Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διατροφή στον Παιδικό Σταθμό


Recommended Posts

καλησπέρα ! ηρθα να πω τον πόνο μου!

Μετά απο 2 χρόνια θηλασμού εστειλα το παιδι μου στον παιδικό σταθμό για να ανακαλύψω κατα τύχη -όταν το παιδί επαθε ξαφνικά μια αλλεργία- ότι τους δίνουνε τυποπιττάκια ετοιμα ! και που ? στην Ηπειρο την χώρα της πίττας!!!

Οταν διαμαρτυρηθηκα μου απαντησε -η κυρια που έχει τον ιδιωτικό σταθμό-ότι έχει επιχειρήσει να τα ταϊσει σπιτικές πίττες και δεν τις τρώνε γιατί έτσι έχουν μάθει από το σπίτι τους... Τελοσπάντων επέμενα να μην τρώει αυτες τις αηδίες και σήμερα που ξαναπήγα και ρώτησα αν συμβαίνει κάτι με τον μικρό γιατι βλεπω ότι δεν παίζει με τα αλλα παιδιά , δεχτηκα ενα επιθετικό τηλεφωνημα και τη φράση ' μου δημιουργείς πρόβλημα, μια με τη διατροφή, μια με αυτό' . Ερώτηση υπάρχει νομοθεσία για τη λειτουργία των ιδιωτικών παιδικών σταθμών ? υπαρχει καποιος κανονισμός σε σχέση με τη διατροφή?

σας έχει τύχει κατι τετοιο ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα ! ηρθα να πω τον πόνο μου!

Μετά απο 2 χρόνια θηλασμού εστειλα το παιδι μου στον παιδικό σταθμό για να ανακαλύψω κατα τύχη -όταν το παιδί επαθε ξαφνικά μια αλλεργία- ότι τους δίνουνε τυποπιττάκια ετοιμα ! και που ? στην Ηπειρο την χώρα της πίττας!!!

Οταν διαμαρτυρηθηκα μου απαντησε -η κυρια που έχει τον ιδιωτικό σταθμό-ότι έχει επιχειρήσει να τα ταϊσει σπιτικές πίττες και δεν τις τρώνε γιατί έτσι έχουν μάθει από το σπίτι τους... Τελοσπάντων επέμενα να μην τρώει αυτες τις αηδίες και σήμερα που ξαναπήγα και ρώτησα αν συμβαίνει κάτι με τον μικρό γιατι βλεπω ότι δεν παίζει με τα αλλα παιδιά , δεχτηκα ενα επιθετικό τηλεφωνημα και τη φράση ' μου δημιουργείς πρόβλημα, μια με τη διατροφή, μια με αυτό' . Ερώτηση υπάρχει νομοθεσία για τη λειτουργία των ιδιωτικών παιδικών σταθμών ? υπαρχει καποιος κανονισμός σε σχέση με τη διατροφή?

σας έχει τύχει κατι τετοιο ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν επιβαλλει κανενας νομος να ειναι το τυροπιτακι με φυλλο στο χερι.. και οι περισσοτεροι σταθμοι (αν οχι ολοι) παιρνουν τετοια ειδη απο το φουρνο που προμηθευονται το ψωμι.. Γενικα μπορει να μπει οποιοδηποτε τροφιμο στο σταθμο αρκει να ειναι σε καλη κατασταση (πχ μην ειναι ληγμενα, μουχλιασμενα και τετοια πραγματα) Ουτε για τις μαρκες υπαρχει περισορισμος.. Πχ δεν ειναι αναγκασμενοι να αγορασουν ΝΟΥΝΟΥ ΚΙD.. μπορουν να παρουν ενα οποιοδηποτε γαλα του εμπορειου.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει νομοθεσία ή κάτι άλλο όσον αφορά την τροφή στον παιδικό, πάντως σε αυτό που πάω τα παιδιά που είναι δημοτικός, έχουν αναρτημένο στον πίνακα ανακοινώσεων το εβδομαδιαίο πρόγραμμα διατροφής των παιδιών. Ευτυχώς είναι "σπιτικό φαγητό" 100% Επίσης ευτυχώς μας έχουν δώσει ενημερωτικά φυλλάδια που μας λένε ότι δεν επιτρέπεται να τους δίνουμε να έχουν μαζί τους πατατάκια κλπ σνακ ή σοκολάτες κλπ. Για γενέθλια μας έχουν πει ή kidder (και συγνώμη για τη διαφήμιση :wink: ) ή τούρτα λευκή χωρίς πολλά πολλά. Τώρα για το αν το τηρούμε οι γονείς, αυτό είναι στο χέρι μας :wink:

Πάντως η αδερφή μου, που πήγαινε την κόρη της περισυ σε ιδιωτικό μου έλεγε ότι πολλές φορές είχε βρει την μικρή (2 ετών τότε!!) να τρώει τα πατατάκια της δασκάλας ή της έλεγαν ότι τα τάισαν λάτσιον μητ με μακαρόνια!!!!αν είναι δυνατόν!! Καμμία ευθύνη για τα παιδάκια.....Μήπως τελικά οι δημοτικοί - δημόσιοι παιδικοί είναι πιο ελεγμένοι σε αυτό το θέμα τουλάχιστον :?::?: Για να πείτε και άλλοι τη γνώμη σας και κυρίως δασκάλες σε βρεφονηπιακούς :)

Πάντως lua θα έλεγα να μην το αφήσεις το θέμα και να κάνεις φασαρία :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει θετικό αποτέλεσμα να κάνει κανεις φασαρία όταν ειδικά είσαι ο μοναδικός που διαμαρτυρεσαι ! Στο θέμα της διατροφης θέλω να διευκρινήσω ότι όντως δίνει στον Κωνσταντινο τον γιό μου σπιτικη τυροπιττα και βουτυρο αντι για βιταμ, για τα οποια με ενημερώνει γράφοντας στο βιβλιαρακι που εχω βαλει στη τσαντα του γιου ωστε να το συμπληρωνει -πραγμα που κανενας αλλος γονιος δεν κάνει..Θεωρώ όμως απαράδεκτο να μου λεει οτι 'μου δημιουργείς προβλημα' επειδή μιλησα για τη διατροφή και επειδη ρώτησα για το αν εχουν παρατηρησει κατι σε σχεση με την συμπεριφορα του Κ. ο οποίος Παρασκευη που πηγαμε στον παιδοτοπο δεν επαιζε και Σαββατο που πηγαμε σε παρτυ δεν επαιξε με τα αλλα παιδια και ηταν συνεχως κολλημενος πανω μου. Αυτα βεβαια μπορει να ειναι και τυχαια και να υπαρχουν κι αλλοι λογοι το καινουργιο περιβαλλον πχ στο παρτυ ή οτι ηταν κουρασμενος στον παιδοτοπο αλλα δεν εχω διακιωμα να ρωτησω ????Και το ερωτημα μου τωρα ειναι : αλλαζουμε παιδικο σταθμο ή το αφήνουμε να περασει αυτος ο χρόνος και μετα ας παει στον δημοσιο ?Ποιο ειναι πιο σημαντικό? Ο Κ. τώρα μόλις αρχισε να προσαρμοζεται στον παιδικο , δεν θα ηθελα να τον βλαλω στη ιδια διαδικασια... Θα ήθελα να ακοπυσω τη γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω την πάω σε κρατικό παιδικό και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Το πρόγραμμα φαγητό υπάρχει αναρτημένο και περιέχει ποικιλία και ποιότητα. και φρούτα και φέτα και ψωμί και όσπρια και σούπε και απόλα... για πρωινό δίνουν ψωμί με μερέντα- μαρμελάδαδες- τυροπιτάκια χειροποιητα- κορν φλεικσ - κουλούρια θεσνικης- γιαουρτια- ψωμί με κασέρι κα. Εγω τους έχω πεί από την αρχή ότι το παιδί μου θέλω να τρώει φρουτόκρεμα και αυτό κάνουν. Την ταίζουν πρώτη την φρουτόκρεμα και μετα κάθεται μαζί με όλα τα παιδάκια στο τραπεζάκι και τσιμπάει και από τα άλλα. Τα φαγητά όλα μαγειρέυονται στην κουζίνα ή οποία είναι πολύ καθάρη και τα προϊόντα που χρησιμοποιούν είναι τοπικά και από τοπικούς και μόνο προμηθευτές.

.png
Link to comment
Share on other sites

lua καλησπέρα

καταρχήν μη νιώθεις άσχημα για το όλο σκηνικό. Ακόμη κι αν είσαι υπερβολική, είσαι καταρχάς μητέρα και κατά δεύτερον πελάτισσα, και δεν μπορεί σεκαμία από τις δύο περιπτώσεις να σου μιλάει έτσι. Βέβαια - αν θυμάμαι καλά - δεν πρέπει να υπάρχει άλλος παιδικός σταθμός στην πόλη σου, οπότε μάλλον την έχει δει μονοπώλιο.... :twisted: Έπειτα η ταπεινή μου γνώμη είναι πως θα έπρεπε να πας και να της μιλήσεις ώστε να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου και να καταλάβει κι αυτή τί θέλεις, μήπως κάτι έχει παραληφθεί να αναφερθεί ή δεν ξέρω κι εγώ τί άλλο . Έχε βέβαια υπ' όψιν σου ότι τα παιδάκια όταν πρωτοπηγαίνουν στον παιδικό αντιδρούν περίεργα και με διάφορους τρόπους. Και όσο πιο μεγάλα πάνε, τόσο χειρότερα.... Βλέπεις καταλαβαίνουν περισσότερα πράγματα και μπορεί να νιώθουν και παραμελημένα, πράγμα που ένα μικρότερο παιδί μπορεί να μην το νιώσει. Όλα εξαρτώνται πάντα από τον χαρακτήρα του παιδιού.

Καλά ξεμπερδέματα :)

 

ΥΓ Αν ακούστηκα λίγο απόλυτη στην αρχή, είναι γιατί έχω καεί από σταθμό και εκκρεμεί και μια μήνυση εναντίον της ιδιοκτήτριας. Τώρα όμως το παιδάκι μου είναι χαρούμενο σε κάποιον άλλο σταθμό και δεν τέθηκε ποτέ ως θέμα να τον σταματήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αν εννοείς τον ένα ιδιωτικό παιδικό σταθμό που λειτουργεί στην Πρέβεζα, δεν είσαι η μόνη που έχει παράπονα... Υπάρχουν αρκετοί δυσαρεστημένοι. Μήπως να ρωτήσεις αν μπορείς να του στέλνεις το δικό του φαγητό? Εκεί που πηγαίνει ο γιός μου υπάρχει αυτή η δυνατότητα και μάλιστα μειώνεται και η αμοιβή που δίνεις

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΑΩ ΑΠΟ 1/2 ΣΕ ΣΤΑΘΜΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΑΡΚΕΤΑ ΓΝΩΣΤΟ Κ ΜΕ ΚΑΛΟ ΟΝΟΜΑ.ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ.ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΩΙΝΟ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 9.30 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΑΛΑ.ΔΗΛ. 1 ΜΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΓΑΛΑ ΜΕ ΜΠΙΣΚΟΤΑ 'Η ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ,ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΨΩΜΙ ΜΕ ΜΕΛΙ,ΜΕΡΕΝΤΑ 'Η ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ Κ ΦΡΟΥΤΟΣΑΛΑΤΑ,1 ΦΟΡΑ ΣΤΙΣ 15 ΚΕΙΚ ΜΕ ΧΥΜΟ 'Η ΤΟΣΤ ΜΕ ΧΥΜΟ.Κ ΜΕΤΑ ΤΡΩΝΕ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 12.ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΓΑΛΑ Κ ΣΤΟ ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΑΕΙ...ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΓΩ.ΑΣ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.ΑΣΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΕΒΑΠΟΡΕ ΕΝΩ ΕΓΩ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΦΡΕΣΚΟ..ΕΣΑΣ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ?

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( 9/12/05 ), ΜΠΕΜΠΑ ( 20/3/08 )

Link to comment
Share on other sites

ΕΓΩ ΤΟΝ ΠΑΩ ΑΠΟ 1/2 ΣΕ ΣΤΑΘΜΟ ΙΔΙΩΤΙΚΟ,ΑΡΚΕΤΑ ΓΝΩΣΤΟ Κ ΜΕ ΚΑΛΟ ΟΝΟΜΑ.ΑΠΟ ΤΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΠΟΝΑ.ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΜΕ ΕΝΟΧΛΗΣΕ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΡΩΙΝΟ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 9.30 ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΓΑΛΑ.ΔΗΛ. 1 ΜΕ 2 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΓΑΛΑ ΜΕ ΜΠΙΣΚΟΤΑ 'Η ΔΗΜΗΤΡΙΑΚΑ,ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΨΩΜΙ ΜΕ ΜΕΛΙ,ΜΕΡΕΝΤΑ 'Η ΜΑΡΜΕΛΑΔΑ Κ ΦΡΟΥΤΟΣΑΛΑΤΑ,1 ΦΟΡΑ ΣΤΙΣ 15 ΚΕΙΚ ΜΕ ΧΥΜΟ 'Η ΤΟΣΤ ΜΕ ΧΥΜΟ.Κ ΜΕΤΑ ΤΡΩΝΕ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 12.ΕΓΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΤΟΥ ΕΔΙΝΑ ΚΑΘΕ ΠΡΩΙ ΓΑΛΑ Κ ΣΤΟ ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ ΦΡΟΥΤΟΚΡΕΜΑ.ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΠΑΕΙ...ΤΟΥΣ ΕΧΩ ΠΕΙ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΓΑΛΑ ΟΠΟΤΕ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΓΩ.ΑΣ ΤΡΩΕΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ.ΑΣΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΓΑΛΑ ΠΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΕΒΑΠΟΡΕ ΕΝΩ ΕΓΩ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΦΡΕΣΚΟ..ΕΣΑΣ ΠΩΣ ΣΑΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ?

 

Σίγουρα δεν είμαι ειδικός,αλλά δεν μου φαίνεται και τοοοσσοο κακό

εντάξει εγώ δεν θα ήθελα να τους δίνουν μερέντα γιατί προτιμώ να ξέρω από πρώτο χέρι πόση σοκολάτα καταναλώνουν τα παιδιά μου κάθε μέρα

ϊσως δεν τους δίνουν γάλα γιατί υποθέτουν ότι ως επι το πλείστον όλα τα παιδάκια με το που ξυπνούν το πρωί πίνουν στο σπίτι τους....

Πρόσεξα όμως το εξής που με ανησύχησε και πες μου αν κάνω λάθος, που το εύχομαι ολόψυχα:? Ο γιος σου είναι 6 μηνών? καλά κατάλαβα?? Τότε σίγουρα δεν μπορεί να του δίνουν για δεκατιανό ούτε δημητρικά ούτε κέικ, ούτε μπισκότα, μαρμελάδα ή μέλι!!!! Συγγνώμη αλλά αν δίνουν τέτοια σε παιδί τόσο μικρό, πάρτο γρήγορα από εκεί γιατί το θεωρώ πλέον επικίνδυνο

:evil::evil:

τη συγκεκριμένη διατροφή θα τη θεωρούσα νορμάλ για παιδιά από 2,5-3 ετών και πάνω -προσωπική μου άποψη και μόνο, έτσι??

 

επίσης ίσως τους δίνουν φρούτο με το μεσημεριανό, στα δικά μου τους δίνουν το μεσημέρι μετα το φαγητό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΛΑΘΟΣ.ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ 1/2 ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΠΟ 1Η ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΣΤΑΘΜΟ.Ο ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 26 ΜΗΝΩΝ.ΦΡΟΥΤΟ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΔΙΝΟΥΝ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΟΜΩΣ,ΣΤΟ ΠΡΩΙΝΟ (ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 9.30) ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ..

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( 9/12/05 ), ΜΠΕΜΠΑ ( 20/3/08 )

Link to comment
Share on other sites

Κωνσταντίνα γάλα δεν τα δίνουν γιατί θεωρητικά πίνουν στο σπίτι. Ακόμα και η δική μου που δεν πίνει γαλα τρώει ενα γιαούρτι πριν φύγουμε. Απλά το μόνο που έχω ζητ'ησεις είναι να τρώει φρουτόκρεμα κάθε πρωι και το τηρούνε. Αμα φαει την φρουτόκρεμα την βάζουν με τα άλλα παιδάκια στο τραπεζάκι και μασουλάει και απο τα δικά τους(εννοώ από αυτό που τρώνε τα άλλα αλλα δική της μερίδα) πχ ψωμι με κασέρι...

.png
Link to comment
Share on other sites

ΛΑΘΟΣ.ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ 1/2 ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΤΟΝ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΠΟ 1Η ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ ΣΤΑΘΜΟ.Ο ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 26 ΜΗΝΩΝ.ΦΡΟΥΤΟ ΟΠΩΣ ΕΓΡΑΨΑ ΔΙΝΟΥΝ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 3 ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΟΧΙ ΣΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΟΜΩΣ,ΣΤΟ ΠΡΩΙΝΟ (ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 9.30) ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΔΕΚΑΤΙΑΝΟ..

 

 

Ουφ!! :wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΜΕ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΓΑΛΑ...ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΡΩΤΗΣΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΑΙΤΟΛΟΓΙΟ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ Κ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΟ ΕΓΚΡΙΝΕΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ.ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΓΩΝΙΕΣ ΜΟΥ...

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( 9/12/05 ), ΜΠΕΜΠΑ ( 20/3/08 )

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΖΑΙΡΑ ΜΟΥ?ΚΑΘΕ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΧΕΙ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ...ΜΕ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ?ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΕ ΣΥΝΑΧΙ Κ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ...ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΣΗΜΕΡΑ.Κ ΠΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΗΓΑΜΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΑΘΜΟ.ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΟΣ ΜΑΡΤΗ ΓΕΝΝΑΩ Κ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...

ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ( 9/12/05 ), ΜΠΕΜΠΑ ( 20/3/08 )

Link to comment
Share on other sites

ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΖΑΙΡΑ ΜΟΥ?ΚΑΘΕ ΣΤΑΘΜΟΣ ΕΧΕΙ Κ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥ...ΜΕ ΤΙΣ ΙΩΣΕΙΣ ΠΩΣ ΠΑΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΣΟΥ?ΕΓΩ ΤΟΝ ΕΧΩ ΜΕ ΣΥΝΑΧΙ Κ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΚΛΕΙΝΕΙ Η ΦΩΝΗ ΤΟΥ...ΘΑ ΠΑΜΕ ΓΙΑΤΡΟ ΣΗΜΕΡΑ.Κ ΠΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΕΙΣ ΟΤΙ ΜΟΛΙΣ ΤΗΝ ΠΕΡΑΣΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΗΓΑΜΕ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΑΘΜΟ.ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΕΙ ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΟΣ ΜΑΡΤΗ ΓΕΝΝΑΩ Κ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΜΕ ΤΟ ΝΕΟΓΕΝΝΗΤΟ ΝΑ ΦΕΡΝΕΙ ΑΡΡΩΣΤΙΕΣ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ...

 

Εμείς την πάμε από 1η Σεπτέμβρη. Δεν μπορώνα πω ότι μου έφερε ιώσεις. Αρρωστησε τον Νοεμβρη αλλα ώτίτιδα η οποία δεν είναι κολλητική και στο καπάκι λαρυγγίτιδα που και πάλι ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι ίωση. Κανένα μήνα ήταν. μετα σταματήσαμε για Χριστούγεννα και μας πέρασαν όλα. Από την μέρα που γύρισε δεν έχουμε τίποτα. Παρόλο που πέρασα και εγω ίωση γαστρεντερίτιδας και ήταν κολλημένη επάνω μου δεν κόλλησε. Δόξα τω Θεω λέω. Ενταξυ το συναχάκι και οι μυξούλες είναι γνωστό φαινόμενο!

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...