωράκι στην αγκαλιά μου..Καλή δύναμη!!!Ότι χρειαστείς επιπλέον με ρωτάς..

Link to comment
Share on other sites

On 13/4/2017 at 9:21 ΜΜ, Mommy dear είπε:

 

Έκανες την επεμβαση τελικα; Εγω πρόσφατα χειρουργήθηκα ιδιωτικά αλλα μου είχαν συστήσει τον Κύριο Ζωγράφο (Γέννηματα). Μου τον σύστησε διευθυντής δημοσίου νοσοκομείου. Φαντάζομαι ομως οτι θα εχεις παρει κάποια απόφαση τωρα... Ειςαι καλα;

Λοιπόν επειδή μόλις το είδα αυτό και λογικά θα έχεις καιρό να γράψεις το αναφέρω μήπως κ το δει κάποιος/α που ενδιαφέρεται..Και εγώ αρχικά για αυτον τον γιατρό έψαξα διότι δεν ειχα τα χρήματα για ιδιωτικό και ειχα ακούσει εξαιρετικά σχόλια (ευτυχώς με ανέλαβε οικογενειακος φίλος κ πλήρωσα μόνο την κλινική σε ιδιωτικό νοσοκομείο τελικά)..Πήγα λοιπόν στο προσωπικό του ιατρείο κ του ζήτησα να με χειρουργησει στο ΓΝΑ ΓΕΝΝΗΜΑΤΑ.Εμμέσως πλην σαφώς μου είπε οτι η ομάδα του στο Δημόσιο Νοσοκομείο δεν είναι κ τόσο καλή κ με παρέπεμψε στον ανιψιό του επίσης χειρούργος,ο κος Βαμβακιδης,ιδιώτης γιατρός,για τον οποίο δεν έχω να πω κάτι γτ μου φάνηκε εξαιρετικός επιστήμονας και αρκετά πειστικός για τις γνώσεις του άσχετα αν έκανα άλλη επιλογή γτ ένοιωθα καλύτερα εγώ)

Αυτό που θέλω να πω είναι ότι δε μου άρεσε καθόλου ο τρόπος αντιμετώπισης και που άδειασε έτσι το team του..Δεν έχω ακούσει άλλες απόψεις ή εμπειρίες καταθέτω απλά τη δική μου ιστορία..

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
18 ώρες πρίν, diana25 είπε:

SOS! Μου προτειναν τον κ. Βαμβακιδη ...αλλα χρειαζομαι συστασεις...εμπειριες...αν εχετε ακουσει κατι αρνητικο?

 

Εγώ τον είχα επισκεφθεί κ έτσι οπως τον είδα ήταν σοβαρός κ έδειχνε να ξέρει τη δουλειά του.Βέβαια επέλεξα άλλον γιατρό που τον γνώριζα προσωπικά.Ο Βαμβακιδης ήταν η 2η επιλογή μου.Αν θέλεις μπορώ να σου στείλω πμ για λεπτομέριες για τον ίδιο αλλά και για τον γιατρό στον οποίο κατέληξα

Link to comment
Share on other sites

On ‎20‎/‎3‎/‎2018 at 3:27 ΜΜ, diana25 είπε:

Οχι σε ευχαριστω πολυ...χρειαζομαι και αλλες πληροφοριες απο εμπειριες..οτιδηποτε εχετε ακουσει!

 

Γεια σου diana25 ! Έχω να μπω χρόνια στο parents, δηλαδή μπορεί και μετά από 7 χρόνια, δεν θυμάμαι...  Έχω 2 παιδιά 10 χρ. και 7 χρονών. Λοιπόν έκανα θυρεοειδεκτομή το 2011 στο Υγεία και με χειρούργησε ο Λινός. Άψογος, τέλειος και καλός άνθρωπος. Δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα έως σήμερα.

0b50f73f94.png

 

af879bb122.png

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφέρει εγώ είχα πάει στον Νικολόπουλο Ηλία στο Ιατρικό Ψυχικού.Η πυρηνικός στον Ευαγγελισμό μου ειπε ότι είχε κάνει εξαιρετικό καθαρισμό..Είμαι ήδη στα 3+ χρόνια κ όλα είναι καλά!Ο Λινος επίσης μέσω κοινών γνωστών ενδιαφέρθηκε για εμένα κ ήρθε σε επαφή με τους δικούς μου κάνοντας καλή τιμή στο πακέτο απ'οτι έπαιρνε συνήθως.Ήταν στο Υγεία,νομίζω ακόμα εκεί είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...
On 10/2/2015 at 2:34 ΜΜ, efi89 είπε:

Καλησπέρα, η αδερφή μου πρέπει να κάνει εγχείρηση θυροειδη αυτό που θέλω να μάθω είναι αν μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον καλό γιατρό στη Θεσσαλονίκη και πόσο είναι το κόστος της εγχείρησης έχει ασφάλεια ΙΚΑ. Ευχαριστώ

Τελικα σε ποιον εκανε την εγχειρηση? Ελπίζω σύντομα να το δεις επειγομαι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
On 30/7/2010 at 3:59 ΜΜ, georgiamami είπε:

 

Καλως ορισες καινουρια των 2 λεπτων (χαχαχα). Εγω σε δημοσιο εκανα με ιδιωτη γιατρο και δεν μου πηρε μαλιοκεφαλα. Ειμαι ευχαριστημενη και απο γιατρο και απο νοσοκομειο. (εγω Θεσ/νικη). Πες μας για ποια περιοχη μιλας για να σε βοηθησουμε οι αναλογες κοπελες.

Καλησπέρα,

 

Θα μπορούσες να με ενημερώσεις για το νοσοκομείο και γιατρο θεσσαλονικη;;

Ευχαριστω!! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...