Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδοαλλεργιολογος στη θεσ/νικη


Recommended Posts

Καλησπερα

μηπως γνωριζετε καποιο καλο αλλεργιολογο για παιδακια στη θεσ/νικη? θα ρωτησω βεβαια και το γιατρο μου αλλα ηθελα να παρω και μια 2η γνωμη

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Διαφημίσεις


  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα για άλλη μια φορά τη βοήθεια σας. Το μωράκι μου είναι 8 μηνών και από νεογένητο πίνει υποαλλεργικό γάλα. Πέρα από αυτό κάνει αλλεργία και σε διάφορες στερεές τροφές. Μίλησα με τον παιδίατρό μας και μου σύστησε κάποια κ. Βαλερή στο Ιπποκράτειο. Επειδή όμως η συγκεκριμένη γιατρός κάνει τα ραντεβού της μια φορά το μήνα θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε μηπώς έχει δικό της γιατρείο και τα τηλέφωνά της. Η βοήθειά σας μου είναι πολύτιμη.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Κορίτσια καλησπέρα. Θα ήθελα για άλλη μια φορά τη βοήθεια σας. Το μωράκι μου είναι 8 μηνών και από νεογένητο πίνει υποαλλεργικό γάλα. Πέρα από αυτό κάνει αλλεργία και σε διάφορες στερεές τροφές. Μίλησα με τον παιδίατρό μας και μου σύστησε κάποια κ. Βαλερή στο Ιπποκράτειο. Επειδή όμως η συγκεκριμένη γιατρός κάνει τα ραντεβού της μια φορά το μήνα θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε μηπώς έχει δικό της γιατρείο και τα τηλέφωνά της. Η βοήθειά σας μου είναι πολύτιμη.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

 

Κι εγώ άκουσα γι' αυτήν στο Ιπποκράτειο, αν κατάφερες να κλείσεις ραντεβού μαζί της θα ήθελα κι εγώ τα τηλέφωνά της αν σου είναι εύκολο ή σε όποια άλλη κοπέλα την γνωρίζει. Ψάχνω κι εγώ να βρω έναν παιδοαλλεργιολόγο στη Θεσσαλονίκη. Θα παρακαλούσα λοιπόν αν γνωρίζετε να μου συστήσετε κάποιον ακόμη. Ευχαριστώ πολύ κι εγώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

καλημερα! και γω ψαχνω παιδοαλλεργιολόγο στη Θεσσαλονικη για το 5 μηνων αγορακι μου. Βεβαια θα ρωτησω στο επομενο ραντεβου την παιδογαστρεντερολογο καο τον παιδονεφρολογο που τον παρακολουθουν αλλα ηθελα να το εχω ψαξει μεχρι τοτε. Εαν καποιος γνωριζει ας με πει

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα μανούλες.Ξέρετε κάποιον παιδοαλλεργιολόγο Θεσ/κη να μου πείτε?Ευχαριστώ!

6H9Vp2.pngT5mwp2.png

-When you love someone all saved up wishes start coming true-

 

-Όταν γίνεται μανούλα η καρδιά σου χτυπάει για πάντα έξω από το σώμα σου..-

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!

Να μαι κι εγω στην ομορφη παρεα πλεον ως μελος!!!

Θα θελα την βοηθεια σας...

Ψαχνω για παιδοαλλεργιολογο στη θεσσαλονικη, αν εχετε κανενα τηλ και κυριως να ειναι καλος, γιατι εχω λιγο χαθει...

Το μωρο μου, 2,5 μηνων εχει αλλεργικη πρωκτοκολιτιδα και ο παιδογαστρεντερολογος δε με βοηθησε ιδιαιτερα...

Σας ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!

Να μαι κι εγω στην ομορφη παρεα πλεον ως μελος!!!

Θα θελα την βοηθεια σας...

Ψαχνω για παιδοαλλεργιολογο στη θεσσαλονικη, αν εχετε κανενα τηλ και κυριως να ειναι καλος, γιατι εχω λιγο χαθει...

Το μωρο μου, 2,5 μηνων εχει αλλεργικη πρωκτοκολιτιδα και ο παιδογαστρεντερολογος δε με βοηθησε ιδιαιτερα...

Σας ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σάββας Σαββατιανός.Με βοήθησε αφάνταστα με τον μικρό μου στις τροφικές αλλεργίες.Είχα πάει και σε πρωτοκλασάτο όνομα της πόλης αλλά την πάτησα άσχημα!

Link to comment
Share on other sites

Σάββας Σαββατιανός.Με βοήθησε αφάνταστα με τον μικρό μου στις τροφικές αλλεργίες.Είχα πάει και σε πρωτοκλασάτο όνομα της πόλης αλλά την πάτησα άσχημα!

Ειναι παιδιατρος με εξιδικευση στην αλλεργιολογια? Θα δω αν ειναι για ραντεβου μαζι του μεσα στη βδομαδα. Ο μικρουλης σου ειχε κι αυτος αλλεργικη πρωκτοκολιτιδα? Ειχε πολυ αιμα στα κακακιαη μονο ινες?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι παιδίατρος είναι αλλεργιολόγος ειδικευμένος στα παιδιά.Ο μικρός μου δεν έχει πρωκτοκολίτιδα αλλά αναφυλακτικού τύπου αλλεργίες σε τρόφιμα.

Αν θέλεις κατι στείλε μου πμ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σάββας Σαββατιανός.Με βοήθησε αφάνταστα με τον μικρό μου στις τροφικές αλλεργίες.Είχα πάει και σε πρωτοκλασάτο όνομα της πόλης αλλά την πάτησα άσχημα!

 

physcomum σ' ευχαριστώ δεν ξέρεις πόσο! Πήγα σε αυτόν τον Σαββατιανό και πραγματικά μας άνοιξε τα μάτια. Επιτέλους ένας επιστήμονας. Για 3,5 χρόνια τραβιόμασταν σε όλες τις παλιές και μας έλεγαν το ίδιο στόρι: φέρτε μας τις επόμενες εξετάσεις, ααα η κορούλα σας έχει θετικές εξετάσεις και πρέπει να αποφεύγει (σχεδόν) τα πάντα. Είναι η πρώτη φορά που κάποιος μας εξηγεί τι ακριβώς συμβαίνει ,και σε όσα είπε έπεσε μέσα. βάλαμε όλα τα γαλακτοκομικά, το ψωμί και τα φρούτα στη διατροφή μέσα σε 2 μήνες, ενώ και από τις 2 προηγούμενες γιατρούς είχαμε οδηγία να τα αποφεύγουμε γιατί θα έβγαζε αλλεργία. Και στην αλλερηία στο αυγό που έχουμε ακόμα, μας έδωσε οδηγία πώς να τρώμε κέικ με ψημένο αυγό, για να φύγει πιο γρήγορα! Τέλος πάντων, δε θέλω να φανεί και διαφήμιση, αλλά εμάς πραγματικά μας άλλαξε τη ζωή. Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Να εισαι καλά κοριτσι μου.κι εμεις ακόμα παλεύουμε αλλά είμαστε σε πολύ καλό δρόμο.

Εγώ απλά δεν μπορώ να κρύψω την ευγνωμοσύνη μου για τον Σάββα και τον φίλο του, αλλεργιολόγο επίσης απο Αθήνα, που μας γνώρισε γιατί βοηθησε και συνεχίζει να βοηθάει τον γιο μου στον δύσκολο δρόμο των αλλεργιών.

Χαίρομαι πολύ που πάτε καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

καλημερα ,

είμαι παθούσα τα τελευταία 2,5 χρόνια και βαρεθηκα πλεον απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο (αλλού είναι ο παιδογαστρενερολογος και αλλου ο παιδοαλλεργιολογος ) και ακρη δε βγαζω. Το παιδι ειναι αλλεργικο σε γαλα, αυγο, καρυδια και 2 αντιβιωσεις, αλλα απο τον ιουνιο τα ραστ του για το γαλα ειναι αρνητικα και προκληση δεν καναμε, στην αρχη λογω αδειας του γιατρου, ολο το καλοκαιρι και στη συνεχεια λογω συνεχων ιωσεων...

 

ειδα προχτες μια κοπελα ομοιoπαθη, που το παιδάκι ήταν στην αρχή σε πολύ χειρότερη κατασταση και μου ειπε οτι εβγαλε ακρη μόνο με παιδοαλλεργιολογο ιδιωτη... Και οντως το παιδακι προχωραει πολυ καλα,ευτυχως... Αντιθετως εγω παω στα κουτουρου και το ιδιο και το παιδι.....

 

λεω λοιπον να βρω και γω ενα καλο ιδιωτη γιατρο και να παμε παλι απο την αρχη..

 

PSYCHOMUM σου εχω στειλει pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
καλημερα ,

είμαι παθούσα τα τελευταία 2,5 χρόνια και βαρεθηκα πλεον απο νοσοκομειο σε νοσοκομειο (αλλού είναι ο παιδογαστρενερολογος και αλλου ο παιδοαλλεργιολογος ) και ακρη δε βγαζω. Το παιδι ειναι αλλεργικο σε γαλα, αυγο, καρυδια και 2 αντιβιωσεις, αλλα απο τον ιουνιο τα ραστ του για το γαλα ειναι αρνητικα και προκληση δεν καναμε, στην αρχη λογω αδειας του γιατρου, ολο το καλοκαιρι και στη συνεχεια λογω συνεχων ιωσεων...

 

ειδα προχτες μια κοπελα ομοιoπαθη, που το παιδάκι ήταν στην αρχή σε πολύ χειρότερη κατασταση και μου ειπε οτι εβγαλε ακρη μόνο με παιδοαλλεργιολογο ιδιωτη... Και οντως το παιδακι προχωραει πολυ καλα,ευτυχως... Αντιθετως εγω παω στα κουτουρου και το ιδιο και το παιδι.....

 

λεω λοιπον να βρω και γω ενα καλο ιδιωτη γιατρο και να παμε παλι απο την αρχη..

 

PSYCHOMUM σου εχω στειλει pm.

 

efi75, πες μου τα νέα σας.πήγατε τελικά στον γιατρό, πως πατε?:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κι από μένα και καλώς σας βρήκα!

Εγώ δεν έχω γίνει ακόμη μανούλα αλλά έχω έναν υπέροχο ανιψιό-βαφτησιμιό 2,5 χρόνων ο οποίος έχει αλλεργία σε πολλές τροφές! το θέμα είναι ότι η οικογένειά του δεν έχει κατασταλάξει ακόμη σε έναν συγκεκριμένο γιατρό!Εννοώ παιδίατρο αλλά και παιδογαστρεντολόγο!!!Συγκεκριμένα έχει ή μάλλον είχε βρει μία γαστρεντολόγο,πολύ καλή,την είχε βοηθήσει πολύ στην αρχή (η αλλεργία εκδηλώθηκε πριν ένα χρόνο σχεδόν και στην γιατρό πήγαν αρχές καλοκαιριού) αλλά φαίνεται πως δεν είναι τόσο συνεπής ως γιατρός!Η μαμά του παιδιού την ψάχνει εδώ κι ένα μήνα στα τηλέφωνα και δεν μπορεί να τη βρει,και αυτή η κατάσταση είναι συχνή!!!Οπότε η μητέρα έχει πλέον ξενερώσει πολύ και συγχιστεί συνάμα με όλη αυτή την κατάσταση και τώρα είναι σε φάση ψαξίματος για παιδίατρο(όπου κι εκεί είχε θέμα) και για παιδοαλλεργιολόγο!Διάβασα για τον Σάββα Σαββατιανό και μου κίνησε το ενδιαφέρον.Έχετε και κάποιον άλλον να μου προτείνετε και παιδίατρο επίσης???

Σας ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 3 χρόνια μετά...

Γειά σας κορίτσια!Μια ερώτηση θέλω να σας κάνω επειδή και ο μικρός μου έχει πάρα πολλές αλλεργίες.Εχω ακούσει πολύ καλά λόγια για τον Σεβάστιανο και θα ήθελα να πάμε.Είμαστε από Αλεξανδρουπολη και θα ήθελα να μου πείτε λίγο τιμή για την επίσκεψη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...