Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδικος σταθμος στον πειραια


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ ΕΦΟΣΟΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΒΕΒΑΙΑ

Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 31 ΜΗΝΩΝ ΤΗΝ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΤΟΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΠΑΙΔΙΚΟ. ΚΑΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΓΙΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΑΛΛΑΞΩ ΣΤΑΘΜΟ. ΠΗΓΕΝΕΙ ΣΤΟ PLUTO ΣΤΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ.

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΑΣ ΚΑΠΙΟ ΑΛΛΟ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΟΝΤΑ: ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΜΑ ΤΟΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΝΑΝΟ

ΟΠΙΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕΙ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσακι μου αν και μενω κοντα στην περιοχη θεωρω τους ιδιωτικους εκει τοσο απαραδεκτους που ουτε καν σκεφτηκα να παω ποτε τον μικρουλη μου σε καποιον. Κανε μια προσπαθεια μηπως στον παρουν στον Βρεφονηπιακο του δημου.. Οι κοπελες που δουλευουν ειναι ολες πολυ καλες.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

TO ΓΝΩΡΙΖΩ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕ ΒΑΡΔΙΕΣ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ.

ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΩ ΠΑΙΔΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΥΚΑΤΙΚΟΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΟΙΤΑΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

Κ ΕΓΩ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ ΜΕΝΩ ΑΛΛΑ ΣΤΑΘΜΟ ΤΟΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΦΑΛΗΡΟ ΣΤΗΝ **** .ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΡΩΤΗΣΑ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΣΤΕΓΚΑ ΑΛΛΑ ΕΠΑΙΡΝΕ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 3 ΧΡΟΝΩΝ Κ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ 2 ΧΡΟΝΩΝ.ΑΡΑ ΔΕΝ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΥΤΩ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΕΨΑΞΑ Κ ΑΛΛΟΥΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ.ΠΟΣΟ ΕΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΩΡΟ?ΛΕΦΤΑ ΟΙ ΣΤΑΘΜΟΙ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ?

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( 9/12/05 ), ΜΠΕΜΠΑ ( 20/3/08 )

Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

  • 3 χρόνια μετά...

Γεια σας μανούλες! Με ενδιαφέρει πολύ η γνώμη σας για τους παιδικούς σταθμούς στη Καλλίπολη. Αν έχετε προσωπική εμπειρία η ακουστά για κάποιους θα ήθελα να την μάθω. Εγώ δυο παιδάκια 15 μηνών και 3 ετών και θα ήθελα να τα πάω. Πρώτη φορά ασχολούμε με το θέμα και δεν έχω ιδέα!!! Κοντά μου είναι ο κόσμος των χρωμάτων και ο lollipop. Επίσης δε ξέρω τι γίνεται με τους δημόσιους. Μακάρι να μου απαντήσετε. Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! Με ενδιαφέρει πολύ η γνώμη σας για τους παιδικούς σταθμούς στη Καλλίπολη. Αν έχετε προσωπική εμπειρία η ακουστά για κάποιους θα ήθελα να την μάθω. Εγώ δυο παιδάκια 15 μηνών και 3 ετών και θα ήθελα να τα πάω. Πρώτη φορά ασχολούμε με το θέμα και δεν έχω ιδέα!!! Κοντά μου είναι ο κόσμος των χρωμάτων και ο lollipop. Επίσης δε ξέρω τι γίνεται με τους δημόσιους. Μακάρι να μου απαντήσετε. Ευχαριστώ!!!

 

Στον lollipop πήγαν και τα 2 παιδιά μου κι είμαι πολύ ευχαριστήμενη. Μικρός σταθμός, με λίγα παιδιά στην τάξη κάτι που για μένα είναι σημαντικό. Φαγητό σπιτικό, πολλές εκπαιδευτικές δραστηριότητες εκτός σχολείου, οι περισσότερες δασκάλες είναι χρόνια στο σχολείο.

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στον lollipop πήγαν και τα 2 παιδιά μου κι είμαι πολύ ευχαριστήμενη. Μικρός σταθμός, με λίγα παιδιά στην τάξη κάτι που για μένα είναι σημαντικό. Φαγητό σπιτικό, πολλές εκπαιδευτικές δραστηριότητες εκτός σχολείου, οι περισσότερες δασκάλες είναι χρόνια στο σχολείο.

 

Σ'ευχαριστω για την απάντηση! Να σε ρωτήσω, για πια χρονολογία μιλάμε; Μήπως ξέρεις αν είναι και με ΕΣΠΑ; Και από ποσό χρόνων τα παίρνουν; Κάτι τελευταίο, όταν λες δραστηριότητες εκτός σχολείου εννοείς χωρίς τους γονείς;;; sorry που σε κουράζω αλλά δεν έχω ιδέα...!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Sevmama!

 

Ο γιός μου πήγαινε μέχρι πέρισυ στον σταθμό και ήταν εκεί από 2 χρονών. ΕΣΠΑ από ότι ξέρω έχει, τουλάχιστον μέχρι και πέρισυ που τελειώσαμε είχε αρκετά παιδάκια με το πρόγραμμα.

Οι δραστηριότητες που εννοώ είναι εκπαιδευτικές εκδρομές που περιλαμβάνουν επισκέψεις σε διάφορους χώρους αλλά και παρακολούθηση θεατρικών παραστάσεων.

 

Αν θες κάτι άλλο ρώτησέ με.

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Sevmama!

 

Ο γιός μου πήγαινε μέχρι πέρισυ στον σταθμό και ήταν εκεί από 2 χρονών. ΕΣΠΑ από ότι ξέρω έχει, τουλάχιστον μέχρι και πέρισυ που τελειώσαμε είχε αρκετά παιδάκια με το πρόγραμμα.

Οι δραστηριότητες που εννοώ είναι εκπαιδευτικές εκδρομές που περιλαμβάνουν επισκέψεις σε διάφορους χώρους αλλά και παρακολούθηση θεατρικών παραστάσεων.

 

Αν θες κάτι άλλο ρώτησέ με.

 

Μη μου λες να σε ρωτήσω γιατί θα σε ζάλισω στις ερωτήσεις....χαχαχς!!!:lol:

Ο μικρός μου θα είναι 23 μηνών, θα τον πάρουν? επίσης ο μεγάλος θα είναι 3,5. Τα έχουν στο ίδιο τμήμα τα μικρά με τα μεγάλα; Ο μεγάλος αν δεν τα έχει καταφέρει έως τότε με τη πάνα θα τον αλλάζουν; Και ποσό έδινες το μήνα;;; Αυτά τα λίγα...χαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα τα πάρουν και τα δύο σε διαφορετικά τμήματα.

Πάνες αλλάζουν, δεν έχουν θέμα και μάλιστα θα σε ενημερώσουν ότι κάποια στιγμή θα ξεκινήσουν και προσπάθεια να την κόψουν στον μεγάλο. Χωρίς πίεση, απλά τους βάζουν τακτικά για τσίσα. Και όταν δουν ότι είναι έτοιμος θα σου πουν να δουλέψετε και στο σπίτι πάνω σε αυτό. Αυτό τουλάχιστον είχε γίνει και στα δύο μου παιδιά.

Τώρα για τα χρήματα, επειδή ένα ποσό το έδιναν από την δουλειά μου κι εγώ συμπλήρωνα στα δίδακτρα, πρέπει να είναι γύρω στα 260 τον μήνα. Για εσένα όμως που έχεις 2 παιδιά θεωρώ πως θα σου γίνει κάποια έκπτωση. Στο ξεκίνημα πληρώνεις επίσης και εγγραφή - υλικά το οποίο δεν θυμάμαι πόσο είναι.

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι! Ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάποια ιδέα για το παιδικό-βρεφονηπιακό δημοτικό σταθμό στο Άγιο Βασίλειο στη Καλλίπολη. Σκέφτομαι να κάνω αίτηση και εκεί αλλά δε βρίσκω πουθενά κάποια σχετική πληροφορία για το σταθμό. Αν είναι καλός,αν έχει καλές νηπιαγωγούς... Ξέρει καμία σας κατι σχετικό? Η έστω κάποιον άλλο δημοτικό σταθμό στη περιοχή??

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα ! Πήγαμε στο Λόλιποπ 3 χρόνια δηλ σε όλες τις τάξεις.

Καλός σταθμός με έμπειρες δασκάλες και μαθαίνουν αρκετά πράγματα τα παιδάκια .

Στα αρνητικά οι πολύ μικροί χώροι για τόσα παιδια ( αν και ειναι καθαροί )

Επίσης τους χώρους τους βλέπεις 1 φορά στην αρχή και ποτέ ξανά , αφου περιμένεις στις σκάλες ! Το φαγητό αν είναι σπιτικό όπως λενε , επίσης δεν το βλέπεις ποτέ.

Οι δασκάλες αλλάζουν δύσκολα αυτο που έχουν συνηθίσει , πχ είχαν πρόβλημα να τους δίνω ταπερακι με σπιτικό κολατσιό όταν είχαν τοστ με ζαμπόν που εμείς δεν του δίνουμε.

Επίσης δεν ειναι διαθέσιμες να σου πουν δυο λογια για το παιδι σου, παρά μονο 1 φορά το 3 μηνο.

Γενικώς είναι καλός σταθμός αλλα θέλουν λιγο πίεση σε κάποια θέματα.

Ό,τι θες ρώτα με.

Link to comment
Share on other sites

Στα αρνητικά οι πολύ μικροί χώροι για τόσα παιδια ( αν και ειναι καθαροί )

Επίσης τους χώρους τους βλέπεις 1 φορά στην αρχή και ποτέ ξανά , αφου περιμένεις στις σκάλες ! Το φαγητό αν είναι σπιτικό όπως λενε , επίσης δεν το βλέπεις ποτέ.

Οι δασκάλες αλλάζουν δύσκολα αυτο που έχουν συνηθίσει , πχ είχαν πρόβλημα να τους δίνω ταπερακι με σπιτικό κολατσιό όταν είχαν τοστ με ζαμπόν που εμείς δεν του δίνουμε.

Επίσης δεν ειναι διαθέσιμες να σου πουν δυο λογια για το παιδι σου, παρά μονο 1 φορά το 3 μηνο.

Γενικώς είναι καλός σταθμός αλλα θέλουν λιγο πίεση σε κάποια θέματα.

Ό,τι θες ρώτα με.

 

Κι εμείς πηγαίναμε μέχρι πέρισυ στο Lollipop και οι ενημερώσεις των γονέων γίνονταν μία φορά τον μήνα ή άντε το πολύ το 2μηνο. Τους χώρους τους βλέπεις σε κάθε συνάντηση με τις δασκάλες αφού σε υποδέχονται στις αίθουσες διδασκαλίας. Επίσης μία φορά τον μήνα γίνεται και συνάντηση με παιδοψυχολόγο, επίσης μέσα στους χώρους του σχολείου. Αυτό δεν σου δίνει την δυνατότητα να δεις τον περιβάλλοντα χώρο? Έχει αλλάξει κάτι από πέρισυ?

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς πηγαίναμε μέχρι πέρισυ στο Lollipop και οι ενημερώσεις των γονέων γίνονταν μία φορά τον μήνα ή άντε το πολύ το 2μηνο. Τους χώρους τους βλέπεις σε κάθε συνάντηση με τις δασκάλες αφού σε υποδέχονται στις αίθουσες διδασκαλίας.

 

Έχεις δίκιο Αγγελική . Τους βλέπεις και στις συναντήσεις των γονέων. Μία φορά το 3 μηνο νομίζω όμως . Απλά ρε παιδί μου θες να μαθαίνεις πώς ειναι μέσα στην τάξη , αν περνά καλά ... Και αυτό με την πόρτα που σου κλείνουν δεν το συνήθισα ποτέ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα Ναιάς!

Αυτό με την πόρτα το κάνουν για να μην διαταραχτεί η ηρεμία των παιδιών με την παρουσία των γονέων. Είναι κάτι που δεν μου κακοφαινόταν, αντιθέτως το θεωρούσα αναγκαίο για να μην ξεσηκώνονται τα ζουζούνια! Ο δικός μου ειδικά που πήγαινε κλαίγοντας το πρωί δεν θα σταματούσε ποτέ αν με έβλεπε και όταν ήταν μέσα στην τάξη κι εγώ μπορεί να ήμουν απέξω.

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...