Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

νεα παιδεια χαιδαρι


Recommended Posts

γεια σας. ψαχνω για παιδικο σταθμο στο χαιδαρι.Εχει καμια μανουλα στειλει το παιδακι της στο σταθμο ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ? 'η γνωριζετε καποιον καλο σταθμο στην περιοχη? βοηθειστε με γιατι εχω μπερδευτει παρα πολυ. εχω παει ηδη στο παιδικο πολυτεχνειο, στο ουρανιο τοξο-αιγαλεω, στο σπιτακι στο δασος κ στον παραμυθενιο πυργο-περιστερι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Απο τα καλύτερα σχολεία!!! Πάρα πολύ ακριβό, απλησίαστο για εμάς.Γιατί ψάχνεις ιδιωτικό;;; Εγώ την κόρη μου την έστειλα στου δήμου στην οδό Αφροδίτης. Είναι ο καλύτερος δημοτικός βρεφονημιακός σταθμός στα δυτικά προάστεια. Ψάξτο και μόνη σου αλλά εγώ έμεινα απόλυτα ευχαριστημένη, αφού να φανταστείς κάθε μεσημέρι που την πέρναμε έκλαιγε που έφευγε απο τις δασκάλες της. Σου το κρατάνε και μέχρι τις 4 αν το ζητήσεις απο την αρχή. Πολύ καλό φαγητό και άψογες δασκάλες. Ρώτα και άλλους να σου πούν για τους βρεφικούς του Χαϊδαρίου είναι οι καλύτεροι!!!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites

Μου είχαν πεί περίπου 500? μηνιαίως, αλλά δεν θυμάμαι και πολύ καλά, καλύτερα ρώτα τους. Να ξέρεις πάντως οτι ο δήμαρχος του Χαϊδαρίου έχει δώσει εντολή να παίρνουν όλα τα παιδάκια στους δημοτικούς βρεφικούς, είτε δουλεύει η μαμα είτε όχι. Εμένα φίλη μου τα έφερνε και τα δυο χωρίς να δουλεύει. Πήγαινε να πάρεις πληροφορίες είναι πολύ συζητήσιμη η υπεύθυνη και καλή γυναίκα. Μπορείς να βρείς τα τηλ και το όνομα (νομίζω οτι την λένε Τοκατλίδη, δεν είμαι σίγουρη)απο το site του δήμου αλλά καλύτερα να πάς απο κοντά να την πιάσεις η ίδια.Κάνε μια προσπάθεια, αξίζει!

[I][B][COLOR=Magenta]Οι αγάπες μου, η Ζωή μου όλη!!!![/COLOR][/B][/I]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια ευχαριστω που μπηκατε στο κοπο να μου απαντησετε. θα παω απο βδομαδα στη νεα παιδεια να ρωτησω. παντως αν ειναι γυρω στα 500 το μηνα, ειναι σχετικα καλα. στο σπιτακι στο δασος κ στο παιδικο πολυτεχνειο ειναι 5000 το χρονο κ δεν μου αρεσε κανενα. στον πυργο μου ειπαν 5500 αλλα ειναι λιγο μακρια ρε γμτ. παντως οι τιμες εκει γυρω παιζουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

bagiou εγω παω τη μικρή μου στη Ν.Παιδεία. Είμαι 100% ικανοποιημένη. Πρώτη φορά την έστειλα πέρυσι το Σεπτέμβριο σε παιδικό. 15 με 16 παιδάκια το τμήμα. Εμείς ήμασταν στο ΠΠ1 δηλαδή προπρονήπιο. Δίνω 4900 για τους 11 μήνες με τη μεταφορά μέσα. Εχω εκπτώση 10% λόγω του ότι η αδελφή της πάει στο Λύκειο. Η μικρούλα μου είναι 3 χρονών τώρα. καθημερινή επικοινωνία για τα πάντα και κάνουν όλα όσα τους έχω ζητήσει. Εβγαλαν και τη πάνα τελείως τώρα. Αν και εμένα η δικιά μας την είχε βγάλει εδω και 2 μήνες μόνη της. Εχουν ωραίο κήπο και τα βγαζουν καθημερινά αν κάνει καλό καιρό. Και έχουν και πισίνα εσωτερική αλλά εγω δεν την έστειλα γιατί δεν είχε βγάλει τη πάνα

 

Δε ξέρω αν θα τη ξαναστείλω όχι γιατί έχω πρόβλημα με το σχολείο αλλά για το οικονομικό. Σταματησα και απο τη δουλειά και ακόμα δε ξέρω τι θα γίνει. Αν όμως τη στείλω σε παιδικό παρόλο που είναι αρκετά τα χρήματα εκεί θα τη συνεχίσω. Πραγματικά η μικρή μου προσαρμοστηκε άψογα.

 

Στο μικρό πολυτεχνείο που πήγες τι δε σου άρεσε?

 

Οτι άλλο θελεις στη διάθεση σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!ειμαι νεο μελος στην παρεα σας και ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις κανενα καλο βρεφονηπειακο σταθμο στην Ακαδημια Πλατωνος?Απο ποια ηλικια τα παιρνουν?θηλαζω και εχω το φοβο οτι η προσαρμογη του γιου μου(10μηνων)θα ειναι τρομερα δυσκολη!!αν και σκεφτομαι να τον στηλω σε κανενα 5μηνο.ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είδα το σπιτάκι στο δάσος μαζί με μια φίλη μου που έψαχνε και σίγουρα έχει το πιο φυσικό περιβάλλον, πλην όμως το οικόπεδο με τα πεύκα το νοικιάζει και σε λίγο καιρό ο ιδιοκτήτης θα το πάρει για να φτιάξει... σπίτια...

Η νέα παιδεία ήταν ο πιο καθαρός και οργανωμένος σταθμός που είδαμε, δεν άρεσαν στη φίλη μου οι μαρμάρινες σκάλες που θα έπρεπε να ανεβαίνει και να κατεβαίνει η μικρή...

Είδαμε τη σχολή Αυγουλέα Λιναρδάτου στο Περιστέρι, καταπληκτικό σχολείο σαν οργάνωση και παιδεία γενικά (το ξέρω από συγγενείς)αλλά το κτιριακό του παιδικού είναι επιεικώς απαράδεκτο και ζητάνε 6350 με κτίριο που είναι απλά διαμερίσματα που έχουν μετατραπει σε αίθουσες και όταν ρώτησα που βγαίνουν τα παιδάκια όταν δεν έχει καλό καιρό, μου είπαν... πουθενά....Και όταν έχει καλό καιρό...στην ταράτσα...

Το παιδικό πολυτεχνείο μας απογοήτευσε και δεν έχουμε δει ακόμα τον παραμυθένιο πύργο... Κάποια που τον έχει δει, μήπως θα μπορούσε να μας δώσει καμια πληροφορία:?::?::?:

Πάντως από όσα έχω δει, στη νεα παιδεία θα την έστελνα αλλά η φίλη μου λέει ότι δεν έχει ακούσει καλά λόγια...

Link to comment
Share on other sites

bagiou εγω παω τη μικρή μου στη Ν.Παιδεία. Είμαι 100% ικανοποιημένη. Πρώτη φορά την έστειλα πέρυσι το Σεπτέμβριο σε παιδικό. 15 με 16 παιδάκια το τμήμα. Εμείς ήμασταν στο ΠΠ1 δηλαδή προπρονήπιο. Δίνω 4900 για τους 11 μήνες με τη μεταφορά μέσα. Εχω εκπτώση 10% λόγω του ότι η αδελφή της πάει στο Λύκειο. Η μικρούλα μου είναι 3 χρονών τώρα. καθημερινή επικοινωνία για τα πάντα και κάνουν όλα όσα τους έχω ζητήσει. Εβγαλαν και τη πάνα τελείως τώρα. Αν και εμένα η δικιά μας την είχε βγάλει εδω και 2 μήνες μόνη της. Εχουν ωραίο κήπο και τα βγαζουν καθημερινά αν κάνει καλό καιρό. Και έχουν και πισίνα εσωτερική αλλά εγω δεν την έστειλα γιατί δεν είχε βγάλει τη πάνα

 

Δε ξέρω αν θα τη ξαναστείλω όχι γιατί έχω πρόβλημα με το σχολείο αλλά για το οικονομικό. Σταματησα και απο τη δουλειά και ακόμα δε ξέρω τι θα γίνει. Αν όμως τη στείλω σε παιδικό παρόλο που είναι αρκετά τα χρήματα εκεί θα τη συνεχίσω. Πραγματικά η μικρή μου προσαρμοστηκε άψογα.

 

Στο μικρό πολυτεχνείο που πήγες τι δε σου άρεσε?

 

Οτι άλλο θελεις στη διάθεση σου.

 

Εφόσον έχεις κόρη στο λύκειο, θα γνωρίζεις πολύ καλά τη Νέα Παιδεία, ή μήπως δεν ήταν όλα τα χρόνια εκεί???

Μπορείς να μου δώσεις μερικές πληροφορίες σχετικά με το επίπεδο της παρεχόμενης παιδείας εκεί, όχι μόνο για τα μαθήματα αλλά και για τα πολιτιστικά και όλα αυτά???

Μου έδωσε την εντύπωση πολύ οργανωμένου σχολείου, σωστά το αντιλήφθηκα??? Κάτι φήμες περί νεόπλουτων και πολύ κακομαθημένων παιδιών αληθεύουν άραγε???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τη μεγάλη μου τη πήγα Ν.Παιδεία στη Β Γυμνασίου. Εγω είμαι παρα πολύ ευχαριστημένη απο όλα εκεί. Στην αρχή είχε μεγάλη δυσκολία και δεν ήταν σίγουροι αν θα μπορούσε να μείνει γιατί εννοείται ότι όλα τα παιδιά είχαν προχωρήσει περισσότερο και η κόρη μου δεν ήταν στο ίδιο επίπεδο. Κανονισανε και τις κανανε ιδιαιτερα μετά τα μαθηματα ώστε να "προλάβει" τα υπόλοιπα παιδιά. Μου αρέσει που οι καθηγητές συζητάνε μεταξύ τους και όταν κάποιο παιδί έχει πρόβλημα έχουν κοινή γραμμή όλοι μαζί για να το βοηθήσουν. Εννοείται ότι σε ενημερώνουν. Γενικά ξέρεις που βρίσκεσαι. Οχι το αλαλούμ του δημοσίου:evil:

Δεν μου έχει κάνει παράπονα για τα παιδιά η μικρή. Αν υπήρχε θέμα νεοπλουτισμού νομίζω ότι ακόμα και αν δεν μου χε πει τίποτα ευθέως θα το καταλαβαίνα. Ναι μεν υπάρχουν κάποια παιδιά αλλά όχι σε ακραίες καταστάσεις. Θα το καταλαβαινα απο τη γκρινια της κόρης μου.

Φέτος τους πήγαν εκδρομή στην Ελβετία στο Στερν. Γενικά κάνουν πολλές εκδηλώσεις και εκδρομές.

Μια φορά το μήνα ή το 2μηνο έχουν συνάντηση για να σε ενημερώνουν για τη προοδο του παιδείου. Μετά τις 4. Οχι σαν το δημόσιο που σου λένε ελάτε 10 με 12 και όποιον καθηγητή βρείτε ρώτηστε τον. Και παίρνεις άδεια απο τη δουλειά σου και 2 και 3 φορές για να βρεις το καθηγητη που θέλεις:evil:

Εγω είμαι πληρως ικανοποιημένη απο τη Ν.Παιδεία. Και απο την ύλη, οι φίλες της κόρης μου που είναι στο δημόσιο ούτε τα μισά απο όσα έχει κάνει αυτή δεν έχουν κάνει. Και ξέρω που βρίσκεται το παιδί μου και τι συμβαίνει. Υπάρχει ενημέρωση. Οχι σαν το Δημόσιο που είχε το παιδί 14 απουσίες ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ούτε για 1. Μικρά παιδιά έχουν υπ'ευθύνη τους:evil: Τέλος πάντων ας μη τα θυμάμαι και θυμώνω ξανά.

 

Η μικρή βέβαια θέλει να φύγει απο το ιδιωτικό και να πάει στο δημόσιο. Ξέρεις ποιό είναι το επιχειρημα της?

"Τώρα που έχω πάει στο ιδιωτικό και έχω μάθει τόσα, πηγαίνοντας στο δημόσιο θα είμαι άριστη μαθήτρια. Ενω εκεί δε πρόκειται ποτέ να γίνω άριστη μαθήτρια γιατί δε μπορώ να φτάσω τους "φυτούλες"):confused:

Μα είναι επιχειρημα αυτό?????Το πρόβλημα της είναι ότι τα παιδιά που είναι απο το δημοτικό εκεί είναι φυτούλες. Γιατί έχουν μάθει να έχουν πρόγραμμα και να διαβάζουν ενω η δικιά μου΄θέλει την ασυδοσία του δημόσιου.

 

Ελπίζω να σε βοηθησα. Οτι άλλο χρειαστείς πες μου:D

Link to comment
Share on other sites

Τη μεγάλη μου τη πήγα Ν.Παιδεία στη Β Γυμνασίου. Εγω είμαι παρα πολύ ευχαριστημένη απο όλα εκεί. Στην αρχή είχε μεγάλη δυσκολία και δεν ήταν σίγουροι αν θα μπορούσε να μείνει γιατί εννοείται ότι όλα τα παιδιά είχαν προχωρήσει περισσότερο και η κόρη μου δεν ήταν στο ίδιο επίπεδο. Κανονισανε και τις κανανε ιδιαιτερα μετά τα μαθηματα ώστε να "προλάβει" τα υπόλοιπα παιδιά. Μου αρέσει που οι καθηγητές συζητάνε μεταξύ τους και όταν κάποιο παιδί έχει πρόβλημα έχουν κοινή γραμμή όλοι μαζί για να το βοηθήσουν. Εννοείται ότι σε ενημερώνουν. Γενικά ξέρεις που βρίσκεσαι. Οχι το αλαλούμ του δημοσίου:evil:

Δεν μου έχει κάνει παράπονα για τα παιδιά η μικρή. Αν υπήρχε θέμα νεοπλουτισμού νομίζω ότι ακόμα και αν δεν μου χε πει τίποτα ευθέως θα το καταλαβαίνα. Ναι μεν υπάρχουν κάποια παιδιά αλλά όχι σε ακραίες καταστάσεις. Θα το καταλαβαινα απο τη γκρινια της κόρης μου.

Φέτος τους πήγαν εκδρομή στην Ελβετία στο Στερν. Γενικά κάνουν πολλές εκδηλώσεις και εκδρομές.

Μια φορά το μήνα ή το 2μηνο έχουν συνάντηση για να σε ενημερώνουν για τη προοδο του παιδείου. Μετά τις 4. Οχι σαν το δημόσιο που σου λένε ελάτε 10 με 12 και όποιον καθηγητή βρείτε ρώτηστε τον. Και παίρνεις άδεια απο τη δουλειά σου και 2 και 3 φορές για να βρεις το καθηγητη που θέλεις:evil:

Εγω είμαι πληρως ικανοποιημένη απο τη Ν.Παιδεία. Και απο την ύλη, οι φίλες της κόρης μου που είναι στο δημόσιο ούτε τα μισά απο όσα έχει κάνει αυτή δεν έχουν κάνει. Και ξέρω που βρίσκεται το παιδί μου και τι συμβαίνει. Υπάρχει ενημέρωση. Οχι σαν το Δημόσιο που είχε το παιδί 14 απουσίες ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΕΙΧΑΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ούτε για 1. Μικρά παιδιά έχουν υπ'ευθύνη τους:evil: Τέλος πάντων ας μη τα θυμάμαι και θυμώνω ξανά.

 

Η μικρή βέβαια θέλει να φύγει απο το ιδιωτικό και να πάει στο δημόσιο. Ξέρεις ποιό είναι το επιχειρημα της?

"Τώρα που έχω πάει στο ιδιωτικό και έχω μάθει τόσα, πηγαίνοντας στο δημόσιο θα είμαι άριστη μαθήτρια. Ενω εκεί δε πρόκειται ποτέ να γίνω άριστη μαθήτρια γιατί δε μπορώ να φτάσω τους "φυτούλες"):confused:

Μα είναι επιχειρημα αυτό?????Το πρόβλημα της είναι ότι τα παιδιά που είναι απο το δημοτικό εκεί είναι φυτούλες. Γιατί έχουν μάθει να έχουν πρόγραμμα και να διαβάζουν ενω η δικιά μου΄θέλει την ασυδοσία του δημόσιου.

 

Ελπίζω να σε βοηθησα. Οτι άλλο χρειαστείς πες μου:D

 

Σήμερα είδα το μήνυμα, ευχαριστώ πάρα πολύ για τον κόπο σου να μου τα γράψεις όλα αυτά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Το παιδικό πολυτεχνείο μας απογοήτευσε και δεν έχουμε δει ακόμα τον παραμυθένιο πύργο... ...

 

Γιατί σας απογοήτευσε? Έχω ακούσει καλά λόγια. Θέλω να το δω απο κοντά για τη μικρή μου κόρη, αλλά ανοίγει μάλον τέλος του Αυγούστου

Link to comment
Share on other sites

γεια σας. ψαχνω για παιδικο σταθμο στο χαιδαρι.Εχει καμια μανουλα στειλει το παιδακι της στο σταθμο ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ? 'η γνωριζετε καποιον καλο σταθμο στην περιοχη? βοηθειστε με γιατι εχω μπερδευτει παρα πολυ. εχω παει ηδη στο παιδικο πολυτεχνειο, στο ουρανιο τοξο-αιγαλεω, στο σπιτακι στο δασος κ στον παραμυθενιο πυργο-περιστερι.

Απο αυτα πια σου αρεσαν?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Καλησπέρα

Ξέρετε για το σταθμό Νεα Παιδεία . τι τιμές παίζουν ? εαν υπάρχει μανούλα που στέλνει το παιδί της στο παιδικό ε΄κεί ας με βοηθήσει .

ευχαριστώ πολυ .Περιμένω απαντήσεις σας ακόμα και με pm

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
γεια σας. ψαχνω για παιδικο σταθμο στο χαιδαρι.Εχει καμια μανουλα στειλει το παιδακι της στο σταθμο ΝΕΑ ΠΑΙΔΕΙΑ? 'η γνωριζετε καποιον καλο σταθμο στην περιοχη? βοηθειστε με γιατι εχω μπερδευτει παρα πολυ. εχω παει ηδη στο παιδικο πολυτεχνειο, στο ουρανιο τοξο-αιγαλεω, στο σπιτακι στο δασος κ στον παραμυθενιο πυργο-περιστερι.

Κι εγώ θέλω να προσθέσω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη από τη Νέα Παιδεία από τον Σεπτέμβρη που πάει ο γιός μου παιδικό σταθμό. Η αλήθεια είναι ότι το είχα ψάξει πάααρα πολύ. Γύρω στα 15 σχολεία πήγα!!!! Από Περιστέρι, Πετρούπολη, Κολωνό, Χαιδάρι.... Το μόνο σχολείο που με κάλυπτε απόλυτα και στις συνθήκες και στο προσωπικό αλλά και στις τιμές ήταν η Νέα Παιδεία. Όλα τα παραπάνω ισχύουν και θέλω να συμπληρώσω ότι βλέπω το γιο μου μέρα με τη μέρα πιο ήρεμο (γενικά είναι πολύ ζωηρός) και η σκέψη του όλο και πιο συγκροτημένη! Βασικό; Χαίρεται να πηγαίνει σχολείο!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θέλω να προσθέσω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη από τη Νέα Παιδεία από τον Σεπτέμβρη που πάει ο γιός μου παιδικό σταθμό. Η αλήθεια είναι ότι το είχα ψάξει πάααρα πολύ. Γύρω στα 15 σχολεία πήγα!!!! Από Περιστέρι, Πετρούπολη, Κολωνό, Χαιδάρι.... Το μόνο σχολείο που με κάλυπτε απόλυτα και στις συνθήκες και στο προσωπικό αλλά και στις τιμές ήταν η Νέα Παιδεία. Όλα τα παραπάνω ισχύουν και θέλω να συμπληρώσω ότι βλέπω το γιο μου μέρα με τη μέρα πιο ήρεμο (γενικά είναι πολύ ζωηρός) και η σκέψη του όλο και πιο συγκροτημένη! Βασικό; Χαίρεται να πηγαίνει σχολείο!!!

 

Βρε κοριτσια , λίγο ακριβος δεν ειναι? 5500 χιλιάδες? εχουμε και κριση....αλλοι δουλεύουν για τοσα!!!! Πάντως θεωρω οτι πρέπει να βάλουν λίγο φρενο στις τιμές!!!!Εγω πραγματικά θα τονξ πηγαινα εάν δεν θεωρουσα κοροιδια τοσα χρηματα για 2.5 εως 4.5 ετων , που και να θέλουν , ιδιοφυια δεν τον κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Καλησπέρα!

Δεν είχε τύχει να περάσω από κοντά να δω τη Νεα Παιδεία αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα από γνωστούς μου που πήγαιναν τα μικρά τους εκεί.

Δυστυχώς η δική μου είναι μόλις 18 (20 το Σεπτέμβρη που ξεκινούν) αλλά στη Ν. Παιδεία δεν παίρνουν κάτω από 2,5 ετών και έτσι δεν το βλέπω να πηγαίνουμε εκεί.

Τα λεφτά είναι αρκετά δε λέω αλλά αν τα αξίζουν γιατί όχι...

Σκεφτόμασταν επίσης το Παιδικό Πολυτεχνείο αλλά διάβασα ότι υπήρχαν κάποια παράπονα?

Τι συγκεκριμένα δεν άρεσε ή ήταν απογοητευτικό? Έχουμε ακούσει και για εκεί καλά λόγια και θα ήθελα να έχω μια σφαιρική άποψη πριν πάμε για να μιλήσουμε με τους υπεύθυνους...

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 9 months later...

Gia sas,

exo ena gio 2,5 eton kai thelo apo septemvri na xekinisi se kapion pediko stathmo.Menoume aigaleo opote kitazoume perioxes aigaleo-xaidari.

Exoume di to paidiko politexnio, tin proti prova, ton alantin tis nerompogies kai notes to spitaki sto dasos, to alafavitari....kai exoume mperdeuti...

Exei kapios stili to paidi tou se kapion apo autous?Oloi kaloi fenonte alla kai diaforetikoi!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...