Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σκαει το δερμα στα ποδια...


Recommended Posts

Εδω και τρεις μερες η μικρη μου εχει σκασμενο δερμα στο μεγαλο δαχτυλο στα ποδια της...πηγαμε στο γιατρο και μας ειπε οτι ειναι απο την τριβη και μας ειπε να της βαζουμε ενυδατικη...εγω απο μωρο της εβαζα παντου το body milk της frezyderm αλλα δεν της κανει τιποτα και μου λεει συνεχει ''ποναει ποναει μαμα'' τι να της βαλω;;

Εν το μεταξυ δεν καταλαβαινω απο τι το επαθε αφου φοραει συνεχει καλτσες... :roll::roll:

Καμμια γνωμη....

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


χωρίς να είμαι ειδικός, χωρίς να γνωρίζω, χωρίς να αναλάβω ευθύνη... :lol:

εγώ σε τέτοια περίπτωση, στο παιδί μου θα δοκίμαζα λίγο βαζελίνη

δεν υπάρχει άλλο ενυδατικό πιο δυνατό απ την βαζελίνη

Link to comment
Share on other sites

Μπας και είναι μύκητες?

 

Οντως αν ειναι απλη ξηροδερμία γιατι να την πονάει;;;

Βέβαια αφου λες οτι το ειδε ο γιατρος και ειπε οτι ειναι οκ δεν πρεπει να παίζει αυτο το σενάριο... :roll:

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδω και τρεις μερες η μικρη μου εχει σκασμενο δερμα στο μεγαλο δαχτυλο στα ποδια της...πηγαμε στο γιατρο και μας ειπε οτι ειναι απο την τριβη και μας ειπε να της βαζουμε ενυδατικη...εγω απο μωρο της εβαζα παντου το body milk της frezyderm αλλα δεν της κανει τιποτα και μου λεει συνεχει ''ποναει ποναει μαμα'' τι να της βαλω;;

Εν το μεταξυ δεν καταλαβαινω απο τι το επαθε αφου φοραει συνεχει καλτσες... :roll::roll:

Καμμια γνωμη....

 

Παντως εγω για τα δερματικα εχω καταλαβει οτι οι παιδιατροι δεν ειναι οτι καλυτερο. Εχω μια παιδοδερματολογο που πηγαινω απο νεογεννητο και μου λεει διαφορετικα πραγματα απο τον παιδιατρο και μου δινει καθε φορα τη σωστη αγωγη, σε αντιθεση με τον παιδιατρο. Πιστευω οτι ειναι μυκητες. Παρε και δευτερη γνωμη. Μπορει να κανει ζημια στα νυχια του και δε φευγει καθολου ευκολα. Μακαρι να κανω λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι ειναι μυκητες...σε εκεινο το σημειο...απλα ξηροδερμια ειναι..απο την τριβη οπως περπαταει...πηγα σε ενα φαρμακειο και μου εδωσε της αβεντ μια κρεμα...και ηδη ειναι καλυτερα...ελπιζω να περασει γρηγορα...

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Δεν νομιζω οτι ειναι μυκητες...σε εκεινο το σημειο...απλα ξηροδερμια ειναι..απο την τριβη οπως περπαταει...πηγα σε ενα φαρμακειο και μου εδωσε της αβεντ μια κρεμα...και ηδη ειναι καλυτερα...ελπιζω να περασει γρηγορα...

 

Μηπως μπορείς να μου πεις πια γιατι το ιδιο παρατηρησα και εγω στον μικρο μου.Εγω ειχα σκοπο να του βαλω frezyderm.Kαι σε παρακαλω πες μου αν την συγκεκριμενη μπορω να τη χρησιμοποιησω σε ολο του το σωμα γιατι τωρα τελευταια παρατηρω μια ελαφρια ξηροδερμια.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν νομιζω οτι ειναι μυκητες...σε εκεινο το σημειο...απλα ξηροδερμια ειναι..απο την τριβη οπως περπαταει...πηγα σε ενα φαρμακειο και μου εδωσε της αβεντ μια κρεμα...και ηδη ειναι καλυτερα...ελπιζω να περασει γρηγορα...

 

Μηπως μπορείς να μου πεις πια γιατι το ιδιο παρατηρησα και εγω στον μικρο μου.Εγω ειχα σκοπο να του βαλω frezyderm.Kαι σε παρακαλω πες μου αν την συγκεκριμενη μπορω να τη χρησιμοποιησω σε ολο του το σωμα γιατι τωρα τελευταια παρατηρω μια ελαφρια ξηροδερμια.

 

EUA THERMALE

Avene

Trixera

Emollient Cream

 

 

Aυτη ειναι η κρεμα ,ελπιζω να βοηθησει! :wink:

tRGJp2.png1054268gj3rg6cc5t.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...