Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τα νευρα μου


beboulix

Recommended Posts

σημερα η μικρη μου σηκωθηκε στις 5.30 το πρωί.μεχρι τις 7.30 ηταν ξυπνια κ απο τοτε μεχρι τωρα κοιμαται 30 λεπτα κ ξυπναει με γκρινια.

για φαί ουτε λογος.προσπαθουσα να την θηλασω κοιμησμενη μηπως κ φαει γιατι απο τα νευρα της δεν ανοιγε το στομα.

ξυπνησε κατα τις 7.30 το απογευμα πηγα να της δωσω μιση μπαμπανα κ τηνεκανε εμετο.

αυτη τη στιγμη παλι γκρινιαζει :(

πυρετο δεν εχει κ δεν δειχνει να ποναει καπου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για πιασε τα ουλα της και δες αν ειναι πρησμενα....μηπως βγαζει δοντια και ειναι ανησυχη....????

 

κι εγω αυτο θα λεγα. Αν της δωσεις ντεπον ηρεμει? Αν ναι καπου ποναει. Αν οχι πηγαινε την μια βολτα. Αν ποναει παντως ειναι κριμα να μην της δινεις κατι να βοηθησει . Οταν εβγαλα φρονημιτες θυμηθηκα τι νοιωθουν τα παιδια. ΠΟΝΑΕΙΙΙ το ατιμο το δοντι

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

απο τοτε που σας πρωτοεγραψα,τα βραδια δεν κοιμαται σχεδον καθολου.ξυπναει κατα τις 2.30,τηνθηλαζω κ ξανακοιμαται στις 4 κλαιγοντας.ξυπναει αρκετα αργα 11με11.30 κ μεχρι να ξανακοιμηθει ολο γκρινιαζει.σας φαινεται για δοντια?τα ουλα της δεν ειναι πρησμενα καθολου.περασε βεβαια ενα κρυολογημα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΜΕΝΑ Η ΜΙΚΡΗ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΙΣΕΙ ΜΕ ΤΑ ΟΥΛΑ ΑΠΟ 4-5 ΜΗΝΩΝ

ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΙΔΙΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΜΗΝΑ ΕΙΧΑΝ ΠΡΙΣΤΕΙ ΤΑ ΟΥΛΑΚΙΑ ΤΗΣ ΚΑΙ ΠΕΤΑΞΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΟΝΤΑΚΙ, ΟΥΤΕ ΦΑΙ, ΟΥΤΕ ΥΠΝΟ.

ΟΠΛΙΣΟΥ ΜΕ ΥΠΟΜΟΝΗ, ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΤΗΣ

ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΚΝΕΥΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΕΝΟΧΛΗΣΗ, ΡΩΤΑ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟ ΣΟΥ,

ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΡΕΧΩ ΣΑ ΤΡΕΛΛΗ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΛΑΜΑ, ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΛΙΓΑΚΙ ΝΑ ΞΥΠΝΑΕΙ ΤΟΣΟ ΣΥΧΝΑ

ΔΩΣΤΗΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΝΤΕΠΟΝΑΚΙ

ΕΓΩ ΣΩΘΗΚΑ ΜΕ ΤΟ ΝΤΕΠΟΝ, ΟΥΤΕ ΑΛΟΙΦΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΤΗ ΠΙΑΝΑΝΕ, ΚΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΕΙ ΝΑ ΧΡΟΝΙΣΕΙ

ΜΕ ΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΤΗΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!!

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΝΧΩΣΩ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΒΓΑΖΟΥΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΟΝΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝΕ ΓΚΡΙΝΙΤΣΑ ΚΑΙ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΟΡΕΞΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΠΝΙΕΣ Κ.Ο.Κ

ΤΟ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΩΡΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ 7 ΔΟΝΤΑΚΙΑ

ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ 25 :)

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΑ

ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!

tn?sid=3721117070&mid=AIsKDNkAABLhSOXwJAz0dywE45w
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΝΧΩΣΩ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΒΓΑΖΟΥΝΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΠΟΝΑΝΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝΕ ΓΚΡΙΝΙΤΣΑ ΚΑΙ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝΟΡΕΞΙΕΣ ΚΑΙ ΑΥΠΝΙΕΣ Κ.Ο.Κ

ΤΟ ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΩΡΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΒΓΑΛΕΙ 7 ΔΟΝΤΑΚΙΑ

ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ 25 :)

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΤΟ ΕΙΠΑ ΓΛΥΚΑ ΚΑΙ ΜΑΛΑΚΑ

ΚΑΛΗ ΥΠΟΜΟΝΗ!

 

Ενταξει..το ενιωσα!

FWusp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμείς πάντως ούτε που καταλάβαμε πότε βγάλαμε δοντάκια. 4 1/2 μηνών έβγαλε τα 2 κάτω και το ανακάλυψα τυχαία μια μέρα όταν έβαλα το δάχτυλό μου στο στοματάκι της. είχε βέβαια πολλά σάλια για αρκετό καιρό αλλά τίποτα παραπάνω. είμαστε φαίνεται από τις τυχερές.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μηπως απο το κρυωματάκι πηρε και καμια ωτίτιδουλα και πονάει το καημενο;;;

Αλλα και απο τα δοντια μπορει! αστα, πονανε και δεν ξερεις τι φταιει

Μπορει να με πειτε υπερβολικη αλλα σε κατι τετοια ή παιρνω το γιατρό η παω απο εκει. Γιατι δεν κανεις ενα τηλεφωνο να του πεις;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια γεια.

η μικρη μου εδς και μια εβδομαδα καθε βραδυ ξυπναει με φωνες ανα ωρα περιπου ποτε ηρεμει στην αγκαλια με την πιπιλα, ποτε στο στήθος, ποτε την περνω αγκαλια και κοιμοματε μαζι και ηρεμει ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ. ΚΟΙΝΟΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΗΝ ΑΙΣΘΗΣΗ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΤΙ ΘΕΛΕΙ.

λετε να ειναι τα δοντια? ή ειναι το κλασικο φαινομαι του θελω να κοιμηθω με τη μαμα αγκαλια? και προσπαθω να βρω το κουμπι της για να με παρει στο κρεββατι τους; Ειναι 7μηνων και κατι ακομα δεν εχουμε βγαλει δοντια τα ουλα μας ειναι μαλλον φουσκωμενα απο τη μεσα μερια και ακομα θηλαζω γιατι δεν θελει με τιποτα το ξενο γαλα.

Αν εχετε καμια ιδεα γραψτε μου!!!!!!!!!

shrek

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΕΜΕΝΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥ ΔΟΝΤΑΚΙ ΤΟ ΕΒΓΑΛΕ 8ΜΗΝΩΝ. ΑΠΟ 4 ΕΩΣ ΤΟΥΣ 8 ΜΗΝΕΣ ΕΙΧΑΜΕ ΓΡΙΝΙΕΣ ΑΥΠΝΟΙΕΣ ΑΝΟΡΕΞΙΕΣ. ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 1 ΕΤΟΥΣ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ 5 ΔΟΝΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΗΣΥΧΟΣ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΘΕΛΕΙ. ΑΝ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙΣ ΛΙΓΟ DEPON ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΗΡΕΜΗΣΕΙ. ΠΙΑΣΕ ΤΑ ΟΥΛΑ ΟΠΩΣ ΑΝΟΙΓΕΙΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΗΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΦΟΥΣΚΩΜΕΝΑ ΤΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕ ΝΑ ΦΑΝΕΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ. ΥΠΟΜΟΝΗ :D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...