Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα φώτα σας σχετικά με την χοριακή μου


Recommended Posts

Και ξαφνικά χαμόγελα! :D:D:D Είμαι πάλι έγκυος! το πρώτο εξωμήτριο, και νομίζω οτι η τύχη αυτή τη φορά θα είναι μαζί μου.

Πρώτη χοριακή πολύ χαμηλή αλλά είναι πολύ νωρίς οπότε δεν πτοούμαστε!

Δεύετρη χοριακή μετά απο 48 ώρες, φανταστική! σχεδόν τετραπλασιάστικε!είχα αρχίσει να το πιστεύω κορίτσια, οτι τα κατάφερα!

Τρίτη χοριακή και τρώω τα μούτρα μου....την έκανα σε απόσταση 4 ημερών...οπότε έπρεπε να τετραπλασιαστεί. όμως ίσα που τριπλασιάστηκε.

τώρα πρέπει να κάνω υπομονή μια εβδομάδα για να πάω για υπέρηχο και βλέπουμε. Το εξωμήτρυο δεν μπορεί να αποκλειστεί σαν ενδεχόμενο...ούτε όμως και το να πάει τελικά καλά.

Τις εμπειρίες σας παρακαλώ γιατί δυσκολεύομαι να συνειδητοποιήσω τι γίνεται πάλι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, νομίζω ότι η χοριακή δεν είναι απαραίτητο ανά δύο μέρες να διπλασιάζεται αλλά να αυξάνεται κατά 70%. Γι' αυτό μην απογοητεύεσε, κάνε υπομονή και για το υπέρηχο. Μην προδικάζεις τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νομίζω ότι η χοριακή δεν είναι απαραίτητο ανά δύο μέρες να διπλασιάζεται αλλά να αυξάνεται κατά 70%. Γι' αυτό μην απογοητεύεσε, κάνε υπομονή και για το υπέρηχο. Μην προδικάζεις τίποτα!

Σ' ευχαριστώ πολύ! Δεν ήξερα οτι χρειάζεται το 70%

Η ελπίδα είναι πολύτιμη σε αυτή τη φάση, γιατί έχω μέρες μπροστά μου μέχρι τον υπέρηχο και δεν περνάνε με τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι, πρέπει να κάνεις λίγη υπομονή, έχω ξαναγράψει τα δικά μου, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξεκίνησα με χοριακή κάπου 7 ή 11 δεν θυμάμαι καλά, 2η ημέρα καθυστέρησης.

1 εβδομάδα αργότερα ήταν διακόσια κάτι.

Στην 2η εγκυμοσύνη, 3-4 ημέρες καθυστέρησης είχα 1800 και βάλε.

 

Δεν έχει σημασία, μην μετράς.

Η χοριακή ανεβαίνει καθώς το εμβρυάκι "αγκιστρώνεται" στην μήτρα και προσκολάται στα αγγεία σου. Οσο πιο γερά άγκιστρώνεται τόσο πιο πολύ εκρίνει αυτή την ορμόνη και κυκλοφορεί στο αίμα σου. Αν αργήσει λίγο αυτή η "εμφύτευση", θα αργήσει και η χοριακή σου ανέβει.

 

Υπομονή λοιπόν, θα τα δεις όλα στον υπέρηχο, εύχομαι ΟΛΑ να πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι, πρέπει να κάνεις λίγη υπομονή, έχω ξαναγράψει τα δικά μου, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ξεκίνησα με χοριακή κάπου 7 ή 11 δεν θυμάμαι καλά, 2η ημέρα καθυστέρησης.

1 εβδομάδα αργότερα ήταν διακόσια κάτι.

Στην 2η εγκυμοσύνη, 3-4 ημέρες καθυστέρησης είχα 1800 και βάλε.

 

Δεν έχει σημασία, μην μετράς.

Η χοριακή ανεβαίνει καθώς το εμβρυάκι "αγκιστρώνεται" στην μήτρα και προσκολάται στα αγγεία σου. Οσο πιο γερά άγκιστρώνεται τόσο πιο πολύ εκρίνει αυτή την ορμόνη και κυκλοφορεί στο αίμα σου. Αν αργήσει λίγο αυτή η "εμφύτευση", θα αργήσει και η χοριακή σου ανέβει.

 

Υπομονή λοιπόν, θα τα δεις όλα στον υπέρηχο, εύχομαι ΟΛΑ να πάνε καλά!!

να είσαι καλά xena μου!

ξέρεις τι συμβαίνει? "όποιος καεί με τον χυλό φυσάει και το γιαούρτι" έτσι δεν λένε? η κακή μου εμπειρία με κάνει να σκέφτομαι συνέχεια το χειρότερο, φοβάμαι τα πάντα, σκέφτομαι ....πονάει το πόδι μου, λες να σημαινει κάτι? με ενοχλεί η μέση μου, είναι ανησυχητικό?

άστα, η παράνοια η ίδια!

Να χαίρεσαι τις κούκλες σου!:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πράγματι έτσι είναι και σε καταλαβαίνω.

Και δεν θα ξεχάσω ποτέ την αγωνία μου αν ήμουν έγκυος και αν όντως θα ανέβαινε η χοριακή μου. Κι αν ήταν εξωμήτριο ή αν θα το κρατούσα μιας και είχα πόνους αποβολής και αίμα τις δύο πρώτες εβδομάδες.

Ούτε την αγωνία μου για τις αμνιοπαρακεντήσεις.

Ομως κάπου εκεί μία συνάδελφος, ας είναι καλά όπου είναι, μου είπε: ναι, έχεις λοιπόν 1% πιθανότητες κάτι να μην πάει καλά. Αυτό σημαίνει λογικά πως μπορείς να κάνεις άλλα 99 παιδιά χωρίς πρόβλημα!!! :D:D:D Αυτό το θυμάμαι όποτε μετράω πιθανότητες. Να το θυμάσαι κι εσύ!!!!

 

Ευχαριστώ κι εγώ για τις ευχές!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...