Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΤΕΠΑΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ


Recommended Posts

Καλησπέρα,

η κορη μου θα παει φέτος στα ΤΕΠΑΕ ( τμημα επιστήμης προσχολικής αγωγής και εκπαίδευσης) στο Πανόραμα.Αν γνωρίζετε κάτι για το συγκεκρίμενο σχολείο , ενημερώστε με. Εχω ακούσει καλά λόγια:shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα Μυρτιά,

Το συγκεκριμένο νηπιαγωγείο τελείωσε και η δική μου κόρη. Πρόκειται για ένα καλό σχολείο με μία εξαιρετική Δ/ντρια την κα. Βοριά.Εμείς πηγαίναμε εκεί δύο χρονιές (προνήπια & νήπια). Η κόρη σου θα είναι μικρό ή μεγάλο νήπιο? Το παιδί θα είναι μεταφερόμενο με σχολικό ή όχι? Εν πάση περιπτώσει ότι θέλεις να ρωτήσεις ... στη διάθεση σου.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ, ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΛΟΥΚΑ. ΝΗΠΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ. ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΠΕΡΥΣΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΟ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΣΩ iNTERNET ΕΜΑΘΑ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ. ΤΑ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΠΑΙΔΙΑ ΗΤΑΝ ΟΛΟΗΜΕΡΟ? Η ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΣΧΟΛΙΚΟ ΚΑΙ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ. ΞΕΡΕΙΣ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΚΑΙ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 3:45 ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ? Ή ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ ΣΤΟ ΤΕΛΕΙΩΜΑ ΤΟΥ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥ? ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΤΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΙΚΟΥ. ΤΟΝ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΕΙΠΑΝΕ ΠΩΣ ΘΑ ΒΓΕΙ. ΤΩΡΑ Η ΚΟΡΗ ΣΟΥ ΠΗΓΑΝΕ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ? ΠΕΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ. ΕΧΩ ΜΕΓΑΛΟ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΠΟ 1 ΕΤΟΥΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου ήταν σε κλασσικό νηπιαγωγείο και ήταν μεταφερόμενο παιδάκι με δύο διαδρομές (πρωί - μεσημέρι) Από ότι γνωρίζω και από προσωπική εμπειρία αλλά και από τρίτους μάλλον δεν θα μπορείς να την παίρνεις νωρίτερα και θα συμφωνίσω μαζί τους για τη θέση τους αυτή. Και εμένα η κόρη μου κληρώθηκε σε ολοήμερο νηπιαγωγείο, μετανιώσαμε όμως και ευτυχώς μπόρεσε και έκανε ανταλλαγή με άλλο παιδάκι στο κλασσικό.

Τα δρομολόγια όντως βγαίνουν τον Σεπτέμβριο, μετά τον αγιασμό και αφού πάρουν τις παρουσίες και φύγουν από το σχολείο οι μαμάδες με τα παιδάκια τους οι συνοδοί ξεκινούν με άδεια πούλμαν δοκιμαστική διαδρομή την οποία και χρονομετρούν. Το ίδιο απόγευμα τους παίρνεις τηλέφωνο και σε ενημερώνουν για την ώρα που θα περάσουν να πάρουν το παιδί σου.Στην αρχή μην φρικάρεις ...... να ξέρεις ότι γίνετε ένα σχετικό μπάχαλο με τα δρομολόγια τις στάσεις και την ώρα αναχώρησης και προσέλευσης στο σπίτι. Είναι κάτι όμως που θα λυθεί την πρώτη εβδομάδα λειτουργίας της σχολικής χρονιάς. Η κόρη μου τώρα πηγαίνει σε δημόσιο σχολείο, σε αυτό στο οποίο προωθούν τα παιδάκια των συγκεκριμένων νηπιαγωγείων. Μην αγχώνεσαι θα τα μάθεις όλα με τη σειρά. Σε ποια περιοχή μένεις μπας και προβλέψω το πόσο μακρύ (χρονικά) θα είναι το δρομολόγιο του παιδιού?

Αυτά προς το παρόν.... καλό βράδυ, τα λέμε αύριο.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ ΚΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΛΟΓΩ ΖΕΣΤΗΣ ΚΑΙ ΣΑΒ/ΚΟΥ ΑΠΟΥΣΙΑΖΑΜΕ!!!!

ΜΕΝΩ ΔΥΤΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΠΡΟΒΛΕΨΕΙΣ .... ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΛΛΑ Η ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΡΤΙΟΥ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΒΟΛΕΥΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΩ. ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΣΕ ΔΗΜΟΣ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΟΥ ΠΡΟΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ, ΕΝΝΟΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ Ή ΑΠΛΑ ΣΕ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΧΟΛΕΙΟ? ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΜΕΝΕΣ? ΚΑΛΗ ΣΟΥ ΝΥΧΤΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Μυρτιά,

Αφού η δουλειά σου είναι στη Μαρτίου, νομίζω ότι θα ήταν καλύτερα για το παιδάκι σου να το παίρνεις μαζί σου το πρωί και να το ανεβάζεις στο σχολικό από την περιοχή της Μαρτίου. Το περσυνό δρομολόγι το δικό μας ξεκινούσε από Αι Γιάννη - Καλαμαριά, Αιγαίου, Κηφησιά, Βούλγαρη, Κων.Καραμανλή και έστριβε τη Μαρτίου και από εκεί έγβαινε Πλαστήρα και από Πυλαία ανέβαινε στο Πανόραμα. Εάν μείνει το ίδιο δρομολόγιο θα μπορούσε να σου την παίρνει από Μαρτίου με Κων. Καραμανλή όπως πείσης να σου την αφήνει και στο ίδιο σημείο. Από Δυτικά δεν ξέρω ακριβώς το δρομολόγιο, ξέρω όμως ότι ξεκινούσαν από τη οδό Λαγκαδά στις δωδεκαόροφες πολυκατοικίες.

Όσον αφορά το Δημοτικό σχολείο στο οποίο θα πάμε πρώτα ο Θεός τον Σεπτέμβρη - ή όποτε ανοίξουν - είναι δύο συγκεκριμένα Δημόσια σχολεία στην Ανατολική Θεσσαλονίκη στα οποία τα παιδιά είναι πάλι μεταφερόμενα με σχολικό.

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

ΑΠΟ ΜΑΡΤΙΟΥ ΤΙ ΩΡΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΣΕ , ΘΥΜΑΣΑΙ? ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΟΛΕΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΠΑΕ Ή ΑΠΛΑ ΕΤΥΧΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΕΚΕΙ? ΚΑΙ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ? ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΔΗΜΟΣΙΑ? ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΗΜΕΡΑ? ΟΠΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΕΧΩ ΛΙΓΟ ... ΑΓΧΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Η ΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΑΙΡΝΕΙ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΣΧΟΛΑΩ ΣΤΙΣ 3. ΤΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ. ΕΙΣΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟ ΓΛΩΣΙΚΟ ΘΕΜΑ?(ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ? ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ STAM!!. MOΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑΜΕ ΑΠΟ ΔΙΑΚΟΠΕΣ, ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΕΣΥ ΝΑ ΕΛΕΙΠΕΣ,ΓΙΑΥΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ... ΣΕ ΕΧΩ ΖΑΛΙΣΕΙ ΤΟ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ Η ΑΓΩΝΙΑ ΚΟΡΥΦΩΝΕΤΑΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ!!! ΑΝ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕ ΜΟΥ ΄Ή ΟΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΕΛΙΚΑ.. ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλή σχολική χρονιά σε όλα τα παιδάκια σας!!!!

τι έγινε αρχίσατε το πειραματικό??? Σήμερα σε μία συζήτηση με μία συνάδελφο άκουσα καλά λόγια και θα ήθελα να μου πείτε αν μπορείτε τι είναι ακριβώς αυτό το σχολείο και γιατί είναι κάτι άλλο ξεχωριστό από τα κοινά δημόσια???

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ

 

ΞΕΚΙΝΑΜΕ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΣΧΟΛΕΙΑ ΣΤΙΣ 11/9.ΕΜΕΙΣ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΠΑΜΕ ΕΚΕΙ,ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΕΙΧΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ( ΕΙΝΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΣ) ΕΨΑΞΑ, ΡΩΤΗΣΑ, ΑΚΟΥΣΑ ΚΑΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΤΟΝ ΜΑΙΟ.ΕΓΙΝΕ ΚΛΗΡΩΣΗ( ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΤΣΙ) ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΗΡΑΝΕ.ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥΣ ΝΑ ΔΕΙΣ. ΓΡΑΨΕ ΑΠΛΑ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΣΤΟ GOOGLE ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΑ ΒΓΑΛΕΙ. ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΡΩΤΗΣΕ ΜΕ:cool:

Link to comment
Share on other sites

Μυρτιά καλησπέρα,

Συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση μου αλλά λείπαμε αρκετό διάστημα από την πόλη και με το που ήρθαμε δεν βρήκα χρόνο να μπω στο forum... Όσον αφορά τις ερωτήσεις σου σε βρίσκω αρκετά αγχωμένη χωρίς να υπάρχει λόγος. Το τι ώρα περνάει από την Μαρτίου το απογευματινό δρομολόγιο του ολοήμερου δεν γνωρίζω διότι όπως σου είπα η μικρή πήγαινε στο κλασσικό. Φαντάζομαι όμως πως κανένα μισάωρο από την ώρα αναχώρησης θα το θέλει. Όσον αφορά τώρα το τι μάθανε είναι για μένα πονεμένη ιστορία. Εμείς είχαμε την ατυχία να χρεωθούμε μια όχι τόσο αξιόλογη νηπιαγωγό και δυστυχώς τα παιδιά δεν μάθανε πολλά πράγματα. Αυτό όμως ήταν θέμα τύχης. Δεν ίσχυε στα υπόλοιπα τμήματα του σχολείου.Νομίζω όμως πως αν περιμένεις να μάθει το παιδί σου να διαβάζει και να γράφει θα απογοητευτείς διότι επισήμως αυτό δεν είναι δουλειά που γίνεται στο νηπιαγωγείο. Το συγκεκριμένο σχολείο λειτουργεί όπως οποιοδήποτε άλλο νηπιαγωγείο απλώς παίρνει εντολές και "γραμμή" λειτουργίας από το Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο. Αυτό δεν σημαίνει όμως πως κάνουν ή μαθαίνουν διαφορετικά πράγματα σε σχέση με τα υπόλοιπα συνομήλικα τους! Απλώς - θεωρητικά πάντα μιλώντας - όλες οι νηπιαγωγοί έχουν λάβει πολύ καλή εκπάιδευση με 2 πτυχία, μεταπτυχιακά κ.λ.π. Και έχει και το avantage ότι τα πιτσιρίκια μεταφέρονται με σχολικό (πράγμα που για μένα ήταν σωτήριο).

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ευχομαι να πέρασες καλά και να ξεκουράστηκες γιατι έχεις αρκετή δουλεία αυτήν την χρονιά( αλλά όπως όλα τα παιδιά, και η κορουλα σου θα βρει τον ρυθμό της). Και εμείς μπήκαμε στην τελική ευθεία. Την Παρασκεύη ειναι ο αγιασμός και από Δευτέρα ξεκινάμε......Μου τηλ και για τα δρομολόγια.Πιστεύω να πάμε καλά.Πάντως μου κάνει εντύπωση αυτο που μου λές με την νηπιαγωγό που δεν έκανε καλή δουλειά, για τον λόγο και μόνο πως στα συγκεκριμένα σχολεία αυτοι που δουλεύουν έχουν, εννοείται, περισσότερα προσόντα...και θα έπρεπε να κάνουν συνεπώς και πιο καλή δουλεια. Τέλος πάντων.Και επίσης απο τότε που τα νήπια έγιναν υποχρεωτικά, πολλα νηπιαγωγεία , ιδιωτικά και δημόσια, έχουν μάθει στα παιδιά να διαβάζουν και να γράφουν. Όταν ο γιος μου πήγε α δημοτικού, αν και πηγαινε σε ιδιωτικο παιδικό,δεν μαθανε τιποτα οπότε δεν ήξερε να διαβάζει ή να γράφει( μόνο τα βασικά), Σε πληροφορώ πως τα περισσότερα παιδιά στό τμήμα του ήξεραν γραφή και ανάγνωση..Βέβαια μέχρι τα Χριστούγεννα τα είχε μάθει, αλλά με πολυ κόπο και υπομονή....

 

Λοιπον θα τα πουμε σύντομα. Να πάνε ολα καλα την Παρασκευή και καλή σχολική χρονια. Αν έχεις οποιοδήποτε πρόβλημα με τηνπροσαρμογή της μικρής πες μου για να σε βοηθήσω, λόγω μεγάλης εμπειρίας απο τον γιο μου.....(το σχολείο που θα παει που είναι? ήρθανε και τα υπόλοιπα παιδάκια?):-P

Link to comment
Share on other sites

Καλή σχολική χρονιά και σε σένα Σταμ όπως και σε όλες τις μητέρες και στα παιδάκια τους. Γράψε μου να μου πεις πως πήγατε την πρώτη μέρα.Θα τα πούμε σύντομα

Καληνύχτα!:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΤΑΜ,ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΠΩΣ ΤΑ ΠΗΓΑΤΕ? ΟΠΩΣ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ? ΕΜΕΙΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ. Η ΜΙΚΡΗΕΧΕΙ ΞΕΤΡΕΛΑΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΔΑΣΚΑΛΕΣ ΤΗΣ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς προς το παρόν πολύ καλά! Η μικρή είναι ενθουσιασμένη παρόλο που δεν είναι μαζί με την κολητή της. Η δασκάλα φαίνεται καλή και προς το παρόν μας ενημερώνει καθημερινά με σημειώματα για το τι θα πρέπει να ετοιμάσει το παιδί για την επομένη αλλά και για τα βιβλία ή τα τετράδια που θα έχει μαζί της κ.λ.π.Με τα δρομολόγια του σχολικού έχουμε ένα θεματάκι αλλά ακόμα το παλέυουμε. Ότι θα επιθυμούσα την Ρίτα ούτε που το φανταζόμουνα. Είδωμεν. Εσείς, ποιες δασκάλες έχετε, με τα δρομολόγια πως τα πάτε, με τους συμμαθητές? Πόσα παιδάκια είναι στην τάξη? Σε ποιο ολοήμερο είναι?

Στη ζωή, το θέμα δεν είναι να κρατάς καλά χαρτιά, αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο.

Robert Louis Stevenson

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΑΜ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ

 

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΣΧΟΛΙΚΗ ΣΑΣ ΖΩΗ? ΕΜΕΙΣ ΜΙΑ ΧΑΡΑ, ΣΗΚΩΝΕΤΑΙ ΕΥΔΙΑΘΕΤΗ, ΕΠΙΣΤΡΕΦΕΙ ΧΑΡΟΥΜΕΝΗ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ ΕΤΣΙ. ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ, ΤΟ ΚΤΙΡΙΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΙΠΛΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ?

 

Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ ΠΩΣ ΠΑΕΙ? ΜΕ ΤΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΟΚ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 χρόνια μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...