Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

β-επιπέδου


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kλειώ μου καλησπέρα.Έχω κι εγώ να κάνω την β' επιπέδου τον Οκτώβρη.

Μου συστήθηκε μια πολύ καλή γιατρός στο Αττικό,η κυρία Αθηνά Σούκα.Έκανα τα πάντα για να κλείσω ραντεβού,αλλά δυστυχώς δεν είχε κάτι που να με βολεύει την βδομάδα που πρέπει να πραγματοποιήσω την εξέταση.Έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια,αν τα καταφέρεις πιστεύω θα μείνεις ικανοποιημένη.Εγώ,πάντως,έκλεισα να την κάνω στο Μητέρα,το κόστος είναι 105 ευρώ,και επίσης μου είπαν ότι είναι πολύ καλή η ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Kλειώ μου καλησπέρα.Έχω κι εγώ να κάνω την β' επιπέδου τον Οκτώβρη.

Μου συστήθηκε μια πολύ καλή γιατρός στο Αττικό,η κυρία Αθηνά Σούκα.Έκανα τα πάντα για να κλείσω ραντεβού,αλλά δυστυχώς δεν είχε κάτι που να με βολεύει την βδομάδα που πρέπει να πραγματοποιήσω την εξέταση.Έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια,αν τα καταφέρεις πιστεύω θα μείνεις ικανοποιημένη.Εγώ,πάντως,έκλεισα να την κάνω στο Μητέρα,το κόστος είναι 105 ευρώ,και επίσης μου είπαν ότι είναι πολύ καλή η ομάδα.

 

οντως η κυρια Σουκα ειναι μια απο της καλυτερες αυτη την στιγμη στην Αθηνα.εγω ολα τα υπερηχογραφιματα ,αυχενικη κ β'επιπεδου τα εχω κανει σε εκεινη στο Αττικο κ εμεινα πολυ ευχαριστημενη.σου εξηγει αναλητικα τι ειναι αυτο που βλεπεις κ στην β'επιπεδου μασ εβγαλε κ φωτο τρισδιαστατη {κατι που νομιζω δεν προβλεπεται}Το κοστος στο Αττικο 50ευρω.αν βρεισ ραντεβου αξιζει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την αυχενικη στο ιατρειο της Σουκα κι επειδη επρεπε να κανω και μια επαναληπτικη μετα απο τρεις βδομαδες μου εκλεισε στο Αττικο ραντεβου και μου την εκανε η ιδια κι επι τοπου μου κλεισανε και για β επιπεδου στο Αττικο για Οκτωβρη. Απλα οταν κλεινεις στο Αττικο δεν εισαι σιγουρος ποιος θα κανει τον υπερηχο. Καποιες μερες ειναι η κ. Σουκα καποιες ο κ. Σαλαμπασης, λενε οτι ειναι εξισου καλος (δεν ξερω ποιος απο τους δυο θα μου κανει τον Β επιπεδου). Η Σουκα παντως κανει και στο Λητω.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω εκανα την αυχενικη στο ιατρειο της Σουκα κι επειδη επρεπε να κανω και μια επαναληπτικη μετα απο τρεις βδομαδες μου εκλεισε στο Αττικο ραντεβου και μου την εκανε η ιδια κι επι τοπου μου κλεισανε και για β επιπεδου στο Αττικο για Οκτωβρη. Απλα οταν κλεινεις στο Αττικο δεν εισαι σιγουρος ποιος θα κανει τον υπερηχο. Καποιες μερες ειναι η κ. Σουκα καποιες ο κ. Σαλαμπασης, λενε οτι ειναι εξισου καλος (δεν ξερω ποιος απο τους δυο θα μου κανει τον Β επιπεδου). Η Σουκα παντως κανει και στο Λητω.

 

αν στο εκλεισε η σουκα το ραντεβου μαζι της θα εισαι παλι.εμενα το πρωτο πρωτο ραντεβου το εκλεισε ο γυναικολογος μου στη σουκα κ μετα τα αλλα μου τα εκλεινε εκεινη κ ηταν παντα η ιδια.μονο αν κλεισεις απο το τηλ ραντεβου δεν ξερεις με ποιον θα εισαι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η Σουκα μου το εκλεισε, αλλα επειδη ψιλογνωριστηκα με τη γραμματεα-μαια τους την πηρα την επομενη για να το σιγουρεψω και μου ειπε οτι τιποτα δεν ειναι σιγουρο, γιατι δεν ειχαν βγαλει ακομα το φετινο προγραμμα (καποιες μερες ειναι ο ενας γιατρος και τις αλλες ο αλλος). Παντως και στη μπεμπα μου που εκανα εκει τα doppler (επαναληψη ανα τρεις βδομαδες) δεν πετυχαινα παντα τον ιδιο γιατρο....

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

μην με παρετε με τις πετρες αλλα επειδη κι εγω ειμαι στο πρωτο μου και δεν ξερω..αυτες τις εξετασεις δεν μπορειτε να τις κανετε στον γιατρο σας?γιατι ψαχνετε που θα τις κανετε?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχουν όλοι οι γιατροι εξειδικευμενα μηχανηματα και καλό ειναι να εχουν και μεγάλη εμπειρια σε αυτες τους υπερηχους, που δεν βλεπουν μονο την αναπτυξη αλλα ουσιαστικα αν ειναι γερο το μωρακι (αυχενικη, β επιπεδου, ντοπλερ). Οι ιδιοι οι δικοι μας γυναικολογοι μας στελνουν στους πιο εξειδικευμενους συναδελφους τους,

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

α...εμεις τα κανουμε ολα εκει και στις κρισιμες εξετασεις(αυχενικη κτλ)ερχεται πιο εξειδικευμενος γιατρος που συνεργαζεται με τον δικο μου..ειναι το πρωτο και δεν ηξερα..νομιζα οτι ετσι κανουν ολοι οι γυναικολογοι..μαλιστα...γιαυτο τον καλοπληρωνω λοιπον:wink:

Link to comment
Share on other sites

α...εμεις τα κανουμε ολα εκει και στις κρισιμες εξετασεις(αυχενικη κτλ)ερχεται πιο εξειδικευμενος γιατρος που συνεργαζεται με τον δικο μου..ειναι το πρωτο και δεν ηξερα..νομιζα οτι ετσι κανουν ολοι οι γυναικολογοι..μαλιστα...γιαυτο τον καλοπληρωνω λοιπον:wink:

 

καποιοι γυναικολογοι τα κανουν ολα αλλα επειδη αυτες οι εξετασεις δεν ειναι απλοι υπερυχοι κ περνεις βασικες πληροφοριες για την υγεια του παιδιου σου καλο ειναι να τις κανεις σε καποιον που ειναι ειδικευμενος μονο σε αυτο.δυστυχως πλεον οι γυναικολογοι για να τα παιρνουν απο παντου εχουν γινει παντογνωστες!γνωμη μου ειναι την β'επιπεδου κ το doppler να το κανεις σε καποιο εργαστηριο η μαιευτηριο ετσι κ αλλιως το ιδιο θα σου στοιχησει κ θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο κ τα αποτελεσματα τα πας στο γιατρο σου μετα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στην αυχενικη ηρθε ο ελευθεριαδης στο ιατρειο..στην β επιπεδου μαλλον παλι ο ιδιος θα ερθει απο οτι καταλαβα..οποτε δεν ανησυχω..εχω ακουσει τα καλυτερα..

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΙΝΟΠΕΤΡΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

Δ/νση: ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ 8

TK: 154 51

Τηλέφωνο: 2106772922

 

αυτόν μου είχαν συστήσει και από το μητέρα και από το παίδων μιας και το μωρό μας είχε πρόβλημα που φάνηκε στον β' επίπέδου και θέλαμε να τον επαναλάβουμε. λοιπόν 3 γιατροί μας έστειλαν σε αυτόν...

bpGZp3.png

ooAsp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΙΝΟΠΕΤΡΟΣ ΠΕΤΡΟΣ

Δ/νση: ΑΓ.ΣΟΦΙΑΣ 8

TK: 154 51

Τηλέφωνο: 2106772922

 

αυτόν μου είχαν συστήσει και από το μητέρα και από το παίδων μιας και το μωρό μας είχε πρόβλημα που φάνηκε στον β' επίπέδου και θέλαμε να τον επαναλάβουμε. λοιπόν 3 γιατροί μας έστειλαν σε αυτόν...

 

Καλησπέρα,

και εμένα μου σύστησαν τον κο ΚΑΜΙΝΟΠΕΤΡΟ αλλά όταν πήρα να κλείσω ραντεβού μου είπαν οτι ο γιατρός είναι άρρωστος και δεν εξετάζει (κάτι είχα ψιλοακούσει)... Είναι κάποιος κος Λιβανός στη θέση του....

cDB7p3.png

Μωρούλι σε περιμένουμε με λαχτάρα!!

Η μαμά σου & ο μπαμπάς σου!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, ΟΠΟΙΕΣ ΤΙΣ ΒΟΛΕΥΕΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΣΤΟ ΠΑΣΑΛΙΜΑΝΙ. ΛΕΓΕΤΑΙ ΠΡΟΓΕΝΕΣΙΣ, ΤΗΛ. 2104171979. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΤΣΟΥΧΤΕΡΟ ΣΤΙΣ ΤΙΜΕΣ, ΑΛΛΑ ΑΞΙΖΕΙ. ΕΚΑΝΑ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ ΔΙΑΦΑΝΕΙΑ, ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΕ ΕΙΧΕ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΙΑ ΩΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΝΥΧΙ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...
Kλειώ μου καλησπέρα.Έχω κι εγώ να κάνω την β' επιπέδου τον Οκτώβρη.

Μου συστήθηκε μια πολύ καλή γιατρός στο Αττικό,η κυρία Αθηνά Σούκα.Έκανα τα πάντα για να κλείσω ραντεβού,αλλά δυστυχώς δεν είχε κάτι που να με βολεύει την βδομάδα που πρέπει να πραγματοποιήσω την εξέταση.Έχω ακούσει τα καλύτερα σχόλια,αν τα καταφέρεις πιστεύω θα μείνεις ικανοποιημένη.Εγώ,πάντως,έκλεισα να την κάνω στο Μητέρα,το κόστος είναι 105 ευρώ,και επίσης μου είπαν ότι είναι πολύ καλή η ομάδα.

 

 

Καλησπέρα & Χρόνια Πολλά για την μέρα ,

Εκλεισα και εγώ ραντεβού για την Β' Επιπέδου στο Μητέρα σε μερικές εβδομάδες μιας & στο Αλεξάνδρας που ήθελα μου έδωσαν ελεύθερη ημερομηνία τον Δεκέμβριο !!!:shock:

Ευχομαι να πήγαν όλα καλά με τα αποτελέσματα της εξέτασης , σου έδωσαν τελικά DVD ???

Αν ναι στο χρέωσαν παραπάνω ???

Εγω σκέφτομαι πάντως αν τελικα εξακολουθουν να δίνουν να τους πάω εγω ενα αδειο δισκάκι.

Καλή συνέχεια :)

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαιος για μενα ειναι ο Παπαπαναγιωτου που ειναι στο Εμβρυο 210 7258080(εχω πολλους λογους να το υποστηριζω), η Σουκα ειναι αριστη και εξεταζει και στο Λητω οχι μονο στο Αττικο, ο Καμινοπετρος ειναι πολυ καλος, αλλα απ' οτι ξερω υπεστη εγκεφαλικο πριν απο λιγους μηνες και δεν ξερω αν δουλευει ακομη.

 

Το β επιπεδου δεν πρεπει να γινεται στο ιατρειο του γυναικολογου, αλλα μονο σε εξειδικευμενο γι αυτην την εξεταση γιατρο που να εχει σχετικη αδεια και ειδικο μηχανημα.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Κλειώ,εγώ ότι υπέρηχο έχω κάνει μέχρι στιγμής ,μαζί κ με την αυχενική διαφάνεια ,τα έκανα ακριβως πανω από το ιατρείο του γυναικολόγου μου ,εκει βρίσκεται το "Ιατρική Μητέρας Εμβρύου",με έστειλε απευθείας εκεί ο γιατρός μου κ είμαι παρα πολυ ευχαριστιμενη.για ραντεβου δε πιστευω ναχεις προβλήμα θα βρεις(τηλ:210 7485300),η β επιπ. κοστιζει 120,σε σχεση με άλλες τιμες που διαβασα ειναι ακριβη αλλα εμπιστευομαι απόλυτα το γιατρο μου οποτε παω με κλειστ τα ματια κ κει.ελπιζω να βοήθησα.με το καλο το μωρακι σου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & Χρόνια Πολλά για την μέρα ,

Εκλεισα και εγώ ραντεβού για την Β' Επιπέδου στο Μητέρα σε μερικές εβδομάδες μιας & στο Αλεξάνδρας που ήθελα μου έδωσαν ελεύθερη ημερομηνία τον Δεκέμβριο !!!:shock:

Ευχομαι να πήγαν όλα καλά με τα αποτελέσματα της εξέτασης , σου έδωσαν τελικά DVD ???

Αν ναι στο χρέωσαν παραπάνω ???

Εγω σκέφτομαι πάντως αν τελικα εξακολουθουν να δίνουν να τους πάω εγω ενα αδειο δισκάκι.

Καλή συνέχεια :)

 

Καλησπέρα,και σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές,γλυκιά μου!

Έκανα την β' επιπέδου τελικά στο μητέρα,όπως είχα κανονίσει.Όλοι ήταν ευγενέστατοι,δεν έχω κανένα παράπονο,και ο γιατρός που μου έκανε το υπερηχογράφημα ασχολήθηκε μία ώρα και 45 λεπτά μαζί μου...Μόνο που η μικρή μου είναι λίγο δύστροπη όπως συνεχίζουν όλοι οι γιατροί να μου λένε,και δεν κάθεται στον υπέρηχο..Οπότε από την μία πλευρά μου πιέζουν την κοιλιά,κι απ'την άλλη πλευρά της κοιλιάς πιέζουν με το όργανο του υπερήχου,για να κολλήσουν στην γωνία την μικρή...Πολύ εκνευριστικό!Αφήστε που με στέλνουν για γλυκό για να γυρίσει η κυρία,γιατί κάθεται όπως να ναι και δεν μπορεί να την δει κανένας γιατρός!Συχνά πυκνά κουλουριάζεται κιόλας!

Δόξα τω Θεώ η μπέμπα μου είναι μια χαρά όμως,το β' επιπέδου βγήκε άριστο και έχω ένα χαμόγελο πελώριο!

Στο μητέρα που έκανα εγώ την εξέταση έχει απαγορευτεί από την διοίκηση να το γράφουν σε dvd πλέον,και δεν το δίνουν :cry:.Δίνουν πολλές φωτό όμως,την ραχοκοκκαλιά του μωρού,τα χέρια,τα πόδια,την καρδιά,τα πάντα,κι εάν θέλεις ζητάς κάποιες πιο καθαρές για αναμνηστικές με επιβάρυνση 10-15 ευρώ.

Προσωπικά έμεινα πολύ ικανοποιημένη από την όλη διαδικασία στη συγκεκριμένη κλινική.Εύχομαι ό,τι καλύτερο για εσάς κορίτσια μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

κοριτσια μπορω να σας ρωτησω κατι;εσεις που εχετε κανει τη β επιπεδου, η αυχενικη σας που προηγηθηκε ηταν καλη;η δεν ειχε καμια σχεση με τα αποτελεσματα της β΄επιπεδου ;

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου θα πάω και εγώ για β επιπέδου στις 4 του Γενάρη. εδώ στην Κύπρο στοιχίζει 250 ευρώ, αλλά γερό και δυνατό να είναι το μωρό τα άλλα δεν μετράνε.

http://lb2f.lilypie.com/41map3.png?wzu3DM8P

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στο Λητώ...για β' επιπεδου..μάλλον λίγο αργά...η κα Σούκα δεν είχε ραντεβού. οι συνεργάτες της μου έδωσαν το κινητό της.την πήρα και μου είπε να πάρω στην εμβρυομητρική ιατρική και να μου κλείσουν ραντεβού μαζί της, στην πλατεία μαβίλλη. Πήρα ...έκλεισα ραντεβού...150 ευρώ μου είπανε...αλλά χαλάλι.Έχει πάει καμιά σας εκεί??

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να σας πω...ότι δίνουν dvd..και έγχρωμες φωτογραφίες...έχετε πάει κορίτσια..?ξέρετε έχω αγωνία..το ψάχνω στο ιντερνετ δεν το βρίσκω.....βέβαια να μου πείτε αφού θα με εξετάσει η κα Σούκα..πρέπει ναμαι ήσυχη ..αλλά..θα ήθελα και τη γνώμη σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα, επειδή και εγώ ενδιαφέρομαι για να κάνω την β επιπέδου στην κα. Σούκα θα μπορούσες να μου δώσεις κάποια πληροφορία (και σε p.m. αν δεν κάνει κατευθείαν σ' αυτό το ποστ) σε σχέση με αυτό το διαγνωστικό κέντρο στην Πλ. Μαβίλη γιατί όσο το googlara δεν έβγαλα άκρη.

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Η εμβρυομητρικη δεν ειναι ακριβως διαγνωστικό κεντρο. Θα ελεγα σαν ιδιωτικο ιατρειο πολυ καλα εξοπλισμενο, που το εχουν οι γυναικολογοι Σουκα και Πιλαλης. Η Σουκα κανει ιατρειο Τριτη και Παρασκευη. Τηλ 2106451132.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...