Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αγόρι ή κορίτσι τελικά;


Recommended Posts

Λοιπόν, καλησπέρα σε όλες τις εγκυμονουσες. Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα.

Την 11w3d στον υπερηχο δεν φάνηκε φύλλο αλλα η γιατρός είπε μοιάζει για κορίτσι αλλα τίποτα σίγουρο.

Την 13w1d στην αυχενικη διαφάνεια ο υπερηχογραφιστης είπε οτι ειναι κορίτσι. Να μην το λέω όμως ακομά γιατι καμία φορα γίνονται λάθη.

Την 14w2d η Γυναικολόγος δεν μπορούσε να το δει γιατι είχε διπλωμενα ποδαρακια. Μετα από λίγη ώρα μου λέει μάλλον κορίτσι μοιάζει. Το είπε δυο τρεις φορές. Λίγο προτού σηκώθω μου λέει στασου! Αγόρι ειναι! Κάνει ενα ζούμ και μου λέει θα είχα αμφιβολίες αλλα βλέπω ουρηθρα άρα ειναι πεος. Εδωσε μεγάλο ποσοστό για αγόρι 99,99%.

Υπαρχει περίπτωση να μην είδε κάτι καλα; Κι εγω που το είδα για αγόρι μου κάνει. Σας εχει τύχει κάτι ανάλογο και στην πορεία να ανακαλύψετε κάτι άλλο;

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


όπως γράφει η κοπέλα μόνο στη β επιπέδου μαθάινεις 100% το φύλο. Τι να σας πώ βρε κορίτσια αυτό που μου είχε πεί ο δικός μου γιατρός είναι οτι τα γεννητικά όργανα του μωρού κατεβαίνουν (ή τελοσπάντων ξεχωρίζουν) στην 16η εβδομάδα. Και οτι νωρίτερα σου λένε το φύλο μέσω των παλμών. Όσο χαμηλότεροι είναι αγόρι, όσο υψηλότεροι είναι κορίτσι.

Leticia πόσους παλμούς είχε το μωρό σου? Εμένα είχε 178 στη αυχενική και μου είπε ο κούρτης 80% κορίτσι, αλλά στην β'επιπεδου μας το άλλαξε σε αγόρι! Κι έχω έναν αγόραρο!!

 

Τώρα έιμαι πάλι έγκυος, έχω αυχενική την επόμενη βδομάδα και είμαι σε δίλημμα - είτε να μάθω στη γέννα (θα είναι φοβερή εμπειρία φαντάζομαι!), είτε στη Β επιπέδου. Σίγουρα όμως όχι στην αυχενική. Θα επιμείνω πολύ να μην μου πεί.

jcEKp3.png  JKdkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια έχω δίδυμα...στην 11η περίπου εβδ. μας είπε ο γιατρός για το 1 μάλλον είναι αγόρι..το άλλο μας είπε μπορεί κ κορίτσι...λίγο αργότερα στην αυχενική, η γιατρός που μου την έκανε μας είπε κ τα 2 αγόρια! της λέω είσαι σίγουρη? μου λέει 100% αλλά άντε να σου πω 99%! τα είδα κ εγώ η αλήθεια...γύρω στην 16η εβδομάδα πάω πάλι στον γιατρό μου κ είχαν τα πόδια ορθάνοιχτα κ μου είπε κι αυτός κ τα 2 αγόρια είναι! πάλμοι ο ένας 170 ο άλλος 150!! άντε βγάλε άκρη!!

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, καλησπέρα σε όλες τις εγκυμονουσες. Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα.

Την 11w3d στον υπερηχο δεν φάνηκε φύλλο αλλα η γιατρός είπε μοιάζει για κορίτσι αλλα τίποτα σίγουρο.

Την 13w1d στην αυχενικη διαφάνεια ο υπερηχογραφιστης είπε οτι ειναι κορίτσι. Να μην το λέω όμως ακομά γιατι καμία φορα γίνονται λάθη.

Την 14w2d η Γυναικολόγος δεν μπορούσε να το δει γιατι είχε διπλωμενα ποδαρακια. Μετα από λίγη ώρα μου λέει μάλλον κορίτσι μοιάζει. Το είπε δυο τρεις φορές. Λίγο προτού σηκώθω μου λέει στασου! Αγόρι ειναι! Κάνει ενα ζούμ και μου λέει θα είχα αμφιβολίες αλλα βλέπω ουρηθρα άρα ειναι πεος. Εδωσε μεγάλο ποσοστό για αγόρι 99,99%.

Υπαρχει περίπτωση να μην είδε κάτι καλα; Κι εγω που το είδα για αγόρι μου κάνει. Σας εχει τύχει κάτι ανάλογο και στην πορεία να ανακαλύψετε κάτι άλλο;

 

Kαλησπέρα σε όλες! το ιδιο ετυχε και σε μενα. Αυχενικη μου λενε "μαλλον κοριτσι", 2 εβδομάδες μετα ο γιατρος μου, μου λεει "ειναι κοριτσι". Β επιπεδου ... ο γιατρος λεε "αντρας με τα ολα του"! Τελικα γεννησα ενα υπεροχο αντρακι.... :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα μου ειχαν πει στην αυχενικη ότι ειναι αγορι κατά 99%, αλλα στην β επιπεδου φανηκε ότι ηταν κοριτσι. Οπως εχει γραφτει και αλλου στο φορουμ, τις εΒδομαδες που γινεται η αυχενικη δεν εχει ολοκληρωθεί η μορφολογια σε σημειο που να φαινεται καλα. Υπαρχει ένα εξόγκωμα ιδιο για αγορια και κορίτσια, το οποιο αργοτερα μπαινει προς τα μεσα αν είναι κοριτσι η βγαινει προς τα εξω αν είναι αγορι. καπως απλοικα το γραφω αλλα ετσι μου ειχε πει και ο γιατρος. Γι αυτο και στις αυχενικες δεν είναι σωστες οι προβλεψεις τις περισσοτερες φορες.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια σημερα εκανα αυχενικη..ο γιατρος μου ειπε μαλλων για αγορι παμε αλλα δεν το λεει με σιγουτια..δηλαδη μπορει να ειναι κ κοριτσι?????????????χαχα πλακα θα εχει... Στο πρωτο μου μωρακι ο γιατρος στην αυχενικγ μου ειχε πει μαλλων κοριτσθ..κ μετα παω μετα απο 3 βδομαδες κ μου λεει αντρακλας...............!! Αλλα λενε ετσι εχω ακουσει απο διαφορουν πως αν δουν αγορι μαλλων ειναι αγορι.ενω αν δουν κοριτσι μπορει να ειναι κ αγορι!! Τι να πω.παντως ειμαι πολυ ευτυχισνενη που ολα ειναι καλα.ευχομαι ολλες οι μαμουλες να κανουν ΓΕΡΑ παιδια κ ητε παλικαρια ητε κουκλαρες το ιδιο ειναι ε;;;;

Link to comment
Share on other sites

Leticia πόσους παλμούς είχε το μωρό σου? Εμένα είχε 178 στη αυχενική και μου είπε ο κούρτης 80% κορίτσι, αλλά στην β'επιπεδου μας το άλλαξε σε αγόρι! Κι έχω έναν αγόραρο!!
Ειχε 167 παλμους την προηγουμενη φορα που μου ειπε για κοριτσι. Τωρα που μου ξαναπηγα δεν ακουσαμε συχνοτητα παλμων.

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ νομίζω πως αυτό με τους παλμούς δεν ισχύει...άσε που άλλοι λένε πολλοί παλμοί=αγόρι άλλοι το αντίθετο...:?

πάντως κι εμένα μου είπαν πως όταν λένε αγόρι είναι πολύ σπάνιο να πέσουν έξω...

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικα το 2014 ειναι η χρονια των αγοριων, δεν εξηγειται αλλιως. 5 γνωστες μου ειμαστε τωρα εγκυες και οι 5 αγορια! Μωρε μπραβο..

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το 2014 ειναι η χρονια των αγοριων, δεν εξηγειται αλλιως. 5 γνωστες μου ειμαστε τωρα εγκυες και οι 5 αγορια! Μωρε μπραβο..

 

 

 

να δω που θα βρούμε τόσες νύφες :lol::lol::lol::lol:

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάλι το αντίθετο. Γεννάμε με 1-2 μήνες διαφορά, 6 κοπέλες γνωστές και φίλες και οι 5 έχουμε κορίτσια! Ελάτε από εδώ για νύφες :)
Τελεια! Βρήκαμε και νυφούλες :lol:

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 εβδομάδες μετά...

Καποιος μου κανει πλακα, δεν εξηγειται διαφορετικα :mrgreen:

Παω για τυπικη εξεταση την 17w3d και ενω την τελευταια φορα μου ειπε 99,99% αγορι, τωρα μου λεει κοριτσι :confused:

Σε ενα μηνα εχω β' επιπεδου, δεν πιστευω τιποτα μεχρι να το γεννησω και να το ψαξω εγω η ιδια :D

..μαμα τωρα ξερω..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...