Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

στολές παιδικού - κόστος


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • 2 εβδομάδες μετά...

σας ζητησαν χρηματα για εξτρα στολη για τη Χριστουγεννιατικη εκδηλωση.....εμεις παρολο που εχουμε πληρωσει τα χρηματα της εγγραφης μας ζητησαν αλλα 50Ε για να ραψουν κουστουμια στα παιδια.....για πειτε μου ετσι γινεται σε ολους τους σταθμους? φυσικα μπορω να αρνηθω αν δεν θελω να τα δωσω αλλα σκεφτειτε να τα δωσουν αλλοι γονεις και εμεις οχι και τα αλλα να κανουν προβα και το δικο μας να κοιταει? βρε κοριτσια δεν ειναι για τα 50ε.....αλλα δνε θα επρεπε εφοσον εχουμε πληρωσει χρηματα για εγγραφη τα εξοδα να τα κρατανε απο εκει? ακομα εξοδα εξτρα για εκδρομες πληρωνουμε.....για κολυμβητηρια εξτρα πληρωνουμε........αν μας ζητησουν θεατρα κλπ εξτρα θα ειανι και αυτα......αλλα οι στολες και οτι εξτρα για τα παιδια ζητανε δεν παει μαζι με τη γραφικη υλη των 200Ε??

επειδη δεν γνωριζω τι γινεται σε αλλους σταθμους πειτε μου......ζητανε εξοδα για Χριστουγεννιατικες στολες? αργοτερα θα ζητησουν για αποκριατικες ή για Πασχαλινες??

Link to comment
Share on other sites

εχε το νου σου οτι οι στολες ειναι απιθανο να κοστιζουν 50 ευρω.εγω που πηρα για δημοσιο νηπιαγ σαν νηπιαγωγος ,πηγα σε ενα καταστημα να νοικιασω .μου ειπαν οτι τις ιδιες στολες που κανουν 20 πχ τα ιδιωτικα τις χρεωνουν 50 στους γονεις.φυσικα οι γονεις δινουν μονο τα λεφτα δεν πανε μονοι οτυς να την παρουν αρα δεν ξερουν ποσο κανει.ρωτα τους αν μπορεις εσυ να πας;θα πουν οχι να ναι ιδιες θα κανουν καλυτερη τιμη κτλ..προσπαθησε να μαθεις απο που θα τις παρουν.πολλα ειναι τα 50!

Link to comment
Share on other sites

emas παλι μασ ειπαν πωσ εχουν τισ περσινεσ - προπερσινεσ στολεσ κ τισ προσαρμοζουν αναλογα στα μεγεθη κ τουσ ρολουσ στα παιδακια αν χρειαστουν κατι θα παμε καποια υλικα γιατι τισ φτιαχνουν εκει οι δασκαλεσ

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

emas παλι μασ ειπαν πωσ εχουν τισ περσινεσ - προπερσινεσ στολεσ κ τισ προσαρμοζουν αναλογα στα μεγεθη κ τουσ ρολουσ στα παιδακια αν χρειαστουν κατι θα παμε καποια υλικα γιατι τισ φτιαχνουν εκει οι δασκαλεσ

 

ιδιωτικο η δημοσιο;εμεις στο δημοσιο καναμε ενα καλο βεστιαριο.καποιες φορες βαλαν τα μισα πι γονεις τα μισα το σχολειο κ αντι ενοικιο καναμε αγορα.ετσι πλεον εχουμε πολλες κ δινονται δωρεαν στα παιδια

Link to comment
Share on other sites

δημοσιο ειναι κ ειμαι πολυ ευχαριστημενη παρα πολυ θα ελεγα εχουν κανει φανταστικη δουλεια στον γιο μου μεσα σε 2 μηνεσ τωρα στο θεμα φαγητο μεγαλη βελτιωση κ μου αρεση που μου μιλανε για συμπεριφορα του παιδιου για αυτονομια κτλ ...

.....

Link to comment
Share on other sites

εχε το νου σου οτι οι στολες ειναι απιθανο να κοστιζουν 50 ευρω.εγω που πηρα για δημοσιο νηπιαγ σαν νηπιαγωγος ,πηγα σε ενα καταστημα να νοικιασω .μου ειπαν οτι τις ιδιες στολες που κανουν 20 πχ τα ιδιωτικα τις χρεωνουν 50 στους γονεις.φυσικα οι γονεις δινουν μονο τα λεφτα δεν πανε μονοι οτυς να την παρουν αρα δεν ξερουν ποσο κανει.ρωτα τους αν μπορεις εσυ να πας;θα πουν οχι να ναι ιδιες θα κανουν καλυτερη τιμη κτλ..προσπαθησε να μαθεις απο που θα τις παρουν.πολλα ειναι τα 50!

 

σιγα μη μου πουνε απο που θα τις παρουν.........και αυτες να υποθεσω οτι τις κραταμε και τις βαζει και το 2ο παιδακι καποια στιγμη αν παει νηπειο??

μα το καταλαβα οτι τις χρεωνουν παραπανω....χαζη δεν ειμαι ουτε εγω ουτε και οι αλλοι γονεις και στα Τζαμπο εχω παει πολλες φορες!!!!Μαλλον κανει 20 Ε η στολη και 30 τα μεταφορικα για να τη φερουν στο σχολειο............

Link to comment
Share on other sites

παντοσ καλο θα ηταν να τουσ πειτε να πατε μονοι σασ απο γνωστεσ μου που δενε χει στολεσ ο παιδικοσ τουσ π η κανουν καποια προχηρη κατασκευη με φοδρεσ κ τλ η τισ ζηταν να νοικιαζουν εκεινεσ τισ στολεσ

αν τουσ λεγατε να σασ πουνε τι θα ντηθη το παιδακι σασ και αν απτε εσεισ την αντιστηχη στολη πχ σκιουρακι η αστερι

.....

Link to comment
Share on other sites

παντοσ καλο θα ηταν να τουσ πειτε να πατε μονοι σασ απο γνωστεσ μου που δενε χει στολεσ ο παιδικοσ τουσ π η κανουν καποια προχηρη κατασκευη με φοδρεσ κ τλ η τισ ζηταν να νοικιαζουν εκεινεσ τισ στολεσ

αν τουσ λεγατε να σασ πουνε τι θα ντηθη το παιδακι σασ και αν απτε εσεισ την αντιστηχη στολη πχ σκιουρακι η αστερι

αμα τα παιδακια δνε ειναι ομοιομορφα ντυμενα τοτε θα ειναι πιο ευκολο να της αγορασω και μαλιστα ωραια στοληα.....αλλα αμα ειναι ντυμενα ολα ΑιΒασηλιδες για παραδειγμα κι μενα ειναι αλλη στολη απο τα λλα.....δνε θα διαφερει???? επειτα εννοειται οτι δεν θα της στερησω τη γιορτη ,....αλλα επειδη δινουμε αρκετα χρηματα θεωρω οτι θα επρεπε να παρουν αυτα τα χρηματα απο το ποσον της εγγραφης ...τα 200Ε που δωσαμε....τι στο καλο ολο στυλο πηρανε??? τωρα δεν ξερω κατα ποσο αξιζει το κοπο να κανω θεμα για 20 Ε παραπανω απο οτι θα επαιρνα τη στολη στα Τζαμπο.....απλα ισως ρωτησω αν τη κραταμε για να μου μεινει και για τη δευτερη κορη μου τουλαχιστον.........γιατι σιγουρα δνε θα ξαναχρησιμοποιηθει αλλη φορα....π.χ. αποκριες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νομιζω πωσ δεν φωρανε ολλα την ιδια στολη ... σε ενα σκετσακι σηνηθωσ σημετεχουν αλαλ δεντρακια αλλα αστερια αλλα αγγελακια ...

 

χμ σωστα αν ειναι 3 αγγελακια κ τα δυο ιδια κ το αλο διαφορετικο ? χμ κ τι εγινε ολοι οι αγγελοι δε ειναι ιδιοι ;) αν ρωτουσεσ και αλλεσ μαμαδεσ ?

 

βασικα για σκεψου να κερδιζουν 20-30 ευρω απο καθε στολη δεν ειναι κοροιδια ?

.....

Link to comment
Share on other sites

αν γνωριζα κι αλλους γονεις που τα πανε στο ιδιο σχολειο ισως να καναμε κατι ομαδικα.......βεβαια στο χαρτι που μας εστειλαν απο το σχολειο γραφουν να τους ειδοποιησουμε αν εχουμε αντιρρησεις.........κι αν εχουμε τι θα γινει??θα μας κανουν εκπτωση ή δνε θα πανε τα δικα μας παιδια στη γιορτη??

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι που στελνω την κορη μου στο edit admin ζητησαν 300ε μεσα σε αυτα ειναι θεατρα εκδρομες και οτι εξτρα κανουν ..αυτα δεν τα καλυπτει το προγραμμα..τωρα στολη τα χριστουγεννα εχουν απο αλλες χρονιες ετσι και αλλιως το θεμα των χριστουγεννων ειναι ιδιο με παραλλαγες το μονο που πληρωνουμε σε στολη ειναι της καλοκαιρινης γιορτης που ομως την κραταμε κιολας..οποτε τη φοραει την επομενη χρονια και στις αποκριες αλλα και παλι 50ε ακριβα μου φαινεται οταν εμας το καλοκαιρι μας ζητησαν 35..

Link to comment
Share on other sites

Εμείς δεν έχουμε λάβει καμία ειδοποίηση για στολή αλλά αν μου στείλουν θέλω να ρωτήσω τι ακριβώς στολή θέλουν, έχω ήδη τον Αι Βασίλη από Jumbo....αν θέλουν κάτι άλλο θα προτιμούσα να το ψωνίσω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

εγω προτεινω αν σας ζητανε στολες γραψτε εδω στο φορουμ μηπως εχει καποια αλλη μαμα να σας τη δανεισει αν δε μπορειτε να την αγορασετε με τοσα χρηματα...δε μπορει να σας υποχρεωνουν τετοιες εποχες. αν δηλαδη κανεις δε θελει να τα δωσει δε θα γινει η γιορτη?

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

κοριτσια μην πιανεστε κοροιδα..να το ψαχνετε με τα λεφτα!!καταλαβαινω τν εγγραφη που δινουμε γιατι παει για γραφικη υλη,οντως εμας κα8ε βδομαδα μας στελνουν χειροτεχνιες του παιδιου κ ειδικα χριστουγεννα,πασχα κ το καλοκαιρι μας γεμιζουν κατασκευες!!κ τωρα τς αποκριες πολλες μασκες!!αλλα αν δν υπαρχουν ολα αυτα κ σας παιρνουν τα λεφτα ετσι να κανετε παραπονα!!ειναι δυσκολες οι εποχες κ ειναι απαν8ρωπο να πατανε πανω στα μονακριβα μας για να βγαλουν λεφτα!!μην πιστευετε οτι σας λενε!!:evil:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...