Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καθημερινή αλλαγή ρούχων μετά το σχολείο/σταθμό


Recommended Posts

Κι εγω πριν παρω το στεγνωτηριο ελεγα σιγα μωρε...αχρηστη αγορα.Οταν όμως το πηρα και ειδα πως βγαινουν τα ρουχα απλά το λατρεψα.Εγω εχω στο υπογειο ένα χωρο που εχω μεσα πλυντηριο,στεγνωτηριο οποτε δεν καταλαβαινω αν βγαζει υγρασία.Χωρις αυτό θα επρεπε να κουβαλαω από το υπογειο τα ρουχα πανω για να απλωνω.Ουτε για το ποσο καιει εχω ιδιαιτερη απψη γιατι το πηρα με το που μπήκαμε σε αυτό το σπιτι οποτε δεν μπορω να συγκρινω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 81
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχθές το πρωί τα παράτησα όλα και πήραμε τα παιδιά και βγήκαμε βόλτα.

 

Θες να πεις ότι τα παιδιά σου δεν είναι σε σχολική ηλικία και δεν κάνετε και πολλές βόλτες ως τώρα;

 

Σίγουρα έχεις καλόβολα παιδιά, μπράβο!

 

Εμένα με είχαν αναγκάσει να πάρουμε τους δρόμους και ήταν από τις καλύτερες εποχές, τη θυμάμαι με νοσταλγία! Μετά μπαίνεις σε πρόγραμμα, θες δεν θες, με σχολεία, σχολικά κτλ, για αρκετό καιρό!

 

Ω, σόρυ, το ξαναδιάβασα, εχθές ήταν Κυριακή. Ε, ξέρω εγώ, με μικρά παιδιά είναι δύσκολο να βρεις χρόνο για όλα και ξεκούραση/βόλτες, ακόμα και αυτό θέλει κάποιου είδους οργάνωση... Μεγαλώνοντας είναι καλύτερα τα πράγματα. Σίγουρα και με μικρά παιδιά όμως οι βόλτες και οι στιγμές έχουν άλλη αξία.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με τόσο ήλιο σε αυτή τη χώρα, δε βρίσκω το λόγο να έχω στεγνωστήριο.

Ακόμα και φέτος που είχε τόσες βροχές, τόσα χιόνια και τόσο κρύο δυσκολεύτηκα 2-3 φορές να τα στεγνώσω αλλά μέχρι εκεί.

Κι εγώ της ίδιας γνώμης είμαι. Δεν μου λείπει καθόλου το στεγνωτήριο. Βέβαια το πλυντήριό μου στίβει στις 1000 στροφές. Μου φαίνεται απίστευτο ότι κάποιες από εσάς στίβετε τα ρούχα στις 400 στροφές - δεν βγαίνουν πολύ νωπά από το πλυντήριο?

 

Όσο για τη φθορά των ρούχων, κανονικά δεν θα έπρεπε να χαλάνε από το πλυντήριο. Στην Αγγλία είχα πλυντήριο που έστιβε με 1600 στροφές και μόνο στους γιακάδες των πουκαμίσων είδα ελαφρά φθορά με το χρόνο (και μείωσα τις στροφές στις 1200) :P

Link to comment
Share on other sites

Θες να πεις ότι τα παιδιά σου δεν είναι σε σχολική ηλικία και δεν κάνετε και πολλές βόλτες ως τώρα;

 

Σίγουρα έχεις καλόβολα παιδιά, μπράβο!

 

Εμένα με είχαν αναγκάσει να πάρουμε τους δρόμους και ήταν από τις καλύτερες εποχές, τη θυμάμαι με νοσταλγία! Μετά μπαίνεις σε πρόγραμμα, θες δεν θες, με σχολεία, σχολικά κτλ, για αρκετό καιρό!

 

Ω, σόρυ, το ξαναδιάβασα, εχθές ήταν Κυριακή. Ε, ξέρω εγώ, με μικρά παιδιά είναι δύσκολο να βρεις χρόνο για όλα και ξεκούραση/βόλτες, ακόμα και αυτό θέλει κάποιου είδους οργάνωση... Μεγαλώνοντας είναι καλύτερα τα πράγματα. Σίγουρα και με μικρά παιδιά όμως οι βόλτες και οι στιγμές έχουν άλλη αξία.

 

Ναι βρε, τα δικά μου είναι μικρά. Σχεδόν 3,5 και σχεδόν 2. Με καρότσι πήγαμε στο δάσος για να καταλάβεις γιατί το μικρό κουράζεται, δεν μπορεί να περπατήσει πολύ.

Ολη μέρα έξω είναι αν το επιτρέπει ο καιρός, κι έτσι δεν πολυγκρινιάζουν, η μεγάλη στον σταθμό έχουν ωραίο κήπο κι όταν είναι ο καιρός καλός τα βγάζουν και εξοντώνονται (όχι απλά εκτονόνωνται), ενώ η μικρή στη γιαγιά πάλι στον κήπο κι αυτή παίζει με ποδήλατο/σκύλο/μπάλα κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με τόσο ήλιο σε αυτή τη χώρα, δε βρίσκω το λόγο να έχω στεγνωστήριο.

.

 

Εμένα αυτός ο υπέρλαμπρος ήλιος της χώρας μου ξέβαφε τα ρούχα, τα ξέραινε και επιπλέον μένανε και σημάδια από τα μανταλάκια...:lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πίσω στο θέμα μας, σήμερα την έστειλα στον σταθμό με το ίδιο παντελονάκι που φόραγε προχτές. Ηταν καθαρό και μοσχομύριζε ακόμη σαπούνι... Συμφωνώ πως ένα στεγνωτήριο σου λύνει τα χέρια σε πολλές περιπτώσεις. Εγώ πχ που έχω σκεπαστή βεράντα και δεν έχουμε καυσαέρια κλπ, κάποιες ημέρες δεν βάζω πλυντήριο γιατί δεν χωράνε στην απλώστρα. Επίσης ίσως έτσι δεν είχα σιδερο σε πετσέτες και θα'ταν και πιο υγιεινό υποθέτω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πειρα στεγνωτηριο στην Ελλαδα γιατι οταν ως φοιτητρια κατεβαινα σαββατοκυρικαο βαζαμε τα πλοβερ μου στο φουρνο για να στεγνωσουν και να τα παρω μαζι μου :-D

Αυτο που εχουμε ειναι 2 σε 1 αλλα δεν στεγνωνει τα ιδια κιλα ρουχα με οσα πλενει. Ειναι brandt (αν θυμαμαι καλα και το πειραμε το 2008 μαλλον).

Εδω στο Βελγιο εχει στο πλυσταριο χωριστα απο το πλυντηριο.

Παντως στος πετσετες φαινεται η διαφορα γιατι ειναι ασυγριτα πιο μαλακες απο αυτες που αφηνει ο αντρας μου στην απλωστρα (παντα μεσα στο σπιτι) το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...