Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φαρμακα εξωσωματικης - μεταφορα στο αεροπλανο?Και ερωτησεις εξωσωματικης


Recommended Posts

Κοριτσακια μου διαφωτιστε με σας ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!!!!:confused: Τελειωνω τις arvekap το σαββατο και περιμενω να αδιαθετησω , λογικα δευτερα τριτη σωστα ? Ωραια δευτερη μερα οιστραδιολη , μετα gonal . Για 5-6 ημερες αρχικα και βλεπουμε ? Αυτη ειναι και η πρωτη ερωτηση . Ποσες μερες παιρνει κανεις gonal συνηθως πριν την ωοληψια ?:?: Αν υποθεσουμε οτι αρχισω τη τεταρτη 23 ιουνιου , στις 26 ιουνιου παντρευεται η φιλη μου σε νησι . Μπορω να μεταφερω τα φαρμακα της εξωσωματικης στο αεροπλανο ?ΟΕΟ?:?: λογω του κανονισμου των υγρων ρωταω. Πρεπει να ειναι και σε σταθερη θερμοκρασια με παγοκυστες φανταζομαι. Αχ κοριτσια ... το βλεπω να μη πηγαινω....:-( Αλλη ερωτηση καθε ποσες μερες ανουμε επαναληψη οιστραδιολης και υπερηχους ενω κανουμε gonal? Tην ωοληψια ποτε να την υπολογιζω, αν ολα πανε καλα :-D????

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩ

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φάρμακα και διατροφικά είδη σε υγρή μορφή που είναι απαραίτητα στο ταξίδι σας, καθώς και βρεφικές τροφές. Τα είδη αυτά εξαιρούνται του Κανονισμού τις χειραποσκευές .

Link to comment
Share on other sites

ladida συνήθως την 5η μέρα διέγερσης με gonal γίνεται ο 1ος υπέρηχος (6η του κύκλου), λογικά στη 12η μέρα του κύκλου η ωοληψία, και στη 14η η εμβρυομεταφορά. Τα φάρμακα μεταφέρονται μια χαρά με παγοκύστες. Κι εγώ είχα μεταφέρει ovitrelle με παγοκύστες κ ισοθερμικό τσαντάκι σε εκδρομή σ' ένα χωριό της Θεσσαλίας ;)..Καλή επιτυχία!!

age.png

Link to comment
Share on other sites

Δε σου γράφει ο γιατρός σου ένα χαρτί ότι σου είναι απαραίτητα;;;;;;;;;;;

Αυτό κάναμε με κάτι χάπια του συζύγου μου, ώστε να μην έχουμε κανένα απολύτως

πρόβλημα με τα αεροπλάνα.

 

Επίσης, δε σου έχει δώσει πρωτόκολο;;;;;;; Εγώ και στις 3 προσπάθειες αυτό που δεν ήξερα, ήταν πότε θα μου έρθει η περίοδος.

Σε ποια μέρα της περιόδου θα ξεκινήσω τις ενέσεις, πάνω- κάτω για πόσες μέρες θα τις κάνω, το ήξερα από την αρχή.

Καλή ταξίδι να έχεις πάντως, να περάσεις όσο μπορείς καλύτερα & καλή επιτυχία στην προσπάθειά σου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!!ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ GONAL 1050.ΕΙΧΑ ΔΥΟ ΚΟΥΤΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΩ ΚΑΙ ΤΡΙΤΟ.ΕΧΩ ΑΠΕΛΠΙΣΤΕΙ.ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ.ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΜΗΝΥΜΑ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...