Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ο μικρος πριγκιπας Θεσσαλονικη ασβεστοχωρι


Recommended Posts

επειτα απο την ενημερωση μας οτι η Μοντεσσοριανη αγωγη στο πανοραμα δεν θα λειτουργησει παρα μονο για παιδια γιατρων αποφασισα να τον παω στον μικρο πριγκιπα..'

Ξερει καμια κοπελα κατι?

πηγα ειδα δεν ξετρελλαθηκα αλλα ισως ειμαι επηρεασμενη αρνητικα...

αν ξερει καποια κοπελα please ας γραψει..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Η κόρη μου πάει στο μικρό πρίγκηπα και τώρα Σεπτέμβριο δηλ θα στείλω και τη μικρή. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Η μεγάλη μου πηγαίνει από 22 μηνών. Έχουν πολύ καλό πρόγραμμα και από ότι ακούω και οι υπόλοιποι γονείς είναι ευχαριστημένοι. Το βασικό είναι όταν γυρνάει το παιδί από το σχολείο να είναι ευδιάθετο και να θέλει να ξαναπάει. Εγώ το συνηστώ ανεπιφύλακτα. :D αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες στείλε μην.

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου πάει στο μικρό πρίγκηπα και τώρα Σεπτέμβριο δηλ θα στείλω και τη μικρή. Είμαι πολύ ευχαριστημένη. Η μεγάλη μου πηγαίνει από 22 μηνών. Έχουν πολύ καλό πρόγραμμα και από ότι ακούω και οι υπόλοιποι γονείς είναι ευχαριστημένοι. Το βασικό είναι όταν γυρνάει το παιδί από το σχολείο να είναι ευδιάθετο και να θέλει να ξαναπάει. Εγώ το συνηστώ ανεπιφύλακτα. :D αν θέλεις περισσότερες πληροφορίες στείλε μην.

 

Καλησπέρα σε όλους.

Είναι η πρώτη φορά που γράφω παρόλο που παρακολουθώ πολύ συχνά τις διάφορες συζητήσεις του forum.Τελικά λίγο πολύ όλες και όλοι που είχαμε την ευλογία να γίνουμε parents έχουμε όπως βλέπω τις ίδιες ανησυχίες-προβληματισμούς. Ο δικός μου προβληματισμός αυτό τον καιρό εκτός των άλλων είναι και η επιλογή παιδικού σταθμού για την μικρή μου κόρη Χριστίνα.

Θα παρακαλούσα λοιπόν το μέλος " Ευάκι" αν μπορεί να γράψει κάποιες παραπάνω πληροφορίες για τον Παιδικό Σταθμό "Μικρό Πρίγκηπα" όπως ενδεικτικά ωράρια- δίδακτρα - δραστηριότητες κτλ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως να σου δώσω πληροφορίες. Τα ωράρια είναι αρκετά ευέλικτα ανάλογα με τις ανάγκες σου.Το full ωράριο είναι από τις 7 μέχρι τις 3 περίπου και είναι και ο χρόνος μεταφοράς ανάλογα με το σχολικό. Την Ελένη μου την έπαιρνε το σχολικό στις 7 και γυρνούσε στις 4 στο σπίτι. Τις περισσότερες φορές την έπαιρνε από τον περιφεριακό ο άντρας μου στις 3 και κάτι για να μην είναι πολύ ώρα στο σχολικό. Τρώνε πρωινό και μεσημεριανό. Μπορείς να επιλέξεις αν θα στέλνεις εσύ φαγητό ή αν θα τρώνε δικό τους. Εγώ επέλεξα για διάφορους λόγους να τρώει από εκεί. Η κουζίνα τους είναι καθαρή και το πρόγραμμα φαγητού περιλαμβάνει όλες τις ομάδες τροφών.

Από δραστηριότητες υπάρχουν διάφορες ανάλογα με την ηλικία. Στα προνήπια λόγου χάρη κάνουν τα γράμματα και προμαθηματικές έννοιες και άλλα διάφορα, αγγλικά, μουσική , θέατρο, ένα άλλο μάθημα που ποτέ δεν θυμάμαι πως το λένε αλλά κάνουν τους άθλους του Ηρακλή θεατρικό παιχνίδι, 28 Οκτωβρίου και άλλα τέτοια, μουσικοκινητικά παιχνίδια, πηγαίνουν στο θέατρο κ.α. Όσο αφορά τις τιμές εξαρτάται από διάφορα: ηλικία, αν θα επιλέξεις μεταφορά με το σχολικό, αν θα στέλνεις φαγητό ή όχι. Ελπίζω να βοήθησα :D

74Qtp3.png2SeRp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ευάκι καλημέρα και πάλι,

τώρα μόλις είδα το forum όπου ήδη μου έχεις απαντήσει για τις δραστηριότητες, οπότε θεώρησε την αντίστοιχη ερώτηση στο e-mail άκυρη.

Καλό μου ακούγεται πάντως το εκπαιδευτικό τους κομμάτι αφού κάνουν όλα αυτά τα πράγματα. Μάλλον θα γνωριστούμε και από κοντά το Σεπέμβριο ως μαμάδες με "μαθητές" στον Μικρό Πρίγκηπα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 9 months later...

κορίτσια ας μου πει κάποιος για μικρό πρίγκηπα που πάνω κάτω κυμαίνοντε οι τιμές και φυσικά πάνω απ'ολα αν τα παιδάκια είναι ευδιάθετα όταν επιστρεφουν στο σπίτι

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Είχα ρωτήσει πρόσφατα και θα σου πω τιμές δίχως γεύμα με πρωινό και μεταφορά. Για μωρό 12 μηνών ήταν 350 ευρώ και για 2,5 ετών ήταν 330. Λεπτομέρειες πολλές δεν ξέρω αλλά θεωρούνται καλός σταθμός.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...